
Przez kilkadziesiąt lat Mick zazdrośnie strzegł swoich, nieraz szokujących, tajemnic.
Teraz, z okazji 50. rocznicy istnienia Rolling Stonesów, Christopher Anderson, dziennikarz i autor bestsellerów, zdziera maskę najbardziej wielowymiarowej i enigmatycznej ikonie rocka w niczego nie przemilczającej biografii, niemal równie głośnej, jak sam Jagger.

Nierówna to książka, bo miejscami zbyt nużąca, miejscami porywająca. Wciąga postać głównej bohaterki, męczy leniwie posuwająca się akcja. Gdyby całość skrócić o co najmniej sto stron byłoby super.

Z serialu do książki. Przez żołądek do serca. O strasznym końcu, pięknym początku i miłości… nie tylko do gotowania. Słowem – Przepis na życie! Agnieszka Pilaszewska, znów chwyciła za pióro. Z Anką i Jerzym, Beatką i Żabcią, Mańką i Grocholem, a także Grubą, Polą, Ireną i grupą jej przyjaciół spotkacie się na kartach książki jeszcze przed Bożym Narodzeniem!

Seria „Dary Anioła” stała się najpopularniejszą serią gatunku literackiego tzw. paranormal romance obok serii Stephenie Meyer i bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. Jednak w porównaniu z romansem Meyer, Cassandra do powieści wprowadziła również anioły i gotycki klimat mrocznej rodzinnej tajemnicy i walki z demonami.

Grupa uzbrojonych terrorystów atakuje Sejm w momencie zaprzysiężenia nowego prezydenta RP. Elity polityczne, znajdując się w sytuacji ekstremalnej, pokazują swoje prawdziwe oblicze...
PAŃSTWO POZBAWIONE RZĄDU,
RZĄD POZBAWIONY WŁADZY,
WŁADZA POZBAWIONA SIŁY!!!

Czego nie wiecie o najsłynniejszych bohaterach Tolkiena – i nawet nie macie pojęcia, że chcielibyście wiedzieć! Wyobrażacie sobie hobbicią operę? Symfonię? Musical? Na czym polegała siła serialu radiowego Władca Pierścieni zrealizowanego przez BBC? Lynette Porter podąża śladami hobbitów od poprawek dokonywanych przez samego Tolkiena na marginesach powieści i niezrealizowanych scenariuszy m.in. Johna Boormana, po filmy animowane, trylogię Petera Jacksona i jej musicalowy odpowiednik.

Ojej. Mimo najszczerszych chęci, trudno mi było tę książkę polubić. Bo chociaż to jednak kryminał, to trudny, troszkę irytujący i naprawdę mało sensowny. Można go przeczytać, ale nie bez zdenerwowania.

Mam takie wrażenie, że od czasu kiedy na nasz rynek zawitała słynna trylogia „Millenium”, skandynawskim pisarzom wiedzie się znacznie lepiej. Skandynawski kryminał jest teraz bardzo modny. I chociaż ta moda pozwoliła odkryć kilka perełek, mam wrażenie, że część książek wydawana jest trochę na wyrost. Tak jak na przykład Złudzenie.

Nowa publikacja Wydawnictwa Bosz to starannie zaprojektowany, obszerny album prezentujący trzydzieści jeden najwspanialszych polskich Starówek. Nietuzinkowe fotografie wykonali Zbigniew i Waldemar Panowów. Obok dużych i znanych Starych Miast – jak Wrocław, Kraków czy Gdańsk – czytelnik znajdzie tutaj również Starówki miejscowości dziś nieco zapomnianych. Niegdyś były one jednak istotne politycznie czy kulturowo i szczyciły się długą metryką - jak Biecz, Tykocin czy Grudziądz. Album w przejrzysty sposób prezentuje kolejne perełki architektury w podziale na regiony.

Podróże w świadomości wielu ludzi należą do drogich przyjemności - większość zalicza je do luksusów, na które stać wąską grupę bogaczy. O tym, że wcale tak nie musi być, przekonacie się dzięki książce, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Autorzy Paragonu z podróży. Poradnika taniego podróżowania udowadniają, że zorganizowanie i realizacja nawet najambitniejszego planu wyjazdowego oraz dotarcie do najodleglejszych i najbardziej egzotycznych miejsc świata niekoniecznie musi się wiązać z koniecznością napadu na bank albo zrujnowania domowego budżetu. Czasami wystarczy po prostu dobrze pokombinować, zebrać się w sobie i... ruszyć w drogę!

Na blogu www.bognigdyniemruga.pl, poświęconym książce „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”, znaleźć można kolejną lekcję z bestsellerowego zbioru felietonów Reginy Brett, laureatki wielu nagród, dwukrotnie nominowanej do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu.

Bolano stworzył ostateczne zwieńczenie swojej niesłychanej pisarskiej ambicji,
ale zarazem wyznaczył nowe granice tego,
co można zawrzeć w formie powieści
w naszym coraz bardziej przerażającym post-narodowym świecie.
Jonathan Lethem, „New York Times Book Review”

Dla mnie to były złote lata. Lata młodości, wspaniałych ludzi wokół – wspomina niezapomniana prezenterka telewizyjna – Bogumiła Wander. Entuzjazm, profesjonalizm, surowe warunki pracy oraz rodzinna atmosfera panująca wśród koleżanek i kolegów – to cechy, które zgodnie wymieniają rozmówczynie opisując telewizję z tamtych lat. Stanowiliśmy małe, hermetycznie grono. Spikerzy byli telewizyjną elitą. Jak człowiek został spikerem, musiał być najlepszy – potwierdza Katarzyna Dowbor, ostatnia spikerka Telewizji Publicznej.

Drugi tom perypetii sympatycznego rodzeństwa, czyli tytułowych Kuby i Meli. Rodzice mało co rozumieją – to już wiemy. Posiadanie starszego brata/młodszej siostry (niepotrzebne skreślić) bywa uciążliwe. Ale każdy kolejny dzień to nowa przygoda i nawet jeśli czasem się ze sobą nie zgadzamy i kłócimy, to przecież i tak się kochamy. Pełna humoru i nie pozbawiona ironii książka o codziennym życiu i przygodach pewnej polskiej rodziny z obrazkami znanego satyryka, Henryka Sawki.

Najnowsza książka jednego z najbardziej popularnych autorów książek historycznych. Jest to opowieść o ludziach, którym z różnych powodów nadano etykietę zdrajców. Autor stara się rozwikłać zagadki sprzed lat, poznać motywy działania i przebieg wydarzeń. Zaskakiwać może dobór tematów; wśród bohaterów książki znalazł się biskup Stanisław ze Szczepanowa, kanonizowany dwa wieki po śmierci, a następnie uznany za patrona kraju.

Lubicie tę serię? Historia o życiu w metrze, w świecie po wybuchu nuklearnym bije rekordy popularności na całym świecie. Chcemy podzielić się z wami najnowszą częścią serii. Dlatego, wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie. Nagrodą dla autorów co 11 poprawnej odpowiedzi będzie powieść „W mrok”.

Kto zdążył pokochać tę serię, na pewno z wielką przyjemnością sięgnie i po tę książkę. Warto, bo jest znacznie lepsza niż poprzednia część, może ciut zbyt chaotyczna czy niespójna. Tutaj jest akcja, są doskonali bohaterowie, jest wciągająco.

Andriej Diakow, autor bestsellerowego „Do światła”, przyjedzie do Polski w związku z niedawną premierą swojej drugiej książki zatytułowanej „W mrok”. Insignis Media, wydawca serii Uniwersum Metro 2033, 24 listopada weźmie udział w Festiwalu Fantastyki Falkon w Lublinie. Wydawnictwo będzie miało swoje stoisko w hali głównej, zaaranżowane na postapoakliptyczną kawiarenkę z piterskiego czy też moskiewskiego metra.

Po bestsellerowej Chacie, której z początku sensacyjna fabuła jest pretekstem do ukazania prawa każdego człowieka do przebaczenia i pogodzenia ze stratą najbliższych, William Paul Young powraca z nową, ekscytującą powieścią „Rozdroża”. Anthony Spencer jest egoistycznym człowiekiem interesów. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM. „Budzi się” w surrealistycznym świecie, w którym przeżywa ponownie swoje wzloty i upadki. Czy będzie miał odwagę, żeby dokonać krytycznego wyboru, który może naprawić wielką niesprawiedliwość, jaką wyrządził przed zapadnięciem w śpiączkę?

Co kryje się we wnętrzu wielkiej jaskini nieopodal pola namiotowego? Czy na osiedlu grasują złodzieje psów? Skąd wzięli się Indianie w samym środku miasta? Bolek i Lolek z zapałem podejmują się rozwiązania każdej zagadki i zwykle wychodzi z tego niezła draka. Jednak dzięki szalonym pomysłom zawsze udaje im się uratować skórę. Bolek i Lolek to prawdziwi łowcy tajemnic!