
Mrożąca krew w żyłach historia seryjnego mordercy, dla którego zabijanie jest naprawdę sztuką. Za życia byli ułomni. Po śmierci stali się doskonałymi dziełami sztuki – ich ciała przemieniły się w repliki najsłynniejszych rzeźb Michała Anioła. Tylko Rzeźbiarz potrafi wydobyć z nich prawdziwe piękno i sprawić, by świat docenił jego dar.

Kontynuacja mrocznej historii świata, w którym magowie żywią się ludzkimi duszami. Gniew Bogów to czarnoksięska bariera chroniąca ludzi przed powrotem demonów. Wzniesiono ją, gdy Duszożercy omal nie doprowadzili południowych krain na skraj wyniszczenia. Wtedy udało ich się odeprzeć. Przez lata pamięć ludzi o tych wydarzeniach zatarła się, podobnie jak strach przed grozą czyhającą za Gniewem Bogów.

Przystępnie napisane wprowadzenie do najnowszych badań z zakresu fizyki cząstek. Czwartego lipca 2012 roku świat obiegła wiadomość, że naukowcy z CERN-u odkryli ostatni brakujący element Modelu Standardowego: cząstkę Higgsa. Oficjalny komunikat jest bardziej wyważony i mówi o odkryciu cząstki „o własnościach zgodnych z przewidywanymi własnościami bozonu Higgsa”, ale to i tak wystarczyło, by na twarzy profesora Petera Higgsa pojawiło się nieskrywane wzruszenie.

Książka o największych tajemnicach życia. Jak powstało życie? Skąd wzięło się DNA? Dlaczego umieramy? Dokonane w ciągu ostatnich dekad przełomowe odkrycia bardzo zbliżyły nas do odpowiedzi na te pytania. Biochemik Nick Lane wnikliwie analizuje dowody i drobiazgowo rekonstruuje historię życia, opisując największe wynalazki ewolucji – od DNA, przez rozmnażanie płciowe, stałocieplność, świadomość, aż po śmierć.

Zanim stała się słynną marką kosmetyczną, Helena Rubinstein wiodła inne życie. I to jakie, co za nieprawdopodobna przygoda! Znaliśmy miliarderkę obwieszoną klejnotami, z portretów Dali’ego czy Picassa. Ta „cesarzowa piękna” zmieniła wizerunek kobiety podając jej lustro wiecznej młodości; była niesłychanie pracowita, z ogromną szybkością przemierzała naszą planetę, zatrzymując się zaledwie na chwilę w którymś ze swych wspaniałych domów – ale czy wiadomo, że ta „Hearst w spódnicy” była kiedyś skromną Polką?

Koniec dziewiętnastego wieku i siedemnastoletnie debiutantki. Nasza bohaterka Klara wolałaby pójść do college’u, ale nieczuły ojciec i okrutna ciotka wysyłają ją na bale, kupują suknie, uczą towarzyskiej konwersacji, używania sztućców i sztuki łapania męża.

Uch, co to za czytadło! Nie jest to miła książka, ale nie sposób się oderwać. Ciężar tajemnicy Noelle jest duży, ale jeśli przebrniemy przez trudy jej życia, na końcu czeka nas – czy raczej bohaterów opowieści - happy end

Hucpiarskie zapiski pewnego zramolałego geniusza zmyślone kiedyś przez młodego jeszcze całkiem Rolanda Topora. Milutka lektura dla tych, którzy lubią czytać, a nie mają konkretnych oczekiwać – że np. ma być o morderstwie, że ona musi odnaleźć miłość, a on sens życia.

Żelazny karzeł Wasyl, Gandalf, doktor Wycior – znamy? Niektórzy na pewno, chociaż raczej nie ci, co urodzili się po roku 80 (czyli 1980). Kiedyś tych opowieści słuchało się w Trójce, teraz można je przeczytać. To jednak nie do końca to samo, choć wydawca stara się nam to rekompensować jak może – zamiast dźwięku są świetne fotografie i fantastyczna oprawa graficzna.

Kevin Mitnick hakował największe korporacje świata dla samego złamania kodu, dla zabawy, z ciekawości. By udowodnić światu i samemu sobie, że jest najlepszy. Duch w sieci. Autobiografia jest trzymającą w napięciu prawdziwą historią życia Kevina Mitnicka, opowiedzianą jak w klasycznym thrillerze czy powieści szpiegowskiej.

Jak co roku wysłannicy wydawnictwa Insignis spotkali się z Dmitrijem Glukhovskym na targach książki we Frankfurcie. Dmitrij wyraził wdzięczność polskim czytelnikom za tak ciepłe przyjęcie jego projektu Uniwersum Metro 2033 i przekazał garść informacji na temat jego dalszego rozwoju. Okazuje się, że przyszłość Uniwersum maluje się bardzo optymistycznie. Jaki związek z Metrem 2033 ma Doktor Żywago i Lolita? Czego można spodziewać się w ramach projektu w najbliższym czasie? O tym wszystkim w krótkim materiale filmowym, nakręconym przez wydawnictwo Insignis.

Już 7 listopada do księgarń w całej Polsce trafi niezwykła książka Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga. Autorka, laureatka wielu nagród, dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu, została doceniona przez czytelników na całym świecie. Felietony przyklejano na lodówkach i rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.

Zbliża się premiera kryminału wyczekiwanego nie tylko przez wielbicieli twórczości Ollego Lönnaeusa, ale także fanów mrocznych, szwedzkich kryminałów. „Jedyna prawda” ukaże się już 5 listopada. „Jedyna prawda” zabierze nas w mroczny, zimowy i surowy krajobraz południowej Szwecji, gdzie bohater książki, Joel Lindgren, znajduje ojca wiszącego na haku pod sufitem.

Bóg?
Honor?
Ojczyzna?
Morfina!
Konstanty Willemann, warszawiak, lecz syn niemieckiego arystokraty i spolszczonej Ślązaczki, niewiele robi sobie z patriotycznych haseł i tradycji uświęconej krwią bohaterskich żołnierzy. Jest cynikiem, łajdakiem i bon vivantem. Niewiernym mężem i złym ojcem.

Nie każda gra komputerowa sprawdza się jako książka, ale ta akurat sprawdza się doskonale. Assassin’s Creed to przygoda literacka dla młodych, ale też starszych czytelników. Sporo tutaj rozrywki, doskonałej akcji. Chcecie? Wraz z wydawnictwem Insignis, zapraszamy was do udziału w konkursie. Nagrodą dla autorów co 15 odpowiedzi będzie powieść Oliviera Bowdena „Assassin’s Creed. Objawienia”.

Jest rok 1956. Renomowany francuski psychiatra, doktor Lucien Nourissier, udaje się do Barcelony. W swej pracy naukowej zajmuje się badaniem osobowości przestępców. Przedmiotem zainteresowania doktora jest Teresa Pla Meseguer, znana jako Pasterka, kobieta oskarżona o dwadzieścia dziewięć morderstw. Należy ona do antyfrankistowskiej partyzantki, dlatego też od dawna jest poszukiwana.

Nie ma co ukrywać. To typowy amerykański romans, wypełniony kolokwialnymi zwrotami, pełnymi uniesień, których mężczyźni mogą nie znieść. To typowa literatura dla kobiet. Może i mało oryginalna, ale za to poprawiająca humor i bardzo, bardzo ciepła.

Zbliża się premiera powieści „W mrok”, drugiej po „Do światła” książki Andrieja Diakowa w ramach Uniwersum Metro 2033, wyczekiwanej nie tylko przez fanów literatury postapokaliptycznej, ale wszystkich wielbicieli dobrej literatury przygodowej. Tę prawdziwie mroczną opowieść będzie można kupić od 7 listopada. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z jej pierwszym fragmentem. Można go przeczytać samemu lub wysłuchać w niezapomnianej interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Rozsmakujcie się w początkowych zdaniach i dajcie się uwieść tajemnicom petersburskiego metra.

Przeciętnie mamy 120 tys. włosów na głowie. Tracimy około stu dziennie. W ciągu doby włosy rosną ok. 0,5 mm… Te i inne ciekawostki, a także porady, fakty i mity dotyczące pielęgnacji włosów przybliża Jaga Hupało. Piękne włosy to powód do dumy nie tylko dla kobiet. I choć nie zawsze możemy poprawić ich rodzaj czy grubość, zawsze możemy o nie dbać, aby wyglądały olśniewająco. Podczas gdy w dzisiejszych czasach posiadamy nieograniczone ilości kosmetyków i narzędzi do stylizacji, pielęgnacja włosów nie może być łatwiejsza. Najważniejsza jest wiedza, jak to robić.

Czy można zaufać człowiekowi, który ma tak wiele tajemnic? Czy ratując rodzinną fortunę Sage zaufa swojej intuicji i podejmie odpowiednie decyzje? A może gdzieś popełni błąd… „Niepokorna” to część serii teksańskich opowieści Sandry Brown. Główną bohaterką jest Sage Tylor, która wreszcie ma szansę wyjść z cienia swoich dwóch starszych braci – przedsiębiorców naftowych. Ale podążanie własną drogą przysporzy Sage wielu nowych doświadczeń.