
Historia świata Zachodu od Magellana do Ronalda Reagana! Napisana z rozmachem historia naszej cywilizacji począwszy od XV wieku po współczesność. Niall Fergusson opisuje, jak dzięki rozwojowi nauki i kultury (druk, odkrycia geograficzne, wreszcie rewolucja przemysłowa) cywilizacja mająca swą kolebkę w Europie Zachodniej zdobyła dominację w świecie. Zachód Fergusona przegląda się także w innych kulturach – w Afryce, którą kolonizował, w Ameryce, którą zdominował, osiągając szczyt "europejskości" w wydaniu zachodnim.

Zadając kłam powszechnej tezie, że książki na podstawie gier są tylko dla hardcore’owych wyznawców wideorozrywki, pojawia się powieść Gavina Smitha CRYSIS: Eskalacja. Owszem, świat przedstawiony w niej to ten, który znamy z serii gier CRYSIS, ale Eskalacja to zupełnie niezależny, rasowy thriller SF, który z pewnością zainteresuje niejednego miłośnika literatury fantastycznej.

Sięgnęłam po książkę, mylnie oczekując kryminału. Ale to co znalazłam w środku, było znacznie lepsze niż jakikolwiek kryminał. Owszem zaczyna się od brutalnej i bezsensownej śmierci. Całość to jednak przepiękny i wzruszający pamiętnik ojca, który w ciągu jednej chwili musiał nauczyć się być mamą i tatą jednocześnie. Musiał nauczyć się być MamoTatą.

Przedstawiamy najgłośniejszą książkę ostatnich miesięcy! Numer 1 na liście bestsellerów Amazon.com i New York Times! Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo. Przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce z minimalnymi szansami na wyleczenie. Jego mózg praktycznie przestał funkcjonować, a ciało nie reagowało na żadne bodźce. Kiedy jego świadomość utonęła w mroku, stało się coś, czego jako naukowiec nigdy nie mógł się spodziewać.
Odkrył niebo.

Dwóch dowódców Westerplatte w śmiertelnym konflikcie. Było ich tak niewielu. Atakowały ich tysiące Niemców. Z powietrza, z morza i z lądu. Mieli wytrzymać kilka godzin. Wytrwali siedem dni. Całą wieczność. Ku wściekłości Adolfa Hitlera w świat bez przerwy szedł komunikat: „Westerplatte wciąż się broni”… Major Henryk Sucharski zwątpił, bo wiedział, że obiecana pomoc nigdy nie nadejdzie. Chciał ratować życie swoich żołnierzy.

Początek nowego roku to czas podsumowań minionego. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2012 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd. Nasze książki zdobyły też liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno branżowe, jak i czytelnicze. W minionym roku wprowadziliśmy również na rynek ponad sto książek elektronicznych w najpopularniejszych formatach PDF, ePub czy Mobi. Nasz oferta w tej wersji to już ponad 600 tytułów. W tym roku zapowiadamy ich jeszcze więcej oraz przygotowujemy specjalną niespodziankę na pierwszy kwartał.

Tak zaczyna się PUSTA PRZESTRZEŃ. Jest sequelem ŚWIATŁA i NOVA SWING. Trzy wątki przedstawiane w kolejnych rozdziałach posuwają się oddzielnie do owego obrazu zamrożonej transformacji. Oto kolejna powieść uznanego przez krytyków i czytelników recenzenta Timesa i laureata takich prestiżowych nagród jak m.in. Richarda Evansa i Boardmana Taskera . Piąta książka - „W Viriconium” - znalazła się w gronie kandydatów do nagrody dziennika Guardian za najlepszą powieść SF/F, a jego szósta zdobyła nagrodę w 1989..PUSTA PRZESTRZEŃ ukazuje się 23 stycznia nakładem Wydawnictwa Mag.

Sprzedajesz na Allegro? Chcesz, by Twoja oferta przyciągała klientów i wygrywała z konkurencją? Koniecznie przeczytaj E-biznes na Allegro – wyczerpujące kompendium handlu internetowego, przygotowane przez certyfikowanych wykładoSprzedajesz na Allegro? Chcesz, by Twoja oferta przyciągała klientów i wygrywała z konkurencją? Koniecznie przeczytaj E-biznes na Allegro – wyczerpujące kompendium handlu internetowego, przygotowane przez certyfikowanych wykładowców Akademii Allegro, czyli ludzi, którzy tę najpopularniejszą w Polsce platformę sprzedażową znają od podszewki.wców Akademii Allegro, czyli ludzi, którzy tę najpopularniejszą w Polsce platformę sprzedażową znają od podszewki.

Joby Warrick, laureat Pulitzera, przedstawia fakty dotyczące ataku na bazę CIA w Afganistanie, które nie miały ujrzeć światła dziennego. Dzięki niemu po raz pierwszy macie okazję przeczytać tak wnikliwy opis wywiadowczego zaplecza wojny z terroryzmem, z bliska poznać agentów, pracowników służb specjalnych i terrorystów. Mimo że jest to książka oparta na faktach i świetnie udokumentowana, przypomina szpiegowski thriller w najlepszym wydaniu!

Harold Fry wyruszył pewnego dnia z misją. Chciał zmienić czyjeś życie, a zmienił swoje. Przyjaciółka z dawnych lat przysłała mu list z pożegnaniem. Umiera na raka. Harold odpisał, że bardzo mu przykro. Naprawdę się zmartwił, kiedyś wiele ich łączyło. Chciał wysłać list i po prostu wrócić do domu, ale w drodze na pocztę odkrył, że to nie wystarczy. Musi osobiście się z nią pożegnać. Dopóki będzie szedł, ona będzie żyła.

Dla Mirty Fidel był przystojniakiem z tej samej uczelni, który pisał wiersze i czytał ambitne książki. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. W podróż poślubną zabrał ją do Stanów Zjednoczonych. Obiecywał, że później przeprowadzą się do Paryża. Saddam był kuzynem Sadżidy. O ich związku zdecydował ojciec rodziny, jeszcze zanim dziewczyna wyrosła z pieluch. Ona nie miała
nic do powiedzenia, on widział w niej „raczej siostrę niż kobietę”. Ślub wzięli na odległość 1300 kilometrów.

Marta Grycan jest w swojej książce bardzo obecna – pięknie rudowłosa, z apetycznym biustem, w dopasowanych sukienkach i uśmiechnięta. Jest mniej więcej na co dziesiątej stronie, pokonując w ten sposób takie gwiazdy, jak Nigella Lawson czy Jamie Oliver. Oni też lubią się pojawiać w swoich książkach kulinarnych, ale chyba nie aż tak często.

„Jestem jedną z najlepszych rzeczy, jakie przytrafiły się Anglii. Ja i królowa.” „Małżeństwo? To dobra rzecz dla ludzi, którzy piorą”. „Dziennikarz: Ile dzieci pan ma? Mick: Nie wiem. Niedużo.” Właściwie ta książka mogłaby się składać z samych cytatów Jaggera i znających go ludzi, i tak byłaby zabawna.

Z wielką przyjemnością obejrzałabym tą książkę wystawioną na deskach teatru. To niemalże idealny materiał na sztukę. Sama książka wciąga, przede wszystkim doskonale dobranymi bohaterami i akcją, które powoli i stopniowo prowadzi nas do punktu kulminacyjnego.

Wydawnictwo Cztery Głowy wprowadza na rynek aplikację mFISZKI – profesjonalny program do nauki języków obcych za pośrednictwem smartfonów. Jest to kolejny krok w stronę całkowitej cyfryzacji materiałów dydaktycznych. Darmowe wersje aplikacji, zamieszczone w internetowym portalu Google Play, cieszą się stale rosnącą popularnością – w niecały miesiąc od momentu ich zamieszczenia pobrane zostały kilkanaście tysięcy razy.

Cathy Bussey pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego „PRWeek”, czołowego brytyjskiego pisma branży PR. Wcześniej przez osiem lat pracowała jako dziennikarka w różnych gazetach codziennych i czasopismach. Przez pewien czas zajmowała także stanowisko specjalisty od komunikacji w brytyjskim odpowiedniku NFZ. Świat wkracza w epokę małych przedsiębiorstw. Nowoczesne technologie otwierają przed nami takie możliwości, o jakich jeszcze dwadzieścia lat temu nikomu nawet się nie śniło. Coraz częściej można usłyszeć historie o interesach prowadzonych w zaciszu sypialni i wielkich firmach, do których stworzenia wystarczyły laptop i dobry pomysł.

Muzea polskie to pierwszy na polskim rynku album, który pozwala poznać wszystkie najważniejsze muzea i ich kolekcje. Twórcom książki udało się uchwycić indywidualny charakter poszczególnych zbiorów, jednocześnie pokazując bogactwo polskich muzeów. Wydawnictwo pozwala zajrzeć do wnętrz najciekawszych ośrodków wystawienniczych, a zarazem przekrojowo ukazuje tradycje polskiego muzealnictwa. Obok historii tej idei, zaprezentowana została dyskusja na temat nowoczesnych koncepcji muzealnych i perspektywy rozwoju tej dziedziny.

Literatura o kobietach i dla kobiet. Opowieść o czterech siostrach, które poznają się w bardzo nietypowych okolicznościach, pewnie niektórych wzruszy, niektórych rozbawi, a niektórym zapewni emocjonalne przeżycia. Miejscami jest za długo, ale książkę czyta się z przyjemnością.

„Metro 2033” bierze udział w styczniowym wydaniu plebiscytu „Škoda. Czytam, bo wiem co dobre!”. Wystarczy codziennie oddać głos na naszą książkę, by już wkrótce cieszyć się kultowym tytułem w formie audiobooka. Od kilku miesięcy na stronie lubimyczytac.pl można głosować na najlepsze książki – każdego miesiąca w innej kategorii. W styczniu na Wasze głosy czeka „Metro 2033” Dmitrija Glukhovsky’ego, nominowane w kategorii „Wehikuł Czasu, czyli najlepsza książki fantasy/SF”.

Przekroczył granicę strachu, by inni poznali prawdę o wojnie. Wkrótce ukaże się wstrząsająca opowieść Krzysztofa Millera, znanego i cenionego na świecie reportera wojennego. Krzysztof Miller, który wielokrotnie towarzyszył Wojciechowi Jagielskiemu w wojennych wyprawach, w męski i dosadny sposób opowiada o nieustannym życiu na krawędzi śmierci i cenie, jaką przyszło mu zapłacić za pasję życia.