Nowości czytelnicze

Po pięciu latach, fani sagi książek Cassandry Clare „Mortal Instruments” doczekali się zwiastuna i oficjalnej daty premiery, ekranizacji pierwszej części cyklu - Miasta kości. Amerykanka, urodzona w Teheranie, Cassandra Clare napisała trylogię o przygodach piętnastolatki, Clary Fray, w świecie wampirów, która z wampirem Simonem i aniołem Jacem walczy z demonami pod ulicami Nowego Jorku. Trylogia „Dary Anioła” stała się najpopularniejszą serią gatunku literackiego tzw. paranormal romance obok serii Stephenie Meyer i bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych.
Z książkami historycznymi bywa tak, że dobrze się je czyta, jeśli interesujemy się tym co opisują. Mało jest takich, które porywają czytelników na co dzień niezbyt kochających historię. Z tą powieścią może być różnie. To dobre źródło historyczne, chociaż jako powieść może się nie sprawdzić.
Kolejny kryminał i wielka przyjemność, że możemy się nim z wami podzielić. Wraz z wydawnictwem REA zapraszamy was do udziału w konkursie, gdzie nagrodą będzie powieść „Jedyna prawda”. Dostaną ją autorzy co 9 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.
Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka pt. Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean. To opowieść o Transatlantyckiej Wyprawie Kajakowej Aleksandra Doby, niezłomnego podróżnika, który jako pierwszy człowiek na świecie, samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Senegalu do Brazylii) wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. W książce opisuje swoje zmagania z naturą, techniką, a także własną wytrzymałością i silną wolą.
Kolejny skandynawski kryminał wychodzący na fali popularności Stiega Larssona. Mam wrażenie, że to trochę bardziej thriller grozy niż kryminał, bo historia jest dziwaczna i świetnie sprawdziłaby się jako mocny film grozy. Może nawet horror. Ale kryminałowi chyba jednak powiem „nie”.
Z przyjemnością informujemy, że bestsellerowa powieść Marcina Bruczkowskiego jeszcze w listopadzie 2012 roku powróci do księgarń nakładem Wydawnictwa ZNAK. Przedstawiamy całkowicie odświeżoną wersję uwielbianej przez Polaków książki: Marcin Bruczkowski, Bezsenność w Tokio. Wyjechał do Japonii, planował zostać tam na rok, wrócił po 10 latach. Jak sam twierdzi - zatrzymała go miłość do japońskiego piwa i łaźni koedukacyjnych. Po powrocie postanowił podzielić się swoimi przeżyciami z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Kto wiernie oglądał serial, być może nie będzie miał z tej książki równej przyjemności co ja, okazjonalnie trafiająca na odcinki. To dopiero dzięki książce poznałam uroczych, zupełnie niepowtarzalnych bohaterów i historię, która może ma niewiele wspólnego z codziennym życiem, ale jest za to super optymistyczna. Pomaga w codzienności, sprawia, że się uśmiechamy. Czy można chcieć coś więcej?
Do księgarń trafiło nowe wydanie powieści „Ambasadorowie”, którą sam Henry James uznawał za swoje najwybitniejsze dzieło. Paryż – symbol cywilizacji, sztuki, miłości i dekadencji, miejsce, gdzie normy moralne pękają jak bańka mydlana, i Ameryka – purytańska, praktyczna i na swój sposób niewinna. Henry James, wnikliwy badacz różnic międzykulturowych, na tym kontraście buduje swą opowieść o człowieku, który przybył z Nowego Świata do Paryża, aby ratować przed rzekomym zepsuciem syna przyjaciółki, i który odnalazł tam łagodną i niespodziewaną słodycz dojrzałego życia.
Robert Ziębiński i Lech Kurpiewski przez lata pisali o filmie na łamach najważniejszych polskich tytułów prasowych. Z ich rozmów (i sprzeczek) o filmach całkowicie autorski, subiektywny leksykon filmowy – książka „13 po 13. Subiektywny remanent kina” (wyd. Prószyński i S-ka). Książka składa się z 13 rozdziałów – kategorii. W każdym z nich czytelnik znajdzie 13 dyskusji na temat 13 najważniejszych, najlepszych lub najbardziej kontrowersyjnych obrazów w danej kategorii. O swojej książce autorzy mówią we wstępie:
Nadmiernie cukierkowa (w sensie przenośnym i dosłownym) okładka sugeruje, że oto możemy mieć do czynienia z leciutką historią miłosną. Nic bardziej mylnego: książka Ewy Sitarek to mądra opowieść o matce i córce, które gdzieś zgubiły zdolność porozumienia. Okładka mnie odstraszyła. Ale samej książki nie odłożyłam do zakończenia ostatniej strony.
Z radością informujemy, że najnowszy kryminał Åsy Larsson zatytułowany W ofierze Molochowi uznany został za najlepszą szwedzką powieść kryminalną 2012 roku. Werdykt ogłosili członkowie Szwedzkiej Akademii Kryminału w sobotę 24 listopada podczas tradycyjnej uroczystości w Bibliotece Kryminalnej w Eskilstinie.
Michał Batory, ceniony na całym świecie plakacista, jest autorem okładek książek wydawnictwa Drzewo Babel. Większość z nich, m.in. do prozy Paulo Coelho, zostało wyeksponowanych na trwającej do 20 lutego 2013 r. wystawie „Plakaty i obiekty” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Michał Batory, światowej sławy artysta, jedyny Polak, który doczekał się wystawy swoich prac w paryskim Luwrze, od blisko 18 lat współpracuje z wydawnictwem Drzewo Babel. Stworzone przez niego okładki książek stały się znakiem rozpoznawczym oficyny.
Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie. Niezwykłe świadectwo wypraw Marka Kamińskiego. Opowieść o przekraczaniu granic własnych możliwości ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 7 listopada. „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie” to niezwykłe świadectwo wypraw Marka Kamińskiego na krańce świata dosłownie i w przenośni.
Na łamach poradnika „10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej”, autorka – uważana dzisiaj za ikonę stylu – dzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi mody. Książka ukaże się 7 listopada nakładem wydawnictwa G+J Książki. Bez uśmiechu nigdy nie będziesz w pełni ubrana – to motto autorki oraz hasło przyświecające publikacji.
Przedstawiamy najbardziej oczekiwaną książkę kulinarną roku! Basia Ritz, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji najpopularniejszego show świata zdradza sekrety, które pozwoliły jej zwyciężyć show TVN i każdej niedzieli ściągać przed telewizory ponad 3 miliony widzów !!! W tej książce po raz pierwszy przentuje swoje oryginalne przepisy, które z pewnością podbiją także Twoje podniebienie.
OMG, jaka ta książka jest czadowa i totalnie o tym, jak się dogadać ze swoimi starszymi itepe. LOL! – jeśli to zrozumieliście, to jak na rodziców jesteście całkiem na czasie. Większość z was pewnie pomyślała: O co chodzi? Co to za słownictwo? Nastolatki są dla was często jak przybysze z innej planety, mówiący niezrozumiałym językiem i chociaż bardzo chcecie, to nie potraficie się z nimi porozumieć. Z pomocą nadchodzą Megan i Louise – autorki pierwszego poradnika dla rodziców nastolatków napisanego przez 16-latki. W końcu kto udzieli wam lepszych porad, jak postępować z nastolatkami, niż one same?
Poradnik przeznaczony jest dla osób, które muszą się zmierzyć ze skutkami rozstania, w tym dla osób rozwiedzionych, porzuconych lub pragnących zakończyć trudny związek, a także dla tych, którzy nie umieją poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Autor prezentuje skuteczny 19-etapowy system pozwalający na stopniowe przystosowanie się do nowego życia po rozwodzie lub stracie ukochanej osoby. Proces ten został zilustrowany przez system cegiełek odbudowy psychicznej – od zaprzeczenia, lęku i adaptacji po samodzielność, poczucie celu i w końcu wolność.
Negocjacje to dla nas codzienność. Każdego dnia chcemy albo przekonać innych do swoich racji, albo skutecznie odpierać argumenty. Jeśli chcesz dowiedzieć się m.in. jak sprawić, aby dziecko zrobiło coś, czego nie lubi albo jak wynegocjować lepsze wynagrodzenie, to sięgnij po ten poradnik. Książka prezentuje kluczowe zagadnienia z zakresu negocjacji. Uczy umiejętności rozpoznawania potrzeb innych ludzi oraz podpowiada, jak tworzyć różnorodne strategie negocjacyjne zgodne z naszą osobowością i systemem wartości. Zrozumiesz zasady działania mechanizmów negocjacyjnych w sytuacjach zarówno biznesowych, jak i codziennych.
We współczesnym świecie depresja dotyka coraz więcej osób. Długotrwały smutek, poczucie beznadziei czy brak chęci do działania mogą być jej pierwszymi objawami. Poradnik pomoże ci rozwiać wątpliwości, czy twoje złe samopoczucie lub pogorszenie nastroju twoich bliskich jest związane z depresją. Książka przeznaczona jest zarówno dla tych, którzy podejrzewają, że oni sami lub ktoś z ich otoczenia padł ofiarą depresji, jak i dla tych, u których choroba została zdiagnozowana.
Prawidłowa komunikacja w zespole jest niezbędnym elementem skutecznej organizacji pracy. Pozwala skrócić czas i zwiększyć jakość wykonywanych zadań, a także sprzyja dobrej atmosferze i owocnej współpracy. Książka prezentuje wiele cennych wskazówek dotyczących komunikowania się z podwładnymi, kierownikami i kolegami w pracy, udzielania informacji oraz sprawnego porozumiewania się mimo różnicy charakterów. Dowiesz się, jak organizować efektywne spotkania, usprawnić komunikację mailową czy jak radzić sobie z trudnym współpracownikiem lub niezdecydowanym szefem.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności