Nowości czytelnicze

Powieść porównywana z prozą Ernesta Hemingwaya i Francisa Scotta Fitzgeralda. Ameryka, lata 50. XX wieku. Nick i jej kuzynka, Helena, spędziły beztroskie dzieciństwo we wspaniałej rodzinnej posiadłości znanej jako Tiger House. Teraz wynajmują wspólnie dom w Bostonie i snują plany na przyszłość. Tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej wszystko zdaje się być na wyciagnięcie ręki i obiecywać lepszy, szczęśliwy los.
Czy dorosłe życie może nam zafundować coś lepszego od przygód dzieciństwa? Któż nie miał dzieciństwa pełnego przygód, czarów i niebezpieczeństw, ukochanych bohaterów filmowych, zmyślonych piratów i ukrytych skarbów? Któż oparłby się pokusie pozostania na zawsze w krainie niezwykłych snów? W dniu swego ślubu, tysiące kilometrów od rodzinnego domu, Tonio przywołuje w pamięci letnie wakacje z czasów dzieciństwa, niezapomniane i niekończące się dni spędzane u boku swoich braci, rodziców i pierwszej, wielkiej miłości.
Wszyscy znamy historię zatonięcia Titanica. Ale co zdarzyło się później? Ta wspaniała opowieść odsłania kulisy życia po katastrofie, które stało się udziałem dzielnej młodej dziewczyny, pragnącej w Ameryce zacząć nowe życie w fascynującym ją świecie wielkiej mody. Tess, ambitna krawcowa, zostaje zatrudniona przez słynną projektantkę, lady Lucile Duff-Gordon, jako jej osobista pokojówka na czas fatalnego rejsu Titanica. Na pokładzie statku Tess wpada w oko dwóm mężczyznom: sympatycznemu marynarzowi i pewnemu tajemniczemu milionerowi z Chicago. Niestety, czwartej nocy podróży dochodzi do katastrofy.
On poluje – jest precyzyjny i skuteczny. Ona negocjuje – zdecydowana i nieustępliwa. Interesy nigdy nie były tak niebezpieczne… i pasjonujące. Kiedy Wade Cordell, Kuloodporny, dostaje zadanie wyśledzenia dziewczyny wypoczywającej na Karaibach i namówienia jej na spotkanie z biologiczną matką, ten prywatny detektyw i snajper traktuje to jak wspaniałe antidotum na dotychczasową stresującą pracę. Okazuje się jednak, że ognista i pyskata Vanessa Porter nie jest na wakacjach, lecz poszukuje zaginionego przyjaciela.
Najlepsze fantasy napisane w języku hiszpańskim nareszcie w Polsce! „Saga o Rubieżach. Tom 1” to dwie powieści: „Dni Jelenia” oraz „Dni Pomroki", które przenoszą czytelnika na Żyzne Ziemie. Mieszkańcy tej krainy od dawna czekali na przybycie zapowiedzianych przez gwiazdy okrętów. Magowie nie potrafili jednak odczytać, czy przybysze to bracia, którzy setki lat temu odpłynęli na stary kontynent i teraz powracają, czy też wrogowie pragnący zawładnąć nową ziemią? Nie mieli pojęcia o potwornej grozie, jaką zgotują im najeźdźcy.
Judd Lauren jako Strzała, oficer w elitarnych oddziałach Rady Psi, był zmuszony robić straszne rzeczy w imię dobra swojej rasy. Teraz jest uciekinierem z Sieci, a jego mroczne talenty czynią z niego najbardziej niebezpiecznego z zabójców – zimnego, bezlitosnego, pozbawionego uczuć. Dopóki nie spotka Brenny…
Nie wyobrażasz sobie początku dnia lub spotkania towarzyskiego bez filiżanki aromatycznej kawy z pysznymi dodatkami? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak profesjonalny barista wyczarowuje niezwykłe wzory na powierzchni kawy? Sięgnij po tę książkę i stwórz z codziennego napoju wyjątkowe dzieło sztuki.
Nie wiem jakim cudem przegapiłam do tej pory serię Angie Sage. Rozkoszne fantasy zachwyca swoją oryginalnością i świeżością. Wcale nie jest tylko dla młodzieży. Ja, przysłowiowy stary koń przeczytałam ją z ogromną przyjemnością.
Pierwszorzędny thriller! Fabuła skonstruowana misternie jak szwajcarski zegarek, ostre jak brzytwa dialogi i sugestywne opisy. Prywatny detektyw Patrick Kenzie chce się za wszelką cenę dowiedzieć, dlaczego jego dawna klientka, Karen Nicholas – atrakcyjna, energiczna i pełna życia kobieta, po pół roku od ich ostatniego spotkania, rzuciła się naga z 26. piętra jednego z bostońskich wieżowców.
Niezwykłe choroby, które szokują lekarzy. Oparta na szokującym serialu telewizyjnym ABC "Zagadki medycyny" książka Ann Reynolds i Kennetha Wapnera przedstawia przypadki najbardziej niezwykłych chorób występujących na świecie. Autorzy osobiście stykali się z chorymi i lekarzami, skrupulatnie opisując życie pacjentów dotkniętych egzotycznymi schorzeniami i lekarzy próbujących zbadać istotę tajemniczych dolegliwości i znaleźć – często bez rezultatu – odpowiednią terapię.
Teoria strun – opracowana w celu pogodzenia ze sobą dwóch największych teorii fizyki: ogólnej teorii względności i mechaniki kwantowej – utrzymuje, że cząstki i siły występujące w przyrodzie są wynikiem drgań niewielkich „strun” oraz że nasz Wszechświat ma dziesięć wymiarów, z których doświadczamy jedynie czterech, ponieważ pozostałe sześć jest zwiniętych w skomplikowane, poskręcane kształty –rozmaitości Calabiego-Yau.
Już 75 milionów osób kupiło książki Fern Michaels. To była bardzo dobra inwestycja, bo książki autorki są prześmieszne, wzruszające i bardzo, ale to bardzo emocjonalne. Z okazji najnowszej premiery w Polsce, wraz z wydawnictwem Bellona zapraszamy was do udziału w konkursie. Autorzy co 11 poprawnej odpowiedzi dostaną od nas powieść Fern Michaels „Gorąca Wiadomość”.
Skandalizująca i najbardziej znana powieść Stefana Kisielewskiego, a zarazem jego debiut powieściowy. Po wydaniu „Sprzysiężenia” zarzucano autorowi nie tylko sprzeniewierzenie się polskiej tradycji patriotycznej, oczernianie bohaterów września 1939 roku, ale i propagowanie pornografii, cynizmu i pogaństwa...
Tym razem proponujemy przepisy na kluski, pierogi, kopytka, knedle, łazanki. Dzięki takiej różnorodności, jaką mogą poszczycić się tytułowe potrawy, można gotować je na tysiące sposobów, za każdym razem inaczej, czerpiąc z doświadczeń różnych narodów lub tworząc zupełnie nowe, własne propozycje.
„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” – tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem”. Autorem tej wiadomości był zastępca Hitlera – RUDOLF HESS, który dzień wcześniej usiadł za sterami Messerschmitta i odleciał do Wielkiej Brytanii.
Alfabet Tischnera to kolejna zachęta do spotkania z wciąż żywą i inspirującą myślą księdza i filozofa. Miłość i cierpienie, sumienie i wolność, krzyż i nadzieja, góry i górale, komunizm i demokracja – to tylko niektóre z haseł, jakie się w nim znalazły. Można je czytać jako komentarz do otaczającej nas rzeczywistości lub uniwersalne refleksje wybitnego kapłana. Alfabet… to jednak przede wszystkim książka, która pokazuje, jak iść przez życie, i skłania do rozmowy o tym, co naprawdę ważne.
Shannon, zwykła nauczycielka, nagle w tajemniczy sposób trafia do mitycznego Partholonu, gdzie jest przez wszystkich traktowana jak bogini. W dodatku bardzo wybuchowa i nieprzewidywalna… Bestsellerowa autorka P.C. Cast w powieści „Wybranka bogów” po raz kolejny zabiera czytelnika w ekscytującą podróż. Książka, wydana w dwóch częściach, dziś pojawiła się w księgarniach.
Pierwszy tom trzyczęściowego cyklu fantasy. Bardzo udany. Są zagadki, intrygi i frapujący bohaterowie. Jest szalony król, magia, mroczne moce i zagrażająca ludziom tajemnicza siła. Akcja się rozpędza, poszczególne wątki łączą się w całość i – naprawdę, naprawdę – nie mogę się doczekać ciągu dalszego.
„Wyznania upiornej mamuśki” to zbiór esejów prezentujących kpiarskie spojrzenie na rodzicielstwo. Poruszają kwestie, na temat których matki za żadną cenę nawet się nie zająkną, choć mają z nimi do czynienia dzień w dzień. Teksty są brutalnie szczere i nieziemsko zabawne. Pozwalają czytelniczkom uwolnić się od wrażenia samotności w świecie macierzyństwa, który bywa przytłaczający i zbyt wymagający. Jeśli więc jesteś matką, zamknij się przed wyjącymi dziećmi w łazience, przygotuj sobie kąpiel z pianą i czytaj…
Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić uszkodzony program Nadduszy i umożliwić jej powrót na Harmonię. Tymczasem na Ziemi, po kilkuset latach rozwoju, wpływ Opiekuna znów daje o sobie znać. Ludzie śnią prorocze sny. W świecie kontrastów - wojen i pokoju, swobody i zniewolenia, miłości i nienawiści - rozpala się iskierka nadziei na zmiany.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności