
Dla Mirty Fidel był przystojniakiem z tej samej uczelni, który pisał wiersze i czytał ambitne książki. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. W podróż poślubną zabrał ją do Stanów Zjednoczonych. Obiecywał, że później przeprowadzą się do Paryża. Saddam był kuzynem Sadżidy. O ich związku zdecydował ojciec rodziny, jeszcze zanim dziewczyna wyrosła z pieluch. Ona nie miała
nic do powiedzenia, on widział w niej „raczej siostrę niż kobietę”. Ślub wzięli na odległość 1300 kilometrów.

Marta Grycan jest w swojej książce bardzo obecna – pięknie rudowłosa, z apetycznym biustem, w dopasowanych sukienkach i uśmiechnięta. Jest mniej więcej na co dziesiątej stronie, pokonując w ten sposób takie gwiazdy, jak Nigella Lawson czy Jamie Oliver. Oni też lubią się pojawiać w swoich książkach kulinarnych, ale chyba nie aż tak często.

„Jestem jedną z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły się Anglii. Ja i królowa.” „Małżeństwo? To dobra rzecz dla ludzi, którzy piorą”. „Dziennikarz: Ile dzieci pan ma? Mick: Nie wiem. Niedużo.” Właściwie ta książka mogłaby się składać z samych cytatów Jaggera i znających go ludzi, i tak byłaby zabawna.

Z wielką przyjemnością obejrzałabym tą książkę wystawioną na deskach teatru. To niemalże idealny materiał na sztukę. Sama książka wciąga, przede wszystkim doskonale dobranymi bohaterami i akcją, które powoli i stopniowo prowadzi nas do punktu kulminacyjnego.

Wydawnictwo Cztery Głowy wprowadza na rynek aplikację mFISZKI – profesjonalny program do nauki języków obcych za pośrednictwem smartfonów. Jest to kolejny krok w stronę całkowitej cyfryzacji materiałów dydaktycznych. Darmowe wersje aplikacji, zamieszczone w internetowym portalu Google Play, cieszą się stale rosnącą popularnością – w niecały miesiąc od momentu ich zamieszczenia pobrane zostały kilkanaście tysięcy razy.

Cathy Bussey pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego „PRWeek”, czołowego brytyjskiego pisma branży PR. Wcześniej przez osiem lat pracowała jako dziennikarka w różnych gazetach codziennych i czasopismach. Przez pewien czas zajmowała także stanowisko specjalisty od komunikacji w brytyjskim odpowiedniku NFZ. Świat wkracza w epokę małych przedsiębiorstw. Nowoczesne technologie otwierają przed nami takie możliwości, o jakich jeszcze dwadzieścia lat temu nikomu nawet się nie śniło. Coraz częściej można usłyszeć historie o interesach prowadzonych w zaciszu sypialni i wielkich firmach, do których stworzenia wystarczyły laptop i dobry pomysł.

Muzea polskie to pierwszy na polskim rynku album, który pozwala poznać wszystkie najważniejsze muzea i ich kolekcje. Twórcom książki udało się uchwycić indywidualny charakter poszczególnych zbiorów, jednocześnie pokazując bogactwo polskich muzeów. Wydawnictwo pozwala zajrzeć do wnętrz najciekawszych ośrodków wystawienniczych, a zarazem przekrojowo ukazuje tradycje polskiego muzealnictwa. Obok historii tej idei, zaprezentowana została dyskusja na temat nowoczesnych koncepcji muzealnych i perspektywy rozwoju tej dziedziny.

Literatura o kobietach i dla kobiet. Opowieść o czterech siostrach, które poznają się w bardzo nietypowych okolicznościach, pewnie niektórych wzruszy, niektórych rozbawi, a niektórym zapewni emocjonalne przeżycia. Miejscami jest za długo, ale książkę czyta się z przyjemnością.

„Metro 2033” bierze udział w styczniowym wydaniu plebiscytu „Škoda. Czytam, bo wiem co dobre!”. Wystarczy codziennie oddać głos na naszą książkę, by już wkrótce cieszyć się kultowym tytułem w formie audiobooka. Od kilku miesięcy na stronie lubimyczytac.pl można głosować na najlepsze książki – każdego miesiąca w innej kategorii. W styczniu na Wasze głosy czeka „Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky’ego, nominowane w kategorii „Wehikuł Czasu, czyli najlepsza książki fantasy/SF”.

Przekroczył granicę strachu, by inni poznali prawdę o wojnie. Wkrótce ukaże się wstrząsająca opowieść Krzysztofa Millera, znanego i cenionego na świecie reportera wojennego. Krzysztof Miller, który wielokrotnie towarzyszył Wojciechowi Jagielskiemu w wojennych wyprawach, w męski i dosadny sposób opowiada o nieustannym życiu na krawędzi śmierci i cenie, jaką przyszło mu zapłacić za pasję życia.

Znakomita współczesna powieść sensacyjno-przygodowa, akcja przenosi się z miejsca na miejsce. Ponad siedemset lat temu w wiosce Megiddo wykopano z ziemi skrzynię wykonaną ze szczerego złota. Skrzynia ta zniknęła niebawem w tajemniczych okolicznościach. Przez kolejne stulecia skarb ten rozpalał wyobraźnię wielu poszukiwaczy zabytku mogącego doprowadzić wytrwałego poszukiwacza do największego skarbu na ziemi - Arki Przymierza.

Pod tym niepozornym tytułem kryje się coś znacznie więcej niż tylko książka informacyjna. To ciekawy, miejscami nawet bardzo wciągający hołd dla zwierzęcia, bez którego niejedna bitwa byłaby przegrana. Interesująca lektura, nie tylko dla miłośników koni.

Autor z ogromną pasją przybliża czytelnikowi ten niezwykły kraj, łączy opisy współczesnej Mongolii z jej historią, zaznajamia z bogatą kulturą imperium. Zmierza się z utartymi i nieprawdziwymi opiniami o Mongolii i odkrywa tajemnice tej krainy. Opierając się na współczesnych ocenach, prezentuje „stepowy” punkt widzenia na kontrowersyjną postać Czyngis-chana.

Niesamowita opowieść o najwyższych górach Ameryki Łacińskiej, tajemniczych wulkanach, tropikalnych lasach mgielnych, dzikiej przyrodzie i spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi. To swoista mozaika zdarzeń, którą stworzyły wieloletnie włóczęgi autora po niezwykłym i wciąż zaskakującym świecie Ameryki Łacińskiej. Spośród blisko trzydziestu opisywanych szczytów „odwiedzimy” między innymi jeden z najwyższych wulkanów świata – Chimborazo w Ekwadorze i wulkaniczną kostarykańską wiedźmę Rincón de la Vieja.

Uciekając przed bezpieką Julia wraz z córką Joasią emigruje do Stanów Zjednoczonych. Wszystko wydaje się lepsze niż niepewność i strach związane z internowaniem. Szybko jednak okazuje się, że amerykański sen nie jest dla wszystkich, a w szczególności nie dla polskich emigrantów. W tym obcym dla siebie świecie Julia musi odbudować swoje życie od nowa. Na szczęście po każdej burzy wstaje słońce, a w życiu Julii pojawia się Dan, przystojny dziennikarz polskiego pochodzenia. Sielanka, idylla, czy skrywane mroczne tajemnice? Co przyniesie los Julii i jej córce? Czy przyjaciel okaże się wrogiem?

Miłośniczki Roku w Poziomce, Domu nad rozlewiskiem i Pensjonatu Sosnówka zakochają się w tej pełnej pozytywnej energii opowieści o życiu w małym amerykańskim miasteczku. Miłośniczki Roku w Poziomce, Domu nad rozlewiskiem i Pensjonatu Sosnówka zakochają się w tej pełnej ciepła oraz pozytywnej energii powieści o życiu w małym amerykańskim miasteczku.

Metafizyczny western i poruszająca historia miłosna w ostatniej części "Trylogii Pogranicza”. Ponura i majestatyczna trylogia… McCarthy stworzył dzieło wspanialsze i głębsze niż jakakolwiek książka. Tacy pisarze mogą mierzyć się jedynie z bogami – „Washington Post Book World”. Sodoma i Gomora – do tej pory nie wydana w języku polskim powieść Cormaca McCarthy'ego wieńcząca słynną Trylogię Pogranicza.

Autorka hitu Jak znaleźć przepis na szczęście powraca w pełnej ciepła domowej opowieści o matkach i córkach, barwach życia i cudzie miłości. Idealny prezent na Walentynki i Dzień Kobiet!
Ramona Gallagher znalazła się na rozdrożu. Piekarni, którą prowadzi, grozi bankructwo, matka doprowadza ją do szaleństwa, a córka, Sophie, będąc w zaawansowanej ciąży, podejmuje ryzykowną podróż do szpitala w Niemczech, dokąd przetransportowano jej męża, żołnierza rannego w Afganistanie.

Każdy z nas zna historię Romea i Julii, kochanków skazanych na potępienie, ale czy ktoś pamięta Rosaline, kuzynkę Julii i pierwszą miłość Romea? To z nią Romeo pragnął spotkać się na przyjęciu u Kapulettich i to właśnie wtedy na scenie pojawiła się Julia. Dla jednych rozpoczął się romans, dla innych – Rosaline – zaczęła się tragedia.

„Jeśli podobały wam się Igrzyska śmierci, przeczytajcie Przędzę” – Redbook.com
„Trzyma w napięciu, pochłania bez reszty – idealne połączenie tajemnicy, miłości
i akcji” – „Publishers Weekly”