
Długo oczekiwana kontynuacja debiutanckiej powieści Blake’a Charltona. Mag Nicodemus staje do walki z demonami, półbogami i własną słabością w grze, której stawką jest życie wszystkich ludzi. Tym razem jednak nie jest sam. U boku będzie miał Francescę, uzdolnioną uzdrowicielkę, której życie nieodwracalnie zmieniło się w dniu, gdy z ust umarłego usłyszała, że czeka ją los gorszy, niż śmierć. Wbrew swej woli zostaje wplątana w rozgrywkę, której nie rozumie, a los wiąże ją z wyrzutkiem Nicodemusem. Ich tropem rusza demon Tajfon.

Miłość, rodzina i dobre jedzenie, czyli przepis na szczęśliwe życie. Tego samego dnia świat może się zawalić, a los uśmiechnąć łaskawie. Kilka chwil po tym, jak Elena Alvarez zostaje zwolniona z pracy, otrzymuje propozycję, o jakiej wcześniej mogła tylko marzyć. Podupadająca restauracja w malowniczym Aspen potrzebuje szefa kuchni, który postawi ją na nogi. Trzeba zmienić wystrój, uzupełnić sprzęty, zaplanować menu i akcje marketingowe, zatrudnić cukiernika oraz sommeliera.

Książki o post apokaliptycznym życiu w rosyjskim metrze to już fenomen nie tylko w Rosji. To ogromny sukces na całym świecie. Te książki porażają swoją sugestywnością, a ta jest chyba jeszcze bardziej wciągająca niż poprzednie. Od pierwszej strony żyjemy życiem bohaterów. To powieść przygoda, trzymająca w napięciu do samego końca.

Ksenia, dziennikarka w internetowej gazecie, wpada na pomysł istnej medialnej bomby: chce stworzyć portal w całości poświęcony maniakalnemu mordercy bezkarnie zabijającemu kobiety w Moskwie. Pomaga jej w tym dwoje przyjaciół: Aleksiej, zdolny nieudacznik, nałogowo zdradzający żonę, oraz Marina, nimfomanka samotnie wychowująca dziecko. Jednocześnie Ksenia, w życiu prywatnym wielbicielka masochistycznego seksu, nawiązuje wirtualny romans ze spotkanym w sieci osobnikiem przedstawiającym się jako Alien.

Powieść historyczno – militarna; tak można najlepiej określić gatunek Bernarda Cornwella. Jeśli lubicie klimaty wojen, wikingów i wielkich bitew, ta książka wciągnie was bez reszty, Ale nawet jeśli opis nie brzmi zachęcająco, warto jest tej książce dać szansę. Cornwell jest w swoim gatunku po prostu doskonały. I potrafi zachęcić nawet najbardziej opornych.

Kolejna porywająca powieść Leo Kesslera, trochę historyczna, trochę sensacyjna. To ponowny dowód na geniusz pisarski jej autora, bo całość porywa, aż do ostatniej strony. Doskonała!

Trudno jest o tej książce pisać konkretnie, bo też jest ona nieprawdopodobnie wprost … dziwaczna. Dziwne jest w ogóle słowem, które zamierzam tutaj namiętnie nadużywać, bo lepszego po prostu nie ma. Przyciąga już sam tytuł i naprawdę dziwaczna okładka. W środku bywa tak samo dziwnie, chociaż zdecydowanie w lepszym niż gorszym sensie tego słowa.

Sztuką jest pisać o historii tak, abyśmy chcieli ją czytać, ba abyśmy ją jeszcze zapamiętali. Powiedzmy sobie szczerze, ile tak naprawdę pamiętamy ze szkoły średniej, a ile w ogóle nam nie mówili? A historia potrafi być ciekawa, co doskonale udowadnia nam po raz kolejny Leo Kessler. Jego najnowsza powieść to przeżycie i doskonała, bardzo ciekawa lekcja. I właśnie dlatego chcemy się nią podzielić z autorami co 9 odpowiedzi na - bardzo trudne, a jakże – konkursowe pytanie.

Bernarda Cornwell to to jeden z najbardziej cenionych pisarzy historycznych na świecie, a każda jego książka to przygoda dla czytelnika. Z okazji premiery powieści „Wojny Wikingów. Panowie Północy” chcielibyśmy zaprosić was do udziału w konkursie. Autorzy co 8 poprawnej odpowiedzi na konkursowe zadanie nagrodzeni zostaną właśnie „Panami Północy”

W księgarni mamy już duński kryminał autorstwa duetu pisarzy – Jeanette Øbro Gerlow i Ole Tornbjerga – Krzyk pod wodą, zdobywca pierwszej nagrody w konkursie na najlepszą powieść kryminalną wydawnictwa Politiken. W jednej spośród wielu entuzjastycznych recenzji tej książki, jakie pojawiły się w duńskiej prasie, napisano, że jest to „inteligentny kryminał z równoległą narracją, która niepokoi i wciąga, niczym diabelski prąd głębinowy”. Dziś po raz pierwszy prezentujemy fragmenty Krzyku pod wodą, które dają przedsmak wspomnianej „równoległej narracji”.

Nowatorskie połączenie historii życia dwojga ludzi i wątków popularnonaukowych. Dzięki najnowszym osiągnięciom nauki zrozumiemy Harolda i Erikę o wiele lepiej, niż oni rozumieli sami siebie. Poznamy ich emocje i pragnienia. Dowiemy się, dlaczego w najważniejszych momentach życia dokonywali takich, a nie innych wyborów. Dostrzeżemy źródła ich sukcesów i porażek.

Richard Paul Evans to autor łącznie 18 powieści, z któych każda znajduje się na liście bestsellerów New York Timesa. U nas zasłynął książką: Stokrotki w śniegu i od tej pory nie znika już z księgarskiej półki mając ponad 100 000 wiernych czytelniczek w Polsce. Z okazji premiery najnowszej powieści Dotknąć nieba (składającej się na bestsellerowy cykl: Dzienniki pisane w drodze) autor będzie gościł aż w 3 miastach Polski.

Tropikalny raj z pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą, mekka nisko budżetowych turystów podróżujących z plecakami, kraina niewygórowanych cen i... wszelkiego rodzaju uciech cielesnych, a także rozmaitych uniesień duchowych. Mowa o Tajlandii, która jest jednym z bohaterów Tajskiego epizodu z dreszczykiem, odważnej książki podróżniczej, wydanej nakładem Wydawnictwa Bezdroża.

Nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka autorki okrzykniętej nową Camillą Läckberg, jeden z najbardziej przerażających szwedzkich kryminałów. Koniec lata w Brantevik, małej wiosce rybackiej. Dwa małżeństwa spędzają razem ostatni tydzień wakacji. Johanna i Agnes, najlepsze przyjaciółki, wkrótce urodzą dzieci. Mąż Agnes mimo to wciąż kłóci się z żoną. Przyjaciele chcąc załagodzić konflikt i rozładować napiętą atmosferę, wybierają się do miejscowego pubu na wieczór karaoke. Agnes, zdenerwowana zachowaniem pijanego męża, wychodzi. Rano okazuje się, że zniknęła.

Czy można cos poradzić na gonitwę i lęk, które stały się filarami życia współczesnego człowieka? Napędzani przez rywalizację i zagubieni w produkowanych przez media coraz większych potrzebach, toniemy w chaosie, niepewności i niezaspokojeniu. Fiasko Tomasza Mazura w swym zamierzeniu jest stoicką, ironiczą – i jakże celną – odpowiedzią na ułudę cywilizacji konsumpcji. Autor świadom coraz większego kryzysu, rozczarowany nieskutecznością obiecujących zbyt wiele poradników napisał rewolucyjny antyporadnik.

Już w sierpniu ukaże się niepublikowana dotąd w Polsce książka Małgorzaty Szejnert Śród żywych duchów. Dramat polskich bohaterów wojennych – rotmistrza Pileckiego, generała Fieldorfa „Nila” i innych skazanych na śmierć w Polsce Ludowej – nie kończył się z chwilą wykonania wyroków. Dla rodzin straconych to początek walki o ujawnienie prawdy o losach bliskich: synów, mężów i ojców. Śród żywych duchów to ich poruszająca historia.

O aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju, o miłości do przyrody i o psach – o tym wszystkim Stanisława Celińska opowiedziała Karolinie Prewęckiej w książce „Niejedno przeszłam” (wyd. Prószyński i S-ka). Stanisława Celińska rozpoczęła drogę zawodową od wielkiego sukcesu – w 1969 roku wygrała Opole wykonaniem piosenki „Ptakom podobni”. Niedługo później dostała angaż w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, jednej z najlepszych scen na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Wystąpiła u Andrzeja Wajdy w filmie „Krajobraz po bitwie”.

Obsesje, lęki, skrywane pragnienia , świat realny i baśniowy, a nade wszystko Ona. Za każdym razem inna. Silna, słaba, zaborcza, obojętna, bierna i aktywna. Kim jest Ona? Ofiarą? Oszustką? A może to wcale nie o Niej? Wszystko dla niej to zbiór opowieści , które układają się w obraz intymnych emocji, łączących lub dzielących bliskie – i nie tylko bliskie – sobie osoby. Czytelnicy odnajdą w tekstach Beaty Rudzińskiej kobiety, które czasem chciałaby zabić i mężczyzn, którzy wolą lalki od kobiet. Znajdą też mówiące zwierzęta: psy na błękitnych smyczach i pchły, które widzą i wiedzą najlepiej.

Czy można zrozumieć kobietę? Czy można przedawkować randki? Czy technologiczne gadżety i serwisy randkowe mogą nam pomóc w wyborze idealnej partnerki/partnera? Milion nieuświadomionych pytań w drodze do jednej uniwersalnej odpowiedzi, którą każdy znajdzie dla siebie w książce Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety.

Ostatni rozdział przygody na kosmiczną skalę! Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić uszkodzony program Nadduszyi umożliwić jej powrót na Harmonię. Tymczasem na Ziemi, po kilkuset latach rozwoju, wpływ Opiekuna znów daje o sobie znać. Ludzie śnią prorocze sny.