
Zapraszamy na spotkanie z Martyną Wojciechowską, które odbędzie się w ramach Klubu NG w czwartek 17 maja o godz. 18:00 w empiku Junior w Warszawie. Podczas spotkania autorka opowie o kulisach powstawania książki „Kobieta na krańcu świata 3”

Nowa powieść Olivera Bowdena – Assassin’s Creed: Tajemna krucjata – opowiadająca o życiu legendarnego Altaïra, średniowiecznego Mistrza asasynów, jest już od kilku dni w sprzedaży. Tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z książką, zapraszamy do lektury kolejnego fragmentu powieści, udostępnionego przez wydawnictwo Insignis. Można go również wysłuchać w znakomitej interpretacji Marcina Perchucia:

Burdel, kolorowy domek, łaźnia, klasztor, szkoła dla panienek, dom rozpusty, dom o złej sławie, dom diabła, dom zuchwały, dom tolerancji, dom publiczny, zamtuz, dom radości, dom dziwek, dom stręczycielstwa, lupanar, dom rozkoszy, dom prostytucji, dom schadzek, dom złego prowadzenia się, to tylko niektóre z wielu nazw odnoszących się do tego samego miejsca.

Jodi Picoult to autorka doskonale znana czytelniczkom na całym świecie. Łączny nakład jej książek przekroczył 30 milionów sprzedanych egzemplarzy, a jej powieści, tłumaczone na ponad 30 języków, stale zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa” i „Los Angeles Times”. W Polsce dotychczas ukazało się 18 powieści tej autorki, m.in. „Bez mojej zgody”, Czarownice z Salem Falls”, „Linia życia” czy „Tam gdzie ty”. Teraz polskie czytelniczki mają okazję zapoznać się z powieścią „Głos serca” (oryg. Song of the Humpback Whale), którą Jodi Picoult debiutowała w wieku 23 lat.

Bieszczady w PRL-u to zbiór barwnych reportaży wzbogaconych archiwalnymi zdjęciami, które odsłaniają nieznaną dotąd część przeszłości regionu południowo-wschodniej Polski. Książka pozwala przyjrzeć się specyfice okresu realnego socjalizmu na terenach, na których warunki życia były szczególnie trudne. Tam, jak w soczewce skupiały się wszystkie wynaturzenia i dziwactwa systemu. Z drugiej strony autor książki, mieszkający w Ustrzykach Dolnych reporter Krzysztof Potaczała pokazuje w jaki sposób lokalna społeczność potrafiła stawić czoła trudom codziennego życia oraz opresyjnemu ustrojowi poprzez znajdowanie w nim małych luk i pęknięć.

Hugh z Singleton, czwarty z synów ubogiego rycerza, nie mógł, czego był świadom, liczyć na schedę po ojcu, bo ta – choć skromna – i tak „miała przypaść w udziale najstarszemu bratu”. Lecz dzięki temu, iż przejawiał chęć do nauki – co wyznaje na kartach swej pierwszej kroniki – uznano, że pójdzie na uniwersytet, do Oksfordu. Tak zaczyna się ta osobliwa opowieść mistrza Hugh, średniowiecznego chirurga i lekarza dusz, co to miał widoki na zostanie biskupem, ale uznał, że brak mu odwagi, by wziąć odpowiedzialność za nieśmiertelne dusze.

Monografia Evy Geulen jest jednym z najlepszych istniejących wprowadzeń do filozofii Agambena. Autorka skupia się na kręgu tematycznym słynnego cyklu „Homo sacer”, rzuca jednak również światło na mniej znane teksty włoskiego filozofa.

Coraz młodsi zakochani wierzą, że miłość została wynaleziona przez ich braci i siostry w późnych latach 60. ubiegłego stulecia. Ta stosunkowo krótka pamięć pozwala wymieniać się poglądami na temat miłości z równą swobodą, jak partnerami. Może dlatego rozmowy o miłosnych związkach są dziś suche jak wiór i wystygłe. Ludzie nauczyli się żyć z pustych abstrakcji wiedzy medycznej, sycić wyobraźnię bajkowymi scenami. I jeśli miłość nie skisła do reszty, jeśli nie przeobraziła się w „seks i koleżeństwo” (Musil), to tylko za sprawą mowy Erosa, który odnawia ją co noc.
Piotr Nowak, Słowo wstępne

Krasnojarsk zero to wędrówka przez mikrokosmos poradzieckiego, zamkniętego do niedawna miasta – szarego, betonowego, z pozoru Miasta-Nic, Miasta-Zero, miasta bez właściwości. To żegluga przez wypraną z estetycznych uroków, industrialną, przybrudzoną i niby zwyczajną codzienność. To wyprawa w poszukiwaniu Absolutu. By wyłuskać światło, autorzy zanurzają się w rzeczywistość niemedialną. Odkrywają Historię tego miejsca, wielką, zbiorową, co nie patrzy na człowieka tylko biegnie w przód nieraz po trupach, oraz te małe, osobiste opowieści – splątane kłębki ludzkich losów.

Opowieść o życiu i poezji Osipa Mandelsztama w roku 1917, czyli w czasie, kiedy zwycięski bolszewizm niszczy sięgające dekabrystów marzenie rosyjskiej inteligencji o zaprowadzeniu w Rosji demokracji. Mandelsztam napisał wtedy siedem wierszy, których wykładni poświęca Ryszard Przybylski swoją historyczno-biograficzną rekonstrukcję zdarzeń.

Takiego Cobena lubię: wartkiego, niespodziewanego, prowadzącego nas mocną ręką do wybuchowego finału. I nic nie szkodzi, że większość z jego doskonałych kryminałów oparta jest na dość podobnym schemacie. Jak na razie się nie nudzi. A czyta się świetnie!

Do księgarń trafił polski przekład powieści Olivera Bowdena – Assassin’s Creed: Tajemna krucjata. Książka opowiada o losach Altaïra ibn-La'Ahada – legendarnego reformatora Zakonu, Mistrza i zarazem jednego z najwybitniejszych asasynów w dziejach Bractwa. Narrację prowadzi Niccolò Polo, ojciec słynnego podróżnika – Marco. Zdaje on swojemu bratu – Maffeo – relację z tego, co przekazał mu sam Altaïr.

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.

Autorka bestsellerowych serii powieściowych, Fern Michaels, w swoim nowym trzytomowym cyklu zatytułowanym „Matki chrzestne” z humorem i werwą przedstawia przygody czterech energicznych i zaradnych pań, przyjaciółek z dawnych lat, które wspólnie tworzą drużynę, z którą nie sposób się nie liczyć. Choć nie są już najmłodsze, tryskają zapałem i pomysłami, gdy tylko trzeba ratować kogoś z opresji, rozwikłać groźną zagadkę albo po prostu dobrze się bawić. Choć nie widziały się od dawna i różnie ułożyły się ich losy, spotykają się po latach na wezwanie jednej z nich, Teresy, która szuka ich towarzystwa i rady, by pomóc swojej córce. Jednocześnie wywraca przy tym ich dotychczasowe życie trzech przyjaciółek do góry nogami, gdyż odtąd wkraczają w świat sensacji, intryg i wielkich pieniędzy, hollywoodzkich sław i kryminalnych zagadek.

Od dzisiaj w księgarniach pierwszy tom nowej serii Johna Flanagana, autora bestsellerowych "Zwiadowców"! Osadzona w Skandii "Drużyna" opowiada o losach Hala, półkrwi Aralueńczyka, który musi udowodnić swą wartość jako wojownik. Hal nie ma łatwo - przymioty fizyczne odziedziczył po kądzieli, jest więc mniejszy niż przeciętny Skandianin. Tak o połowę. Jest również słabszy. Też o połowę. Na szczęście fizyczne niedostatki (w rozumieniu ludzi z Północy) chłopak nadrabia sprytem i inteligencją, których ma aż nadto. Kluczowym momentem w życiu mieszkańca Skandii jest czas próby.

Saffy ma wymarzoną pracę w wiodącej agencji reklamowej w Dublinie. Stara się trzymać na dystans swoją rozpieszczoną matkę i czeka aż jej chłopak Greg – aktor, który ma być następnym Colinem Farrellem – wreszcie się jej oświadczy. Conor uwielbia piękną Jess, lecz po siedmiu latach i narodzinach bliźniąt ona wciąż nie chce za niego wyjść. Conor spędza dnie nauczając nastolatków, a nocami pisze książkę, która ma zmienić wszystko – także nastawienie Jess. Szczęśliwe zakończenia nie przychodzą jednak łatwo…

Nowa książka Sławomira Kopra to pozycja poruszająca tematy pomijane w dotychczasowych publikacjach. Sprawy wstydliwe, rzucające cień na polską emigrację po klęsce wrześniowej: spory polityczne, rozgrywki personalne, bezwzględną walkę o władzę. Eliminację z życia publicznego ludzi związanych z sanacją, chorobliwe rozliczenia z przeszłością, obozy internowania dla niewygodnych oficerów i polityków. Ambicje i brak zdecydowania generała Sikorskiego, żenujące obsesje jego podwładnych, konflikty wstrząsające polskim światem w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku.

Władza, religia, miłość i dwie kobiety, których los wyznacza historia... Południowa Francja, czerwiec 1219 roku. Trwa krucjata przeciwko katarom. Klara, nieślubna córka hrabiego Tuluzy, zaufana dama dworu Blanki Kastylijskiej, w drodze do Paryża napadnięta zostaje przez oddział rycerzy krzyżowych. Ranną opiekują się członkowie wspólnoty katarów i tym samym Klara znajduje się teraz w poważnym niebezpieczeństwie.

Druga powieść cyklu „Saga Asgard" autorstwa niekwestionowanego króla fantasy. Trzymająca w napięciu i pełna brawurowych zwrotów akcji historia, rozgrywająca się w średniowiecznej Nadrenii. Płonące zamki, dzicy wikingowie i wielki sekret… Zamek Elsbusch płonie. Atakując położoną nad Renem twierdzę, wikingowie łamią awarty niegdyś z władcami tego kraju pakt pokojowy.
Dwunastoletnia Katharina, sierota wychowywana przez nienawistnego klechę, przypadkiem staje się świadkiem przerażającej rzezi. Cudem unika śmierci. Ratuje ją wikiński chłopak Ansgar i ucieka razem z nią.

Dowcipna wizja świata według Kuby i Meli, dwojga inteligentnych i niepokornych dzieci Macieja Orłosia. Kuba, lat jedenaście, i Mela, lat siedem, przeżywają to wszystko, co przeżywają ich rówieśnicy – przygody w szkole, w domu i na wakacjach. Wydarzenia opisywane są z dziecięcej perspektywy, bawią i uczą nie tylko najmłodszych, ale również ich rodziców.