Nowości czytelnicze

Paulina MŁYNARSKA i Dorota WELLMAN zapraszają do świata kobiecych spraw. Pogadajmy o tym, co dla nas ważne! Najlepiej z czerwonym winem albo kawałkiem czekoladowego ciasta, które na pewno nie pójdzie nam w biodra. Kalendarzyk Niemałżeński to pochwała kobiecej przyjaźni, szczere rozmowy i bardzo sobiste listy.
Przeszłość, która ją prześladuje. Przyszłość, którą musi dopiero zbudować. Dziennik, w którym opisze swoje życie. Maya, amerykańska nastolatka, dorasta pod opieką swojej chilijskiej babci Nini i jej męża Popo, otoczona ciepłem i miłością. Ukochany Popo staje się dla niej oparciem i największym autorytetem. Jego śmierć wstrząsa całym światem Mai. Dziewczyna zaczyna szukać zapomnienia w alkoholu i narkotykach.
Jacek Piekara, autor "kultowej" sagi o Mordimerze Maddelinie, jest twórcą kontrowersyjnym, prowokującym, niejednokrotnie zaskakującym. Potrafi rozbawić, zbulwersować, wymyka się oczekiwaniom. Jego poprzednia powieść "Charakternik" rozeszła się w nakładzie około 30 000 egzemplarzy!
„Ścigając pamięć” to autobiograficzna powieść Grażyny Szapołowskiej, która wiedzie czytelnika przez dwa równoległe światy. Niezwykle poruszająca relacja z ostatnich dni życia matki autorki – Wandy Szapołowskiej, przeplata się ze wspomnieniami z pasjonującego życia aktorki. Książka ukaże się 8 maja br. nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Niezwykły, barwny i wielojęzykowy album układający się w autobiograficzną opowieść Manu Chao - jednego z najsłynniejszych i najbardziej niezależnych artystów XXI wieku. Kompozytor, pieśniarz i muzyk. Artysta i obywatel międzynarodowy. Manu Chao urodził się w Hiszpanii, mieszkał we Francji, najczęściej bywa obecnie w Brazylii, ale najbardziej lubi Barcelonę.
Znakomita tetralogia fantasy porównywana przez krytyków do książek George'a Martina*. "Próba krwi i stali" utrzymana jest w duchu realizmu - intryga jest wielowarstwowa, a bohaterowie osiągają swoje cele w walce, a nie za sprawą magicznych zdolności. Świat Sheperda, choć bliski światu feudalnemu znanemu z innych historii fantasy, obdarty jest z wszelkiego romantyzmu, choć, jak przyznaje sam autor, odsetek zgonów wśród bohaterów jest mniejszy niż w przypadku książek Martina.
Niezwykła, uhonorowana nagrodą dla najlepszego niemieckojęzycznego debiutu fantasy (2011), pierwsza powieść niemieckiej pisarki Gesy Schwartz. Pieczęć ognia to pierwszy tom tetralogii - pełna tajemnic, nastrojowa i miejscami humorystyczna historia z pogranicza gotyku i urban fantasy
Wśród najnowszych propozycji wydawniczych SQN znajdzie się książka przeznaczona dla każdego, kto pragnie osiągać sukcesy na rynku pracy. Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google? to pozycja, która w intrygujący i zabawny sposób pokazuje jak zdobyć wymarzoną pracę. Premiera książki została wyznaczona na 17 kwietnia 2013 roku.
Lubię kryminały, tym bardziej takie, gdzie dużo się dzieje. Tutaj dzieje się bardzo dużo. Nie mam absolutnie żadnego powodu, żeby zniechęcać do sięgnięcia po tę książkę. Chociaż rewelacji nie ma.
To kryminał, chociaż za mało wartki, żeby dać się porwać ostatecznie. Nie pomaga dwutorowa narracja, która spowalnia akcję. W sumie na malutki plus.
Nowe przygody bohaterki książek Broszka i Dublerka - dziewczyny obdarzonej talentem do wplątywania się w zagadkowe historie,którą polubiły nie tylko nastoletnie czytelniczki - już w księgarniach! Broszka spełnia swoje wielkie marzenie i zostaje wolontariuszką na obozie dla niepełnosprawnych. Razem z nią do malowniczej stadniny na Podlasiu trafia tytułowa prymuska – zdolna, śliczna i bogata jedynaczka. Ona ma wszystko… także pewną tajemnicę. Zresztą nie tylko ona, sensacyjnych odkryć będzie tu więcej. Także chłopak Broszki ma jej do powiedzenia coś, co wystawi ich relację na ciężką próbę. Powieść dla tych, którzy (nie) boją się zaufać.
Publikacja jest pierwszym polskojęzycznym opracowaniem książkowym na temat samodzielnego wykonania gitary elektrycznej i basowej, tym samym wypełnia w rodzimej literaturze muzycznej i technicznej istniejącą do tej pory lukę. Mimo iż większość zamieszczonych tu treści stanowi opis budowy instrumentu od podstaw, to podręcznik ten można polecić nie tylko osobom zamierzającym samodzielnie wykonać gitarę, lecz również wszystkim gitarzystom i basistom, gdyż znajdą oni tu rady dotyczące właściwej regulacji oraz napraw instrumentu, zaś wyjaśnienie technologii produkcji pomoże im zrozumieć wszelkie techniczne aspekty przedmiotu, z którym nierzadko obcują nawet kilka godzin dziennie.
W 2013 roku mija 70. rocznica niespotykanej i wstrząsającej rzezi Polaków na Wołyniu. Dla ostatnich żyjących świadków, dla potomków wszystkich Wołyniaków nie okrągła rocznica jest najważniejsza, bowiem traumatyczne przeżycia są obecne w ich codziennej egzystencji. Nie żywią nienawiści do oprawców z UPA i OUN, nie dążą do rozliczeń. Zależy im wyłącznie na pamięci o dziesiątkach tysięcy osób, które zginęły wówczas z rąk siepaczy, i na prawdzie o tamtych wydarzeniach.
Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny.Dwóch chłopców i dwa światy... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej. Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłania ofiary.
Dwa tygodnie temu na półki polskich księgarń trafiła wyjątkowa książka – dziennik czasu okupacji Helgi Weissovej i od razu znalazła się na listach bestsellerów oraz zyskała bardzo pozytywne opinie recenzentów. Swój sukces, w dużej mierze, zawdzięcza faktowi, iż są to zapiski z siedmiu lat wojny spisane przez dziecko. Dziewczynka opisuje w nich pobyt w getcie w Terezinie oraz w obozie Auschwitz-Birkenau, do którego została przewieziona wraz z matką, a także przeżycia późniejszej tułaczki aż do wyzwolenia, którego doczekała w obozie w Mauthausen.
Postapokalipsa w literaturze i filmie kojarzy się najczęściej ze zdewastowanym światem, który obróciła w ruinę wojna nuklearna bądź bliżej nieokreślona katastrofa o globalnych rozmiarach. Okazuje się jednak, że do tematu można podejść zupełnie inaczej – tak, jak zrobił to Peter Heller w swoim „Gwiazdozbiorze Psa”. W książce Hellera przyroda pozostała praktycznie nienaruszona, nie licząc skutków postępującego ocieplenia klimatu; tym, co legło w gruzach, okazała się cywilizacja człowieka.
Poznaj Lunapolis – ostatnią metropolię na samotnej planecie. Miasto artystów i morderców, którzy z zabijania uczynili sztukę, niezwykły tygiel mechanoidów, duszoinżynierów projektujących dzieci na zamówienie rodziców, eksperymentów z ciałem, które pozwalają osiągnąć perfekcję i dają szansę na przetrwanie. Oto Lunapolis – miejsce oczekiwania na Skok, który szczęśliwców przybliży do Przebudzenia, a niegodnych strąci w otchłań przeszłości.
Jest fantastyka i jest FANTASTYKA. Seria „Pozaświatowcy” należy zdecydowanie do tej drugiej kategorii. Druga część jest jeszcze lepsza od pierwszej, co przy trylogii jest niebagatelnym osiągnięciem.
Co zrobić, kiedy nie wiesz, co robić.
Decyzje dzielą się na te ważne i te trywialne. Jednym jest łatwiej je podejmować, jednym znacznie trudniej. Tym drugim może pomóc poradnik Jonathana Herringa. Ale trzeba wierzyć w jedno pozytywne działanie. Inaczej rady mogą nie poskutkować.
'Wyjechać' to powieść o wyrwaniu się z rutyny codziennego życia, skoku w niewiadome. Główny bohater odkrywa to, co jest naprawdę ważne, wyrywa się z bezpiecznego kokonu na wolność - prawdziwą wolność. Łapie pierwszy łyk świeżego powietrza, który sprawia, że może zakręcić się w głowie. Najpierw jednak musi przejść przez parę kręgów piekła. Porzuca dziewczynę i pracę, błąka się po Brazylii, szukając... sensu.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności