
W marcu 2013 roku uruchamiamy nową, wyjątkowa serię literacką w Znaku – DOBRE STRONY. Są to książki dla kobiet poszukujących głębokich przeżyć, poruszających fabuł, treści, które przynoszą relaks, ukojenie, ale i poczucie, że w każdym momencie życia jest szansa na zwrot, na dokonanie czegoś ważnego, czasem szalonego, czasem odważnego, czegoś dla siebie.

Świeża, pyszna i inspirująca książka. Idealna na wiosnę! Nie musisz być mistrzem kuchni, aby wyczarować wspaniałe potrawy! Wystarczy 25 minut i mniej niż 25 złotych! Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży książka w cenie 25 zł*.

W wyniku niepowodzenia tajnej misji wojskowej zaginął walczący w Wietnamie pilot William Maitland. Dwie dekady później córka żołnierza wyrusza do Azji, by wyjaśnić, dlaczego mimo braku śladów katastrofy lotniczej dowództwo w oficjalnym komunikacie uznało go za martwego. Dziś ma miejsce premiera książki "Prawo krwi" autorstwa Tess Gerritsen.

Wbrew oczekiwaniom to nie kryminał, tylko opowieść obyczajowa, taka o smomplikowanych ludzkich doświadczeniach życiowych, na tle biedy i trudnych warunków klimatyczno – historycznych. Ale to nie szkodzi, bo to piękna i wciągająca książka, z małym wątkiem kryminalnym.

Kilka dni temu na półki polskich księgarń trafiła powieść Gavina Smitha CRYSIS: Eskalacja i od razu przypuściła szturm na listy bestsellerów, zajmując wysokie miejsca w swojej kategorii i zyskując bardzo pochlebne opinie recenzentów. Swój sprzedażowy sukces książka CRYSIS: Eskalacja zawdzięcza na pewno w dużej mierze popularności gier CRYSIS, a w szczególności najnowszej odsłonie serii – grze CRYSIS 3, do której nawiązuje.

Klawo kiedyś było w tej naszej stolicy! Prószyński i S-ka oraz Dom Kultury Śródmieście zapraszają wszystkich miłośników starej Warszawy na spotkanie ze Stefanem Wrońskim, autorem powieści „Dzidek”, oraz na pogawędkę o tym, jak się mówiło w przedwojennej stolicy. Spotkanie będzie okazją nie tylko do zapoznania się z książką, ale i do rozmowy z autorem.

Już 20 marca, niemal równolegle ze światową premierą, do księgarń w całej Polsce trafi wyjątkowa książka – dziennik czasu okupacji Helgi Weissovej w tłumaczeniu Aleksandra Kaczorowskiego. Pierwsze słowa autorka zanotowała w 1938 roku, mając niespełna dziewięć lat. Dziś Helga Hoškova-Weissova jest znaną i cenioną czeską malarką.

„Muzea Podkarpacia” to pierwsze kompendium wiedzy o bogatych zbiorach zróżnicowanych tematycznie muzeów województwa podkarpackiego w Polsce. Barwnie ilustrowany przewodnik zawiera opis 85 muzeów usytuowanych w południowo-wschodnim zakątku Polski, zarówno dużych i znanych, jak i małych, państwowych, ale też prywatnych. Książka ma przejrzystą kompozycję – zastosowano alfabetyczny układ, a opis muzeum oparty jest na powtarzalnym schemacie: historia, zbiory, ekspozycje i działalność dodatkowa.

„Przełom dwoistości w pedagogice polskiej " prof. Lecha Witkowskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku książki akademickiej w 2013 r. Chociaż OW Impuls to wydawnictwo o profilu akademickim, to staramy się, aby wszystkie publikacje były atrakcyjne nie tylko dla środowiska naukowego, ale także dla osób na co dzień z nim niezwiązanych. Wiele naszych książek porusza istotne, nie zawsze dostrzegane problemy współczesnego świata i dzięki temu stanowi przyczynek do licznych dyskusji i polemik na wielu płaszczyznach humanistyki i nauk społecznych.

Silne kobiety, kulisy pokazów mody, operacje plastyczne i... zbrodnia! To wszystko czeka na czytelnika w nowej powieści Marioli Zaczyńskiej „Szkodliwy pakiet cnót”. Książka trafiła do księgarń 21 lutego i jest kolejnym, po „Tutto bene”, kryminale obyczajowym z nowej serii Prószyńskiego i S-ki. Główną bohaterką jest energiczna dziennikarka Kalina. Pod rządami nowej naczelnej Kalina traci status gwiazdy i zostaje „zesłana” na offowy tydzień mody do Siedlec. Jest to dla niej cios, bo absolutnie nie znosi pisania o modzie. Na miejscu, podczas budowy wybiegu dla modelek, z ziemi wykopano kości... Setki ludzkich szczątków, a wśród nich te jedne... współczesne. Na zapleczu parady próżności dzieją się rzeczy tajemnicze, a nawet mrożące krew w żyłach. Podczas pokazów zbyt wiele osób chce zbyt wiele ukryć...

Nie ma tu szaleństwa słownych dowcipów i gejzerów pomysłowości, jakie znamy z książek Pratchetta. Powieści dwóch autorów bliżej do klasycznej hard sf, tego coraz rzadziej spotykanego gatunku literackiego. Nienowy pomysł – istnienie światów równoległych – ma tu ciekawe socjologiczne rozwinięcie.

Jesień 1904r., Kraków. Witold Korczyński to człowiek o skomplikowanej przeszłości i wybitnych zdolnościach detektywistycznych. Ze względu na problemy finansowe przyjmuje zlecenie od znanego przemysłowca i filantropa Stanisława Wereszyńskiego, który poszukuje swojej zaginionej żony. Szybko okazuje się, że jest to człowiek bezwzględny i pełen tajemnic. Jeden z jego służących znika w zagadkowych okolicznościach.

Kto lubi (kocha?) powieści o agencie Pendergaście, z pewnością polubi też tą, zwłaszcza, że to kontynuacja historii rozpoczętej w książce poprzedniej. I tych wielbicieli Pendergasta na pewno nie zrazi jego wszechmocność, doskonała wiedza o wszystkim oraz domieszki... nadprzyrodzone. To i tak jest kryminał.

Z przyjemnością przedstawiamy wspaniałą powieść, przy której będziesz się śmiać i płakać, wobec której nie pozostaniesz obojętny. Powieść dla wielbicieli Śniadania u Tiffany’ego i Wielkiego Gatsby’ego. Czarująca opowieść w stylu retro, przenosząca nas do szalonego Nowego Jorku lat 30., w którym zdarzają się zarówno romantyczne miłości, jak i niebezpieczne związki. To historia młodej dziewczyny, która musiała poznać zasady gry obowiązujące w świecie wielkich oczekiwań, pragnień i pieniędzy, by pozostać sobą i nie stracić tego, co dla niej najważniejsze.

Dawno już żadna książka nie rozbawiła mnie w równy sposób. Owszem, historia jest oparta na tym, co już gdzieś, kiedyś czytaliśmy czy oglądaliśmy. Fakt, jest pełna górnolotnych zwrotów rodem z romansów. Ale jednocześnie jest arcyciekawa, lekka, przyjemna i zabawna. Ja jestem jej wielką wielbicielką. I już.

Kolejny tom bestsellerowej serii Dziedzictwa Loryjskie ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego br. Czy dojdzie do wojny, która zadecyduje o losie naszej planety? Dziedzictwa Loryjskie to bestsellerowy cykl science-fiction autorstwa niejakiego Pittacusa Lore, który roztacza wokół swojej osoby aurę tajemnicy. Utrzymuje, że posiada niezwykłe moce i przybył na naszą planetę dwanaście lat temu.

Andrzej Krajewski w książce „Największe wpadki tajnych służb” opowiada najbardziej zaskakujące historie w dziejach wywiadu. Zbiór niezwykłych opowieści o tajnych służbach z całego świata ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki. Ilu Rosjan w 1905 r. uwierzyłoby w to, że za śmierć ministra spraw wewnętrznych, carskiego stryja oraz wielu notabli odpowiada najlepszy agent rosyjskiej tajnej policji politycznej? Podobnie dwadzieścia lat później Anglicy z niedowierzaniem przyjmowali do wiadomości, że dominacji ich imperium w Azji zagroził pracownik brytyjskiego wywiadu.

Czy można uciec od tragicznych wydarzeń z przeszłości? A może lepiej spróbować je rozwikłać? Powieść „Trauma” ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Amber Hewerdine wie więcej, niż chce przyznać. Cierpi na chroniczną bezsenność od czasu, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowano jej najlepszą przyjaciółkę. Czy w jej głębokich pokładach podświadomości kryje się klucz do tragicznych wydarzeń?

„Nie idź na łatwiznę. Siedem kroków do prawdziwego sukcesu” to nowy poradnik Rory’ego Vadena, który ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Okazuje się, że czasem warto wybrać drogę z pozoru trudniejszą, by zmienić swoje życie i osiągnąć wymarzone cele. Jak pisze autor książki, żyjemy w „świecie ruchomych schodów” – chętnie wybieramy drogi na skróty i łatwe rozwiązania.

Artur Górski, redaktor naczelny magazynu „Śledczy”, przedstawia książkę „Gang”, ujawniającą kulisy działania przestępców z Pruszkowa i Wołomina. Książka ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki. „Gang” miał być opowieścią o Januszu Cz., szefie grupy przestępczej, działającej w strukturach tzw. mafii młodego Wołomina, skazanym na dożywocie za podwójne morderstwo w podwarszawskim lesie. Jednak wydarzenia, które miały miejsce dziesięć lat temu, doskonale obrazują, na czym polegała rodzima przestępczość zorganizowana, rodząca się na gruzach Pruszkowa i Wołomina.