Nowości czytelnicze

Faceci z reguły niedowidzą, ale najlepsi kumple bywają kompletnie ślepi! Lori od lat spędza wakacje tak samo. Pracuje w Vader Marina wraz z bratek i trzema chłopakami z okolicy: Cameronem, Seanem i Adamem. Lori to dziewczyna-kumpel, mogłyby jej wyrosnąć piersi o rozmiarze arbuzów, a starzy znajomi i tak nie zwróciliby uwagi. Problem w tym, że Lori podkochuje się w Seanie i doskonale wie, że jeśli nie weźmie sprawy w swoje ręce, ten nigdy w życiu nie zobaczy w niej kobiety.
Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na zniszczonej wojnami ojczystej planecie. Waverly wie, że jej życie zostało już zaplanowane. Poślubi charyzmatycznego Kierana, typowanego na następcę kapitana Empyraen, i wyda na świat kolejne dzieci, których potomstwo zaludni w przyszłości nową Ziemię. Tak trzeba, to obowiązek tych, którzy wyruszyli w kosmos.
"Uporczywe upodobanie" to zapis niecodziennych i osobistych przemyśleń kolekcjonera sztuki z prawdziwego zdarzenia. Miłośnik i pasjonat obrazów Jerzy Stelmach dzieli się z czytelnikami prywatną refleksją na temat filozofii gromadzenia rzeczy artystycznie pięknych w czasach dominacji kultury tandety i nadmiaru.
Wydawnictwo Insignis Media, wydawca projektu Uniwersum Metra 2033, w ramach którego ostatnio ukazało się ekskluzywne wydanie kultowej książki Dmitrija Glukhovsky’ego „Metro 2033” oraz ciesząca się znakomitymi recenzjami książka Andrieja Diakowa „W mrok”, ujawnia kolejny tytuł serii. Wydarzenie jest tym bardziej godne odnotowania, ponieważ polskie Uniwersum Metra 2033 po raz pierwszy przekracza granice Rosji. Już na wiosnę do księgarń trafi książka „Korzenie niebios” autorstwa Tullia Avoleda, znanego we Włoszech autora wyrafinowanych thrillerów, prawdziwej gwiazdy wśród twórców Uniwersum.
Najnowsza powieść WM. Paula Younga „Rozdroża”, wydawnictwa Nowa Proza, otrzymała nagrodę „Najlepsza książka na Gwiazdkę” w kategorii „nie tylko dla kobiet”. Konkurs był ogłoszony przez wortal Granice.pl. „Rozdroża” to wzruszająca historia biznesmena, Anthony Stewarta, samotnego mężczyzny po czterdziestce. Niewątpliwie jest prowokującą opowieścią o uzdrawianiu duszy, nadziei, egoizmie i zaufaniu.
Kim był Stepan Bandera? Ukraińskim patriotą, nacjonalistą, faszystą czy galicyjskim terrorystą-amatorem, ogarniętym manią wielkości? Jaką rolę w powstaniu jego legendy miał udział w zabójstwie ministra Pierackiego, a jaką – zemsta Chruszczowa zrealizowana przez zawodowego zabójcę z KGB? Co ukrywają mity Bandery, a szczególnie mit galicyjski, skierowany nie tylko przeciw Polsce? Jaki jest rzeczywisty wkład terrorysty z Galicji i jego ruchu w odzyskanie przez Ukrainę niepodległości?
Wstrząsająca historia zbrodni i tajemnic, zemsty i heroizmu w Mieście Aniołów. Od 1 lutego także w kinach! W 1946 roku Komenda Policji Los Angeles wypowiedziała bezwzględną wojnę światu zorganizowanej przestępczości. W skład elitarnej jednostki weszło ośmiu mężczyzn, którzy otrzymali rozkaz: pozbyć się znanego bossa mafii Mickey’ego Cohena… za wszelką cenę.
Najnowsza powieść WM. Paula Younga „Rozdroża”, wydawnictwa Nowa Proza, otrzymała nagrodę „Najlepsza książka na Gwiazdkę” w kategorii „nie tylko dla kobiet”. Konkurs był ogłoszony przez wortal Granice.pl. Najnowsza powieść WM. Paula Younga „Rozdroża”, wydawnictwa Nowa Proza, otrzymała nagrodę „Najlepsza książka na Gwiazdkę” w kategorii „nie tylko dla kobiet”. Konkurs był ogłoszony przez wortal Granice.pl
Niepowtarzalna okazja by rozpocząć swoją przygodę z twórczością jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, Terry’ego Pratchetta, wspomaganego przez wybitnego twórcę fantastyki naukowej, Stephena Baxtera. Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?
Nowa publikacja Wydawnictwa Bosz to starannie zaprojektowany, obszerny album prezentujący trzydzieści jeden najwspanialszych polskich Starówek. Nietuzinkowe fotografie wykonali Zbigniew i Waldemar Panowów. Obok dużych i znanych Starych Miast – jak Wrocław, Kraków czy Gdańsk – czytelnik znajdzie tutaj również Starówki miejscowości dziś nieco zapomnianych. Niegdyś były one jednak istotne politycznie czy kulturowo i szczyciły się długą metryką - jak Biecz, Tykocin czy Grudziądz. Album w przejrzysty sposób prezentuje kolejne perełki architektury w podziale na regiony.
Staram się sięgać po polskie kryminały, w nadziei, że trafię w końcu na jakiś prawdziwie warty przeczytania i polecenia. Taki dla wszystkich. Niestety od czasów wczesnej Joanny Chmielewskiej nie znalazłam jeszcze żadnego. Także tutaj jest dobrze. Ale niestety tylko na początku.
Ofiarę obdzierano ze skóry żywcem. Ból bił z każdego rysu twarzy kobiety, jakby wciąż cierpiała, nawet po śmierci. Oczy miała wytrzeszczone z przerażenia i wpatrzone w pustkę. Na nocnym stoliku leżała elektryczna lokówka. Każde z obrażeń wystarczało, by ofiara straciła przytomność, ale nie dano jej chwili wytchnienia. Podobnie jak przy poprzednim morderstwie, w powietrzu czuć było amoniak.
Praktycznie nie ma tygodnia, by kolorowe czasopisma i portale internetowe nie rozpisywały się o pozamałżeńskich romansach celebrytów oraz gwiazd show biznesu. Przeprowadzone w lipcu 2011 roku badania CBOS-u pokazują, że nie tylko David Beckham czy Ashton Kutcher mają problem z zachowaniem wierności w związku. Z sondażu wynika, że aż jedna czwarta wszystkich Polaków dopuściła się „skoku w bok”. Jak więc wygląda kwestia wierności partnera z punktu widzenia przeciętnego Iksińskiego? Czy jest to wartość, do której mimo wszystko przykładamy dużą wagę?
Ten, kto nie ma dobrego podejścia do kobiet, nie zostanie nigdy wielkim szefem kuchni. Białe trufle to zmysłowa opowieść o najznakomitszym kucharzu Francji, który gotował dla Ritza i w londyńskim Savoyu, przyjmował na swych kolacjach koronowane głowy i całą artystyczną śmietankę Paryża. To historia wielkich miłości i namiętności skąpanych w smakach i zapachach, której lekturę można porównać do delektowania się wykwintnym jedzeniem.
Żoliborz – ktoś pewnie powie, że to jedna z kilku dzielnic Warszawy nie różniąca się specjalnie od pozostałej części miasta. Jednak dla wielu jest ona miejscem niezwykłym i magicznym. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza szczególnemu miejscu na mapie stolicy, historii, która nie była dla niej zbyt łaskawa, i ludziom, którzy tu mieszkali i mieszkają. Spacerując po Żoliborzu, nieustannie odkrywamy go na nowo. Chociaż wielokrotnie przemierzamy te same uliczki i place, wciąż znajdujemy coraz to nowe miejsca, do których chcemy wracać.
Po sukcesie albumu „Przedwojenna żydowska Warszawa” Jarosław Zieliński przygotował kolejną propozycję dla miłośników przedwojennej stolicy. Album „Przedwojenne warszawskie Śródmieście. Najpiękniejsze fotografie” to wycieczka w przeszłość do dzielnicy, która tworzyła wizerunek całego miasta i zarabiała na miano „Paryż Północy”. Międzywojenne śródmieście to dzielnica próbująca nadrobić stracony czas zaboru rosyjskiego i zrzucić piętno ośrodka administracji gubernialnej. Zamknięcie Warszawy w pierścieniach fortyfikacji spowodowało, że jej centralne obszary zyskały zabudowę nadmiernie intensywną, niejednolitą i zbyt wysoką.
Seria autorskich podręczników akademickich do pedagogiki jest kolejnym dopełnieniem polskiej literatury przedmiotu o nowe IMPULSY i spojrzenie na przedmiot jej naukowych badań, najbardziej palące dla praktyki problemy edukacyjne, opiekuńcze i wychowawcze oraz klasyczne lub/i nieznane jeszcze sposoby podejścia do ich rozwiązywania. W ponowoczesnej dobie naukowa wiedza rozwija się z nieprawdopodobną dynamiką, intensywnością i częstotliwością, toteż coraz trudniej jest adeptom tej profesji odnaleźć się w jej labiryncie.
Już od tygodnia można kupić w Polsce głośną biografię Micka Jaggera pióra Christophera Andersena. Książka ta, której premiera zbiegła się z 50-leciem grupy The Rolling Stones, przedstawia pełną, wielowymiarową sylwetkę frontmana zespołu, czyniąc to bez upiększeń i przemilczeń. Jagger, który jak nikt inny w branży uosabiał hedonistyczne hasło „sex, drugs and rock and roll” i sam mówił o sobie „to jasne, że nie jestem wzorem cnót”, to według Andersena nie tylko genialny muzyk, ale również niezwykle utalentowany człowiek interesu (trasy koncertowe Stonesów biły rekordy przychodów w branży) i mężczyzna o wybujałych potrzebach seksualnych, często bezpardonowo, a nawet bezwolnie realizowanych.
Zbiór felietonów Reginy Brett, autorki dwukrotnie nominowanej do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu, cieszy się coraz większą popularnością. „Bóg nigdy nie mruga” to opowieść kobiety, która dzięki doświadczeniu w swoim życiu wielu punktów zwrotnych, podpowiada, jak radzić sobie z trudniejszymi chwilami. To książka poruszająca, wzruszająca i zabawna.
W grudniu 2012 przypada 90. rocznica powstania ZSRR. Co wydarzyło się tuż przed powstaniem „imperium zła” zdradza brytyjski historyk Robert Service, który dotarł do utajnionych dotąd amerykańskich, angielskich i rosyjskich materiałów. W swojej najnowszej książce „Szpiedzy i komisarze” opisuje nieznaną Rosję z początku XX wieku.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności