Nowości czytelnicze

Simon Spence opowiada nam jedną z najbardziej nieprawdopodobnych opowieści w historii z branży pop i rocka. Gdy w 1980 roku czterech niewinnie wyglądających chłopców ustawiło swoje tanie syntezatory i jeszcze tańszą perkusję elektroniczną na stołach i skrzynkach po piwie przed modnie ubraną paczką przyjaciół z miasteczka Basildon, w najśmielszych snach nie wyobrażali sobie, że już za kilka lat będą jeździć po całym świecie na tournée za miliony dolarów.
Dan Hampton, zawsze w centrum walki. Jego misją jest być celem i uniknąć zestrzelenia. Liczba misji, w których brał udział, czyni go najbardziej zabójczą Dziką Łasicą w historii. No bez jaj, kurwa! – to okrzyk bojowy Dzikich Łasic, niszczycieli pocisków rakietowych ziemia-powietrze. To oni są pierwszymi pilotami wysyłanymi do strefy wojny. Z premedytacją ściągają na siebie ogień nieprzyjaciela na ziemi. Potem tropią i niszczą stanowiska wyrzutni rakiet, czyszcząc niebo dla nadlatujących śmigłowców. Ich zadania uznaje się za najniebezpieczniejsze we współczesnej walce powietrznej.
Ciekawy przewodnik po Chinach. Dużo informacji na temat tego, co zwiedzać, jak i kiedy, a także rady dotyczące kulturalnego zachowania – przede wszystkim weźcie ze sobą wizytówki!
Co działo się, zanim Ender zaczął swoje szkolenie? Zanim wybuchła wojna z robalami, czyli mrówkopodobnymi obcymi, którzy zaatakowali Ziemię? Teraz możemy się dowiedzieć.
W czerwcu 1940 r. obywatele Wielkiej Brytanii przygotowywali się na nieuchronny atak ze strony Niemiec. Oddziały Hitlera zajęły w niedługim czasie terytorium Holandii, Belgii i Francji. Brytyjczycy wiedzieli, że wkrótce to oni będą musieli stawić czoło inwazji. Książka to zapis ustnych relacji z okresu, gdy Wielka Brytania znalazła się najbliżej utraty niepodległości w całej swojej historii.
Na historię można patrzeć na wiele sposobów. Można skoncentrować się na jej aspekcie militarnym, gospodarczym, obyczajowym lub politycznym. Można przyjąć punkt widzenia przywódców lub dowódców. Ale można też spróbować ujrzeć ją tak, jak widzieli ją zwykli ludzie. Osoby, które były świadkami wydarzeń lub bezpośrednio w nich uczestniczyły. Autorka książki przez dwadzieścia lat dokumentowała historię zagłady, nagrywając wspomnienia osób, które doświadczyły prześladowań.
Wracali z pierwszej linii, potykając się i przewracając. Nigdy wcześniej nie widziałem ludzi tak przerażonych. Kurczowo trzymali się za gardła, oczy wychodziły im na wierzch. Z rannych tryskała strumieniami krew, potykali się o ciała towarzyszy, a ci, którzy upadli, nie byli w stanie się podnieść, bo na nich przewracali się biegnący w panice inni żołnierze.
Szeregowy W. A. Quinton
2. Batalion, Fizylierzy Bedfordshire
Spokojne i poukładane życie Maddie rozpada się jak domek z kart, gdy jej mąż odchodzi do kochanki. Porzucona gospodyni domowa musi nagle zrobić zwrot o 180°, znaleźć pracę i stać się niezależna. Dziś premierę ma wzruszająca powieść obyczajowa pt. „Smak nadziei” Sherryl Woods. Mąż, ceniony pediatra, oraz dzieci zawsze byli dumą Maddie. Wokół nich ułożyła całe swoje życie – zrezygnowała z pracy zawodowej i poświęciła się prowadzeniu domu oraz wychowywaniu latorośli. Gdy mężczyznę jej życia dopada kryzys wieku średniego, Maddie nagle musi urządzić swoje życie na nowo. Głównym problemem, z jakim się styka, jest znalezienie pracy, co znacznie obniża jej samoocenę i wiarę we własne możliwości.
To debiut nowej serii wydawnictwa Znak. „Dobre strony” mają opowiadać o „miłości, przyjaźni i nadziei”. To idealna seria na wiosnę i idealna książka na popołudnie w parku. Raczej dla kobiet. Warto tylko zabrać dużo chusteczek.
Martyna Wojciechowska w serii „Kobieta na krańcu świata” opowiada o niezwykłych kobietach, które spotyka i poznaje podczas swoich podróży. Relacje z wypraw do Australii i do stolicy Japonii – Tokio, ukażą się 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Australia to swego rodzaju Ziemia Obiecana – słynie z krajobrazów, w których nie sposób się nie zakochać, zwierząt, rozczulających tak bardzo, że z miejsca chce się je zaadoptować, architektury, która nie pozwala oderwać wzroku czy kuchni pachnącej całym światem.
Odkryj to, co niewidoczne dla oka. Wydawnictwo G+J Książki przedstawia poradnik autorstwa Elżbiety Zuzanny Bronikowskiej – pisarki i psychologa, zatytułowany „Diament. Duchowa strona człowieka”. Poradnik ukaże się na rynku 17 kwietnia. Elżbieta Zuzanna Bronikowska na kartach swojego poradnika przekonuje, że złożoność człowieka pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym powinna inspirować go do odkrywania wewnętrznych obszarów niedostępnych dla oczu.
Jacek Bonecki, fotograf-pasjonat, przedstawia uniwersalny poradnik, będący jednocześnie opowieścią o fotograficznej przygodzie, którą można rozpocząć w każdej chwili. Jego poradnik „Fotograf w podróży” ukaże się pod marką National Geographic 3 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Obłędnie proste. Obsesja, która napędza sukces Apple’a” to poradnik biznesowy autorstwa Kena Segalla, przedstawiający fenomen najcenniejszej obecnie firmy na świecie. Książka ukaże 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Ken Segall, dyrektor kreatywny w agencji reklamowej, odegrał kluczową rolę w odrodzeniu Apple’a. Współtworzył kampanię marketingową Think different i wymyślił nazwę dla komputera iMac, tworząc wzorzec nazewnictwa dla fali iProduktów, która wkrótce zalała rynek międzynarodowy.
„Rozmówki” Beaty Pawlikowskiej to zbiory przydatnych słówek, zdań i zwrotów w sześciu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim. Książki ukażą się na rynku 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Beata Pawlikowska jako doświadczona podróżniczka dobrze wie, jakich elementów języka powinien nauczyć się każdy, kto wybiera się do obcego kraju.
Nowe przewodniki z serii „Wakacje na walizkach”, wydawanej pod szyldem National Geographic, ukażą się 17 kwietnia. Tym razem Wydawnictwo G+J Książki zaprasza podróżników do Irlandii i do Niemiec. Irlandia to nieduża wyspa, na której królują zielone pola, urzekające wybrzeża, skoczna muzyka i roześmiani mieszkańcy. Warto poznać zarówno tajemniczy świat północnoirlandzkiej wsi, pejzaż pięknych gór i wybrzeży, jak i wyrafinowanie i dowcip Dublina, rozkosze pół golfowych, wyścigów konnych czy wędkowania w jeziorach.
Przewodnik National Geographic po Wiedniu ukaże się 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Dostarcza on niezliczonych porad dotyczących aktywnego zwiedzania stolicy Austrii, zawiera także zbiór map, trasy wycieczek, zdjęcia i grafiki. Nad pięknym modrym Dunajem leży jedno z najwspanialszych miast europejskich – światowa stolica kultury i sztuki. Gdzie warto pójść i co trzeba zobaczyć, żeby naprawdę poczuć unikalny klimat Wiednia i zachwycić się tym miastem? W przewodniku Natonal Geographic podróżnicy znajdą:
„Wielki północny Ocean Księga II. Kosmos” to druga powieść Katarzyny Szelenbaum – polskiej pisarki nagrodzonej w licznych, prestiżowych konkursach literackich. Książka trafi do księgarń 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Księga druga cyklu „Wielki Ocean Północny” przedstawia historię Rina – syna grabarza, który z racji pochodzenia jest w Królestwie Eskaflonu uważany za nieczystego.
„Stambuł i zachodnia Turcja” to kolejny przewodnik z serii „Wakacje na walizkach”, ukazującej się pod marką National Geographic. Najnowsza część pojawi się na rynku 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Jak zachować się w meczecie i jak dobić targu na tureckim bazarze? Czego warto skosztować w lokalnej cukierni Hayat i jak wygląda rejs w głąb Złotego Rogu? Co łączy ogniki zwane Chimerami z ogniem olimpijskim i skąd turecki pisarz Orhan Pamuk czerpał inspiracje do swych powieści?
„Taśmy Billy’ego Boba. Jaskinia pełna duchów” to opowieść słynnego aktora, scenarzysty, reżysera i muzyka o swoim życiu i o wyzwaniu, jakie stanowi próba przeniesienia wizji artystycznych do filmu. Biografia ze wstępem autorstwa Angeliny Jolie ukaże się 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Wspomnienia RoseMarie Terenzio to relacja z 5-letniej pracy dla Johna Juniora – dziennikarza i prawnika, tragicznie zmarłego syna prezydenta Johna F. Kennedy'ego i Jacqueline Kennedy Onassis. Biografia ukaże się 17 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Z Johnem łączyły mnie więzy prawie rodzinne i, jak to bywa w rodzinie, działaliśmy sobie na nerwy – wyznaje autorka.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności