
„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” – tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem”. Autorem tej wiadomości był zastępca Hitlera – RUDOLF HESS, który dzień wcześniej usiadł za sterami Messerschmitta i odleciał do Wielkiej Brytanii.

Alfabet Tischnera to kolejna zachęta do spotkania z wciąż żywą i inspirującą myślą księdza i filozofa. Miłość i cierpienie, sumienie i wolność, krzyż i nadzieja, góry i górale, komunizm i demokracja – to tylko niektóre z haseł, jakie się w nim znalazły. Można je czytać jako komentarz do otaczającej nas rzeczywistości lub uniwersalne refleksje wybitnego kapłana. Alfabet… to jednak przede wszystkim książka, która pokazuje, jak iść przez życie, i skłania do rozmowy o tym, co naprawdę ważne.

Shannon, zwykła nauczycielka, nagle w tajemniczy sposób trafia do mitycznego Partholonu, gdzie jest przez wszystkich traktowana jak bogini. W dodatku bardzo wybuchowa i nieprzewidywalna… Bestsellerowa autorka P.C. Cast w powieści „Wybranka bogów” po raz kolejny zabiera czytelnika w ekscytującą podróż. Książka, wydana w dwóch częściach, dziś pojawiła się w księgarniach.

Pierwszy tom trzyczęściowego cyklu fantasy. Bardzo udany. Są zagadki, intrygi i frapujący bohaterowie. Jest szalony król, magia, mroczne moce i zagrażająca ludziom tajemnicza siła. Akcja się rozpędza, poszczególne wątki łączą się w całość i – naprawdę, naprawdę – nie mogę się doczekać ciągu dalszego.

„Wyznania upiornej mamuśki” to zbiór esejów prezentujących kpiarskie spojrzenie na rodzicielstwo. Poruszają kwestie, na temat których matki za żadną cenę nawet się nie zająkną, choć mają z nimi do czynienia dzień w dzień. Teksty są brutalnie szczere i nieziemsko zabawne. Pozwalają czytelniczkom uwolnić się od wrażenia samotności w świecie macierzyństwa, który bywa przytłaczający i zbyt wymagający. Jeśli więc jesteś matką, zamknij się przed wyjącymi dziećmi w łazience, przygotuj sobie kąpiel z pianą i czytaj…

Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić uszkodzony program Nadduszy i umożliwić jej powrót na Harmonię. Tymczasem na Ziemi, po kilkuset latach rozwoju, wpływ Opiekuna znów daje o sobie znać. Ludzie śnią prorocze sny. W świecie kontrastów - wojen i pokoju, swobody i zniewolenia, miłości i nienawiści - rozpala się iskierka nadziei na zmiany.

Nie ma złej pory na naukę języków obcych. Okres letni daje nam za to znacznie częstszą okazję do wykorzystania ich w praktyce. A ta może okazać się zupełnie inna niż nam się wydawało. Dlatego dobry podręcznik może okazać się bezcenny. A my takie mamy i dlatego, wraz z wydawnictwem EDGARD zapraszamy was do udziału w naszym wakacyjnym konkursie i konkursowym zadaniu. Autorzy trzech najciekawszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni podręcznikiem do niemieckiego, angielskiego lub włoskiego.

Składniki zapowiadają niezłą całość: maszyny parowe, nekrowirus i mitologia stworzona przez Lovecrafta. Efekt niestety wypada raczej słabo, chociaż „Żelaznego ciernia” nie uznałabym za książkę tak do końca nieudaną; coś w nim jest takiego, że nie wyrzuciłabym go tak od razu do kosza.

Czy kobieta, dla której abdykował król, musi być niezwykła? Z książki Anne Sebby wynika, że to raczej książę Edward tylko czekał na pretekst, żeby popełnić jakąś gafę królewskiego kalibru. Jego wcześniejsze kochanki miały po prostu zbyt wiele szacunku do monarchii, żeby doszło do takiego skandalu.

Dawno już żadna książka mnie tak mocno nie zdenerwowała. Dawno już też nie spędziłam nad żadną książką pół nocy, przejmując się wydarzeniami tak mocno, jakby dotyczyły mnie samej. Historia doskonała!

Czternastoletni Niko jest zwyczajnym nastolatkiem, na pozór niewyróżniającym się niczym na tle swoich rówieśników. Jest klasowym wyrzutkiem, gdyż jest obiektem kpin ze strony silniejszych kolegów. Jednak przede wszystkim jest strasznie ciekawski i zadaje dużo zbędnych pytań. odkrywa stary, opuszczony dom, którego nigdy wcześniej tam nie widział. Pchany przez ciekawość, wchodzi do środka przez tytułowe drzwi o trzech zamkach i trafia do świata kwantowego.

Nastoletnią Sylvię Bell od rówieśniczek odróżniają nie tylko ufarbowane na różowo włosy. Od jakiegoś czasu cierpi na dziwną przypadłość. Zdarza się jej nieoczekiwanie, w najróżniejszych okolicznościach, zapadać w głęboki sen. Otoczenie widzi w tym narkolepsję, jednak za krótkotrwałymi utratami przytomności kryje się coś więcej.

Słoneczna Kalifornia. Uznany scenarzysta Frank Bell mieszka wraz z żoną i synem w Los Angeles, wiodąc szczęśliwe życie. Sielanka jednak nie trwa długo. Brutalny atak terrorystyczny odbiera mu jedyne dziecko - mały Danny ginie na skutek wybuchu bomby. Żona Franka obwinia męża o śmierć syna, a wkrótce potem Bell zaczyna widywać ducha chłopca. Spotyka też mężczyznę, który przeżył eksplozję...

Mistrz surrealizmu i absurdu prezentuje jedyne w swoim rodzaju memuary! Talent plastyczny przejawiał od dziecka, chyba od zawsze miał też dar poznawania sławnych tego świata. Raz nawet Sarah Bernhardt chciała mu pozować nago, ale skończyło się w łóżku. Portretu nie było, narodził się za to posuwizm. Kilka anegdot podrzucił Chaplinowi. Projektował scenografie do filmów z Gretą Garbo. Odmówił namalowania portretu Ala Capone, bo jego pieniądze były splamione krwią.

"Pamiętam cię" to dwie równoległe historie, opowiadane naprzemiennie. O ile wątek drugi zaczyna się zgodnie z regułami kryminału, o tyle pierwsza historia od początku przypomina horror. Obie opowieści w pewnym momencie łączą się odkrywając zaskakującą pointę i powikłane zależności międzyludzkie. Na początku powieści czytelnik poznaje trójkę bohaterów, którzy w środku zimy przybywają na północne rubieże Islandii do opuszczonej osady by wyremontować stary dom. Na miejscu zastają ciemność, ziąb, pustkę, a na domiar złego zaczynają odnosić wrażenie, że cały czas ktoś kręci się w ich pobliżu.

Socrealizm był zdolny zawładnąć sercami i umysłami… Pewnego dnia ten niegroźny banał staje się mrożącą krew w żyłach rzeczywistością. Zapomniane trzeciorzędne powieścidła marnego radzieckiego pisarza okazują się potężnymi Księgami: drzemie w nich siła, która odmienia życie wielu spokojnych obywateli ZSRR.

Grupka przyjaciół na jachcie, tajemnicze morderstwo, wszyscy są podejrzani, bo każdy z nich miał motyw… Sytuacja jak z klasycznym kryminale, gdyby nie fakt, że być może zamordowana Olivia sama to wszystko ukartowała! Czy rzeczywiście można być aż tak perfidną osobą i dać się zabić, żeby dokonać zemsty na nielubianych znajomych?

Ksenia, dziennikarka w internetowej gazecie, wpada na pomysł istnej medialnej bomby: chce stworzyć portal w całości poświęcony maniakalnemu mordercy bezkarnie zabijającemu kobiety w Moskwie. Pomaga jej w tym dwoje przyjaciół: Aleksiej, zdolny nieudacznik, nałogowo zdradzający żonę, oraz Marina, nimfomanka samotnie wychowująca dziecko. Jednocześnie Ksenia, w życiu prywatnym wielbicielka masochistycznego seksu, nawiązuje wirtualny romans ze spotkanym w sieci osobnikiem przedstawiającym się jako Alien.

Stany Zjednoczone Ziemi, Madryt, rok 2109. W dziwnych okolicznościach tracą życie kolejni replikanci, wcześniej popadając w obłęd. Detektyw Bruna Husky ma za zadanie zbadać, co kryje się za falą zbiorowego szaleństwa w społeczeństwie na skraju kryzysu. Jednocześnie anonimowa ręka dokonuje zmian w dokumentach centralnego Archiwum Ziemi fałszując historię ludzkości.

W tym podręczniku przedstawiono na diagramach podstawowe akordy na gitarę i keyboard. Książka podzielona jest według tonacji. Ich zbiór zamieszczono na brzegu każdej strony. Akordy na gitarę znajdują się po lewej stronie, te grane na keyboardzie - po prawej. Na końcu książki znajdują się najpopularniejsze akordy durowe i mollowe w pierwszym przewrocie. Dzięki nim twoja gra z innymi muzykami zabrzmi ciekawiej.