
Dla chwały... Dla zwycięstwa... Dla przetrwania... Powiadają, że Czarny Dow zabił więcej ludzi niż zima, i wspiął się na tron Północy po górze usypanej z czaszek. Król Unii, wyjątkowo zawistny sąsiad, nie ma zamiaru przyglądać się z uśmiechem, jak Dow pnie się jeszcze wyżej. Wydał rozkazy i wojsko już brnie przez północne błota. Tysiące ludzi gromadzą się przy zapomnianych kamiennych kręgach, na bezwartościowych wzgórzach i w mało ważnych dolinach, a przy sobie mają mnóstwo ostrej stali.

Logan Gyre jest królem Cenarii, oblężonego królestwa, dysponującego szczątkową armią i odrobiną nadziei. Ma jedną szansę i desperacki i ryzykowny pomysł, który może zniszczyć jego kraj. Na północy nowy Król-Bóg ma plan. Jeśli go zrealizuje, nikt już nie zdoła go powstrzymać. Kylar Stern nie ma wyboru. Żeby ratować przyjaciół – i być może wrogów – musi dokonać niemożliwego: zamordować boginię.

Kylar Stern odrzucił życie zabójcy. Po krwawym przewrocie, zorganizowanym przez Króla-Boga, mistrz i najbliższy przyjaciel Kylara zginęli. Przyjacielem był Logan Gyre - następca cenaryjskiego tronu. Jednakże niewielu arystokratów przeżyło, żeby opłakiwać jego śmierć. Kylar zaczyna więc od nowa: w nowym mieście, z nowymi towarzyszami, w nowym zawodzie.

Dla Durzo Blinta zabijanie to sztuka, a w tym mieście on jest największym artystą. Dla Merkuriusza przetrwanie nie jest rzeczą pewną. Nie ma żadnej gwarancji przeżycia. Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył się szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko. Na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta. Jednak żeby zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz musi odrzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość.

Na poły realny, na poły baśniowy świat. Trochę historyczny, trochę wyśniony. Ludzie współegzystują tu z widmowymi Prastarymi. A historia nastolatki Briony, uważającej się za wiedźmę i obwiniającej się za całe zło, które wydarzyło się w jej rodzinie – zarazem mogłaby i nie mogła wydarzyć się w naszym świecie. Czy Briony, dziewczyna-wilczyca rzeczywiście jest wiedźmą? Czy naprawdę jest zła i niebezpieczna? Co stanie się, gdy jej tajemnice wyjdą na jaw? Co stanie się, gdy Briony się zakocha…?

Po rozstaniu z żoną Jacques Deza opuszcza Hiszpanię i przenosi się do Londynu, gdzie rozpoczyna pracę dla tajemniczej grupy, kierowanej przez enigmatycznego Bertrama Tuprę związanego z brytyjskim MI6. Praca polega na analizowaniu ludzkich zachowań i charakterów. Podczas wieczoru w dyskotece, który spędza ze swoim szefem i pewnym włoskim małżeństwem, w jego mniemaniu powiązanym z Watykanem, Deza jest świadkiem niebywale brutalnej sceny. Czy uda mu się wyplątać z sytuacji, która czyni go wspólnikiem zła? Na ile potrafimy zapanować na własną gwałtownością i strachem?

Już 9 maja w polskich księgarniach pojawi się nowa książka Olivera Bowdena z serii Assassin’s Creed. Powieść Tajemna krucjata opowiada o Altaïrze ibn La'Ahadzie, asasyńskim Mistrzu żyjącym na przełomie XII i XIII wieku. Losy Altaïra przedstawia Niccolò Polo, ojciec słynnego podróżnika, Marco. To właśnie w jego narracji poznajemy najmłodsze lata ibn La'Ahada, jego niepokorną młodość, która ściągnęła na niego i Zakon wiele nieszczęść, w końcu okres, w którym stał się Mistrzem Bractwa, i lata dojrzałe, kiedy pogłębiał swoją wiedzę i nadawał głębszą interpretację zakonnej regule – asasyńskiemu Credo.

Już 31 maja światło dzienne ujrzą nowe fakty w sprawie największego skandalu obyczajowego XX wieku! Przedstawiamy biografię kobiety, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu, bohaterki głośnego filmu "Jak zostać królem": Ta kobieta. Wallis Simpson. Nazywana przez królową Elżbietę „tą kobietą”, nie była ani ładna, ani szczególnie błyskotliwa. Oskarżana o bycie czarownicą, kobietą lekkich obyczajów, nazistowskim szpiegiem.

Z Pratchettem jest już tak, że ludzie albo go kochają, albo nienawidzą. I ani jedni ani drudzy nie wezmą sobie do serca naprawdę jakiejkolwiek recenzji. Ci, którym wizja świata pisarza odpowiada, na pewno zachwycą się każdym kolejnym tekstem, który pochłoną, w myślach już ustawiając się po kolejną powieść. Także i ten.

Od razu uprzedźmy – mamy do czynienia z science-fiction. Świat po zarazie, genetycznie zmodyfikowani ludzie, rządy wojska i walki gangów – a jednak daleko tu do Mad Maksa. W gruncie rzeczy to realistyczna historia o dorastaniu pewnej – przyznajmy, dość niezwykłej - dziewczynki.

„A między nami ocean…” to wielowątkowa powieść o trudnych życiowych wyborach. W zajmujący sposób przedstawia historię Grace, dla której kryzys małżeński i znużenie rutyną codzienności stają się impulsem do ważnych zmian. Najnowsza książka amerykańskiej pisarki Susan Wiggs ukaże się w Polsce 18 maja.

Dziś na półki księgarń trafia polski przekład powieści sensacyjnej Andy’ego McNaba i Petera Grimsdale’a – Battlefield 3: Rosjanin. Książka ta, opierając się na motywach słynnej gry o tym samym tytule, opowiada o losach Dimy Majakowskiego, byłego żołnierza Specnazu, który wraca do służby w siłach specjalnych Matki Rosji pod wpływem presji GRU. Zlecenie jest jednorazowe. Ma podjąć się niezwykle trudnej misji, która w sposób zupełnie nieoczekiwany wymknie się spod kontroli samego Majakowskiego, jak i jego szefostwa w Moskwie.

Zapraszamy Czytelników do nowych filmików w Oficynie Wydawniczej Impuls. W dzisiejszej wiadomości zapraszamy do filmowej prezentacji podręcznika akademickiego prof. Czesława Kupisiewicza Z dziejów teorii i praktyki wychowania oraz do wywiadu z prof. Bogusławem Śliwerskim. W dwuczęściowym wywiadzie profesor porusza tematykę współczesnej myśli edukacyjnej oraz prezentuje zagadnienia opisane w książce Teoretyczne i empiryczne podstawy samowychowania.

„Siła trucizny” jest pierwszą częścią trzytomowej trylogii autorstwa Marii V. Snyder. To wielowątkowa powieść o bohaterach obdarzonych magicznymi mocami, których losy ukazane są na tle zawiłych intryg i bezwzględnej walki o władzę. Pierwsza część cyklu o przygodach Yeleny pojawi się w księgarniach w lutym. Kolejne dwie powieści ukażą się w maju i październiku 2012 r. Powieści Marii V. Snyder opublikuje wydawca książek Mira.

Na świecie istnieje kilkaset rodzajów diet odchudzających i wszystkie zapewniają, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki tym razem już na zawsze stracisz zbędne kilogramy. Jaka bywa rzeczywistość, wszyscy wiemy: albo brak efektów, albo utrata wagi i szybko następujący po niej efekt jo-jo. A w konsekwencji – kolejna dieta cud. Chcesz przerwać to błędne koło? Sięgnij po poradnik z unikalnym programem diet coachingu. Rozpocznij świadome odżywianie i zmień swoje życie już dziś!

Dan North wychowuje się w wielkim starym domu zamieszkanym przez tuziny kuzynów, ciotek i wujków, nad którymi władzę sprawuje jego ojciec. Gniazdo rodzinne Northów znajduje się na odludziu w górach zachodniej Wirginii, daleko od miasta, daleko od szkół, daleko od innych ludzi. Mieści się w nim sekretna biblioteka, a w niej książki napisane w tajemniczym języku – od chłopca i jego kuzynów oczekuje się, by biegle go opanowali. Danny od małego dostrzega, że nie jest taki, jak reszta jego rodziny.

Miłość chodzi po ludziach i szuka kochanków. Wszystko jedno kim są i jak uwikłani w życie, ile lat mają, ile sił, pieniędzy, czasu, jakie mają poglądy, plany, obowiązki, powinności. (…) Zakochany człowiek nie ma sumienia. Możesz mieć męża, żonę, dzieci, chorą matkę, debet w banku, czterdzieści lat, wszystko jedno. I tak dzielą cię od tego pradystans i lata gwiezdne. W dodatku masz tę absolutną pewność, jaką miewają prorocy, że wiesz, co robisz, i wszystko będzie, jak ma być. Jakbyś się sam ze sobą na dusze pozamieniał!

To kolejna opowieść Conora Kosticka i kolejny, perfekcyjnie stworzony świat, idealnie obrazujący analityczny umysł i bezkresną wyobraźnię autora. Wciąga już samą wizją, a fabuła to już tylko (lub aż) przysłowiowa wisienka na torcie bardzo dobrej lektury. Dla miłośników SF gratka.

Najlepsze z najlepszych. Barwne i przewrotne. Zbiór zawiera dziesięć opowiadań Andrzeja SAPKOWSKIEGO pisanych w różnych okresach życia i poruszających tematy czasem bardzo od siebie odległe. Jest więc i klasyczna fantasy, i SF, i political fiction, a groza bywa rozładowywana przez żart bądź literacką aluzję. Wszystkie z nich poprzedzone zostały przedmowami, w których SAPKOWSKI dowcipnie opisał tajniki swojego warsztatu i okoliczności, w jakich owe opowiadania powstawały.

Nie wiem ile samej autorki jest w bohaterce książki, ale jeśli tak dużo jak myślę, to trudno jest Gosi Brzezińskiej nie polubić, nawet nie widząc jej na oczy. Cała ta irlandzka opowieść po prostu tchnie optymizmem, jakby niezależnym od tego jakie trudności przechodzi w swoim życiu główna bohaterka Kasia. I kiedy tak towarzyszymy jej w kolejnych życiowych zakrętach, trudno jest się z nią nie utożsamić, nie przeżywać tego, co ona przeżywa.