
Zawsze znajdzie się jakiś powód, by zdrada mogła oblec się w szaty niewinności. Kameralny dramat rozgrywający się między dwojgiem żyjących ze sobą, a coraz częściej obok siebie ludzi. Ich związek zamienia się powoli w ciąg pozornych, sztucznych gestów, przynajmniej do chwili, gdy mężczyzna zaczyna podejrzewać, że został zdradzony.

Zbiór filuternych, napisanych z niezwykłą lekkością, felietonów traktujących o relacjach damsko-męskich. Miniaturowe historie miłosne pod piórem Agnieszki Osieckiej skrzą się nie tylko od dowcipu, ale też pełne są przewrotnej ironii i przekornej czułości. Sercowe przypadłości swoich bohaterów autorka opisuje na tle złotych lat PRL-u, przez wielu wciąż darzonych sentymentem.

Opowieść, która angażuje wszystkie zmysły i emocje. Maddie traci jednocześnie chłopaka (jej decyzja) i pracę (nie jej decyzja). Lecz zamiast pogrążyć się w smutku nad paczką chipsów, wyjeżdża z Los Angeles, aby przejąć po matce spadek – chylący się ku ruinie hotel w maleńkim nadmorskim miasteczku Lucky Harbor w stanie Waszyngton. Rozpoczynanie wszystkiego od nowa nie będzie łatwe. A jednak Maddie zamierza zaryzykować, jeśli tylko uda jej się przekonać przyrodnie siostry, by do niej dołączyły i zaangażowały się w renowację hotelu.

Pamiętacie Haley Randolph? Jej miłość do torebek wpędziła ją w nie lada kłopoty. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a Haley wyszła z nich obronną ręką, z nowym chłopakiem, całkiem niezłą sumą pieniędzy i pomysłami na nowe zakupy. Teraz Haley powraca, aby zająć się nowym śledztwem. W pracy znowu grasuje morderca! Czy i tym razem uda się go odnaleźć zanim ze sklepu zniknie wymarzona torebka?

Pasjonująca opowieść o pierwiastkach, historii ich odkrywania oraz roli, jaką odegrały w nauce i ludzkiej cywilizacji. Autor opisuje pierwiastki tak, jak zazwyczaj pisze się biografie – są bohaterami wciągających, wypełnionych niezwykłymi perypetiami historii, w których napotykamy zarówno dociekliwych naukowców oraz wspaniałe odkrycia, jak i artystów i wielkie dzieła sztuki.

Michio Kaku, odkrywca i fizyk, autor bestsellerów, w „Kosmosie Einsteina” snuje opowieść, w której splata biografię uczonego z jego dziełem, ukazując Wszechświat takim, jakim widział go Einstein, i pozwalając nam na jedyne w swoim rodzaju wniknięcie w sposób myślenia Einsteina. Chociaż teorie Einsteina miały niezwykle rozległe implikacje, on sam myślał właściwie w kategoriach prostych fizycznych obrazów – pędzących pociągów, spadających wind, rakiet, zegarów w ruchu.

Niezrównany popularyzator matematyki tym razem koncentruje się na najnowszych osiągnięciach w swojej dziedzinie. „Stąd do nieskończoności” jest doskonałym przewodnikiem po współczesnej matematyce. Autor postawił sobie za cel ukazanie najważniejszych wydarzeń, jakie kształtowały matematykę w ciągu ostatnich lat, najbardziej wpływowych idei i kierunków rozwoju, ale również naświetlenie kwestii całkiem podstawowych: czym jest matematyka, do czego służy, jak się ją tworzy?

Owady bez przerwy robią takie rzeczy, przy których najokropniejsze pomysły twórców horrorów wypadają zupełnie blado. Genitalia samców pszczoły miodnej eksplodują po kopulacji, modliszki pożerają partnerów, a osy szmaragdowe wstrzykują jad do głów karaluchów, zamieniając je w najprawdziwsze zombie. Jednak oprócz licznych zupełnie dziwacznych zachowań, u owadów można zaobserwować także i takie, które są typowe dla ludzi: spotykają się, łączą w pary, kopulują, walczą, rozstają, a towarzyszy temu coś, co można by określić jako uczucia.

Przychylając dziecku nieba, musimy uważać, żeby nie zwaliło mu się na głowę. Autorka książki proponuje niezorientowanym lub zdezorientowanym rodzicom receptę na to, jak wyhodować własnego potwora, wystrzegając się błędów wychowawczych, które w nieunikniony sposób doprowadziłyby do wychowania dziecka na zdrowego, zrównoważonego emocjonalnie, prawego i samodzielnego człowieka.

Doświadczanie szczęścia w nieszczęśliwych czasach. To niezwykła powieść, która od pierwszych stron zjednuje sympatię czytelnika dla pułkownika Bronowicza i małego Tomka, dla Urszuli, Wasyla i wielu innych postaci, które usiłuję od nowa zbudować swój świat w Lipowie na Mazurach w parę lat po wojnie. Miarę postępowania tych ludzi jest przyzwoitość, ale i staję oni przed potężnymi wyzwaniami i równie wielkimi namiętnościami. Jak sobie poradzę z zagrożeniami stalinowskiej epoki, kiedy świat jest tak piękny pod Lutnię, cudownym gwiazdozbiorem letniego nieba.

Sugestywna wizja świata pozbawionego starzenia i kronika bardzo długiego życia jednego mężczyzny, to z powodzeniem jedna z najciekawszych powieści fantastycznych ostatnich lat. Czyta się to z prawdziwymi ciarkami na plecach, przejmując się wszystkim niemalże tak, jakby działo się w naszym życiu. Doskonała, przejmująca książka.

Kenia to kraj pomarańczowej ziemi, akacji i baobabów, Masajów i Kilimandżaro oraz słoni. Wietnam pachnie aromatem wymyślnych potraw i kusi urokiem malowniczych zatok. W obu tych krajach znana podróżniczka spotkała niesamowite kobiety oraz ich fascynujące historie.

Ich pierwsze spotkanie na wernisażu w Londynie było magiczne. Laurę Paddington, niespełna dwudziestoletnią studentkę malarstwa, i Harry’ego Wintera, artystę i ekscentryka, połączyła wielka, bezwarunkowa miłość. Wbrew woli rodziców dziewczyna rusza za ukochanym do Paryża, by upajać się życiem w kręgu francuskiej bohemy lat trzydziestych. Wkrótce nastają ponure czasy. W trakcie odysei, która prowadzi kochanków przez całą Europę, okaże się, co jest silniejsze: rzeczywistość czy fantazja, barbarzyństwo czy miłość? Niezwykle malownicza i klimatyczna opowieść o sztuce wielkiej miłości, granicach fantazji i potędze namiętności.

Karl nie przepada za podróżami. Najchętniej nie ruszałby się z kraju, a jeśli już, to na wygodne wakacje na Majorce, gdzie podają angielskie jedzenie. Nie rozumie, skąd tyle szumu wokół siedmiu nowych cudów świata, choć sam ich nigdy nie widział. Jego przyjaciele i współpracownicy, Ricky i Stephen, z przekory postanawiają go wysłać w dalekie kraje z nadzieją, że to rozszerzy jego horyzonty i zmieni poglądy. Gervais przy okazji stawia sobie za cel uprzykrzenie Karlowi każdej minuty tej wyprawy. Wyłącznie dla własnej satysfakcji.

Makabryczna zbrodnia, skrzywiony psychicznie weteran wojny w Iraku, żądni krwi bandyci oraz ogarnięty pragnieniem zemsty gangster – doskonała, mroczna powieść mistrza kryminału. Kiedy Hackberry Holland został szeryfem małego miasteczka w Teksasie niedaleko granicy meksykańskiej, miał nadzieję, że uda mu się zapomnieć o dawnych problemach – nadszarpniętej reputacji, koszmarach związanych z wojną i obsesyjnie rozpamiętywanych dobrych latach swojego małżeństwa.

Sachi, dorastająca w małej, górskiej wiosce dziewczyna, która zawsze wyróżniała się wśród swych rówieśniczek jasną cerą i nieprzeciętną urodą, zostaje któregoś dnia zauważona przez cesarską córkę, jadącą do dawnej stolicy Japonii, Edo. Zaintrygowana jej urodą, zabiera jedenastoletnią Sachi do siedziby swojego męża, shoguna, do pałacu, w którym mieszka trzy tysiące kobiet i tylko jeden mężczyzna. Wkrótce młody shogun wybiera sobie Sachi na konkubinę.

Hana ma zaledwie siedemnaście lat, kiedy jej mąż jedzie na wojnę. Gdy jej dom zostaje zaatakowany przez wrogów, dziewczyna musi ukryć się w dzielnicy Yoshiwara, gdzie królują gejsze i konkubiny. Tu zaś zostaje zmuszona do zostania jedną z nich. Yozo spędził cztery lata w wiktoriańskiej Anglii. Po powrocie do Japonii bierze udział w wojnie domowej po stronie swoich przyjaciół, ale kiedy ponoszą klęskę, chroni się w Yoshiwarze. Tylko tu mogą się czuć bezpieczni ludzie wyjęci spod prawa. Wkrótce poznaje Hanę i oboje zakochują się w sobie bez pamięci. Jednak czeka ich wiele przeciwności, oboje też ukrywają straszliwe sekrety zagrażające ich życiu.

Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste.
Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna.

Reporter Tarek trafia na trop sensacyjnej historii, która może stanowić przełom w jego karierze dziennikarskiej. Dowiaduje się o przygotowaniach do eksperymentu, w którym psycholodzy chcą sprawdzić ludzkie zachowania w skrajnie trudnych warunkach. Poszukiwani są ochotnicy, którzy na dwa tygodnie wcielą się w rolę strażników bądź więźniów w symulowanym zakładzie karnym. Eksperyment wymyka się jednak spod kontroli, a symulacja przemienia się w zaciekłą walkę o życie.

Młody oficer zostaje przewieziony samolotem na anonimowe wzgórze gdzieś między Laosem a strefą zdemilitaryzowaną, gdzie kompania amerykańskiej piechoty morskiej buduje bazę wsparcia ogniowego. To jego pierwszy dzień w parnej dżungli Południowego Wietnamu. Gdy tylko stawia stopę na błotnistej ziemi , jego zmysły atakuje chaotyczne połączenie deszczu monsunowego, mgły, trzasku radioodbiorników, zgrzytu buldożerów oraz smrodu niemal dwustu brudnych, przemoczonych, ogarniętych strachem mężczyzn.