Nowości czytelnicze

1 czerwca rozpoczyna się kolejny, 49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszy festiwal odbył się 19 czerwca 1963 roku. Stefan Kisielewski poświęcił temu wydarzeniu jeden ze swoich felietonów. Jego tekst „Opole po raz pierwszy” wszedł w skład II tomu „Pism i felietonów muzycznych”, który niedawno pojawił się w księgarniach. To kolejna pozycja z wydawanej przez Prószyńskiego i S-kę serii Cały Kisiel.
Tony Giles jest Brytyjczykiem. We wczesnym dzieciństwie wykryto u niego rzadką chorobę oczu: skrajną wrażliwość na światło oraz zanik receptorów siatkówki odpowiedzialnych za widzenie. W wieku osiemnastu lat stracił wzrok i częściowo słuch, później przeszedł transplantację nerki. Mimo to zjeździł Amerykę Północną wzdłuż i wszerz, dotarł też na każdy z siedmiu kontynentów. Książka „Świat w moich oczach” (wyd. Prószyński i S-ka), jego literacki debiut, to relacja z wypraw Tony’ego do do USA, Nowej Zelandii, Australii, Wietnamu, Tajlandii.
Cudowna, rozkoszna podróż w czasy pełne konwenansów, restrykcji i wielkiej miłości. Czyta się to świetnie, chociaż całość powinna być kierowana wyłącznie do kobiet. W końcu to my pragniemy bez reszty takich literackich uniesień! Rozkoszna rozrywkowa literatura. Przeczytałam jednym tchem.
Już za miesiąc polska premiera książki Andrieja Diakowa „Do światła”, która w Rosji została uznana za najlepszą powieść wydaną w serii Uniwersum Metro 2033. Z tej okazji Wydawnictwo Insignis na stronie metro2033.pl rozpoczyna publikację jej fragmentów. Można je przeczytać albo wysłuchać (nagrania w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły), a następnie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest nowy gadżet – stalowy termos z logo Uniwersum Metro 2033.
Wszystkim się wydaje, że wiedzą, czym jest stres, i że z łatwością potrafią go rozpoznać. Tymczasem objawy stresu bywają różne i wcale nie takie oczywiste – wśród najczęstszych wymienia się: nadmierną agresję, zobojętnienie, brak pewności siebie, ciągłe zmęczenie, ból pleców i szyi, osłabioną koncentrację czy ataki paniki. Jeśli masz kłopot ze stresem lub podejrzewasz, że może on być przyczyną twoich problemów w życiu prywatnym lub zawodowym, to koniecznie sięgnij po ten poradnik.
Ważą się losy wojny Nieśmiertelnych i Piekielnych. Wynik starcia zależy od dwojga młodych ludzi. W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczny konflikt między bóstwami. Poznają prawdę o swoich rodzicach, którzy nie byli zwykłymi śmiertelnikami. Ich matką była bogini, a ojcem sam Książę Ciemności, Lucyfer. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o wpływ na ludzi, nie wolno im jednak walczyć ze sobą, ani mieszać się w sprawy tych drugich. Bliźnięta to jednak coś innego, nowa siła. Nie zdecydowali jednak, po czyjej staną stronie.
W Perdido Beach trwa kruchy rozejm. Nikt nie wierzy, że pokój zapanuje na dłużej… Mieszkańcy ETAPu przetrwali już wiele – głód, zarazę, plagę mutacji, wzajemną nienawiść. Teraz będą musieli zmierzyć się z nowym zagrożeniem. Bariera staje się czarna. Zapada mrok. Pod osłoną ciemności coś poluje na ludzi i zwierzęta. Nieznana dotąd moc wywraca ich ciała na lewą stronę. Mało? W swoim leżu w głębi ziemi gaiaphage śni o czymś, co pozwoli mu się odrodzić. O ludzkiej powłoce. I, jak można się domyślać, niedługo po nią sięgnie…
W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej. Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.
Do czego może posłużyć kobiecie cytryna? Co to jest brykla? I na ile sposobów można uwieść mężczyznę wachlarzem? Wszystko to będzie miała okazję poznać na własnej skórze Dama w opałach, która już w ten czwartek pojawi się w naszych księgarniach! Chloe Parker czyli tytułowa Dama w opałach ze współczesnej scenerii przeniesie się na 3 tygodnie w świat Rozważnej i romantycznej, świat który do tej pory był jej idyllicznym, nierealnym marzeniem. Ale czy po zasmakowaniu, taki pozostanie?
Chciałbyś być liderem? Ten poradnik pokaże ci, jak tego dokonać. Z jego wsparciem stworzysz indywidualny i skuteczny styl przywództwa. Książka skierowana jest zarówno do tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę, jak i do doświadczonych menedżerów. Wszystkim udowadnia, że przywództwa można się nauczyć. Pokazuje, jak stać się dobrym liderem, który motywuje, inspiruje i osiąga zamierzone cele.
Oparta na faktach biograficzna powieść o postaci historycznej będącej źródłem legendy o słynnym transylwańskim wampirze. Wład Drakula, zwany również Tepesem, Kaziglu lub Władem Palownikiem, przedstawiony w powieści Michaela Augustyna, nie jest jednak legendarną jednowymiarową postacią, czyli potworem zdolnym do najbardziej wymyślnych okrucieństw. Autor przestawia go jako władcę, męża, ojca, żołnierza, polityka i więźnia na tle sytuacji społeczno-politycznej panującej na pograniczu Europy i Azji w XV wieku.
Fascynująca książka o niesamowitej historii wampirów. Punktem wyjścia do rozważań i dociekań autora jest dziewiętnastowieczna powieść Brama Stockera Drakula, która w dużej mierze ukształtowała wyobrażenie współczesnego czytelnika o wampirach. Autor przedstawia nam wampiryczne mity i legendy rodem ze starożytnego Rzymu, Grecji oraz Bliskiego Wschodu. Ci, którzy już na początku książki nie polegną ze strachu, dowiedzą się więcej o tajemniczych lamiach, sukubach - demonach w ciele kobiet, wszelkiej maści upiorach, plagach wampirów, które ogarnęły wschodnią Europę w XVIII wieku oraz krewnych hrabiego Drakuli.
Toskania to kraina czarów. Chodzi o czar powabnego krajobrazu, szacownych zabytków i pełnych temperamentu ludzi. Cywilizacja rozwija się tu od czasów antycznych, ale najwspanialsze zabytki Florencji, Sieny czy Pizy pochodzą z czasów Renesansu. Mimo tylu lat intensywnego rozwoju człowiek nie zepsuł cudownego, naturalnego pejzażu tej ziemi, pełnego malowniczych pagórków. Wzbogacił go tylko o doskonale komponujące się z krajobrazem winnice.
Książka opowiada o trzech pokoleniach rodziny typowej, nietypowej, bo jej członkami zostają obce osoby, wiejska dziewczyna, chłopiec z Nigerii i oczywiście zwierzęta. Do tego grono sprawdzonych przyjaciół. Aż chciałoby się wejść w te kręgi. Ale to nie jest tylko sielanka. Czasem w tej rodzinie też potrafi mocno zaboleć. Motorem powieściowych zdarzeń są uczucia i gwałtowne emocje. Jest tajemnica, która wiąże ludzkie losy, są burzliwe miłości i dramatyczne rozstania.
Ta ostatnia z wydawanych u nas książek Jodie Picoult, jest – jak wieść głosi – jej debiutem, książką, która zapewniła jej start na rynku wydawniczym, ugruntowując pozycję autorki bestsellerów. W tej pierwszej więc książce nie ma dramatów i trzęsień ziemi. Jest za to zwyczajne, ludzie wyczerpanie, desperacja i potrzeba miłości. I dlatego tak wiele osób będzie mogło odnaleźć w powieści coś z własnej historii.
To bezpośrednia kontynuacja części pierwszej, przygód maga Klavresa i rozkoszna, całkowicie niesztampowa fantastyka. Dla wielbicieli gatunku oraz dla tych, którzy po prostu lubią dobrą, wciągającą powieść.
Wydawało się, że do matury jeszcze tyyyyle czasu... a tu dzień za dniem skreślamy w kalendarzu, serce bije trochę mocniej i nie da się oszukać nawet samego siebie - to już niedługo! "Godzina zero" zbliża się wielkimi krokami! A my krok po kroku przygotujemy Was do tego trudnego egzaminu dojrzałości - zmotywujemy, uspokoimy, poradzimy i pokażemy, że nie taki wilk straszny.
Miesięcznik „National Geographic Polska” i empik Junior zapraszają na spotkanie Klubu NG, którego gościem będzie Beata Pawlikowska –podróżniczka i pisarka. Spotkanie odbędzie się z okazji premiery książki „Blondynka w Chinach”, w której Beata Pawlikowska opowiada o swojej podróży do tego niezwykłego kraju. Podróżniczka poznaje miejscowe obyczaje, filozofię i religię, a także zgłębia tajniki tradycyjnego sposobu parzenia herbaty, uczy się również korzystania z… toalet
Autor bestsellerowej „Winnicy w Toskanii” apeluje, byśmy odpoczęli od centrów handlowych i posmakowali „prawdziwego życia”. Do czego doprowadziła nas pogoń za amerykańskim snem? Do finansowej niepewności i wyobcowania. Jesteśmy bezradni bez swoich bezprzewodowych zabawek, coraz bardziej odizolowani, mamy nadwagę i ciągłą depresję. Ale nie rozpaczajcie, odrodzenie jest blisko. W swoim apelu o autentyczne, namiętne, pełne ruchu życie
To miała być prosta droga – ślub, wspólny dom, kariera, potem pewnie gromadka dzieci i wakacje na tropikalnych wyspach. Kiedy do spełnienia pozostał mały krok, przewrotny los sprawił, że jej życie się zamknęło. Wtedy spotkała pierwszego z nich. Potem pojawili się następni. Zanim się obejrzała, była w centrum zupełnie nowego świata. Wokół niej zaroiło się od psów, kotów, żab i motyli. I przyjaciół. Niespodziewanych tak jak uśmiech, który znowu pojawił się na jej twarzy.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności