
Kiedyś już to pisałam, ale warto to powtórzyć. Kocham Haley Randolph. Kocham ją za bezpretensjonalność, za prostotę, za to, że nie daje się włożyć w żadne określone społecznie szufladki. Haley ma jednak niespotykane wprost nieszczęście pakowania się w kłopoty. Jedno morderstwo. Drugie. Jaka jest szansa, że znowu odkryje zwłoki?

Siedmioro maratończyków odpowiada na 90 pytań. Łącznie 630 wypowiedzi – o sprzęcie, sponsorach, treningu i taktyce na maratonach MTB! „Maraton z blatu 2.0” to książka nietypowa. Autorzy, utytułowany zawodnik w maratonach MTB Paweł Urbańczyk oraz wydawca Jakub Karp, przeprowadzili siedem wywiadów. Przepytali siedmioro utytułowanych zawodników z polskiej sceny maratonów w kolarstwie górskim.

Książka duńskiego duetu pisarskiego – małżeństwa Jeanette Øbro Gerlow i Olego Tornbjerga, już uzyskała w Europie status bestselleru. Teraz w końcu trafia do nas. Z tej okazji, wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie. Nagrodą dla autora co 10 odpowiedzi (na bardzo trudne konkursowe pytanie) będzie powieść „Krzyk pod wodą”.

Haley Randolph nie daje nam o sobie zapomnieć. I Bardzo dobrze! Ta przezabawna książka jest idealnym towarzyszem, tak samo jak idealnym towarzyszem są dla Haley eleganckie torebki. Z okazji premiery kolejnych przygód Haley, wraz z wydawnictwem Bellona zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorzy co 6 poprawnej odpowiedzi dostaną od nas książkę „Torebki i strzelanina”.

Historia o niespodziewanym spadku, podróży, która odmienia życie i domu na Sycylii, w którym odnaleźć można rodzinne tajemnice i wspomnienia wielkich namiętności, a także autentyczne, ukryte przed laty, skarby. List od prawnika z informacją o spadku w postaci willi na Sycylii od zupełnie nieznanej jej osoby wprawia czterdziestoletnią Brytyjkę Tess Angel w oszołomienie. Być może matka Tess, Flavia, która urodziła się na tej wyspie, ale opuściła ją podczas II wojny światowej, mogłaby pomóc w rozwiązaniu zagadki.

Pamuk o powieści: Wychodząc od rozróżnienia na pisarzy oraz czytelników naiwnych i sentymentalnych – ci pierwsi angażują się w tekst, dają się mu porwać i uwieść; ci drudzy traktują go refleksyjnie, analizują, porównują, poszukują ukrytych znaczeń – Orhan Pamuk zastanawia się nad istotą aktu pisania i czytania, sztuką interpretacji oraz istotą gatunku powieściowego. By znaleźć odpowiedź, dokonuje autorskiej analizy własnych powieści, a także sięga po dzieła klasyków – Flauberta, Balzaka, Dostojewskiego, Tołstoja, Manna, Prousta, Joyce'a, Woolf, Borgesa i Calvino.

Z poezji do polityki, z komunistycznej Moskwy na Manhattan, z Paryża do więziennej celi, z jednej miłości w drugą, czyli awanturnicze życie Edouarda Limonowa. „Limonow był rzezimieszkiem na Ukrainie, idolem sowieckiego undergroundu, kloszardem, a potem służącym miliardera na Manhattanie, był modnym pisarzem w Paryżu i żołnierzem, zagubionym gdzieś na Bałkanach. A teraz, w tym kolosalnym, postkomunistycznym burdelu – jest starym, charyzmatycznym wodzem partii młodych desperados. On sam widzi w sobie herosa, choć można uznawać go za skurwiela. I tu na razie kończę swój osąd.

Sto lat historii rodu Fallacich. Ta historia bierze swój początek w malutkiej wiosce Panzano, położonej na malowniczych wzgórzach nieopodal Florencji. AD 1773 Carlo Fallaci, dwudziestoletni syn najemnego rolnika szykuje się do wyruszenia do Wirginii, by tam sadzić oliwki i winorośl. Pomysł nie byle kogo, bo samego Thomasa Jeffersona.

Pojawienie się tej serii na rynku, ostatecznie udowodniło, że nie tylko zachód pisze doskonała, wciągające fantasy. Seria Uniwersum Metro 2033 to fenomen na rynku i gratka nie tylko dla wielbicieli fantastyki. A teraz pojawiła się na rynku nowa, jeszcze lepsza część opowieści. Z tej okazji, wraz z wydawnictwem Insignis chcemy zaprosić was do konkursu. Autorzy co 11 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie dostaną od nas powieść Andrieja Diakowa.

Długo oczekiwana kontynuacja debiutanckiej powieści Blake’a Charltona. Mag Nicodemus staje do walki z demonami, półbogami i własną słabością w grze, której stawką jest życie wszystkich ludzi. Tym razem jednak nie jest sam. U boku będzie miał Francescę, uzdolnioną uzdrowicielkę, której życie nieodwracalnie zmieniło się w dniu, gdy z ust umarłego usłyszała, że czeka ją los gorszy, niż śmierć. Wbrew swej woli zostaje wplątana w rozgrywkę, której nie rozumie, a los wiąże ją z wyrzutkiem Nicodemusem. Ich tropem rusza demon Tajfon.

Miłość, rodzina i dobre jedzenie, czyli przepis na szczęśliwe życie. Tego samego dnia świat może się zawalić, a los uśmiechnąć łaskawie. Kilka chwil po tym, jak Elena Alvarez zostaje zwolniona z pracy, otrzymuje propozycję, o jakiej wcześniej mogła tylko marzyć. Podupadająca restauracja w malowniczym Aspen potrzebuje szefa kuchni, który postawi ją na nogi. Trzeba zmienić wystrój, uzupełnić sprzęty, zaplanować menu i akcje marketingowe, zatrudnić cukiernika oraz sommeliera.

Książki o post apokaliptycznym życiu w rosyjskim metrze to już fenomen nie tylko w Rosji. To ogromny sukces na całym świecie. Te książki porażają swoją sugestywnością, a ta jest chyba jeszcze bardziej wciągająca niż poprzednie. Od pierwszej strony żyjemy życiem bohaterów. To powieść przygoda, trzymająca w napięciu do samego końca.

Ksenia, dziennikarka w internetowej gazecie, wpada na pomysł istnej medialnej bomby: chce stworzyć portal w całości poświęcony maniakalnemu mordercy bezkarnie zabijającemu kobiety w Moskwie. Pomaga jej w tym dwoje przyjaciół: Aleksiej, zdolny nieudacznik, nałogowo zdradzający żonę, oraz Marina, nimfomanka samotnie wychowująca dziecko. Jednocześnie Ksenia, w życiu prywatnym wielbicielka masochistycznego seksu, nawiązuje wirtualny romans ze spotkanym w sieci osobnikiem przedstawiającym się jako Alien.

Powieść historyczno – militarna; tak można najlepiej określić gatunek Bernarda Cornwella. Jeśli lubicie klimaty wojen, wikingów i wielkich bitew, ta książka wciągnie was bez reszty, Ale nawet jeśli opis nie brzmi zachęcająco, warto jest tej książce dać szansę. Cornwell jest w swoim gatunku po prostu doskonały. I potrafi zachęcić nawet najbardziej opornych.

Kolejna porywająca powieść Leo Kesslera, trochę historyczna, trochę sensacyjna. To ponowny dowód na geniusz pisarski jej autora, bo całość porywa, aż do ostatniej strony. Doskonała!

Trudno jest o tej książce pisać konkretnie, bo też jest ona nieprawdopodobnie wprost … dziwaczna. Dziwne jest w ogóle słowem, które zamierzam tutaj namiętnie nadużywać, bo lepszego po prostu nie ma. Przyciąga już sam tytuł i naprawdę dziwaczna okładka. W środku bywa tak samo dziwnie, chociaż zdecydowanie w lepszym niż gorszym sensie tego słowa.

Sztuką jest pisać o historii tak, abyśmy chcieli ją czytać, ba abyśmy ją jeszcze zapamiętali. Powiedzmy sobie szczerze, ile tak naprawdę pamiętamy ze szkoły średniej, a ile w ogóle nam nie mówili? A historia potrafi być ciekawa, co doskonale udowadnia nam po raz kolejny Leo Kessler. Jego najnowsza powieść to przeżycie i doskonała, bardzo ciekawa lekcja. I właśnie dlatego chcemy się nią podzielić z autorami co 9 odpowiedzi na - bardzo trudne, a jakże – konkursowe pytanie.

Bernarda Cornwell to to jeden z najbardziej cenionych pisarzy historycznych na świecie, a każda jego książka to przygoda dla czytelnika. Z okazji premiery powieści „Wojny Wikingów. Panowie Północy” chcielibyśmy zaprosić was do udziału w konkursie. Autorzy co 8 poprawnej odpowiedzi na konkursowe zadanie nagrodzeni zostaną właśnie „Panami Północy”

W księgarni mamy już duński kryminał autorstwa duetu pisarzy – Jeanette Øbro Gerlow i Ole Tornbjerga – Krzyk pod wodą, zdobywca pierwszej nagrody w konkursie na najlepszą powieść kryminalną wydawnictwa Politiken. W jednej spośród wielu entuzjastycznych recenzji tej książki, jakie pojawiły się w duńskiej prasie, napisano, że jest to „inteligentny kryminał z równoległą narracją, która niepokoi i wciąga, niczym diabelski prąd głębinowy”. Dziś po raz pierwszy prezentujemy fragmenty Krzyku pod wodą, które dają przedsmak wspomnianej „równoległej narracji”.

Nowatorskie połączenie historii życia dwojga ludzi i wątków popularnonaukowych. Dzięki najnowszym osiągnięciom nauki zrozumiemy Harolda i Erikę o wiele lepiej, niż oni rozumieli sami siebie. Poznamy ich emocje i pragnienia. Dowiemy się, dlaczego w najważniejszych momentach życia dokonywali takich, a nie innych wyborów. Dostrzeżemy źródła ich sukcesów i porażek.