Nowości czytelnicze

To jest dokument, nie fikcja — możliwie najwierniejsza transkrypcja dwóch notatników, w których robiłem zapiski podczas nielegalnej podroży do Syrii w styczniu 2012 roku. Początkowo miały one służyć za podstawę artykułów do zredagowania po powrocie. Ale stopniowo — z powodu długich okresów oczekiwania czy bezczynności, spokojniejszych chwil podczas rozmów i tłumaczeń oraz pewnego rozgorączkowania, które popychało mnie do natychmiastowego przelewania przeżyć na papier — stawały się coraz obszerniejsze. Właśnie to sprawiło, że notatki nadają się do publikacji. Uzasadnia ją wszakże coś zupełnie innego: fakt, że zdają relację z krótkiego momentu, który przeminął niemal bez świadków z zewnątrz, z ostatnich dni rewolty części miasta Homs przeciwko reżimowi prezydenta Baszszara al-Asada, na krotko przed tym, jak została brutalnie stłumiona, a rozlew krwi — w chwili gdy to piszę — nadal trwa. – Jonathan Littell
W styczniu National Geographic Polska rozpoczyna obchody 125-lecia Towarzystwa National Geographic, największej organizacji edukacyjnej i naukowej na świecie, wydawcy magazynu National Geographic. Z tej okazji redakcja obdaruje 12 wyjątkowych osób unikalną trójkolorową flagą będącą symbolem 125 lat badań i odkryć wspieranych przez Towarzystwo. Pierwsza flaga trafiła w ręce Jerzego Owsiaka.
Irena Matuszkiewicz podbiła serca czytelniczek powieściami „Agencja Złamanych Serc” i „Dziewczyny do wynajęcia”. Jej nowa powieść, „Modliszka” (wyd. Prószyński i S-ka), to historia o tym, że w życiu warto liczyć przede wszystkim na siebie. Wszystko wskazywało na to, że początek nowego tysiąclecia będzie dla Mileny i Lucjana Płoszyńskich jednym pasmem pomyślności i sukcesów, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Los jednak zadecydował inaczej.
„Metafizyczny western” o zmierzchu kowbojskiego świata i poruszająca historia miłosna, czyli Sodoma i Gomora, ostatnia część Trylogii Pogranicza po raz pierwszy w polskim przekładzie. Już 28 lutego!
Jeden z wielu poradników, które mają być pierwszym krokiem do naszego szczęścia. Lektura dla osób zdecydowanych osiągnąć sukces w pracy, zainteresowanych własnym rozwojem i aktywnie podchodzących do biznesowych zadań.
Ofiarę obdzierano ze skóry żywcem. Ból bił z każdego rysu twarzy kobiety, jakby wciąż cierpiała, nawet po śmierci. Oczy miała wytrzeszczone z przerażenia i wpatrzone w pustkę. Na nocnym stoliku leżała elektryczna lokówka. Każde z obrażeń wystarczało, by ofiara straciła przytomność, ale nie dano jej chwili wytchnienia. Podobnie jak przy poprzednim morderstwie, w powietrzu czuć było amoniak.
Akurat to imprint wydawnictwa MUZA SA. Będą się w nim ukazywać książki z szeroko rozumianej literatury popularnej: thrillery, kryminały, science fiction i fantasy, literatura erotyczna, a także współczesna proza polska. Prezentowane będą zarówno światowe bestsellery doskonale znanych i popularnych autorów, jak i książki obiecujących debiutantów z Polski i zagranicy. W roku 2013 z logiem Akurat ukaże się ok. 20 pozycji, na rok 2014 i lata kolejne plan wydawniczy przewiduje 40-50 książek rocznie. Redaktorem naczelnym imprintu jest Arkadiusz Nakoniecznik.
Udana antologia opowiadań, horrorów, pisanych z punktu widzenia potwora lub przynajmniej przedstawiających bliżej nieznane fakty z jego życia. Poznamy m.in. ghula, kosmitów, anioła i mojego ulubionego człowieka-ćmę. Większość tekstów trzyma równy, porządny poziom – nie ma tu wielkich wzlotów, ale też i z pewnością nie ma żenady.
Ciężka książka, nieprzyjemna, dla osób o słabych nerwach i delikatnym smaku niestrawna. O gwałcie, przemocy w rodzinie, torturach, jedzeniu ludzkiego mięsa i takich tam rozkosznych sprawach. I jednocześnie, przyznaję to nie bez przykrości, całkiem dobra.
Muszę to powtórzyć raz jeszcze. Z poradnikami bywa tak, że działają przede wszystkim na tych, którzy wierzą w ich efektywność. Ten ma sugestywny tytuł, atrakcyjną wizualnie okładkę, ale jego skuteczność porad będzie zależeć od każdego kolejnego czytelnika. W końcu nic nie zadziała jeśli nie wierzymy, że tak będzie.
Mam takie nieodparte wrażenie, że nie jestem do końca dobrą osobą do pisania o tym albumie. Nie znam się zupełnie na samochodach, nie wiem nic o motoryzacji. A ten album zasługuje na pasjonata. Jest przepiękny. Opowiada historię o cudzie techniki i dowodzie na nieograniczoną wyobraźnię człowieka. Czy dam radę oddać mu należną cześć?
Nowy Rok, nowe plany, nowe wybory. O czym marzyli, do czego dążyli i jakie ambicje mieli zwyczajni niezwyczajny bohaterowie PRL-u? Jak wyglądał nasz polski american dream? W latach 70. kawałek Teksasu mógł trafić w polskie ręce. W oczekiwaniu na spadek po bohaterze poległym w Ameryce „za wolność naszą i waszą” przyszło nam budować Teksas na miarę swoich możliwości, po tej stronie żelaznej kurtyny.
Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów É. E. Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić. Pięć kobiet pałających żądzą zemsty zastawia pułapkę na mężczyznę, który dawno temu złamał każdej z nich serce. Okazuje się, że mimo upływu lat uwodzicielskie słowa Don Juana nie straciły nic ze swojej zniewalającej mocy. Dawne namiętności odżywają – i okazują się o wiele silniejsze niż pielęgnowany latami gniew z powodu zdrady.
Nie bardzo wiem, jak zacząć pisać o tej książce. Czy może powinnam najpierw napisać, że z każdej jej strony wylewa się niespotykany dzisiaj optymizm? Czy może, że jej autorka - mocno doświadczona przez życie – uczy innych jak kochać każdy dzień, jak doceniać małe przyjemności, jak cieszyć się każdą chwilą?
Dobra, ale przygnębiająca książka. J.K. Rowling napisała powieść niesympatycznie portretującą społeczność niedużego miasteczka i zostawiła niewiele miejsca na nadzieję.
Bariera chroniąca ziemie ludzi przed groźnymi magicznymi istotami, nazywanymi Duszożercami, zostaje przerwana. Inwazję usiłują powstrzymać Strażnicy z północy, królowa Gwynofar, jej syn król Salvator ze swoimi wojskami i magowie. Wśród nich jest Kamala, jedyna na świecie kobieta mag.
Zbiór opowiadań, wszystko dla fanów horroru. Znane i mniej znane nazwiska, autorzy polscy i zagraniczni, różny poziom; da się tu znaleźć rzeczy ciekawe, ale też i dużo mało udanych.
Poradniki mają to do siebie, że działają przede wszystkich na tych, którzy w to potencjalne działanie wierzą. Książka Adriana Horzyka jest sensowna, dobrze napisana, ale jej skuteczność będzie pewnie zależeć od indywidualnego czytelnika.
Są książki i są KSIĄŻKI. Powieść „Rozdroża” to powieść wyjątkowa, dlatego z wielką przyjemnością podzielimy się nią właśnie z wami. Zapraszamy do udziału w konkursie. Autorzy co 12 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie dostaną od nas właśnie powieść „Bezdroże”.
To jeden z najmądrzejszych i najśmieszniejszych poradników życiowych, jakie zdarzyło mi się czytać. To przygoda i przyjemność literacka. Dlatego chętnie się nim podzielimy. Zapraszamy do udziału w konkursie. Autorzy co 11 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie dostaną właśnie książkę „Bóg nigdy nie mruga”.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności