Nowości czytelnicze

Romans historyczny, napisany zgodnie z najlepszymi regułami gatunku. Akcja toczy się na początku XIX w. w środowisku posiadaczy ziemskich w Anglii, łącząc elementy romansowe i sensacyjne. Książka ta stanowi znakomitą lekturę odprężającą. Akcja obfituje w zaskakujące zwroty, a prócz tego mamy doskonałe opisy przyrody, eleganckich wnętrz i przyjęć, w które czytelnik chętnie się zanurza.
Książka przedstawia dzieje polskiego ruchu sportowego w okresie międzywojennym, podkreślając znaczącą rolę środowisk intelektualnych i artystycznych w jego rozwoju. Głównym celem publikacji jest odtworzenie udziału polskich zawodniczek i zawodników w międzynarodowej rywalizacji sportowej w latach 1918-1939, z możliwie dokładnym ukazaniem dramaturgii zawodów oraz klimatu tamtych lat, a także rozwoju i przemian w strukturach organizacyjnych polskiego sportu.
Najnowsze dzieło Krzysztofa Daukszewicza, znanego i cenionego satyryka, z cyklu opowiadań o przywarach rodaków i barwnych postaciach z kręgów dalece plebejskich, jakie Autor napotkał na swej drodze, kontynuacja lubianej książki Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia. Jest to zbiorek anegdot o menelach, "smakoszach win, które nigdy nie zdążą poleżakować" - jak autor ich nazywa żartobliwie. Zabawna, a zarazem skłaniająca do refleksji publikacja.
Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana - jednego z największych współczesnych pisarzy. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.
Sookie Stackhouse doznała w Wojnie z Wróżkami obrażeń zarówno na ciele, jak i na duszy. Odczuwa też straszny gniew, chociaż w powrocie do zdrowia pomaga jej nie tylko fizykoterapeuta JB, lecz także krew Erica i jego miłość. Niestety, to nie koniec wszelkich kłopotów zakochanych, gdyż Ericowi zagraża wysłannik nowego króla, a w Bon Temps pojawia się jego stwórca. W dodatku sytuacja polityczna po Wielkim Objawieniu wilkołaków i zmiennokształtnych nie jest stabilna - Kongres rozważa projekt ustawy, która każe się zmiennokształtnym rejestrować niczym emigrantom lub... wampirom.
Na podstawie zapisków odnalezionych w archiwach petersburskich i nieznanej korespondencji Katarzyny z jej kochankiem. Portret jednej z najbardziej bezwzględnych kobiet w historii. Młodziutka, na pozór niewinna księżniczka Katarzyna przybywa na życzenie carycy Elżbiety do Pałacu Zimowego. Zostaje przedstawiona jako kandydatka na żonę Piotra – następcy rosyjskiego tronu. Wybór ten zdecydowanie nie wszystkim przypada do gustu.
„Ostatnie słowo w sprawie jednej z największych tajemnic II wojny światowej”

„Daily Mail”

„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” - tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem”.
Ostatecznie zdarzają się nie te katastrofy, których oczekujemy, lecz te, których wcale się nie spodziewamy. Częściej podejmowaliśmy ryzyko. Rzadziej poskramialiśmy żądze. Coraz trudniej było oprzeć się pokusie. Niektórzy z nas podejmowali decyzje, których w innych okolicznościach by nie podjęli. Dlaczego mielibyśmy nadal kochać, przyjaźnić się, być wierni,
skoro jutro jest tak niepewne i kruche?
Opowieść najbardziej niebezpiecznego snajpera w dziejach amerykańskiej armii. Chris Kyle to najbardziej niebezpieczny snajper w dziejach amerykańskiej armii i Navy SEALs. Iraccy rebelianci wyznaczyli za jego głowę nagrodę. Pentagon potwierdził, że Kyle ma na koncie więcej niż 150 trafień. Żołnierze GROM-u nie tylko byli jego towarzyszami broni, ale nauczyli go też, czym jest Żubrówka.
Co byś zrobił, gdybyś stracił wszystko: pracę, dom i miłość swojego życia? „Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla mnie jest to wędrówka człowieka w poszukiwaniu nadziei”. Alan nie był nikim ważnym ani sławnym. Nie miało to
jednak dla niego żadnego znaczenia, bo kochał i był kochany.
Prezentujemy trzeci fragment powieści „Do światła”, która ukaże się już 27 czerwca w ramach projektu Uniwersum Metro 2033. Autorem książki jest Adriej Diakow, 34-letni mieszkaniec St. Petersburga. Napisane w dwa zaledwie miesiące „Do światła” zostało uznane w Rosji za najlepszą książkę Uniwersum Metro 2033 wydaną w 2010 roku. We wtorek 12 czerwca świętujemy też 33. urodziny Dmitrija Glukhovsky’ego, autora „Metra 2033” i pomysłodawcy Uniwersum Metro 2033. Jubilatowi życzmy wszystkiego najlepszego (no… może oprócz zwycięstwa reprezentacji Rosji w meczu z Polską).
Uniesienie, na które czekał świat
Co sprawia, że serce bije wam trochę szybciej? „Uniesienie”, czwarta i ostatnia powieść z cyklu „Upadli”, to powieść Lauren Kate, na którą czekał świat. Niebo jest ciemne od skrzydeł... Niczym piasek w klepsydrze, Luce i Danielowi ucieka czas. Aby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem przeszłości, muszą odnaleźć miejsce, w którym aniołowie upadli na Ziemię. Niebo jest ciemne od skrzydeł...
Sara Blædel to najbardziej popularna w Danii autorka kryminałów. Na swoim koncie ma siedem książek (ósma w drodze), a każda z nich gościła na 1. miejscu duńskiej listy bestsellerów. Jej książki ukazały się w siedemnastu krajach, przetłumaczono je na piętnaście języków. Zakupione zostały już prawa do ekranizacji. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji zdobyła tytuł „Duńskiej Królowej Kryminału”, a do wiernych fanów jej twórczości należy sama Camilla Läckberg. W 2012 roku nakładem Prószyńskiego i S-ki ukażą się dwa pierwsze tomy cyklu Sary Blædel o przygodach komisarz Louis Rick. Pierwszy z nich – „Handlarz śmiercią” – trafi do księgarń już 26 czerwca.
"Pamiętam cię" to dwie równoległe historie, opowiadane naprzemiennie. O ile wątek drugi zaczyna się zgodnie z regułami kryminału, o tyle pierwsza historia od początku przypomina horror. Obie opowieści w pewnym momencie łączą się odkrywając zaskakującą pointę i powikłane zależności międzyludzkie. Na początku powieści czytelnik poznaje trójkę bohaterów, którzy w środku zimy przybywają na północne rubieże Islandii do opuszczonej osady by wyremontować stary dom. Na miejscu zastają ciemność, ziąb, pustkę, a na domiar złego zaczynają odnosić wrażenie, że cały czas ktoś kręci się w ich pobliżu.
Na dobre fantasy zawsze jest miejsce, bo to przecież jeden z tych gatunków, który ograniczony jest jedynie wyobraźnią autora. Tutaj jest ciekawie, miejscami nawet bardzo. Ale rewolucji nie będzie, bo trudno jest się pozbyć wrażenia, że coś takiego gdzieś już było.
„Widziałam przyszłość i jest nią Jackson Meyer! Zakochałam się we wciągającej książce Julie Cross. Gdybym potrafiła podróżować w czasie, przeczytałabym kolejny tom już wczoraj”. Nancy Holder, autorka serii „Wyklęci”. „Trzymający w napięciu debiut Julie Cross aż kipi od emocji, romansu i intryg. Przewracałam strony w ekspresowym tempie!” Beth Revis, autorka powieści W otchłani
„Cross zabiera czytelnika na niesamowitą przejażdżkę, podczas której jej bohater będzie zmagał się ze swoją mocą, by odkryć swą tożsamość i, co ważniejsze, dowiedzieć się, komu może zaufać. (…) Trochę tutaj przygody, trochę romansu i trochę science-fiction. (…)
16 czerwca minie rok od założenia facebookowego profilu popularyzującego czytelnictwo Czytam - Kupuję [ http://www.facebook.com/czytam.kupuje ]. W tej chwili zrzesza on ponad 12,5 tysiąca osób. U początków Czytam - Kupuję stał apel: Jeśli czytanie książek jest dla Ciebie wartościowe i nie chcesz, by spadała liczba tytułów na rynku, a kolejne firmy upadały, weź sprawę w swoje ręce. Jedna książka to koszt dużej pizzy, trzech paczek papierosów, kilku piw w pubie.
Fragment 2

Reguła 55: Żadnych książek, komiksów, filmów ani innych form przekazu związanych z fantastyką naukową, fantasy czy horrorami. Zwłaszcza – choć nie tylko – żadnego okultyzmu, pseudonauki (alchemii, spirytyzmu, numerologii itd.) ani starożytnej czy miejskiej mitologii.
W przededniu Dnia Ojca w księgarniach pojawi się „Tata” Soni Ross (wyd. Prószyński i S-ka). Książka ta jest zapisem rozmów autorki ze znanymi ojcami - gwiazdami filmu, muzyki, polityki, sportu - o ich ojcach i własnym ojcostwie. Wśród rozmówców Soni Ross znaleźli się m.in. Michał Wiśniewski, Tomasz Karolak, Krzysztof Hołowczyc, Przemysław Saleta, Tomasz Sekielski.
Mówili że był nieprzyjemny, ale tylko dla obrońców.
Mówili że był chytrym lisem, ale tylko na boisku, w polu karnym.
Mówili że miał obsesję, ale tylko na punkcie futbolu.
Wiedzieli na pewno, że przejdzie do legendy!
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności