Nowości czytelnicze

Nie ma co ukrywać. To typowy amerykański romans, wypełniony kolokwialnymi zwrotami, pełnymi uniesień, których mężczyźni mogą nie znieść. To typowa literatura dla kobiet. Może i mało oryginalna, ale za to poprawiająca humor i bardzo, bardzo ciepła.
Zbliża się premiera powieści „W mrok”, drugiej po „Do światła” książki Andrieja Diakowa w ramach Uniwersum Metro 2033, wyczekiwanej nie tylko przez fanów literatury postapokaliptycznej, ale wszystkich wielbicieli dobrej literatury przygodowej. Tę prawdziwie mroczną opowieść będzie można kupić od 7 listopada. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z jej pierwszym fragmentem. Można go przeczytać samemu lub wysłuchać w niezapomnianej interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Rozsmakujcie się w początkowych zdaniach i dajcie się uwieść tajemnicom petersburskiego metra.
Przeciętnie mamy 120 tys. włosów na głowie. Tracimy około stu dziennie. W ciągu doby włosy rosną ok. 0,5 mm… Te i inne ciekawostki, a także porady, fakty i mity dotyczące pielęgnacji włosów przybliża Jaga Hupało. Piękne włosy to powód do dumy nie tylko dla kobiet. I choć nie zawsze możemy poprawić ich rodzaj czy grubość, zawsze możemy o nie dbać, aby wyglądały olśniewająco. Podczas gdy w dzisiejszych czasach posiadamy nieograniczone ilości kosmetyków i narzędzi do stylizacji, pielęgnacja włosów nie może być łatwiejsza. Najważniejsza jest wiedza, jak to robić.
Czy można zaufać człowiekowi, który ma tak wiele tajemnic? Czy ratując rodzinną fortunę Sage zaufa swojej intuicji i podejmie odpowiednie decyzje? A może gdzieś popełni błąd… „Niepokorna” to część serii teksańskich opowieści Sandry Brown. Główną bohaterką jest Sage Tylor, która wreszcie ma szansę wyjść z cienia swoich dwóch starszych braci – przedsiębiorców naftowych. Ale podążanie własną drogą przysporzy Sage wielu nowych doświadczeń.
Podróżowanie mało popularnymi szlakami, rady miejscowych mieszkańców oraz najważniejsze atrakcje stanowią przydatny zbiór informacji o Meksyku. Najnowszy przewodnik National Geographic dotyczy jakże kolorowego i egzotycznego miejsca na świecie, jakim jest Meksyk. Autorka przybliża zarówno życie codzienne tamtejszych mieszkańców, ich tradycje i obyczaje, a także piękne krajobrazy i miejsca przygotowane na przybycie zwiedzających. Książka została wzbogacona wieloma planami, mapami, nietypowymi trasami wycieczek, które pozwalają odkryć ukryte piękno tego kraju.
W dwuczęściowej biografii kubańskiego dyktatora poznajemy jego życiowe cele i marzenia, a także odkrywamy, w jaki sposób dążył on do władzy i jak udało mu się ją utrzymać przez kilkadziesiąt lat. W książce „Fidel Castro. Prawdziwa historia” Norberto Fuentes przedstawia w jaskrawym świetle najintymniejsze szczegóły z życia dyktatora. Autor kreśli błyskotliwy portret tej enigmatycznej i kontrowersyjnej postaci oraz drobiazgowy, oparty na dokumentach, opis rewolucji kubańskiej i jej dziedzictwa.
Tym razem Beata Pawlikowska wyrusza na samotną wyprawę do Indonezji. Magiczną podróż opisuje w swojej najnowszej książce „Blondynka na Bali”, która 17 października ukazała się nakładem wydawnictwa G+J Książki. Miesiąc spędzony w drodze przez wulkany i plaże, pola ryżowe i tropikalne lasy. Niezliczone świątynie, kadzidełka, spotkanie z szamanem Ketutem (tym samym, którego spotkała Julia Roberts w filmie „Jedz, módl się i kochaj”) i Boże Narodzenie o zapachu dojrzałych durianów – to tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekały na Beatę Pawlikowską na Bali.
„Niebieskie Migdały“ to pierwsza część nowej serii wydawniczej. Znana pisarka I podróżniczka – Beata Pawlikowska prezentuje w niej swoje ulubione piosenki. Najlepszym opisem tej muzycznej kompilacji będą słowa jej autorki: „Niebieskie Migdały“ – to lekkie krople lipcowego deszczu, beztroski rytm wakacji i śmietankowe chmury nad pałacem maharadży. „Uwielbiam muzykę. Działa na mnie hipnotycznie. Muzyka potrafi wszystko zmienić. Potrafi leczyć emocje i dodawać siły. Zmęczony poranek zamienić w serdeczny śmiech. Przywrócić równowagę i naturalny rytm. Muzyka na tej płycie tak właśnie na mnie działa. Bo to ja wybrałam te piosenki.“
Po pierwsze, kardynał jest ptakiem. Po drugie, nie ma nic wspólnego z papugą, która widnieje na okładce. Po trzecie, ta powieść jest bardzo dobra. Uwaga dla tych, którzy znają i kochają „Smażone, zielone pomidory” – to ta sama autorka.
Szymon Hołownia jest bystry i zabawny; powiedzmy to od razu: jest oficjalnie najbystrzejszym i najzabawniejszym polskim katolikiem. Można go zobaczyć w telewizji, usłyszeć w radiu i przeczytać którąś z jego ośmiu książek. Alę tę akurat bez jakiejś szczególnej przyjemności.
Obaj, Konrad T. Lewandowski i świętej pamięci Bolesław Prus, mają na swoim koncie bardzo udane książki; niestety „Faraon wampirów” do nich nie należy.
Powtórzę to kolejny raz. Nie ma czegoś takiego jak za dużo dobrych kryminałów. Dlatego z przyjemnością witamy kolejny, jaki właśnie zawitał na nasz rynek. Wraz z wydawnictwem REA zapraszamy was do udziału w konkursie, gdzie nagrodą będzie nowa książka Thomasa Eriksona „Złudzenie”. Dostaną ją autorzy co dziewiątej poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.
Oto przeplatające się ze sobą opowieści kobiet – matki, córki i kochanki. Do głosu dochodzą wspomnienia, ożywają stare traumy, lęki, tęsknoty i marzenia. Pamięć czasami zawodzi, bo tak jest łatwiej. Prawda to powieść o wielkiej miłości, od której nie ma ucieczki, o śmierci, o zapomnieniu i o przebaczeniu. Na podstawie książki powstał spektakl w helsińskim teatrze KOM, przygotowywana jest również jej ekranizacja.
Bronisław Malinowski, znany na całym świecie antropolog społeczny i twórca nowoczesnych badań terenowych ale także doskonały pisarz i nauczyciel. Jego najbardziej znana publikacja to "Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji". Książka ukazuje po raz pierwszy Bronisława Malinowskiego jako męża, ojca i przyjaciela. Poznajemy małżeństwo i życie rodzinne wielkiego uczonego. Rzuca ona także światło na stosunki uczonego z kolegami po fachu, studentami i szerokim gronem przyjaciół. Listy zamieszczone w tomie były pisane przez Bronisława Malinowskiego i jego żonę, Elsie Masson od roku 1916, kiedy para się poznała do 1935 - roku jej śmierci.
„Kruchy lód” to relacja z podróży w sam środek piekła. Anna Wojtacha, korespondentka wojenna, pokazuje w szczery i bezkompromisowy sposób realia pracy na froncie, gdzie codziennie ociera się o śmierć. Książkowy debiut dziennikarki prowadzi nas na zaplecze życia „turystów masakry” – jak nazwał niegdyś korespondentów wojennych Arturo Pérez-Reverte. Narracja jest niemal tak dynamiczna jak wydarzenia, które opisuje autorka. Nie ma czasu na budowanie złożonych zdań, liczy się tu i teraz. Wojna oczami Anny Wojtachy to pierwsza relacja polskiej korespondentki.
Wątpię, czy ten kryminał łamie tabu, raczej nie podejrzewam też, że jest kontrowersyjny. Na pewno jednak ma doskonałego, niepowtarzalnego głównego bohatera. I to właśnie dla niego warto jest tę książkę przeczytać. Jeśli to nie wystarczy, dodam, że powieść Chrisa Culvera to doskonały kryminał. A doskonałych kryminałów wciąż na naszym rynku mało.
Dla Gabriela i jego żony Chiary to miał być początek przyjemnego weekendu w Londynie – najpierw wizyta w galerii w St. James's, by potwierdzić autentyczność nowo odkrytego obrazu Tycjana, a potem spokojny wspólny lunch. Jednak w ten jesienny dzień zdarzyły się dwa krwawe zamachy bombowe w Paryżu i Kopenhadze. Idąc z żoną w stronę Covent Garden, Gabriel dostrzega mężczyznę, który jego zdaniem zamierza właśnie dokonać trzeciego ataku. Zanim Gabriel zdąży wyciągnąć broń, zostaje powalony na chodnik i może tylko obserwować toczący się koszmar.
Publikacja „Witkacy” to pierwsza okazja by poza uznanymi dziełami, zapoznać się z nieznanymi dotąd pracami artysty, między innymi „Autoportretem” z 1918 roku, znajdującym się dziś w rękach prywatnych. Monograficzne opracowanie na temat twórcy dokonane przez znaną witkacolożkę dr Annę Żakiewicz, prezentuje nowe wątki w twórczości i życiu Witkacego.
Anne Bishop zadebiutowała w 1998 roku serią „Czarne Kamienie”, za którą otrzymała prestiżową nagrodę William L. Crawford Memorial Fantasy Award. Od tamtej pory każde jej książka trafia na listy bestsellerów a liczba fanów autorki wciąż rośnie. Powieści Anne Bishop zostały wydane w dziesięciu krajach, w tym w Polsce, gdzie szturmem zdobyła serca tysięcy polskich czytelników.
Polecieć na drugi koniec świata, aby męczyć się długą jazdą na rowerze i żywić się kolejnymi porcjami makaronu z makaronem? Pedałować wiele dni przez zaśnieżone góry Alaski, czujnie rozglądając się za głodnymi niedźwiedziami? I w dodatku robić to za własne pieniądze, a co gorsza, dla przyjemności? Dla większości z nas to czyste szaleństwo, ale na szczęście nie dla Piotra Strzeżysza!
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności