Nowości czytelnicze

W dzisiejszych czasach smutnym faktem jest to, że stres towarzyszy nam codziennie. Nawet ci najmłodsi są często poddawani jego zgubnemu wpływowi. Ale takie są nasze smutne czasy. Faktem jest też to, że nie wszyscy ze stresem umieją sobie radzić. Tym dla których stres jest problemem nie do przejścia, być może pomoże poradnik Mike'a Claytona, spokojnie i rzeczowo przedstawiający nam propozycje radzenia sobie z nim efektywnie.
Książka historyczna, a jednak poruszająca zupełnie niehistoryczny aspekt przeszłości. To książka o pijaństwie, wszechobecnym w czasie wojny, nawet dla tych, którzy na co dzień stronili od alkoholu. Rozkoszna lektura dla każdego, niezależnie od miłości do historii jako takiej.
Saffy ma wymarzoną pracę w wiodącej agencji reklamowej w Dublinie. Stara się trzymać na dystans swoją rozpieszczoną matkę i czeka aż jej chłopak Greg – aktor, który ma być następnym Colinem Farrellem – wreszcie się jej oświadczy. Conor uwielbia piękną Jess, lecz po siedmiu latach i narodzinach bliźniąt ona wciąż nie chce za niego wyjść. Conor spędza dnie nauczając nastolatków, a nocami pisze książkę, która ma zmienić wszystko – także nastawienie Jess.
On byłby wspaniałą zdobyczą, gdyby tylko ona mogła go dogonić… Abby Rogers już się zdarzało dbać o linię – wtedy zamiast dwóch babeczek z jagodami zjadała na śniadanie jedną. Odkąd pochłania ją prowadzenie własnej firmy, Abby nie ma czasu ani na ćwiczenia, ani na miłość. Kiedy atrakcyjny trener zachęca ją, by dołączyła do Klubu Biegacza, Abby nagle odczuwa nieodpartą ochotę na aktywność fizyczną. Niestety, pierwszy trening to upokorzenie: nie dość, że musi ćwiczyć w różowych legginsach, to jeszcze o mało nie wypluwa płuc.
Ostatni (ponoć) tom „Zwiadowców”, bestsellerowego cyklu, który pokochali nie tylko młodzi czytelnicy. „Zaginione historie” rzucają nieco światła na nie opisane dotąd przygody bohaterów. Co wydarzyło się po wydarzeniach opisanych w „Cesarzu Nihon-Ja”? Kim był Halt, zanim został zwiadowcą? W jakich okolicznościach zginął ojciec Willa? Skąd wzięli się dodatkowi gościa na romantycznej kolacji Gilana i Jenny? Na te i inne pytania odpowiadają właśnie „Zaginione historie” – książka, która powstała na wyraźne życzenie milionów fanów na całym świecie.
To już szósta odsłona przygód australijskich nastolatków, którzy muszą poradzić sobie po tym, jak ich kraj zostaje przejęty przez nieznanego wroga. Po zdecydowanie słabszej części piątej, Marsden znowu powraca do wartkiej, ciekawej historii. Dodaje też szczyptę świeżości w postaci nowych bohaterów. Efekt jest godny uwagi. Fani będą zadowoleni.
Nowy cykl powieściowy dla młodych czytelników mistrza survivalu Beara Gryllsa! Autentyczne techniki przetrwania w najtrudniejszych sytuacjach! Beck i jego przyjaciel Peter spędzają wakacje na Sumatrze. Podczas wycieczki do rezerwatu orangutanów nagły wybuch wulkanu odcina im drogę powrotu.
Ta książka przedstawia przerażający i brutalny świat, jaki znamy z gry Fallout, z filmu Mad Max czy z Drogi MacCarthy’ego. Przeżyją tylko nieliczni.
Jak uzdatniać wodę ze ścieku?
Jak przyrządzić „szczura z rożna”?
Jak w razie potrzeby zutylizować zwłoki?
Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby przetrwać, gdy nadejdzie kataklizm!
Fantastyczny zbiór tekstów Orhana Pamuka: szkice krytyczne na temat wielkich powieści, opowieści bliskie reportażowi, poetyckie felietony, wywiady i przemówienia. Sama przyjemność.
Wizyta w starej kuźni czy wiatraku, oglądanie, jak kiedyś wyglądało życie na polskiej wsi, to dobry pomysł na urozmaicenie wakacyjnych – i nie tylko – podróży. Gdzie się wybrać? Żeby dobrze zaplanować trasę, wystarczy zaopatrzyć się w przewodnik wydawnictwa RM.
Wojna towarzyszy naszej cywilizacji od zawsze. Ale ta wojna to nie tylko bitwy i walki. To także żołnierze i ich życie pomiędzy kolejnymi starciami. Książka Kamila Janickiego „Pijana Wojna” opowiada o nieustannym towarzyszu wojny – o alkoholu. To nieznany aspekt historyczny, niezmiernie ciekawy, szalenie wciągający. To właśnie ta książka będzie nagrodą w naszym konkursie, do którego zapraszamy was wraz z wydawnictwem Erica. Autorzy najciekawszych odpowiedzi już wkrótce znajdą ją w swojej skrzynce pocztowej.
Wybór studiów może z powodzeniem zdefiniować nasze życie. Niestety może też okazać się pomyłką. Co roku czytamy o tym, jakie kierunki cieszą się największym powodzeniem, jakie mogą w przyszłości zapewnić najlepszą pracę i największe zarobki, a jakie gwarantują nam karierę. Statystyki, statystykami, ale tak naprawdę wybór studiów zależy od nas samych i naszych marzeń co do własnej przyszłości. I dobrego źródła, które określi dokładnie, co, gdzie, kiedy i na jakich zasadach można studiować.
Ostatni tom trylogii „Proroctwo Sióstr” wciąga tak samo jak poprzednie części serii, na dodatek zawiązuje wszystkie wątki, czyniąc książkę po prostu bezcenną dla wielbiciela całej trylogii. Historia dobiega do końca. Nie wyobrażam sobie, że znajdzie się choć jedna osoba, która przeczytała pierwsze części, a na tą nie rzuci się jak wygłodniała dobrej lektury przedstawicielka swojego gatunku.
27 czerwca do polskich księgarń trafi powieść kryminalna Krzyk pod wodą duńskiego duetu pisarskiego, Jeanette Øbro Gerlow i Ole Tornbjerga. Książka ta wygrała konkurs na najlepszy debiutancki kryminał, organizowany przez duńskie wydawnictwo Politiken, pod szyldem którego publikuje m.in. taka sława literatury sensacyjno-kryminalnej jak dobrze znany w Polsce Jussi Adler-Olsen.
Któż nie słyszał o szlakach, po których w czasie swojej młodości i działalności duszpasterskiej wędrował Karol Wojtyła? Raz po raz w licznych zakątkach Polski możemy natknąć się na ślady zamiłowania Papieża - Polaka do turystyki aktywnej oraz wspaniałych przyrodniczo i krajoznawczo perełek polskiej ziemi. Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja Na szlaku z Janem Pawłem II. 22 trasy piesze, rowerowe i kajakowe po Polsce.
1 czerwca rozpoczyna się kolejny, 49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszy festiwal odbył się 19 czerwca 1963 roku. Stefan Kisielewski poświęcił temu wydarzeniu jeden ze swoich felietonów. Jego tekst „Opole po raz pierwszy” wszedł w skład II tomu „Pism i felietonów muzycznych”, który niedawno pojawił się w księgarniach. To kolejna pozycja z wydawanej przez Prószyńskiego i S-kę serii Cały Kisiel.
Tony Giles jest Brytyjczykiem. We wczesnym dzieciństwie wykryto u niego rzadką chorobę oczu: skrajną wrażliwość na światło oraz zanik receptorów siatkówki odpowiedzialnych za widzenie. W wieku osiemnastu lat stracił wzrok i częściowo słuch, później przeszedł transplantację nerki. Mimo to zjeździł Amerykę Północną wzdłuż i wszerz, dotarł też na każdy z siedmiu kontynentów. Książka „Świat w moich oczach” (wyd. Prószyński i S-ka), jego literacki debiut, to relacja z wypraw Tony’ego do do USA, Nowej Zelandii, Australii, Wietnamu, Tajlandii.
Cudowna, rozkoszna podróż w czasy pełne konwenansów, restrykcji i wielkiej miłości. Czyta się to świetnie, chociaż całość powinna być kierowana wyłącznie do kobiet. W końcu to my pragniemy bez reszty takich literackich uniesień! Rozkoszna rozrywkowa literatura. Przeczytałam jednym tchem.
Już za miesiąc polska premiera książki Andrieja Diakowa „Do światła”, która w Rosji została uznana za najlepszą powieść wydaną w serii Uniwersum Metro 2033. Z tej okazji Wydawnictwo Insignis na stronie metro2033.pl rozpoczyna publikację jej fragmentów. Można je przeczytać albo wysłuchać (nagrania w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły), a następnie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest nowy gadżet – stalowy termos z logo Uniwersum Metro 2033.
Wszystkim się wydaje, że wiedzą, czym jest stres, i że z łatwością potrafią go rozpoznać. Tymczasem objawy stresu bywają różne i wcale nie takie oczywiste – wśród najczęstszych wymienia się: nadmierną agresję, zobojętnienie, brak pewności siebie, ciągłe zmęczenie, ból pleców i szyi, osłabioną koncentrację czy ataki paniki. Jeśli masz kłopot ze stresem lub podejrzewasz, że może on być przyczyną twoich problemów w życiu prywatnym lub zawodowym, to koniecznie sięgnij po ten poradnik.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności