
Opowieść w 29 odsłonach o momentach, scenach z życia,w których słowa, a nawet milczenie, zamiast łączyć, dzielą. Nasze działania nie oddają wszystkich naszych intencji, potrzebne są słowa. Bywają wśród nich te najświętsze, lecz bywają i te przeklęte, mające w sobie pewną skazę – wadę wymowy. Nie chodzi jednak o deformowanie twardych dźwięków samogłosek czy miękkiego brzmienia spółgłosek. Od takiej wymowy zależy cieniutka nić porozumienia pomiędzy dwojgiem ludzi – naciągana przecinkami oczekiwań i zrywana kropkami rozczarowań.

Ida kończy studia, po czym… znów trafia do szkoły średniej, tym razem jako belferka. Tam przyjdzie jej zmagać się nie tylko z nową maturą, Myszorem, Dywanową i resztą niezbyt atrakcyjnego ciała pedagogicznego, ale także z uczniami, w których buzują hormony. Na dodatek zacznie bić rekord w stawianiu się na dywaniku (tureckim!) u dyrektora wuefisty i ratowaniu z opałów współlokatorów: fanatycznej wielbicielki szpinaku Ady i jej pokręconego chłopaka Qrka.

Historia o tym, że warto liczyć tylko na siebie! Wszystko wskazywało na to, że początek nowego tysiąclecia będzie dla Mileny i Lucjana Płoszyńskich jednym pasmem pomyślności i sukcesów, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Los jednak zadecydował inaczej. Udany na pozór związek nagle się rozpada, a każde z małżonków rusza w swoją stronę.

Jest ekspertem w dziedzinie najnowszych technologii, szaleńcem o umyśle geniusza i sercu zabójcy. Poluje na swoje ofiary z ukrycia, a potem prześladuje policję tajemniczymi łamigłówkami dotyczącymi zbrodni, które zamierza popełnić; zagadkami, które udaje się rozwiązać dopiero wtedy, kiedy jest już za późno, by ocalić życie nieszczęśników.

Dobrze wie, jak zadawać ból. Będzie robił to nadal. A one będą cierpieć. Ofiarę obdzierano ze skóry żywcem. Ból bił z każdego rysu twarzy kobiety, jakby wciąż cierpiała, nawet po śmierci. Oczy miała wytrzeszczone z przerażenia i wpatrzone w pustkę. Na nocnym stoliku leżała elektryczna lokówka. Każde z obrażeń wystarczało, by ofiara straciła przytomność, ale nie dano jej chwili wytchnienia. Podobnie jak przy poprzednim morderstwie, w powietrzu czuć było amoniak.

Co nowego u sióstr Sucharskich? Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym! W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem.

Porywane, gwałcone, upokarzane… Taki był los kobiet podporządkowanych przyjemności Kaddafiego. W swojej wstrząsającej książce Annick Cojean oddaje im głos. W listopadzie 2011 roku Annick Cojean opublikowała w „Le Monde” artykuł, w którym opisała historię młodej kobiety uprowadzonej przez libijskiego przywódcę i wcielonej do jego „haremu”.

Wstrząsająca historia zbrodni i tajemnic, zemsty i heroizmu w Mieście Aniołów. Od 1 lutego także w kinach! W 1946 roku Komenda Policji Los Angeles wypowiedziała bezwzględną wojnę światu zorganizowanej przestępczości. W skład elitarnej jednostki weszło ośmiu mężczyzn, którzy otrzymali rozkaz: pozbyć się znanego bossa mafii Mickey’ego Cohena… za wszelką cenę.

Piękny, niezwykle szczery pamiętnik, ukazujący pełną poświęcenia miłość ojca i jego nierozerwalną więź z dziećmi. Latem 1992 roku tuż po północy, Jeremy’ego i jego dwie córeczki obudził policjant, który przyniósł wiadomość o śmierci Lizzie, kochającej żony i mamy. Kobieta została zamordowana.

Genialne poczucie humoru w świecie science fiction! Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?

Mieszanka science-fiction spod znaku superbohaterów ze zjadliwą satyrą na współczesność. Książka z pogranicza literatury sctricte rozrywkowej z wątkiem romansowym oraz political fiction. John i Nick są studentami na nowojorskim uniwersytecie. John jest zdemoralizowanym synem z upiornie bogatej rodziny oraz gwiazdą drużyny futbolowej. Bystry i oczytany Nick to typowy mózgowiec.

Faceci z reguły niedowidzą, ale najlepsi kumple bywają kompletnie ślepi! Lori od lat spędza wakacje tak samo. Pracuje w Vader Marina wraz z bratek i trzema chłopakami z okolicy: Cameronem, Seanem i Adamem. Lori to dziewczyna-kumpel, mogłyby jej wyrosnąć piersi o rozmiarze arbuzów, a starzy znajomi i tak nie zwróciliby uwagi. Problem w tym, że Lori podkochuje się w Seanie i doskonale wie, że jeśli nie weźmie sprawy w swoje ręce, ten nigdy w życiu nie zobaczy w niej kobiety.

Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na zniszczonej wojnami ojczystej planecie. Waverly wie, że jej życie zostało już zaplanowane. Poślubi charyzmatycznego Kierana, typowanego na następcę kapitana Empyraen, i wyda na świat kolejne dzieci, których potomstwo zaludni w przyszłości nową Ziemię. Tak trzeba, to obowiązek tych, którzy wyruszyli w kosmos.

"Uporczywe upodobanie" to zapis niecodziennych i osobistych przemyśleń kolekcjonera sztuki z prawdziwego zdarzenia. Miłośnik i pasjonat obrazów Jerzy Stelmach dzieli się z czytelnikami prywatną refleksją na temat filozofii gromadzenia rzeczy artystycznie pięknych w czasach dominacji kultury tandety i nadmiaru.

Wydawnictwo Insignis Media, wydawca projektu Uniwersum Metra 2033, w ramach którego ostatnio ukazało się ekskluzywne wydanie kultowej książki Dmitrija Glukhovsky’ego „Metro 2033” oraz ciesząca się znakomitymi recenzjami książka Andrieja Diakowa „W mrok”, ujawnia kolejny tytuł serii. Wydarzenie jest tym bardziej godne odnotowania, ponieważ polskie Uniwersum Metra 2033 po raz pierwszy przekracza granice Rosji. Już na wiosnę do księgarń trafi książka „Korzenie niebios” autorstwa Tullia Avoleda, znanego we Włoszech autora wyrafinowanych thrillerów, prawdziwej gwiazdy wśród twórców Uniwersum.

Najnowsza powieść WM. Paula Younga „Rozdroża”, wydawnictwa Nowa Proza, otrzymała nagrodę „Najlepsza książka na Gwiazdkę” w kategorii „nie tylko dla kobiet”. Konkurs był ogłoszony przez wortal Granice.pl. „Rozdroża” to wzruszająca historia biznesmena, Anthony Stewarta, samotnego mężczyzny po czterdziestce. Niewątpliwie jest prowokującą opowieścią o uzdrawianiu duszy, nadziei, egoizmie i zaufaniu.

Kim był Stepan Bandera? Ukraińskim patriotą, nacjonalistą, faszystą czy galicyjskim terrorystą-amatorem, ogarniętym manią wielkości? Jaką rolę w powstaniu jego legendy miał udział w zabójstwie ministra Pierackiego, a jaką – zemsta Chruszczowa zrealizowana przez zawodowego zabójcę z KGB? Co ukrywają mity Bandery, a szczególnie mit galicyjski, skierowany nie tylko przeciw Polsce? Jaki jest rzeczywisty wkład terrorysty z Galicji i jego ruchu w odzyskanie przez Ukrainę niepodległości?

Wstrząsająca historia zbrodni i tajemnic, zemsty i heroizmu w Mieście Aniołów. Od 1 lutego także w kinach! W 1946 roku Komenda Policji Los Angeles wypowiedziała bezwzględną wojnę światu zorganizowanej przestępczości. W skład elitarnej jednostki weszło ośmiu mężczyzn, którzy otrzymali rozkaz: pozbyć się znanego bossa mafii Mickey’ego Cohena… za wszelką cenę.

Najnowsza powieść WM. Paula Younga „Rozdroża”, wydawnictwa Nowa Proza, otrzymała nagrodę „Najlepsza książka na Gwiazdkę” w kategorii „nie tylko dla kobiet”. Konkurs był ogłoszony przez wortal Granice.pl. Najnowsza powieść WM. Paula Younga „Rozdroża”, wydawnictwa Nowa Proza, otrzymała nagrodę „Najlepsza książka na Gwiazdkę” w kategorii „nie tylko dla kobiet”. Konkurs był ogłoszony przez wortal Granice.pl

Niepowtarzalna okazja by rozpocząć swoją przygodę z twórczością jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, Terry’ego Pratchetta, wspomaganego przez wybitnego twórcę fantastyki naukowej, Stephena Baxtera. Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?