
Kolejny tom bestsellerowej serii Dziedzictwa Loryjskie ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego br. Czy dojdzie do wojny, która zadecyduje o losie naszej planety? Dziedzictwa Loryjskie to bestsellerowy cykl science-fiction autorstwa niejakiego Pittacusa Lore, który roztacza wokół swojej osoby aurę tajemnicy. Utrzymuje, że posiada niezwykłe moce i przybył na naszą planetę dwanaście lat temu.

Andrzej Krajewski w książce „Największe wpadki tajnych służb” opowiada najbardziej zaskakujące historie w dziejach wywiadu. Zbiór niezwykłych opowieści o tajnych służbach z całego świata ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki. Ilu Rosjan w 1905 r. uwierzyłoby w to, że za śmierć ministra spraw wewnętrznych, carskiego stryja oraz wielu notabli odpowiada najlepszy agent rosyjskiej tajnej policji politycznej? Podobnie dwadzieścia lat później Anglicy z niedowierzaniem przyjmowali do wiadomości, że dominacji ich imperium w Azji zagroził pracownik brytyjskiego wywiadu.

Czy można uciec od tragicznych wydarzeń z przeszłości? A może lepiej spróbować je rozwikłać? Powieść „Trauma” ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Amber Hewerdine wie więcej, niż chce przyznać. Cierpi na chroniczną bezsenność od czasu, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowano jej najlepszą przyjaciółkę. Czy w jej głębokich pokładach podświadomości kryje się klucz do tragicznych wydarzeń?

„Nie idź na łatwiznę. Siedem kroków do prawdziwego sukcesu” to nowy poradnik Rory’ego Vadena, który ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Okazuje się, że czasem warto wybrać drogę z pozoru trudniejszą, by zmienić swoje życie i osiągnąć wymarzone cele. Jak pisze autor książki, żyjemy w „świecie ruchomych schodów” – chętnie wybieramy drogi na skróty i łatwe rozwiązania.

Artur Górski, redaktor naczelny magazynu „Śledczy”, przedstawia książkę „Gang”, ujawniającą kulisy działania przestępców z Pruszkowa i Wołomina. Książka ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki. „Gang” miał być opowieścią o Januszu Cz., szefie grupy przestępczej, działającej w strukturach tzw. mafii młodego Wołomina, skazanym na dożywocie za podwójne morderstwo w podwarszawskim lesie. Jednak wydarzenia, które miały miejsce dziesięć lat temu, doskonale obrazują, na czym polegała rodzima przestępczość zorganizowana, rodząca się na gruzach Pruszkowa i Wołomina.

Psychopatyczny chirurg kontra niewidoma psychoterapeutka. Trzecia powieść pióra Sebastiana Fitzeka ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Trzymający w napięciu thriller to kontynuacja powieści „Kolekcjoner oczu” tego samego autora, która ukazała się 20 kwietnia 2011 roku.

Bohaterka „Grzesznicy” ma dwie twarze – o jednej z nich wolałaby zapomnieć na zawsze, co jednak okazuje się bardzo trudne. Nowa powieść Doroty Wachnickiej ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Ponoć kobieta pytana przez mężczyznę o liczbę kochanków, zawsze odejmuje sobie kilku. A co, jeśli ta kobieta była luksusową prostytutką? Jej biegłość w sztuce miłosnej docenią bogaci klienci, ale czy kandydat na męża będzie myślał tak samo? Czy może być szczera z tym jedynym i zdradzić mu, co robiła w młodości? A może lepiej zostawić przeszłość za sobą i więcej do niej nie wracać?

Dobre fantasy jest dzisiaj bardzo trudnym zadaniem. A polskie i dobre fantasy to niemalże zadanie niemożliwe. Dlatego z wielką przyjemnością witamy na rynku powieść Katarzyny Szelenbaum i chcemy się nią z wami podzielić. Zapraszamy do konkursu.

Już za dziewięć dni – jednocześnie z premierą gry CRYSIS 3 – na półki polskich księgarń trafi najnowsza powieść SF Gavina Smitha – CRYSIS: Eskalacja. Ten mroczny, osadzony w niedalekiej przyszłości thriller to gratka nie tylko dla fanów serii gier CRYSIS – to przede wszystkim zupełnie niezależna, pełnokrwista fantastyka, zdolna porwać również i tych miłośników gatunku, którzy z grami, a w szczególności CRYSIS-em, nie mają zbyt wiele wspólnego.

Człowiek, który dał kobiecie nową twarz. Niemoralne słowo „makijaż” zastąpiło wytworniejsze i akceptowalne „kosmetyki”, budząc powszechny niepokój i kontrowersje. Mężowie, oburzeni „nowym, wizerunkiem” swoich żon, wnosili pozwy o rozwód. Przerażeni rodzice zamykali zbuntowane córki w domach.

W kulinarnym świecie zakochała się jako piętnastolatka, gdy podjęła pracę w greckiej kawiarni. Zanim wydała swą pierwszą powieść, spędziła ponad dekadę w różnych restauracjach i kawiarniach. Jest autorką poczytnych powieści dla kobiet, w których warstwę obyczajową uzupełniają liczne akcenty kulinarne. Rodzina, zwierzęta i kuchnia – oto dom, w którym czujemy się jak u siebie.

Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu Fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której Jason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje – osobno – wciągnięta do alternatywnego świata zwanego Lyrian. Chcą wrócić do domu, ale nie wiedzą jak to zrobić. Trzynastoletni Jason podejmuje się misji zdobycia magicznego słowa, potrzebnego do obalenia Maldora, złego cesarza Lyrianu, a pomaga mu w tym Rachel, Ślepy Król i inni sojusznicy. Dwoje nastolatków wyrusza, by odnaleźć pilnie strzeżone sylaby słowa, udaremniając jednocześnie plany przebiegłych i podłych sługusów Maldora. Szaleńcze przygody, z polotem wymyślone stwory i zaskakujące zwroty akcji – wszystko to pojawia się w czasie wędrówki Jasona i Rachel po niebezpiecznym świecie. Zakończenie książki jest nie tyle finałem, ile chwilą wytchnienia przed następną częścią. Czytelnicy, którzy szukają bogatej, wypełnionej przygodami fabuły, powinni spróbować najnowszej powieści Mulla.

- Nie interesuje mnie kreowanie rzeczywistości zgodnie ze schematem, w którym dobro zawsze zwycięży a wszystkie niecne uczynki zostaną potępione – deklaruje autor kryminału „Zabić, zniknąć, zapomnieć”. Czy wiesz jak wygląda świat widziany oczami mordercy? Sądzisz, że pod każdym względem różni się on od tego, który stanowi Twoją codzienność? Jacek Skowroński szybko wyprowadzi Cię z błędu. W jego najnowszej książce, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, czytelnik ogląda świat widziany oczami płatnego zabójcy.

Pozwól, że Ci opowiem… to zbiór historii, przypowieści, bajek i anegdot pochodzących z różnych stron świata i odmiennych tradycji: hinduskiej, żydowskiej, buddyjskiej oraz chrześcijańskiej. Historie te pozwalają lepiej poznać i zrozumieć siebie, relacje z innymi, nasze lęki, dążenia i pragnienia. Dają także nadzieję na to, że można wierzyć w innych ludzi, że świat nie jest zły. Wszystko zależy bowiem od nas; od tego, jak pokierujemy własnym życiem.

Każdy z nas ma takie chwile, kiedy sufit wali się na głowę, a podłoga usuwa spod nóg. Ale czy warto odtwarzać dach, skoro przez dziurę w nim widać niebo? W życiu Agaty wszystkiego zawsze było „po jeden”: jedna ciotka, jedna przyjaciółka, jedno auto... Pewnego dnia zupełnie przypadkiem odkrywa, że dla swojego męża nie jest chyba jedyną kobietą. Tajemnicza KatJa staje się kroplą, która przelewa czarę. Z dnia na dzień Kuba oznajmia, że odchodzi, zostawiając Agacie dom, samochód, ciężarną kotkę i poczucie rozpaczy.

W życiu Aurory „Roe” Teagarden, sympatycznej okularnicy z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia, dużo się ostatnio dzieje. Niestety, w sprawach sercowych o żadnych rewolucjach nie może być mowy, zwłaszcza że jej były chłopak właśnie bierze ślub z inną... Niespodziewanie Roe dowiaduje się, że właśnie otrzymała pokaźny spadek, w tym dom z pewną wyjątkowo niewygodną tajemnicą w środku. Wewnętrzny przymus nakazuje jej ruszyć tropem zbrodni, jaka miała miejsce w posiadłości przy Honor Street.

To jedna z najważniejszych książek mojego dzieciństwa i niezapomniana literacka przygoda. Z wielką radością przyjęłam wiadomość o ponownym wydaniu książki, za co bardzo dziękuję wydawnictwu Znak. Chciałabym się z wami tą magiczną książką podzielić. Zapraszamy do konkursu. Chcecie książkę? odpowiedzcie na nasze konkursowe zadanie. Autorzy do 9 poprawnej odpowiedzi dostaną od nas właśnie powieść Edith Nesbit.

Historie o ciężkim życiu kobiet w Afganistanie (i innych muzułmańskich krajach) sprzedają się nie od dzisiaj. Ta też znajdzie swoich odbiorców, chociaż pewnie większość z nas odnajdzie pewne podobieństwa z innymi książkami o podobnej tematyce. Miejscami autentycznie przejmuje. Ale miejscami.

Spacerowe przewodniki po największych i najpopularniejszych miastach świata ukażą się nakładem wydawnictwa G+J Książki 23 stycznia. Książki stanowią oryginalne zbiory wskazówek i porad dla podróżnych, chcących odkryć prawdziwą duszę Nowego Jorku, Londynu, Paryża i Rzymu. Nie ma lepszego sposobu, aby poznać miasto, niż odwiedziny jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością dzielnic – najlepiej na własnych nogach. Przewodniki z serii „Spacerem po…”, wydane pod marką National Geographic, zawierają opisane krok po kroku trasy spacerowe. W każdym przewodniku czytelnik znajdzie ich piętnaście.

Martyna Wojciechowska w serii książek „Kobieta na krańcu świata” opowiada o niezwykłych kobietach, które spotyka i poznaje podczas swoich podróży. Relacja z wypraw na Borneo i do Etiopii ukaże się 23 stycznia nakładem wydawnictwa G+J Książki. Etiopia to jeden z najbardziej fascynujących krajów świata. Można się tu poczuć jak w niebie odwiedzając wykute w skałach wspaniałe kościoły Lalibeli spowite mistyczną aurą, okrzyknięte 8. cudem świata.