Nowości czytelnicze

Laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2017 i niekwestionowany mistrz neomilicyjnych kryminałów powraca z kolejną częścią kultowej opowieści o poznańskich milicjantach. Premiera książki Ryszarda Ćwirleja „Masz to jak w banku” już 23 maja.
Miliony czytelników na całym świecie identyfikowały się z postaciami bestsellerowej powieści „Trzy metry nad niebem”, a ekranizacja książki włoskiego pisarza biła rekordy popularności wśród młodzieży. To za sprawą głównych bohaterów zakochane pary z całego świata zaczęły zawieszać na mostach kłódki – symbol wiecznej miłości. Babi, Step i Gin wracają w najnowszej powieści Federica Moccii, by opowiedzieć, jak zakończy się ich historia. Dorośli, zmienili się, pozornie ustatkowali, ale wciąż popełniają błędy. Premiera długo wyczekiwanej powieści „Trzy razy ty” już 23 maja
Zabawna i wyluzowana niczym Bridget Jones. Wyzwolona i samodzielna jak Carrie Bradshaw. Zoey Westwood jest trzydziestolatką z zamożnej amerykańskiej rodziny. Uwielbia gotować a jej włosy są wiecznie w nieładzie i coś sprawia, że wciąż jest samotna. Premiera pełnej humoru książki „Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam gdzie chcą” już 30 maja.
Jesienią 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną wolność. Jednak polska rzeczywistość nie odmieniła się z dnia na dzień, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przed naszymi rodakami stanęła cała seria poważnych wyzwań: scalenie pozostawionych w spuściźnie po trzech zaborach różnych systemów prawnych, ekonomicznych, a nawet komunikacyjnych, sprostanie odmiennym dla każdej dzielnicy problemom społecznym, odbudowanie straszliwych wojennych zniszczeń, przezwyciężenie poważnej zapaści gospodarczej, czy opanowanie pandemii grypy. W dwudziestu dziewięciu esejach, które składają się na publikację „Polska 1918”, jej autor – Paweł Skibiński przybliża najważniejsze zagadnienia pierwszych miesięcy niepodległości. Kreśli portrety polskich polityków tej doby, ludzi z pierwszych stron gazet, ale też zwykłych Polaków. Premiera książki już 6 czerwca.
„Inteligencja nie ma płci, a kosmos może zachwycać w każdym wieku” - tę inspirującą tezę przed czytelnikami stawia Libby Jackson. „Kosmiczne dziewczyny” to fascynujące opowieści, które udowadniają, że nie ma tradycyjnego podziału na marzenia chłopców i dziewczynek. Premiera 23 maja.
Laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2017 i niekwestionowany mistrz neomilicyjnych kryminałów powraca z kolejną częścią kultowej opowieści o poznańskich milicjantach. Premiera książki Ryszarda Ćwirleja „Masz to jak w banku” już 23 maja.
Miliony czytelników na całym świecie identyfikowały się z postaciami bestsellerowej powieści „Trzy metry nad niebem”, a ekranizacja książki włoskiego pisarza biła rekordy popularności wśród młodzieży. To za sprawą głównych bohaterów zakochane pary z całego świata zaczęły zawieszać na mostach kłódki – symbol wiecznej miłości. Babi, Step i Gin wracają w najnowszej powieści Federica Moccii, by opowiedzieć, jak zakończy się ich historia. Dorośli, zmienili się, pozornie ustatkowali, ale wciąż popełniają błędy. Premiera długo wyczekiwanej powieści „Trzy razy ty” już 23 maja.
Skute lodem fiordy i bezkresne pustynie lodowe to tylko jedno oblicze Grenlandii. To także dom dla 56 tysięcy Grenlandczyków oraz... Adama Jarniewskiego, który od ponad dekady zamieszkuje Sisimiut na zachodzie tej największej wyspy świata. Już 16 maja do księgarń trafi jego książka „Nie mieszkam w igloo”, w której przedstawia realia życia na Grenlandii.
Choć ukrywa się pod pseudonimem, Paulina Świst błyskawicznie została najbliższą przyjaciółką tysięcy czytelników i wszystko wskazuje na to, że zostanie nią na długo. Do tej pory jej książki sprzedały się w ponad ćwierć miliona egzemplarzy. „Podejrzany” – jej autorski kryminał erotyczny, zanurzony w przestępczym półświatku Śląska – trafi do księgarń już 6 czerwca.
Oto Holandia. Kraj, który wszystko zawdzięcza sam sobie. Począwszy od ukształtowania terenu – o każdy metr suchego gruntu toczy się tu walka z wszechobecną wodą – a skończywszy na wysokim wzroście mieszkańców, związanym z ich wielką miłością do nabiału.
Mała Tygrysica nie jest podobna do innych tygrysów zamieszkujących Tajgę. Nie potrafi bezkrytycznie przyjąć praw rządzących światem zwierząt, zadaje pytania o sens życia, wolność i przeznaczenie. Pragnie odnaleźć własną drogę – niekoniecznie tę wyznaczoną przez Matkę, naturę i tradycję. Do celu swoich poszukiwań zbliża się wówczas, gdy staje oko w oko z człowiekiem – najbardziej niebezpieczną, ale i fascynującą istotą.
6 kwietnia 2018 roku w sprzedaży pojawiła się książka Kuby Kucharskiego „W uścisku Katriny”. Publikację można nabyć w księgarniach oraz sklepach internetowych. Wydania książki podjęło się Wydawnictwo Annapurna z Warszawy.
Twarz jest zwierciadłem duszy. Wyraża osobowość, charakter i emocje. Można z niej wyczytać informacje o stanie zdrowia. Każda pojawiająca się niedoskonałość, przedwczesna zmarszczka to wyraźny sygnał, że coś dzieje się z organizmem. Nawet najmniejsze obrzmienie twarzy, worki pod oczami, wyprysk czy krostka ujawniają dolegliwości, których na pozór nie ma. Nie da się zatrzymać czasu, ale dzięki „Projektowi młodość” można poczuć się lepiej we własnej skórze. Premiera już 25 kwietnia.
Lęk, strach i okrucieństwo w sercu pięknych i na pozór spokojnych lasów. Tomasz Hildebrandt dociera nie tylko do demonów głęboko skrytych w Borach Tucholskich, ale przede wszystkim do mrocznej strony ludzkiej natury. Nowa powieść autora „Gór umarłych” w księgarniach już 25 kwietnia.
Dekadę temu rynek audiobooków w Polsce praktycznie nie istniał. Dziś do słuchania książek przyznaje się kilka milionów Polaków. Swoje 10-lecie obchodzi właśnie pionier rynku, Biblioteka Akustyczna. W 2008 roku udało się jej nagrać 31 audiobooków, dziś ma na koncie aż pół tysiąca książek do słuchania.
„Gdy życie prawie wymarło. Tajemnica największego masowego wymierania w dziejach Ziemi” Michaela Bentona” i „Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata” Catherine Ripley zdobyły nagrody główne w konkursie Mądra Książka Roku 2017. Wyniki plebiscytu ogłoszono 19 kwietnia w auli Collegium Novum UJ.
Aktorka, poetka, ambasadorka kultury polskiej, kolekcjonerka rodzinnych wspomnień. Siostra Wojciecha Młynarskiego. W swojej biografii Barbara Młynarska – Ahrens wspomina jak razem z Arturem Rubinsteinem piła zsiadłe mleko o trzeciej nad ranem albo jak po raz ostatni oglądała „Dziady” - spektakl legendę, siedząc na schodach obok Erwina Axera. Pełne pasji „Życie nie tylko snem” pióra cenionego pisarza Jerzego Sosnowskiego już 18 kwietnia w księgarniach.
Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”.
O czym jest książka? O tym jak wytrzymać zderzenie z przykrą rzeczywistością...
Wszystko ma swój koniec. „Czerwony Pająk”, ostatnia część serii kryminalnej Katarzyny Bondy z profilerką Saszą Załuską, w księgarniach od 23 maja.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności