
Smutna, wzruszająca, ale i bardzo pokrzepiająca historia o miłości córki do ojca i ojca do córki. To przepiękna historia o pokonywaniu choroby i o tym, że czasami najlepszym wyjściem jest odejść. Książka, której nie da się odłożyć.

To biografia Marii Skłodowskiej-Curie oraz jej dwóch córek, z których każda była na swój sposób wyjątkowa. Autorka skupia się relacjach matki z córkami, rzucając nowe światło na osobę legendarnej uczonej. Zwykle wyobrażamy sobie Marię Curie jako introwertyczkę zaszywającą się w laboratorium – jednak Shelley Emling ukazuje nam ją jako bez mała skandalistkę. Romans uczonej z młodszym mężczyzną ściągnął na jej głowę wściekłość francuskiego establishmentu, który odmówił jej wstępu do Francuskiej Akademii Nauk, a nawet próbował wydalić ją z Francji.

„Joyland” to pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie. Bohaterem książki jest Devin Jones, student college’u, który zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku „Joyland”. Stara się w ten sposób zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam... Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Książka Marca Patricellego „Umierać za Gdańsk” idealnie wpisuje się w obecną ostatnio w Polsce dyskusję na temat oceny polityki zagranicznej Józefa Becka, dyskusję wywołaną niedawną publikacją książki Piotra Zychowicza „Pakt Ribbentrop –Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki”. Włoski autor równie krytycznie jak Zychowicz ocenia politykę Becka, jednak w kwestii zasadniczo przyjętej linii stawienia oporu roszczeniom niemieckim zdaje się wyraźnie przyznawać Polsce rację, wykazując, że Gdańsk i „korytarz” były jedynie pretekstem służącym do doprowadzenia do konfrontacji zbrojnej z Polską.

Larysa kończy właśnie 18 lat. Ma jedno marzenie ? chce odnaleźć prawdziwą miłość. W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie i wkrótce napotyka na swojej drodze przystojnego Nieznajomego. Kilka dni później poznaje także Daniela. Od tej chwili jej życie zmienia się ? obaj mężczyźni, Gabriel i Daniel, kryją w sobie tajemnicę, która kusi Larysę, ale także przeraża. Kiedy poznaje tajemnice Guardianów i Tentatorów, jej życie nabiera tempa.

Nic dziwnego, że Paullina Simons należy do najbardziej poczytnych pisarek świata. Nawet na temat, na który, zdawałoby się, napisano już wszystko, stworzyła mądrą, sugestywną i wielowymiarową powieść, od jakiej nie sposób się oderwać! Podobno niektóre atomy wypadają czasem ze swego kursu, nagle i nieprzewidywalnie… Coś takiego dzieje się z Larissą, czterdziestoletnią żoną i matką trojga jeszcze niesamodzielnych dzieci. Kai, przypadkowo poznany młody mężczyzna ma mniej więcej tyle lat, ile ona przeżyła w małżeństwie: dwadzieścia! Zszokowana Larissa, przecież od zawsze szczęśliwa z Jaredem, brnie w romans z Kaiem całkiem zaślepiona. Lecz to nie fizyczne zaślepienie – to miłość.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z posłem Ryszardem Kaliszem, autorem książki "Ryszard i kobiety", która ukaże 8 maja się nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Spotkanie odbędzie się 9 maja 2013 r. o godz. 18:00 w salonie empik Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122, I piętro).

„Marsylski szwindel” to kolejna po „Wytrawnym przekręcie” powieść z detektywem Samem Levittem. Uroczy szelma i wytrawny detektyw Sam Levitt powraca w kolejnej karkołomnej awanturze na południu Francji. Po zakończeniu poprzedniej przygody Sam sądził, że minie sporo czasu, nim wróci do Francji, zwłaszcza że wdzięki Eleny Morales działały dostatecznie mocno, by zatrzymać go w Los Angeles. Jednak gdy bajecznie bogaty Francis Reboul proponuje zlecenie w Marsylii, Sam i Elena nie potrafią oprzeć się pokusie szukania nowych ekscytujących przeżyć, zwłaszcza w tak atrakcyjnym miejscu.

Szlachcic w opałach, czyli wrażym zakusom Bryi kres położym, mosterdzieju.
Otrzymałem do recenzji książkę Jacka Piekary pod tytułem „Szubienicznik”. Jest to utwór z popularnego w Polsce nurtu powieści historycznych pisanych przez autorów science-fiction i fantasy. Nie ma w tym nic złego, chociaż czasem zastanawiam się, co takiego jest w historii, że zainteresowała akurat tych pisarzy, których spotykało się na zjazdach Fandomu. W tym nurcie mieszczą się powieści Jacka Komudy, niektóre powieści Andrzeja Pilipiuka i K. T. Lewandowskiego, mieści się też Jacek Piekara.

Niezależnie od tego, jak oceniacie sagę o przystojnym i charyzmatycznym Christianie Grey’u, E.L. James należą się pewne zasługi. To po jej trylogii książki o romansach i seksie awansowały do pierwszej piątki najlepiej sprzedawalnych powieści. Bodajże na świecie. Teraz mamy kolejną. Może nie tak rewolucyjną jak ta o Grey’u, ale też przyjemną w odbiorze.

Już dziś prezentujemy pierwszy fragment książki Tullia Avoleda „Korzenie niebios” –w znakomitej interpretacji Krzysztofa Banaszyka. Poznacie żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, którzy tworzą drużynę mającą chronić ojca Johna Danielsa, ostatniego członkiem Kongregacji Nauki i Wiary, wyruszającego w pełną niebezpieczeństw misję. Zachęcamy do wysłuchania fragmentu.

Książka o pożądaniu, książka o seksie, książka o tajemnicy. Nie ma lepszej kombinacji, dlatego chcemy się podzielić z wami powieścią „Barwy pożądania”. Zapraszamy do konkursu i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Nagrodą będzie właśnie powieść Megan Hart. Otrzymają ją autorzy co 9 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Większość książek Picoult przyzwyczaiła nas już do pewnego, bardzo wysokiego standardu. Biorąc książki tej autorki, czytamy opowieści o głębokim zaangażowaniu społecznym. Przejmujemy się każdą, przepełnioną emocjami stroną. Tutaj jest inaczej. Lżej. Spokojniej. To książka, którą Picoult napisała z córką. Odbiorcami są raczej młodzi czytelnicy. Ale nie tylko.

Ta książka nie mogła być wydana bardziej na czasie – w Ameryce, właśnie przeprowadzono jeden zamach terrorystyczny, powód drugiego wybuchu wciąż jest jeszcze nieznany. Analogii do ostatnich dni w Bostonie jest sporo. Nora Roberts pewnie nie przewidziała zamachów, ale kolejny raz pokazała, że kryminały umie pisać doskonałe. Nawet takie o terroryzmie.

Pod koniec marca na rynku polskim, dzięki staraniom producenta (Audioteka.pl), pojawił się długo oczekiwany przez miłośników Stanisława Lema audiobook „Niezwyciężony”. „Niezwyciężony” to super produkcja, wielowymiarowy teatr dźwięku, gdzie głosy kilkudziesięciu aktorów, między innymi Daniela Olbrychskiego, Wiesława Komasy i Arkadiusza Jakubika, wcielają się w role bohaterów literackich, tworząc niespotykane słuchowisko.

„Gwiazdozbiór Psa” to opowieść o jednym z niewielu ludzi, którzy przetrwali epidemię grypy – człowieku, którego towarzystwem od kilku lat jest pies, wędka, samolot z 1956 roku i nierozstający się z bronią sąsiad. W powieści brutalność postapokaliptycznego świata zestawiona jest z pięknem surowej, nie niepokojonej przez ludzi przyrody. Opowiadając o swojej powieści, Peter Heller – pilot, wędkarz i uczestnik wielu wypraw przygodowo-podróżniczych – przyznaje, że „Gwiazdozbiór Psa” powstał jako próba zmierzenia się z problemem nieustannej chęci podporządkowania sobie przyrody przez człowieka; destrukcyjnego jego wpływu na otaczający nas świat.

Jeszcze więcej wampirów, jeszcze więcej przygód, jeszcze więcej erotyki w nowym tomie o Sookie Stackhouse, który ukazuje się 8 maja br. Do Bon Temps przybył właśnie Felipe de Castro, wampirzy król Luizjany (a także władca Arkansas i Nevady). Na pewno nie jest to najlepsza pora na znalezienie zwłok – zwłaszcza zwłok na frontowym dziedzińcu przed domem Erica, szczególnie, że ciało należy do kobiety, której krew Eric dopiero co ssał. Tajemnicę morderstwa próbują rozwikłać Sookie i Bill, który jest oficjalnym śledczym Piątej Strefy...

Studio Focus Features rozpoczyna adaptację zapowiadanej na czerwiec nowej powieści Neila Gaimana. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca Anny Kareniny i Pokuty a producentem jest Tom Hanks. Książka jest historią opowiadaną przez mężczyznę, który wspomina pewne zdarzenie ze swojego życia, kiedy miał 7 lat i lokator mieszkający u jego rodziny ukradł ich samochód i popełnił w nim samobójstwo. Śmierć ta przywołuje starożytne złe moce, których rodzina może uniknąć jedynie dzięki pomocy trzech tajemniczych kobiet mieszkających na końcu ulicy. Najmłodsza z nich uważa, że staw przy jej domu to ocean a najstarsza pamięta Wielki Wybuch…

Główny bohater niemal przez całe życie usiłował zgłębić tajemnicę i zagadkę kobiet. W obrazowy sposób przedstawia swoje doświadczenia seksualne z różnymi kobietami. Począwszy od swego pierwszego razu z przypadkowo poznaną dziewczyną poprzez młode kobiety, rozwódki, mężatki, dojrzałe i niezależne kobiety.Opisuje swoje liczne doznania seksualne i uczucia z nimi związane. Poznajemy człowieka, który chce być dobrym kochankiem i na którego kobiecy wdzięk działa w sposób nieokiełznany i gwałtowny.

Średniowieczni alchemicy z pokolenia na pokolenia przekazywali sobie plotki i strzępki informacji o starożytnym egipskim traktacie - Szmaragdowej Tablicy - zawierającym ponoć tajemnicę stworzenia świata. Część wierzyła, iż spisał ją egipski bóg Thot, inni utrzymywali, że autorstwo przypisać należy greckiemu bogu Hermesowi. Nieliczna garstka powtarzała uparcie, że Tablicę stworzył patriarcha Mojżesz.