Nowości czytelnicze

Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na zniszczonej wojnami ojczystej planecie. Waverly wie, że jej życie zostało już zaplanowane. Poślubi charyzmatycznego Kierana, typowanego na następcę kapitana Empyraen, i wyda na świat kolejne dzieci, których potomstwo zaludni w przyszłości nową Ziemię. Tak trzeba, to obowiązek tych, którzy wyruszyli w kosmos.
Właśnie zakończyły się prace nad tłumaczeniem tekstu książki Marka Owena Niełatwy dzień. Pierwsza i jedyna relacja komandosa sił specjalnych Navy SEAL, które doprowadziły do śmierci Osamy bin Ladena. Autorem polskiego przekładu jest Łukasz Małecki, któremu udało się zachować osobisty charakter wspomnień Owena, jednocześnie wiernie oddając techniczną stronę relacji.
Julia Dobrowolska, bohaterka Żniwiarza, Nocy z czwartku na niedzielę i Topielicy, piękna prywatna detektywka z blizną, powraca w XIII tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej! Niedawno temu w Krakowie. Z grobów na cmentarzu Rakowickim znikają zwłoki. Były kochanek Julii inspektor Aaron Goldenthal rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie do Julii Dobrowolskiej zgłasza się z dziwnym zleceniem biznesmen i mafioso Waldemar Linder. Nie jest pewien, czy jego córka rzeczywiście popełniła samobójstwo. By rozwikłać zagadkę, Julia musi poprosić o pomoc kogoś z własnej, nieznanej czytelnikom poprzednich tomów, przeszłości. Kogoś bardzo złego z mrocznej, przerażającej przeszłości…
22 listopada na polskim rynku ukazała się bestsellerowa powieść Kevina Wilsona - „Rodzina na pokaz” (wyd. Prószyński i S-ka). Powstaje ekranizacja książki, w której jedną z głównych ról zagra Nicole Kidman. Scenariusz do filmu na podstawie powieści „Rodzina na pokaz” napisał David Lindsay-Abaire, z którym Nicole Kidman spotkała się już na planie filmu „Między światami”. Rola w tym dramacie przyniosła aktorce nominację do Oscara. Tym razem Kidman nie tylko wcieli się w jedną z głównych ról, ale będzie też współproducentką obrazu.
W pościgu za trzydziestoma dziewięcioma wskazówkami obowiązuje tylko jedna zasada: NIE UFAJ NIKOMU. Lecz kiedy w poszukiwaniu trzeciej wskazówki czternastoletnia Amy Cahill i jej młodszy brat Dan trafiają do Japonii, są zdani na pomoc niesłownego wuja Alistaira Oh. Czy będą tak naiwni, by podjąć z nim współpracę? Gra toczy się o najwyższą stawkę, więc Amy i Dan mogą nie mieć wyboru. W rodzinie Cahillów sojusze z krewnymi bywają jednak śmiertelnie niebezpieczne…
Chociaż zupełnie nie wierzę, że taka sytuacja mogłaby mieć miejsce, całą historię śledziłam tak mocno, jakby działa się w moim własnym domu. To doskonale napisana książka, przywiązująca emocjonalnie mocno aż do ostatniej strony.
Moda na program MasterChef przyszła do nas stosunkowo późno, bo świat zdążył już dawno oszaleć na punkcie konkursu kulinarnego dla amatorów. Ale licencje rządzą się swoimi prawami. Na pierwszą edycję programu musieliśmy poczekać, ale na pewno znalazła zagorzałych wielbicieli. Na fali popularności programu poznaliśmy zwyciężczynię, przesympatyczną Basię Ritz, kobietę z kulinarnymi marzeniami, które właśnie się spełniają. Książka to część jej nagrody za zdobycie pierwszego miejsca. Przepięknie wydana, wzbudzi apetyt w każdym chyba czytelniku.
Powieść Olivera Bowdena – Assassin’s Creed: Objawienia – ostatnia cześć trylogii opowiadającej o losach Ezia Auditore da Firenze, podobnie jak wcześniejsze tomy serii, wspięła się już na listy bestsellerów. W Objawieniach Ezio i asasyni po raz kolejny mierzą się z zakonem templariuszy, który – mimo wielu dotkliwych strat – wciąż jest silny, zagrażając swoją potęgą nie tylko Bractwu, ale przede wszystkim uosabianym przez nie humanistycznym ideałom.
Nie bez powodu premiera tej książki zaplanowana została na sezon przedświąteczny. To magiczna opowieść o przeznaczeniu, o losie który jednak można wziąć w swoje ręce i decyzjach, w podejmowaniu których trzeba zaufać swojemu sercu. Na sezon świąteczny książka idealna. Przeczytałam, nie odkładając książki aż do ostatniej strony.
To książka o wielkich wydarzeniach, wielkich zmianach i wielkich stratach. Książka Jacka Inglota jest doskonałym studium historycznym i opowieścią o bardzo trudnych wydarzeniach. Zostawia po sobie ślad, jeszcze długo po tym, jak została przeczytana. Dlatego chcemy się nią z wami podzielić. Wraz z wydawnictwem Erica, zapraszamy do konkursu. Nagrodą dla autora co 9 poprawnej odpowiedzi będzie właśnie powieść „Wypędzony”.
Początek 1943 roku. Na froncie wschodnim wojska hitlerowskie wspiera frankistowska Błękitna Dywizja złożona z hiszpańskich ochotników, którzy widzą w tej walce antykomunistyczną krucjatę. Pewnego dnia na skutej lodem rzece Sławiance zostają odnalezione zwłoki młodego żołnierza. Na piersi ofiara ma wyryte nożem słowa: „Pamiętaj, Bóg na ciebie patrzy”, pochodzące z dziecięcej modlitwy. Wszystko wskazuje na to, że morderca ukrywa się w szeregach dywizji. Śledztwo w tej sprawie zostaje powierzone Arturowi Andrade, byłemu inspektorowi policji, zdegradowanemu do stopnia szeregowca za popełnioną w przeszłości zbrodnię.
Nazwy to siódma w kolejności powieść Dona DeLillo, napisana w 1982 roku. Jej bohaterem jest James Axton, Amerykanin zamieszkały w Grecji pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Axton pracuje jako „analityk ryzyka” dla amerykańskiej firmy, która prowadzi rozmaite operacje (biznesowe, wywiadowcze?) w basenie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie, gdzie sytuacja polityczna staje się coraz bardziej niepewna – upada reżim szacha Iranu, zbliża się interwencja Związku Radzieckiego w Afganistanie.
To opowieść o przemianie niemieckiego Breslau w polski Wrocław. To odważna książka o ludziach, którzy tracili wszystko co znali, musząc jeszcze raz zaczynać od nowa. Przeżyłam ją strasznie, bo jest mądra, zupełnie nieprzesadzona, bardzo trudna. Robi niesamowite wrażenie i zmusza do myślenia.
Szyszka (oficjalnie: Urszula) miała w życiu zdecydowanie więcej pecha niż szczęścia. Zawsze jednak mogła liczyć na współlokatorów kamienicy przy ulicy Krzywej: przyszywaną babcię Julię, emerytowanego księdza Franciszka, Młodego Franka, Marcela i Sebastiana. Dzięki ich wsparciu Szyszka ukończyła studia graficzne i rozpoczęła nowe życie. Los w końcu się do niej uśmiechnął, zsyłając pod jej drzwi Adama – miłość życia. Wspólna sielanka nie trwa jednak długo. Pewnego dnia mężczyzna niespodziewanie znika, a na progu mieszkania Szyszki pojawia się tajemnicza kobieta. Co łączy ją z Adamem
Kobieta, ostatnia z plemienia kanibali, jest dzika. Christopher Cleek jest dobrze sytuowanym prawnikiem z modelową rodziną, który ją schwytał, uwięził i postanowił ucywilizować. Jego cyniczny sadyzm kontra jej pierwotne instynkty. I jej prosta filozofia: pożywienie wtedy jest wartościowe, gdy ma świadomość bycia pożywieniem. A któż jest bardziej świadomy niż człowiek… Kto zwycięży w tym starciu?
Opowieści naszych dziadków o szalonych wyścigach i rajdach, ekscytujących wyprawach turystycznych, niedzielnych przejażdżkach, o dniu codziennym z samochodem i motocyklem oraz o specyficznej atmosferze, panującej wśród ówczesnych miłośników pojazdów dwu- i czterokołowych można odnaleźć na prezentowanych tu archiwalnych fotografiach. To zatrzymane w kadrze piękne i ulotne chwile, pełne pasji, radości, ryzyka i brawury.
Ekspansywnie rozwijające się śródmieście Warszawy ostatecznie okrzepło na przełomie XIX i XX w. jako niezwykle wydłużony obszar, ograniczony Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskich po stronie wschodniej oraz wielokilometrowym ciągiem równoległej ul. Marszałkowskiej po stronie zachodniej.
Lubicie książki historyczne? Lubicie czytać o wojnie? To może dla was będzie konkurs dotyczący książki „Achtung Panzer. Uwaga czołgi”. Zapraszamy was na niego wraz z wydawnictwem Erica. Autorzy co 10 poprawnej odpowiedzi dostaną książkę „Achtung Panzer. Uwaga czołgi”
To jedna z najważniejszych pozycji historycznych. Heinz Guderian napisał tę książkę jako rozkaz, opisując teorię wojny pancernej. Oprócz teorii, Guderian zawarł w tek książce także własne przemyślenia i refleksje. To właśnie dlatego jego książka jest więcej niż tylko wartościowym źródłem historycznym.
Lubicie historię? Być może przekona was do niej książka Radosława Sikory. Chcielibyśmy się podzielić z wami historią i książką piękną, ciekawą. Dlatego, wraz z wydawnictwem Erica, zapraszamy was do udziału w konkursie. Autorzy co 11 poprawnej odpowiedzi dostaną książkę „Husaria pod Wiedniem”.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności