Nowości czytelnicze

Ważą się losy wojny Nieśmiertelnych i Piekielnych. Wynik starcia zależy od dwojga młodych ludzi. W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczny konflikt między bóstwami. Poznają prawdę o swoich rodzicach, którzy nie byli zwykłymi śmiertelnikami. Ich matką była bogini, a ojcem sam Książę Ciemności, Lucyfer. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o wpływ na ludzi, nie wolno im jednak walczyć ze sobą, ani mieszać się w ludzkie sprawy. Bliźnięta to jednak coś innego, nowa siła. Nie zdecydowali jeszcze po czyjej staną stronie.
W stronę słońca! Relacja z niezapomnianej podróży do tropików. Dla wszystkich tych, którzy marzą o dalekich wędrówkach, życiowej zmianie, ucieczce od codzienności. Oto historia dwójki ludzi, którym to się udało. Kanadyjskie małżeństwo postanowiło postawić wszystko na jedną kartę i zrealizować marzenie: dwuletni rejs po Karaibach.
Są wśród nich prawdziwe arcydzieła małej prozy jak Ogrody Kew czy Znak na ścianie, opowiadania eksperymentalne, a także studia psychologiczne, w tym portrety postaci z Pani Dalloway. Virginia Woolf napisała ponad czterdzieści opowiadań lecz przez długi czas pozostawały w cieniu jej powieści i były mało znane szerszej publiczności. Za życia pisarki ukazywały się na łamach periodyków, a część z nich wydano w formie książkowej.
Inne kolory to barwny, wielowymiarowy autoportret pisarza, głęboko intymny i poruszający swą szczerością. W tym barwnym kolażu tekstów publicystycznych, fragmentów powieści, szkiców i zapisków z podróży znajdziemy zarówno opis trudnej relacji z ojcem i przyjaźni z córką, opowieści o wakacjach i rzucaniu palenia, młodzieńczych depresjach i ulubionych filmach, dziecięcych zabawach czy piłce nożnej, jak również poważne analizy dzieł własnych i cudzych (od Księgi tysiąca i jednej nocy przez Biesy, Camusa po Rushdiego i Llosę), rozważania społeczne i polityczne, a także sugestywne i poruszające wyobraźnię obrazy Stambułu lat minionych.
1 maja oferta Wydawnictwa Sonia Draga wzbogaci się o książki w wersji elektronicznej. Na początek proponujemy tytuły Charlotte Link, Steva Berrego, Kathy Reichs, Lisy Gardner, Javiera Mariasa a także Tonego Blaira i Michaela Lewisa. Dla miłośników książki elektronicznej przygotowaliśmy bardzo różnorodna ofertę – thrillery, powieści historyczne, obyczajowe, a także literaturę faktu. Na czytniku będzie można przeczytać powieści Charlotte Link „Ostatni ślad” i „Drugie dziecko”, Steva Berrego „Paryska wendeta”, Kathy Reichs „206 kości” oraz Javiera Mariasa „Serce tak białe”.
Lubię takie książki naukowe a jednak zupełnie nie naukowe. Tę, chociaż porusza poważne rzeczy czyta się doskonale, lepiej niż niejedną powieść. Bawi i edukuje. Dokładnie w tej kolejności.
Nazwisko trójmiejskiej pisarki Anny Klejzerowicz czytelnicy kojarzą z mrożących krew w żyłach powieści kryminalnych i sensacyjnych, a także horroru. Tym razem daje się ona poznać jako autorka ciepłej powieści obyczajowej. Do księgarń właśnie trafiła jej „Czarownica”. Bohater powieści , trzydziestokilkuletni Michał, rezygnuje z miejskiego życia i stawia malowniczy dom na wsi. Od pierwszej wizyty w okolicy intryguje go mieszkająca na skraju wsi samotna kobieta, którą miejscowi zwą czarownicą.
NIEMCY BRONIA SIĘ PRZED POLSKĄ to opis procesów zachodzących w Reichswehrze w latach 1918-33. Choć „spętana kajdanami traktatu wersalskiego”, była ona kuźnią myśli wojskowej, która przeobraziła sposób prowadzenia działań wojennych; myśli, która odciska swe piętno do dziś, znajdując wielu naśladowców.
Są prawa, które się łamie. Są takie, które ciebie łamią. I jest Prawo Caine’a. Kiedy Caine pierwszy raz pojawił się na kartach powieści "Bohaterowie umierają", dwie rzeczy od razu stały się jasne. Pierwsza – że Matthew Stover to jeden z najbardziej utalentowanych pisarzy fantasy w swoim pokoleniu. I druga – że Caine jest bohaterem na miarę Conana i Elryka. Podobnie jak oni, był czymś nowym: człowiekiem cywilizowanym, który dał się uwieść barbarzyństwu; aktorem, którego życie jest kłamstwem; siłą niszczycielską tak potężną, że nawet bogowie dobrze się zastanowią, zanim postanowią wejść mu w drogę.
Dla chwały... Dla zwycięstwa... Dla przetrwania... Powiadają, że Czarny Dow zabił więcej ludzi niż zima, i wspiął się na tron Północy po górze usypanej z czaszek. Król Unii, wyjątkowo zawistny sąsiad, nie ma zamiaru przyglądać się z uśmiechem, jak Dow pnie się jeszcze wyżej. Wydał rozkazy i wojsko już brnie przez północne błota. Tysiące ludzi gromadzą się przy zapomnianych kamiennych kręgach, na bezwartościowych wzgórzach i w mało ważnych dolinach, a przy sobie mają mnóstwo ostrej stali.
Logan Gyre jest królem Cenarii, oblężonego królestwa, dysponującego szczątkową armią i odrobiną nadziei. Ma jedną szansę i desperacki i ryzykowny pomysł, który może zniszczyć jego kraj. Na północy nowy Król-Bóg ma plan. Jeśli go zrealizuje, nikt już nie zdoła go powstrzymać. Kylar Stern nie ma wyboru. Żeby ratować przyjaciół – i być może wrogów – musi dokonać niemożliwego: zamordować boginię.
Kylar Stern odrzucił życie zabójcy. Po krwawym przewrocie, zorganizowanym przez Króla-Boga, mistrz i najbliższy przyjaciel Kylara zginęli. Przyjacielem był Logan Gyre - następca cenaryjskiego tronu. Jednakże niewielu arystokratów przeżyło, żeby opłakiwać jego śmierć. Kylar zaczyna więc od nowa: w nowym mieście, z nowymi towarzyszami, w nowym zawodzie.
Dla Durzo Blinta zabijanie to sztuka, a w tym mieście on jest największym artystą. Dla Merkuriusza przetrwanie nie jest rzeczą pewną. Nie ma żadnej gwarancji przeżycia. Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył się szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko. Na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta. Jednak żeby zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz musi odrzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość.
Na poły realny, na poły baśniowy świat. Trochę historyczny, trochę wyśniony. Ludzie współegzystują tu z widmowymi Prastarymi. A historia nastolatki Briony, uważającej się za wiedźmę i obwiniającej się za całe zło, które wydarzyło się w jej rodzinie – zarazem mogłaby i nie mogła wydarzyć się w naszym świecie. Czy Briony, dziewczyna-wilczyca rzeczywiście jest wiedźmą? Czy naprawdę jest zła i niebezpieczna? Co stanie się, gdy jej tajemnice wyjdą na jaw? Co stanie się, gdy Briony się zakocha…?
Po rozstaniu z żoną Jacques Deza opuszcza Hiszpanię i przenosi się do Londynu, gdzie rozpoczyna pracę dla tajemniczej grupy, kierowanej przez enigmatycznego Bertrama Tuprę związanego z brytyjskim MI6. Praca polega na analizowaniu ludzkich zachowań i charakterów. Podczas wieczoru w dyskotece, który spędza ze swoim szefem i pewnym włoskim małżeństwem, w jego mniemaniu powiązanym z Watykanem, Deza jest świadkiem niebywale brutalnej sceny. Czy uda mu się wyplątać z sytuacji, która czyni go wspólnikiem zła? Na ile potrafimy zapanować na własną gwałtownością i strachem?
Już 9 maja w polskich księgarniach pojawi się nowa książka Olivera Bowdena z serii Assassin’s Creed. Powieść Tajemna krucjata opowiada o Altaïrze ibn La'Ahadzie, asasyńskim Mistrzu żyjącym na przełomie XII i XIII wieku. Losy Altaïra przedstawia Niccolò Polo, ojciec słynnego podróżnika, Marco. To właśnie w jego narracji poznajemy najmłodsze lata ibn La'Ahada, jego niepokorną młodość, która ściągnęła na niego i Zakon wiele nieszczęść, w końcu okres, w którym stał się Mistrzem Bractwa, i lata dojrzałe, kiedy pogłębiał swoją wiedzę i nadawał głębszą interpretację zakonnej regule – asasyńskiemu Credo.
Już 31 maja światło dzienne ujrzą nowe fakty w sprawie największego skandalu obyczajowego XX wieku! Przedstawiamy biografię kobiety, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu, bohaterki głośnego filmu "Jak zostać królem": Ta kobieta. Wallis Simpson. Nazywana przez królową Elżbietę „tą kobietą”, nie była ani ładna, ani szczególnie błyskotliwa. Oskarżana o bycie czarownicą, kobietą lekkich obyczajów, nazistowskim szpiegiem.
Z Pratchettem jest już tak, że ludzie albo go kochają, albo nienawidzą. I ani jedni ani drudzy nie wezmą sobie do serca naprawdę jakiejkolwiek recenzji. Ci, którym wizja świata pisarza odpowiada, na pewno zachwycą się każdym kolejnym tekstem, który pochłoną, w myślach już ustawiając się po kolejną powieść. Także i ten.
Od razu uprzedźmy – mamy do czynienia z science-fiction. Świat po zarazie, genetycznie zmodyfikowani ludzie, rządy wojska i walki gangów – a jednak daleko tu do Mad Maksa. W gruncie rzeczy to realistyczna historia o dorastaniu pewnej – przyznajmy, dość niezwykłej - dziewczynki.
„A między nami ocean…” to wielowątkowa powieść o trudnych życiowych wyborach. W zajmujący sposób przedstawia historię Grace, dla której kryzys małżeński i znużenie rutyną codzienności stają się impulsem do ważnych zmian. Najnowsza książka amerykańskiej pisarki Susan Wiggs ukaże się w Polsce 18 maja.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności