
Ona ukrywa swoje uczucia, on jest znużonym życiem cynikiem… Jako prawdziwa miłośniczka zwierząt i natury, Beatrix Hathaway zawsze lepiej czuła się w lesie niż na sali balowej. Zaczęła więc wierzyć, że jej przeznaczeniem jest przejść przez życie bez miłości. Czy właśnie taki los czeka ostatnią i najbardziej niekonwencjonalną z sióstr Hathaway? Kapitan Christopher Phelan jest przystojnym, odważnym żołnierzem, który po powrocie z frontu planuje ożenić się z przyjaciółką Beatrix, uwielbiającą życie towarzyskie i flirt Prudence Mercer.

Opowieść o dwóch zwyczajnych, popełniających życiowe błędy kobietach. Wesoła, niezależna Annie Quintana i bogata, ambitna Julia St. Clair pochodzą z dwóch różnych światów. Annie jest córką gospodyni, która pracuje w wytwornej rezydencji w San Francisco należącej do rodziny Julii. Mimo to obie dziewczynki łączy mocna więź, jaką mogą stworzyć tylko dzieci, nieświadome różnic klasowych i majątkowych. Rozdziela je jednak zdrada, która nie tylko niszczy ich przyjaźń, ale i odmienia życie.

Pasjonująca opowieść podróżnika przemierzającego świat, którego nie może zobaczyć. Od skoków na linie w Nowej Zelandii do pijackich ekscesów w Nowym Orleanie: w świecie Tony’ego Gilesa wszystkie chwyty są dozwolone, a granice istnieją wyłącznie po to, żeby je przekraczać. „Świat w moich oczach” jest relacją z pełnych wrażeń podróży Tony’ego do Ameryki Północnej, Azji i Australii.

Burzliwa historia współczesnej Palestyny, opowiedziana jak jeszcze nigdy dotąd – przez pryzmat losów trzech pokoleń rodziny uchodźców. Rok 1948. Palestyńska rodzina Abulhejas zostaje przesiedlona do obozu uchodźców w Dżeninie. Wygnani z ukochanych gajów oliwnych, pozostawieni w fatalnych warunkach, starają się przetrwa. Tęsknota za domem, nagła śmierć najbliższych, rozłąka, bratobójcza walka – los nie będzie dla nich łaskawy.

Czasami prawda jest bardziej gorzka niż kłamstwo. Alicia Carlyle wraca w rodzinne strony po tragicznej śmierci męża, z nadzieją, że uda jej się zapomnieć o przeszłości. Musi jednak stawić czoło swojej bratowej Sabrinie: kobiecie, która skłóciła rodzinę i niemal zniszczyła jej małżeństwo. Alicia postanawia zapomnieć o dzielącej ich niechęci i dawnych urazach, stworzyć bezpieczny dom dla swoich dzieci, Nathana i Darcie, oraz naprawić relacje z ukochanym bratem.

Powrót do domu to zaledwie początek… Życie dwudziestoparoletniej Dory to z pozoru sielanka. Robi karierę w agencji reklamowej, mieszka w modnym lofcie wraz ze swoim partnerem, szybko zdobywającym uznanie rzeźbiarzem – i właśnie odkryła, że jest w ciąży. Dziewczyna jednak nie wydaje się szczęśliwa, wręcz przeciwnie, przytłoczona ciężarem odpowiedzialności zastanawia się nad aborcją.

Nowa powieść autorki „Ostatniego lata”. Wzruszająca, ciepła książka…. Każdy ma w życiu takie jedno niepowtarzalne lato. Dla dwóch brytyjskich studentek, Penny i Kate, oraz dwóch Amerykanów, Bobbiego i Sandy’ego, są nim letnie miesiące spędzone na Cape Cod w 1968 roku. Ciepłe, leniwe dni wypełnia miłość, śmiech i muzyka, aż do pewnej nocy, kiedy samochód Bobbiego rozbija się o drzewo i staje w płomieniach, a nad wydarzeniami przejmuje kontrolę pewna stara, zgorzkniała kobieta, raz na zawsze odmieniając losy tych, którzy wypadek przeżyli.

Dramatyczna historia poszukiwań matczynej miłości i domu, osnuta na prawdziwych wspomnieniach autora. Olivier tuła się po rodzinach zastępczych, lecz jego prawdziwy dramat rozpoczyna się z chwilą, gdy jako pięciolatek trafia pod dach tyrana i alkoholika, dla którego głównym argumentem w kontaktach z domownikami jest pięść. Po dwóch latach chłopiec wyzwala się spod kontroli psychopatycznego opiekuna, lecz nie oznacza to końca jego gehenny. Oliviera czeka jeszcze wiele przykrych rozczarowań.

Debiutancka powieść Jodi Picoult po raz pierwszy w Polsce! Jane zawsze żyła w cudzym cieniu. Od nieszczęśliwego dzieciństwa ucieka w małżeństwo z biologiem, pracoholikiem skupionym na karierze zawodowej, Oliverem Jonesem. Jane i to potrafi znieść. Dopiero gdy uświadamia sobie, że również ich córka, Rebeka, jest dla Olivera mało istotna, rodzi się w niej bunt.

Legendarny twórca oraz ikona polskiej sceny komiksowej – Papcio Chmiel – powraca w wyśmienitej formie. W przededniu swoich 89. urodzin twórca nieśmiertelnego tria – Tytusa, Romka i A’Tomka – ponownie zaskoczył swojego wydawcę całkowicie premierowym albumem historycznym. Tym razem Tytus u boku króla Jana III Sobieskiego musi odeprzeć barbarzyński najazd „niewiernych” w historycznej bitwie pod Wiedniem w 1683 roku.

Wyjątkowy debiut Andrzeja Mleczki i jego córki Ewy. On – po raz pierwszy rysuje dla dzieci! Ona – po raz pierwszy pisze bajki. Poznajcie niezwykłe przygody Smoczka Mariana z Drakosławic, któremu towarzyszy jego rodzina i przyjaciele – mama Smoczyca Izabela i tata Smok Roman, jaszczurka Lucynka, krokodyl Wiesiek, żółw o imieniu Szybki Dżony i malutki pająk.

Książka Kathrin Kompish zaprzecza stereotypom, zgodnie z którymi kobiety w nazistowskich Niemczech były najwyżej „trybikami” w wielkiej machinie terroru stworzonej przez mężczyzn. Były okrutne, bezwzględne i oddane Führerowi w nie mniejszym stopniu niż najzagorzalsi kaci z obozów zagłady. Jaka była rola kobiet w Niemczech Adolfa Hitlera? Czy były tylko biernymi świadkami wydarzeń, gospodyniami domowymi, żonami, matkami? Nic podobnego.

Barwny portret legendarnej ikony Hollywood. Życie Marleny Dietrich jest jednym z najbardziej bajkowych w historii Hollywood. Rozpoczęła karierę w rodzinnym Berlinie jako modelka, potem aktorka estradowa i filmowa kina niemego, stała się gwiazdą po międzynarodowym sukcesie „Błękitnego Anioła”. Następnie przyjechała do Ameryki i została jedną z największych gwiazd Hollywoodu.

Wybór tekstów Stefana Kisielewskiego, które łączą w sobie dwie jego największe pasje: muzykę oraz słowo pisane. Kisielewski był z wykształcenia muzykiem, studiował też polonistykę i filozofię – w jego szkicach i felietonach poświęconych muzyce objawia się zatem najpełniej cała skala jego talentu oraz temperamentu – literackiego, muzycznego i krytycznego.

Wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa z jego bardzo popularnego bloga internetowego – swoiste „Dzieła wybrane”. Blog osławiony między niewiastami Artura Andrusa to nie tylko papierowy wybór najlepszych tekstów z jego popularnego bloga, ale także jakby „Dzieła wybrane”. W książce, oprócz przewrotnych, rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też Andrusa-mniej-znanego (m.in. felietony dla policji i lekarzy) oraz Andrusa-bardzo-popularnego (choćby teksty piosenek, które szturmem zdobywają polskie listy przebojów).

Dzieje się dużo, dzieje się bez przerwy. Dla tych, którym historia starożytnego Rzymu jest szczególnie bliska, książka będzie przygodą. Dla innych po prostu bardzo dobrą lekturą. Ale czy tego właśnie nie to wymagamy od książki?

Dużo dzieci i dużo knowania, w kolejnych tomach cyklu „Powrót do domu” wszystkich tych elementów jest coraz więcej. W czwartym, „Odrodzenie Ziemi”, dochodzą jeszcze dwa dodatkowe inteligentne gatunki, niebomięsy i czarty. One też się łączą w pary, rozmnażają i knują. A co ze space operą, podróżami międzygwiezdnymi i science fiction? Oszczędnie.

Jedna z pierwszych i jedna z najsłabszych książek Cobena. To bardziej sensacja niż kryminał, dużo słabsza niż inne książki doskonałego przecież pisarza. Czyta się do średnio, zaskoczenia nie ma wcale. Ale i specjalnej odrazy też nie. Gdyby to nie był Coben, można by całość przeżyć, może nawet i polubić. Tak, trudno jest uwierzyć, że to książka mistrza.

Nie jest łatwo być matką, tym bardziej w krajach, gdzie pokutuje stereotyp matki poświęcającej dla dziecka wszystko. To właśnie po nas matkach często oczekuje się, że po urodzeniu dziecka bez reszty poświęcimy się jego wychowaniu, odsuwając na bok wszelkie swoje potrzeby, marzenia, aspiracje. Te, które nie chcą, są często poddawane publicznemu ostracyzmowi. No bo jak matka może mieć chęć uciec chociaż na chwilę przed swoim dzieckiem? Jak może tracić nad sobą panowanie, jak może tracić cierpliwość? Przecież jest matką!

„Powieść o człowieku, który dał światu zapach, lecz stracił samego siebie” tak zaczyna się opis książki bardzo subtelnej i bardzo, ale to bardzo aromatycznej. To rozkosznie napisana, lekka, ale jak wieść głosi prawdziwa historia Giovanniego Mariny Fariny, który zasłynął dla świata jako kreator i producent pierwszej wody toaletowej. A czy to nie postać warta książki? Bez wątpienia życie Fariny otoczone było zapachami od wczesnego dzieciństwa, tak samo jak zapachy towarzyszyły mu w najważniejszych wydarzeniach życia. Całość czyta się świetnie.