
Tematem książki jest przemierzenie Dalekiej Północy: pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie
w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę na północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę. Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny!

„Miłości wielokrotnie dawałem się nabrać, jak wiadro do studni, woda do wiadra, nadzieja na dom. Za słowem miłość stoi dla mnie szereg opowieści, ludzi i miejsc. Przez prawie całe moje życie „Chodziło o miłość” – przy okazji jest to tytuł książki, która 18 kwietnia pojawi się w księgarniach” - opowiada Robert Rient, autor powieści.

Jest coś w tej książce. Nie wiem do końca co, ale to coś sprawia, że nie wypuściłam jej z ręki aż do samego końca. To chyba nie sama historia, w zasadzie podobna do tych, które widzieliśmy czy czytaliśmy wcześniej. To sposób, w jaki książka jest napisana. Wartko, ciekawie, tak, że całość przeżywamy, nawet jeśli historia daleka jest od naszych doświadczeń. Idealnie.

Jeśli są jakieś książki, które należy cyklicznie wznawiać, ta znalazłaby się na szczycie listy. To uniwersalna opowieść dla każdego. Dzieci przeżyją ją i zapamiętają na resztę życia. Dorośli przypomną sobie chwile młodej beztroski. Wspaniała, urzekająca, magiczna książka.

"Piekło kobiet" to zbiór felietonów drukowanych w 1929 roku, w których Boy-Żeleński włącza się do dyskusji na temat prawa kobiet do decydowania o własnym ciele, prawa do przerwania ciąży i tego, w którym momencie zaczyna się ochrona życia poczętego i jego prawo do opieki prawnej. Autor podaje dosadne przykłady, opisuje różne przypadki, a jego słowa i dzisiaj można odczytać jako apel do rządzących o analizy zjawisk towarzyszących restrykcyjnym zapisom w ustawie o planowaniu rodziny - podziemia aborcyjnego czy rozwijającej się współcześnie turystyki aborcyjnej i aborcji farmakologicznej.

To bardzo nierówna książka. Z jednej strony mamy prawdziwie dramatyczną historię, z drugiej - wszystko, aby zrobić z tego dramatyzmu jeszcze większy dramatyzm. Zupełnie niepotrzebnie, bo całość przejmuje już na starcie. A tak jest trochę przekoloryzowana. Chociaż i tak się przejęłam.

Kiedy dogania was tajemnica, którą chcielibyście zagrzebać gdzieś daleko w przeszłości – OTO mamy idealny materiał na książkę. „Grzesznica” porwała nas bez reszty, dlatego chcemy się nią z wami podzielić. Zapraszamy was do konkursu.

DROGA DO SAMOZALEŻNOŚCI to droga do przejęcia kontroli nad samym sobą. Książki z serii Drogowskazy mają służyć tym, którzy gubią się gdzieś po drodze, albo tym, którzy wybierają drogę na skróty. Cztery składające się na cykl książki to drogowskazy, które od zrozumienia pojęcia samozależności prowadzą przez spotkanie z drugim człowiekiem, pomagają zaakceptować ból w drodze przez łzy, a wszystko po to, żeby w końcu wskazać najbardziej upragnioną drogę – drogę szczęścia.

Janusz Waluś, polski emigrant w RPA, 10 kwietnia 1993 roku zastrzelił Chrisa Haniego, szefa Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i jednego z prominentnych działaczy Afrykańskiego Kongresu Narodowego, walczącego z apartheidem. Wspólnikiem Polaka był Clive Derby-Lewis, wysoko postawiony członek Partii Konserwatywnej. Wybuch krwawego konfliktu został wówczas zażegnany, a rok później Nelson Mandela został pierwszym czarnym prezydentem RPA.

Zwroty akcji, liczne przeszkody i kolejne zwycięstwa układają się w ciąg niesamowitych przygód, których nagromadzenie w okresie zaledwie trzydziestu miesięcy wydaje się graniczyć z fikcją literacką. A jednak to wydarzyło się naprawdę! Przygotowania do wyprawy Canoandes ‘79 trwały półtora roku, jej uczestnicy planowali spływ kajakowy rzekami Argentyny. Do Argentyny dotarli jednak dopiero po prawie trzech latach i po pokonaniu 100 tys. km.

„John ginie na końcu” jest powieścią, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Choć dzieją się tu zjawiska nadzwyczajne, nie jest to typowy horror ani science fiction. Absurdalne stwory, zwariowane przygody bohaterów, ich dziwaczne uzbrojenie przeciw złu, bezsensowne piosenki i wiele innych niespodzianek – wszystko to daje komiczny efekt z autentyczną przyjaźnią w tle.

Coraz częściej słyszymy o tym, że czas Kościoła już się skończył: że coraz mniej osób chodzi na mszę, jeszcze mniej przystępuje do Komunii św., nie ufamy duszpasterzom, nie podobają nam się kazania. Dla wielu Kościół to wyłącznie spory o Radio Maryja i politykę. Księża oskarżani
są o nadużycia wszelkiego rodzaju, pazerność i hipokryzję.

Dla Mai najważniejsza jest rodzina. Nie wyobraża sobie życia bez męża i synka, ale wie, że wkrótce przegra walkę z chorobą i będzie musiała odejść. Jednak jeszcze nie teraz. Przecież potrzebuje czasu na to, by ich przygotować. Kocha tak bardzo, że udaje jej się powrócić i pomóc najbliższym
ułożyć życie na nowo. Zrobi wszystko, by Steven znów mógł się zakochać, a Josh miał prawdziwą, pełną rodzinę. W tej misji pomaga jej Barney – niezwykły pies, który czasami wydaje się rozumieć
uczucia ludzi lepiej niż oni sami.

Nie tylko Armia Krajowa walczyła w okupowanej Polsce o wolność i honor. Dramatyczną, beznadziejną walkę z przeciwnikiem posiadającym przygniatającą przewagę prowadziły także oddziały żydowskich bojowników. W potrzasku między nazistami i szmalcownikami. W świecie, w którym nikomu nie można ufać. Robili wszystko, by pomścić bliskich i powstrzymać Holokaust.

Wieść o porwaniu dziecka w Warszawie rozeszła się błyskawicznie. W okolicy zdarzenia ktoś zauważył porywaczki wsiadające do czarnej wołgi. Samochód tej marki widziano za każdym razem, kiedy gdzieś
w Polsce ginęły dzieci. Jaka jest prawda o czarnej wołdze? Jakie zbrodnie kryły się w jej cieniu?

Prawdziwa historia jednego z najgroźniejszych i najskuteczniejszych pilotów F-16 w historii lotnictwa.
Zabójczo niebezpieczny. Śmiertelnie groźny.
151 misji bojowych
21 potwierdzonych zniszczeń stanowisk wyrzutni pocisków ziemia-powietrze
4 Zaszczytne Krzyże Lotnicze z Odznaką Waleczności
1 Purpurowe Serce

Pierwsza książka historyczna opisująca rządy PiS i PO! Dwie dekady wolnej Polski. Bilans III Rzeczpospolitej. Już wkrótce ukaże się książka Antoniego Dudka Historia polityczna Polski 1989– 2012. Jeden z najlepszych polskich historyków i politologów podejmuje rzetelną próbę ukazania współczesnej sytuacji politycznej. Śledzi losy liderów partyjnych i kierowanych przez nich ugrupowań. Rzuca światło na działania poszczególnych rządów oraz kontrowersje otaczające kolejne prezydentury: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego.

To niebanalna, całkowicie pozbawiona cukierkowych wątków książka o bardzo, bardzo trudnej miłości. Nie ma w niej nic niepotrzebnego, nic wciśniętego na siłę. Jest za to dużo emocji, wzruszenia i prawdy. Kończyłam potajemnie o 4 nad ranem, starając się nie obudzić śpiącej rodziny.

PRL to wdzięczny temat na wciągające książki. Dzisiejsi młodzi dorośli nie pamiętają już czasów, kiedy w sklepach było tyle, co nic, kiedy zamiast przez smsy kontaktowaliśmy się wychodząc na podwórko, gdzie bawiliśmy się w podchody i graliśmy w gumę. To były inne czasy. Warto jest o nich poczytać. Dla wspomnień. Dla czegoś nowego. Dla dobrej książki.

Kolejny romans z miasteczka Lucky Harbor. Lektura wyłącznie dla kobiet, które potrzebują się odstresować i zapomnieć o często szarej codzienności. Czyta się to szybko, z przyzwoitą dawką przyjemności. Jeśli jesteście w podróży, to może być książka idealna.