
Zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Amerykański odpowiednik “Kubusia Puchatka”
Pierwszy tom znakomitej serii Waltera R. Brooksa o prosiaczku Fryderyku I jego przyjaciołach. Na farmie państwa Beanów, jak nigdzie indziej, zwierzęta mówią ludzkim głosem! Ostatnia zima była długa I męcząca, zwierzęta postanawiają więc wybrać się na wakacje w jakieś słoneczne miejsce.

Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth.

Najlepsze przyjaciółki mają własne zasady! Poznajcie Evie i Franceskę. Evie mieszka w misateczku od zawsze. Franceska właśnie się sprowadziła. Evie jest spokojna, Franceska postrzelona. Evie dobrze wie, co i kiedy wolno mówić. Franceska ma to w nosie. Evie nie wtrąca się do spraw innych, Franceska robi to cały czas.

Nowa seria psychologiczna Beaty Pawlikowskiej! Podróżniczka o potędze podświadomości. Beata Pawlikowska znana jest nie tylko z niezwykłych podróży, które odbyła, ale także z wyjątkowego, pozytywnego podejścia do życia, ludzi i świata. Pierwszy poradnik z nowej serii zatytułowany „W dżungli podświadomości” ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Dominikana, Ateny i Chiny według National Geographic. Wszystkim miłośnikom aktywnego podróżowania Wydawnictwo G+J Książki poleca przewodniki po Dominikanie, Atenach i wyspach greckich oraz Chinach. Trzy najnowsze przewodniki z serii „Wakacje na walizkach” ukażą się 20 marca. Dominikana to tropikalny raj z pełną wigoru łacińską duszą. Niezwykłe zwierzęta żyją tu w sąsiedztwie zabytkowych fortec i jaskiń, a na ulicach i w klubach królują dźwięki szybkiego merengue i melancholijnej bachaty.

Szwajcaria w najnowszym przewodniku National Geographic. Przewodnik National Geographic po Szwajcarii ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Książka dostarcza różnorodnych i rzetelnych informacji, przydatnych dla każdego podróżnika wybierającego się do tego pięknego alpejskiego kraju. Szwajcaria to kraj, który jest symbolem dobrobytu, spokoju, przepięknych krajobrazów i cudów natury. W przewodniku National Geographic czytelnicy znajdą:

Czy 48 godzin wystarczy, by poznać Berlin, Lizbonę, Dublin lub San Francisco? Okazuje się, że przez jeden weekend można naprawdę wiele zobaczyć i poczuć klimat miasta – trzeba tylko wiedzieć, gdzie pójść. Druga część przewodnika „Poznaj miasta w 48 godzin” ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Mali podróżnicy w Turcji i Egipcie. Rodzinne obowiązki nie wykluczają czerpania przyjemności z rodzinnego podróżowania. Anna i Krzysztof Kobusowie przedstawiają serię „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie”. Przewodniki po Turcji i Egipcie ukażą się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Anna i Krzysztof Kobusowie to podróżnicy, dziennikarze i fotografowie, którzy przemierzyli dziesiątki tysięcy kilometrów wraz z dwójką dzieci, czym udowadniają, że dalekie podróże z dziećmi są możliwe. Wszystkim odważnym rodzicom polecają przewodniki idealnie dostosowane do rodzinnych dalekich wyjazdów.

Recepta na szczęśliwe życie we dwoje. Znana psychoterapeutka Harriet Lerner przedstawia praktyczny poradnik dla par. Zbiór „100 zasad udanego związku” ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J. Książka Harriet Lerner to prawdziwa skarbnica życiowych, praktycznych porad, podpowiadających jak dobrze funkcjonować w stałym związku, zachowując przy tym zdrowy rozsądek, odwagę i radość życia. Książki.

Gdyby Mesjasz żył dzisiaj… „Ostatni testament” to kolejna wciągająca książka kultowego pisarza amerykańskiego Jamesa Freya. Powieść ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Co by było, gdyby Mesjasz żył w naszych czasach? Jak ludzie zareagowaliby na wiadomość, że mieszka w Nowym Jorku, sypia z mężczyznami i że kobiety zachodzą z nim w ciążę?

„Agrowypas. Najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą” to przewodnik po polskich wsiach i miasteczkach, który ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Autor – Dariusz Jędrzejewski – udowadnia, że nie trzeba uciekać na drugi koniec świata, by naprawdę wypocząć. „Agrowypas” jest nie tylko przewodnikiem turystycznym, ale także podręcznikiem uczącym jak spędzać wolny czas na polskiej wsi. Na stronach przewodnika autor inspiruje do próby poszukiwania pięknych miejsc, w których można wypocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody, niekoniecznie zaś w tłumie turystów.

Przewodnik po uzdrowiskach. „20 najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce” to zbiór propozycji dla każdego, kto pragnie skorzystać z bogatej oferty leczniczej i turystycznej polskich uzdrowisk. Przewodnik Dariusza Jędrzejewskiego ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Kiedy Benedykt XVI ogłosił decyzję o abdykacji, cały świat wstrzymał oddech. Mnożyły się spekulacje na temat rzeczywistych powodów jego decyzji. Przez wiele dni media kreowały swoich kandydatów, podawano liczbę głosów, które mogli zebrać kolejni papabile. Jednak dla wszystkich najważniejszy był ten jeden komunikat, który zabrzmiał z loggii bazyliki św. Piotra w Watykanie dnia 13 marca 2013 r.: Habemus papam! Tego dnia cały świat usłyszał po raz pierwszy imię nowego papieża – Franciszek.

Śpij, kochanie, zapomnisz, jak spojrzysz na słońce…
Małą Hankę, wychowującą się w biednej śląskiej rodzinie, od zawsze dręczą złe sny.
W świetle dnia każdy koszmar wydaje się mniej straszny. Jest po prostu chaotyczną kombinacją porażających scen przemocy i śmierci, rozgrywających się w absurdalnych okolicznościach. Nikt nie wie, co to za miejsca. Nie zna ofiar. Ot, głupie sny. Nie warto ich rozpamiętywać.
A jednak życie dziewczynki zmierza w szaleńczym pędzie ku niezrozumiałemu końcowi. Kolejne wydarzenia są coraz bardziej intensywne, każdy dzień coraz trudniejszy, każdy rok coraz dłuższy…

Ta książka jest niczym gra komputerowa – pokonując 14 jej poziomów, czyli czytając tyle właśnie rozdziałów, poznasz 14 mitów współczesnej kultury. Kultury konsumpcyjnej. Kultury, która znalazła się właśnie na krawędzi kryzysu… Dzięki tej książce zrozumiesz, że współczesne mity – wbrew temu, co wmawiają nam spece od reklamy i marketingu – nie są drogą do szczęścia. Zwodzą nas i prowadzą na życiowe manowce. Dlatego razem z Wojciechem Eichelbergerem i Beatą Pawłowicz warto się zastanowić między innymi nad tym, czy naprawdę wszystko, co ważne można kupić za pieniądze. Czy najważniejsze jest to, by zajmować się sobą, albo mieć modna pasje? Czy kobiety są już w pełni wyemancypowane, a za to mężczyźni całkiem do niczego?

Tematem książki jest przemierzenie Dalekiej Północy: pieszo, w kanoe, na nartach, skuterem, psim zaprzęgiem, kajakiem. Od północnych rubieży Norwegii po Półwysep Kolski, Góry Mackenzie
w Kanadzie, skutą lodem rzekę Kołymę na północno-wschodniej Syberii oraz największą i najdłuższą rzekę Syberii Lenę. Od brzegów Bajkału po Ocean Arktyczny!

„Miłości wielokrotnie dawałem się nabrać, jak wiadro do studni, woda do wiadra, nadzieja na dom. Za słowem miłość stoi dla mnie szereg opowieści, ludzi i miejsc. Przez prawie całe moje życie „Chodziło o miłość” – przy okazji jest to tytuł książki, która 18 kwietnia pojawi się w księgarniach” - opowiada Robert Rient, autor powieści.

Jest coś w tej książce. Nie wiem do końca co, ale to coś sprawia, że nie wypuściłam jej z ręki aż do samego końca. To chyba nie sama historia, w zasadzie podobna do tych, które widzieliśmy czy czytaliśmy wcześniej. To sposób, w jaki książka jest napisana. Wartko, ciekawie, tak, że całość przeżywamy, nawet jeśli historia daleka jest od naszych doświadczeń. Idealnie.

Jeśli są jakieś książki, które należy cyklicznie wznawiać, ta znalazłaby się na szczycie listy. To uniwersalna opowieść dla każdego. Dzieci przeżyją ją i zapamiętają na resztę życia. Dorośli przypomną sobie chwile młodej beztroski. Wspaniała, urzekająca, magiczna książka.

"Piekło kobiet" to zbiór felietonów drukowanych w 1929 roku, w których Boy-Żeleński włącza się do dyskusji na temat prawa kobiet do decydowania o własnym ciele, prawa do przerwania ciąży i tego, w którym momencie zaczyna się ochrona życia poczętego i jego prawo do opieki prawnej. Autor podaje dosadne przykłady, opisuje różne przypadki, a jego słowa i dzisiaj można odczytać jako apel do rządzących o analizy zjawisk towarzyszących restrykcyjnym zapisom w ustawie o planowaniu rodziny - podziemia aborcyjnego czy rozwijającej się współcześnie turystyki aborcyjnej i aborcji farmakologicznej.