Nowości czytelnicze

Publikacja jest pierwszym polskojęzycznym opracowaniem książkowym na temat samodzielnego wykonania gitary elektrycznej i basowej, tym samym wypełnia w rodzimej literaturze muzycznej i technicznej istniejącą do tej pory lukę. Mimo iż większość zamieszczonych tu treści stanowi opis budowy instrumentu od podstaw, to podręcznik ten można polecić nie tylko osobom zamierzającym samodzielnie wykonać gitarę, lecz również wszystkim gitarzystom i basistom, gdyż znajdą oni tu rady dotyczące właściwej regulacji oraz napraw instrumentu, zaś wyjaśnienie technologii produkcji pomoże im zrozumieć wszelkie techniczne aspekty przedmiotu, z którym nierzadko obcują nawet kilka godzin dziennie.
W 2013 roku mija 70. rocznica niespotykanej i wstrząsającej rzezi Polaków na Wołyniu. Dla ostatnich żyjących świadków, dla potomków wszystkich Wołyniaków nie okrągła rocznica jest najważniejsza, bowiem traumatyczne przeżycia są obecne w ich codziennej egzystencji. Nie żywią nienawiści do oprawców z UPA i OUN, nie dążą do rozliczeń. Zależy im wyłącznie na pamięci o dziesiątkach tysięcy osób, które zginęły wówczas z rąk siepaczy, i na prawdzie o tamtych wydarzeniach.
Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny.Dwóch chłopców i dwa światy... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej. Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłania ofiary.
Dwa tygodnie temu na półki polskich księgarń trafiła wyjątkowa książka – dziennik czasu okupacji Helgi Weissovej i od razu znalazła się na listach bestsellerów oraz zyskała bardzo pozytywne opinie recenzentów. Swój sukces, w dużej mierze, zawdzięcza faktowi, iż są to zapiski z siedmiu lat wojny spisane przez dziecko. Dziewczynka opisuje w nich pobyt w getcie w Terezinie oraz w obozie Auschwitz-Birkenau, do którego została przewieziona wraz z matką, a także przeżycia późniejszej tułaczki aż do wyzwolenia, którego doczekała w obozie w Mauthausen.
Postapokalipsa w literaturze i filmie kojarzy się najczęściej ze zdewastowanym światem, który obróciła w ruinę wojna nuklearna bądź bliżej nieokreślona katastrofa o globalnych rozmiarach. Okazuje się jednak, że do tematu można podejść zupełnie inaczej – tak, jak zrobił to Peter Heller w swoim „Gwiazdozbiorze Psa”. W książce Hellera przyroda pozostała praktycznie nienaruszona, nie licząc skutków postępującego ocieplenia klimatu; tym, co legło w gruzach, okazała się cywilizacja człowieka.
Poznaj Lunapolis – ostatnią metropolię na samotnej planecie. Miasto artystów i morderców, którzy z zabijania uczynili sztukę, niezwykły tygiel mechanoidów, duszoinżynierów projektujących dzieci na zamówienie rodziców, eksperymentów z ciałem, które pozwalają osiągnąć perfekcję i dają szansę na przetrwanie. Oto Lunapolis – miejsce oczekiwania na Skok, który szczęśliwców przybliży do Przebudzenia, a niegodnych strąci w otchłań przeszłości.
Jest fantastyka i jest FANTASTYKA. Seria „Pozaświatowcy” należy zdecydowanie do tej drugiej kategorii. Druga część jest jeszcze lepsza od pierwszej, co przy trylogii jest niebagatelnym osiągnięciem.
Co zrobić, kiedy nie wiesz, co robić.
Decyzje dzielą się na te ważne i te trywialne. Jednym jest łatwiej je podejmować, jednym znacznie trudniej. Tym drugim może pomóc poradnik Jonathana Herringa. Ale trzeba wierzyć w jedno pozytywne działanie. Inaczej rady mogą nie poskutkować.
'Wyjechać' to powieść o wyrwaniu się z rutyny codziennego życia, skoku w niewiadome. Główny bohater odkrywa to, co jest naprawdę ważne, wyrywa się z bezpiecznego kokonu na wolność - prawdziwą wolność. Łapie pierwszy łyk świeżego powietrza, który sprawia, że może zakręcić się w głowie. Najpierw jednak musi przejść przez parę kręgów piekła. Porzuca dziewczynę i pracę, błąka się po Brazylii, szukając... sensu.
Trzeci tom sagi fantasy o potężnych magach Magistrach, Duszożercach, królach, Strażnikach i Pokutnikach. Bardzo udany; wynagradza wszystko to, co w drugiej części cyklu nie było wystarczająco satysfakcjonujące.
Kiedy nasze dziecko zachoruje, pewnie raczej szybciej sięgniemy po porady do Internetu, albo pójdziemy do lekarza. Ale tę książkę warto w wolnej chwili przeczytać. Zawarta w niej wiedza może okazać się bezcenna w przypadku kryzysu.
Ci z nas, którzy śledzili konklawe, byli bez wątpienia zaskoczeni jego zakończeniem. Jorge Mario Bergoglio nie był rozpatrywany w jakichkolwiek rankingach potencjalnych następców papieża Benedykta XVI. A jednak to on pojawił się na słynnym balkonie, wywołując medialną sensację na całym świecie. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko doczekaliśmy się książki na temat nowego papieża.
17 kwietnia 2013 roku nakładem Wydawnictwa SQN do księgarń trafi autobiografia Dennisa Rodmana, pt.: Powinienem być już martwy. Książka jest wspólnym dziełem Rodmana i dziennikarza sportowego Jacka Isenhoura. Dennis Rodman powrócił na pierwsze strony gazet dzięki skandalom - pokazał się na premierze swojej autobiografii w sukni ślubnej i makijażu, oraz chwalił się znajomością z północnokoreańskim przywódcą. Bez wątpienia może być uznany za celebrytę, ale nie można zapomnieć, że jest również jednym z najbardziej utytułowanych koszykarzy NBA.
lubię dotykać życia.
mam tak, odkąd pamiętam.
zatrzymuje mnie tu i teraz.
odczuwam to, co jest, takim, jakie jest.
z tą różnicą, że kiedyś nie uginałam karku.
i teraz mam trochę więcej cierpliwości.
zgadzam się, akceptuję.
po prostu tak ma być.

przyjmuję wszystko, co otrzymuję.
i uważnie się przyglądam.
i cieszę się, że jest.

Joanna Sałyga (Chustka)
Do sprzedaży trafiła najnowsza książka Iwony Kienzler "Dziwactwa i sekrety władców Polski". W nowej książce dowiemy się m.in. o zainteresowaniach wypełniających naszym władcom ich czas wolny oraz zajęcia, jakim oddawali się z pasją, kiedy uwolnili się do męczących obowiązków państwowych i dworskiej etykiety. Dowiemy się także, jaką rolę w ich życiu odgrywały rozkosze stołu i którzy z nich byli prawdziwymi niewolnikami mody, zasługując tym samym w oczach swych poddanych na opinię dziwaków, a którzy byli zupełnymi abnegatami w dziedzinie elegancji.
Już jutro premiera „Siły nawyku” Charlesa Duhigga. Książka, która sprzedała się na świecie w ponad milionie egzemplarzy i od ponad 40 tygodni znajduje się na w czołówce listy bestsellerów „The New York Times” wreszcie trafia do polskich księgarń. Autor książki, Charles Duhigg udowadnia, że nawyki są wszechobecne. Poranne bieganie, palenie papierosów, obgryzanie paznokci, oglądanie telewizji, ścielenie łóżka, wybór tego, co zjemy na obiad oraz decyzja o tym, czy wieczorem będziemy uprawiali seks – wszystko zależy od nawyków. One rządzą naszym życiem. Wyznaczają reguły działania firm, biurokracji państwowej i całych społeczeństw.
Co zrobić, gdy zobaczysz światełko w tunelu? Dlaczego warto nazbierać sobie odpustów na zapas? Czy w niebie będzie nudno, bo w piekle będzie ciekawsze towarzystwo? To tylko niektóre z pytań, które zawsze chciałeś zadać swojemu katechecie, ale się bałeś. Teraz jednego z najbardziej oryginalnych polskich teologów – KS. GRZEGORZA STRZELCZYKA - w dogmatyczny kozi róg spróbuje zapędzić SZYMON HOŁOWNIA
Praca mamy to katorga!
Jak powstał pomysł książki, jak wyglądała wspólna praca Jodi z córką i co, poza pisaniem, wychodzi im razem najlepiej – wywiad z Jodi Picoult i Samanthą van Leer, autorkami powieści „Z innej bajki”.
Po raz pierwszy ROD STEWART o swoim niezwykłym życiu i karierze muzycznej! Pasjonująca autobiografia legendy rock&rolla. Książka ukazuje się równocześnie z pierwszą od 10 lat płytą Roda Stewarta "Time".
Martyna Wojciechowska poleca książkę o ekspresowym, ale niebanalnym zwiedzaniu miast. Książka w sam raz na zastanowienie się, gdzie pojechać na krótki majowy wypad.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności