
Od wydarzeń opisanych w „Bramach Domu Umarłych” minęło kilka lat. Sznur Psów uległ zagładzie. Coltaine, otaczany czcią dowódca malazańskiej Siódmej Armii, nie żyje. Tavore, siostra Ganoesa Parana i przyboczna cesarzowej, przybyła do ostatniej malazańskiej placówki w Siedmiu Miastach. Choć brak jej doświadczenia, musi uczynić z niewielkiej armii, złożonej głównie z rekrutów, sprawną machinę wojenną i poprowadzić ją przeciwko hordom Tornada sha'ik. Jej jedyną nadzieją jest wskrzeszenie zniszczonej wiary garstki weteranów ocalałych z legendarnego marszu
Coltaine'a.

Sekrety życia jednej z największych gwiazd światowego kina. 3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO MÓWIĆ O KSIĄŻCE: To opowieść nie tylko o wielkiej aktorce, dwukrotnej laureatce Oscara i jej zachwycającej karierze filmowej, ale i o kobiecie z krwi i kości.O nieobecny ojcu, neurotycznej matce, marzeniu o macierzyństwie, a także o pewnym wypadku na Saharze, z którego ledwo uszła z życie...

35. edycja rajdu Dakar już wystartowała! Przygotuj się do wyścigu i poznaj nieznane dotąd kulisy rajdu! Operacja Dakar autorstwa dziennikarza motoryzacyjnego Jacka Balkana w księgarniach już od 7 stycznia!
Dlaczego rajd Dakar nie odbywa się w Dakarze?
Co na Saharze robił polski Jelcz?
Komu skradziono auto na pustyni?

Pewnie i tak większość ludzi obejrzała film w kinie, a nie sięgnęła po książkę, ale cóż. Ich strata, bo warto… Krótki wstęp przedstawiony w filmie nie jest w stanie oddać prawdziwego obrazu sytuacji jaka miała miejsce w Iranie w listopadzie 1979 roku. Książka w tym zakresie jest bezkonkurencyjna a zarazem ciekawa tym bardziej, że na dobrą sprawę temat „konfliktu” z Iranem jest jak najbardziej żywy aż po dzień dzisiejszy. Nawet, jeśli krajem nie rządzi już Ajatollah Chomeini…

Wstrząsająca historia zbrodni i tajemnic, zemsty i heroizmu w Mieście Aniołów. Od 1 lutego także w kinach! W 1946 roku Komenda Policji Los Angeles wypowiedziała bezwzględną wojnę światu zorganizowanej przestępczości. W skład elitarnej jednostki weszło ośmiu mężczyzn, którzy otrzymali rozkaz: pozbyć się znanego bossa mafii Mickey’ego Cohena… za wszelką cenę.

Czytelnicy, miłośnicy tematu oraz jurorzy: historycy i publicyści zdecydowali. Znamy 6 najlepszych książek historycznych 2012 roku, nagrodzonych w plebiscycie „Historia zebrana”, który organizują redakcje serwisów Histmag.org i Granice.pl pod patronatem między innymi Polskiego Towarzystwa Historycznego i „Tygodnika Powszechnego”. W finałowej rywalizacji wzięło udział 12 książek, które otrzymały nagrody w dwóch półrocznych edycjach plebiscytu. Rywalizowały one w trzech kategoriach, a w plebiscycie oddano kilka tysięcy głosów.

Ostatnimi czasy bardzo “modne” stało się pisanie książek przez żołnierzy sil specjalnych Stanów Zjednoczonych. W ten nurt wpisuje się książka „Cel snajpera” opisująca wspomnienia ze służby rzeczonego snajpera amerykańskich Navy Seals. Książka napisana jest prostym językiem, niemalże potocznym, co nieco odróżnia ją od innych publikacji tak wygładzonych redakcyjnie, że momentami zatracają właściwą myśl przyświecającą autorowi. Tutaj widać, że to wspomnienia zwykłego chłopaka z Texasu.

Czy śni Wam się czasem, że znów chodzicie do szkoły? W przypadku Idy, bohaterki książki „Pierwsze koty robaczywki” (wyd. Prószyński i S-ka), ten sen okazał się jawą, pełną niespodzianek i zwrotów akcji. Ida kończy studia, po czym… znów trafia do szkoły średniej, tym razem jako belferka. Tam przyjdzie jej zmagać się nie tylko z nową maturą, Myszorem, Dywanową i resztą niezbyt atrakcyjnego ciała pedagogicznego, ale także z uczniami, w których buzują hormony.

Poruszający i niebanalny romans obyczajowy skierowany do młodych kobiet. Bestseller Amazona – ponad tysiąc opinii, w tym ponad osiemset pięciogwiazdkowych. Książka o miłości, odwadze i poczuciu winy, które mogą zmienić całe ludzkie życie. Kiedy Jacqueline przyjechała za swoim chłopakiem, do college’u, nie spodziewała się, że po dwóch miesiącach Brad zakończy wieloletni związek. Teraz musi odnaleźć się w zupełnie obcej rzeczywistości – jest singielką, studiuje ekonomię zamiast muzyki, a byli znajomi traktują ją jak powietrze.

Spin-off bestsellerowej serii „Błękitnokrwiści”. Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli stać się Ogarami Piekieł. Ucieczka na ziemię tylko odwlekła to, co nieuniknione. Mistrz wytropił hordę i odebrał Lawsonowi to, co trzymało go przy zdrowych zmysłach – dziewczynę, którą kochał. Teraz chłopak sam poluje na bestie przed którymi niegdyś uciekał, w próżnej nadziei odzyskania ukochanej.

Ostatni tom bestsellerowej serii “Błękitnokrwiści” autorstwa Melissy de la Cruz. Schuyler Van Alen ma coraz mniej czasu. Książę Piekieł szturmuje Bramy Raju, coraz bliższy objęcia władzy nad niebem i ziemią. Tym razem u jego boku stoją najpotężniejsi aniołowie, Abaddon i Azrael, znani śmiertelnikom jako Jack i Mimi Force.

Sposoby na to jak czuć się dobrze i czerpać radość z każdego dnia. Radość życia według Marty Grycan. Książka „Moja Dolce Vita” Marty Grycan ukaże się 23 stycznia nakładem wydawnictwa G+J Książki. To już druga książka autorki. W najnowszej publikacji Marta Grycan radzi jak wydobyć z natury to co dla nas najlepsze.

„Planeta dobrych myśli” to zbiór pozytywnych tekstów Beaty Pawlikowskiej. Część z nich podróżniczka opublikowała już na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook. Miłośnicy autorki znają je jako „żółte kartki”. Codziennie rano na: www.facebook.com/BeataPawlikowska znajdują odręcznie napisaną „żółtą kartkę”, stanowiącą połączenie refleksji podróżniczki z jej autorskim rysunkiem, aby następnie udostępnić ją innym czytelnikom. Wyjątkowo duże zainteresowanie akcją zainspirowało Beatę Pawlikowską do zebrania „żółtych kartek” z Facebooka i opublikowania ich wraz z nowymi refleksjami w jednej książce stanowiącej swoisty podręczniki pozytywnego myślenia.

W 2010 r. francuski pisarz, dziennikarz, podróżnik zrealizował pomysł, o którym myślał od lat. Zagubiona w tajdze chata nad brzegiem Bajkału stała się na ponad pół roku jego domem. Oddalony o kilka dni marszu od najbliższych siedzib ludzkich, zdany tylko na siebie, przybywa w środku syberyjskiej zimy, gdy mróz sięga trzydziestu kilku stopni. Ma ze sobą jedynie zapas żywności, alkoholu oraz sporo książek. Czas wypełnia mu przygotowywanie drewna na opał, rąbanie przerębli w lodzie pokrywającym Bajkał, umożliwiających czerpanie wody, a także łowienie ryb.

Z pomocą tysięcy fanów udało się ujawnić tytuł najbardziej wyczekiwanej powieści ostatnich lat. Z Robertem Langdonem spotkamy się tym razem na kartach powieści INFERNO. „Choć czytałem dzieło Dantego jeszcze na studiach, dopiero niedawno doceniłem jego wpływ na kształt współczesnego świata”, uchyla rąbka tajemnicy Dan Brown. Amerykanie będą mieli okazję dowiedzieć się, co dokładnie autor miał na myśli, już 14 maja…

23 stycznia nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się najnowsza powieść Åsy Larsson W ofierze Molochowi – to kolejny kryminał z Rebeką Martinsson w roli głównej. Książka została wyróżniona przez Szwedzką Akademię Kryminału tytułem Najlepszej Szwedzkiej Powieści Kryminalnej 2012 roku. Pewnej niedzieli we własnym domu zostaje bestialsko zamordowana starsza kobieta. Siedmioletni wnuk zmarłej, Marcus, zostaje odnaleziony w pobliskim lesie. Zszokowany, nie potrafi wyjaśnić, co się stało.

Na początku listopada 1612 roku powstańcy pod wodzą kupca Kuźmy Minina i kniazia Dymitra Pożarskiego wypędzili obce wojska z Moskwy. Jak do tego doszło? Kiedy polskie proporce załopotały na Kremlu? W jakich okolicznościach Polacy zdobyli Smoleńsk i oblegali go przez niemal dwa lata? Kto wspierał Dymitra Samozwańca?

Trylogia dobiegła końca. Ostatni tom jest równie długi co jego poprzednicy, ale zdecydowanie mniej porywający. Opisy pikantnych zabaw czytaliśmy już w poprzednich częściach, a sama historia jest mocno niedopracowana, źle zakończona, pozostawiająca niedosyt.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Martyną Wojciechowską poświęcone serii książek "Kobieta na świata", które odbędzie się 26 stycznia 2013 r, o godzinie 16:30 w empiku w CH Blue City przy Alejach Jerozolimskich 179 w Warszawie (poziom -1).

Wielu zarzucało jej, że to z powodu szalonej miłości do niej Lennon porzucił Beatlesów. On: niekwestionowana ikona kultury w XX wieku. Ona: awangardowa artystka, wnuczka bankierów i spadkobierczyni arystokratycznego rodu. Mało kto poznał tę parę tak dobrze jak Jonathan Cott, który przyjaźnił się z nimi od 1968 roku. To on jako pierwszy rozmawiał z Lennonem, gdy ten poznał Yoko – i to on przeprowadził z nim ostatni wywiad prasowy na 3 dni przed śmiercią muzyka.