
Jej absolwenci zasilali szeregi legendarnych formacji specjalnych US Army, gdzie wielokrotnie potwierdzali, że są najlepszymi na świecie strzelcami wyborowymi. „Szkoła zabójców” to niezwykła historia programu szkoleniowego dla snajperów. Ukończył go m. in. Chris Kyle, najskuteczniejszy snajper w historii sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Premiera książki Brandona Webba już 18 kwietnia.

„Powieść Katherine Arden ma rytm pięknej bajki, jest jednak bardziej mroczna i liryczna” ˗ tak książkę „Niedźwiedź i słowik” ocenił dziennik „The Washington Post”. To baśniowa opowieść o wyjątkowej dziewczynie, która jest spadkobierczynią tajemniczej mocy i niestraszne są jej żadne demony. Autorka tworzy historię przepełnioną magią, rosyjskim folklorem, baśniowymi istotami i demoniczną atmosferą. Premiera już 18 kwietnia.

Brawurowo wkroczył na scenę literacką, zebrał entuzjastyczne opinie krytyków i czytelników. Dla tych, którzy czytali jego książki, spacer ulicami pięknych pomorskich miast już nigdy nie będzie taki sam. Leszek Herman, przemytnik tajemnic z przeszłości, właśnie wydaje trzecią powieść. W „Biblii diabła” odsłania tajemnice skarbca katedry w malowniczym Kamieniu Pomorskim oraz historię procesów o czary. Książka w księgarniach już 18 kwietnia.

IKEA, H&M, kot i niektóre media społecznościowe są lagom. Tak samo jak pewien sposób jedzenia, podróżowania, ubierania się, czy aranżowania przestrzeni wokół siebie. Życie w stylu lagom jest lepsze i dla nas, i dla planety, bo lagom znaczy umiar. A mniej oznacza często więcej. Premiera książki Görana Everdahla już 11 kwietnia.

Na spalonych słońcem ziemiach Półwyspu Iberyjskiego rozegra się decydujące starcie pomiędzy wikingami a wrogiem z Południa. Czwarty, finałowy tom sagi Radosława Lewandowskiego to opowieść o sile i uporze nordyckich wojowników. Spina on klamrą wątki i losy postaci poznanych w poprzednich tomach. Ostatnia część pasjonującego cyklu „Wikingowie” ukaże się 28 marca.

Jak ułożyłyby się losy Polski, gdyby Tadeusz Kościuszko nie zrezygnował ze studiów artystycznych i zamiast oficerem, został malarzem? Czy Emilia Plater była jedyną kobietą biorącą udział w powstaniu listopadowym? Który słynny powstaniec przeszedł na islam? „Bohaterowie polskich powstań narodowych” Marka Boruckiego w księgarniach od 28 marca.

Dźwięk trawionego drewna i strzelających iskier. Widok kłębiącego się dymu, odbijające się w oczach tańczące płomienie i uczucie rozgrzewających się do czerwoności policzków. Ognisko kojarzy się z ciepłem i bezpieczeństwem, przyciąga. Ale nie każdy potrafi zapanować nad roznieconym żywiołem. Książka Thomasa Svardala „Ogień” daje praktyczne wskazówki na temat rozpalania ogniska i inspiruje do bycia przy nim razem niezależnie od miejsca i pogody. Premiera bogato ilustrowanego przewodnika już 21 marca.

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Tajemnic starego domu”
Szczęście bywa ulotne, a los nieustannie wystawia człowieka na kolejne próby. Przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć, wspomnienia towarzyszą na każdym korku, a codzienność coraz mocniej zaskakuje. „Pamiętnik ze starego domu” Ilony Gołębiewskiej, opowieść o trudnych wyborach i staraniach o odzyskanie życiowej równowagi, w księgarniach już 14 marca.

Dlaczego lubimy to, co lubimy? Czy jakość wina i seksu wpływa na odczuwaną przyjemność? Czemu jadąc samochodem zwalniamy, aby popatrzeć na drastyczny wypadek? Wybitny psycholog Paul Bloom zgłębia przyjemności szlachetne, jak i te owiane złą sławą. Książka „Przyjemność” to nowatorska koncepcja natury ludzkiej. Odpowiedź na pytanie – czego pragniemy i dlaczego – już 14 marca w księgarniach.

Po niespodziewanej śmierci ojca narratorka traci grunt pod nogami. Przez rok żyje jak we śnie, chodzi na przypadkowe wykłady na uniwersytecie, pociągiem wraca do miejsc, w których dotychczas mieszkała. Wreszcie jedzie do rodzinnego Prizren. Wspomnienia idyllicznego dzieciństwa w mieście naznaczonym osmańską przeszłością, które wraz z bliskimi musiała opuścić w wieku dziesięciu lat, wkraczają w jej szwajcarską teraźniejszość z ogromną siłą.

Autorka udowadnia, że najlepsze sposoby na poprawę naszego zdrowia są na wyciągnięcie ręki! Wraz z Florence Williams odkrywamy przyjemności shinrin-yoku - „leśnych kąpieli” w zaciszu japońskich lasów; pozytywny wpływ obozów survivalowych oraz korzyści płynące ze spacerów po miejskich parkach. Drzewa za oknem, śpiew ptaków czy zapach sosny mają niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Ta książka dowodzi, że obcowanie z naturą wpływa na ciało i umysł - wzmacnia odporność, obniża ciśnienie krwi, a do tego redukuje stres i pobudza do kreatywnego myślenia.

Choć choroba Parkinsona, zwana niegdyś drżączką poraźną, znana jest ludziom już od setek lat, to wciąż stanowi jedną z nierozwikłanych zagadek medycyny – zarówno pod względem jej przyczyn, jak i możliwości wyleczenia.

W kaplicy opactwa benedyktynów w Montserrat znaleziono czarnoskóre dziecko. Pracownicy jednej z firm w Londynie odkrywają, że ich nowa koleżanka skrywa oprawiony w skórę dziennik z mosiężnym zamkiem. Młoda studentka Day stara się o wstęp do tajemniczego stowarzyszenia. Każda z tych historii potrzebuje właściwego klucza, który otworzy zamknięte od lat drzwi czy zatwardziałe serca bohaterów i pozwoli odkryć tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Wielka „pożoga Meireki”, której ofiarą padło 100 000 mieszkańców, zapoczątkowana przez nastoletniego cesarza era restauracji Meiji czy zawzięte bombardowania Amerykanów podczas II wojny światowej – to tylko kilka z wydarzeń, które ukształtowały dzisiejszą stolicę Japonii.

Bądź cierpliwy. Prędzej czy później coś się poruszy. „Rzecz o sowach” Leigh Calvez, porywająca i osobista opowieść o spotkaniu z jednymi z najbardziej skrytych stworzeń na świecie, w księgarniach od 14 marca.

Śnieg nie przykryje zbrodni. Nie zasypie też zła, które wydarzyło się w przeszłości. Gdy znika młoda dziewczyna, wicekwestora Rocca Schiavone czeka trudne śledztwo. Premiera książki „Zła pora roku” Antonia Manziniego już 28 marca.

Czy będąc w kosmosie można wstawiać posty na Facebooka? Czy ludzkie serce bije tam wolniej niż na Ziemi? I czy wizyta w toalecie może być ryzykowana? To tylko kilka z setki pytań, na które odpowiada Tim Peake – astronauta, który dotarł na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Zapytaj astronautę” pełna jest humoru, a przy tym naprawdę wiele można się z niej nauczyć. Premiera książki już 16 marca.

Publiczne wyjście XIX-wiecznej damy stanowiło nie lada wyzwanie, ponieważ musiała ona założyć na siebie jednocześnie halkę, pończochy, podwiązki, pantalony, gorset, luźną koszulę, krynolinę, półhalkę (lub od razu sześć) i w końcu haftowaną suknię.

„Niezbędna książka napisana w samą porę” – pisze Noam Chomsky o nowej publikacji Naomi Klein, jednej z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistek, ikony amerykańskiej lewicy i alterglobalizmu. „Nie to za mało. Jak stawić opór polityce szoku i stworzyć świat, jakiego nam trzeba”, to gorąca reakcja Klein na prezydenturę Donalda Trumpa, a także na podnoszącą się w innych krajach świata falę prawicowego populizmu i nacjonalizmu, w księgarniach od 28 lutego.

Dźwięk trawionego drewna i strzelających iskier. Widok kłębiącego się dymu, odbijające się w oczach tańczące płomienie i uczucie rozgrzewających się do czerwoności policzków. Ognisko kojarzy się z ciepłem i bezpieczeństwem, przyciąga. Ale nie każdy potrafi zapanować nad roznieconym żywiołem. Książka Thomasa Svardala „Ogień” daje praktyczne wskazówki na temat rozpalania ogniska i inspiruje do bycia przy nim razem niezależnie od miejsca i pogody. Premiera bogato ilustrowanego przewodnika już 14 marca.