Nowości czytelnicze

Przedstawiamy jedyną pozycję o Generale z rekomendacją JW GROM DROGA WOJOWNIKA. Jego uścisk dłoni był niczym imadło, a spojrzenie niebieskich oczu przeszywało na wylot. Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy. Stworzył GROM – jednostkę wojskową, która należy do najlepszych sił specjalnych na świecie.
ANGIELSKI fiszki SLANG I CYTATY FILMOWE to wyjątkowy zestaw 500 fiszek zawierających najważniejsze zwroty z języka potocznego i slangu. Wyrażenia zilustrowane przykładowymi zdaniami zawarte w fiszkach pomagają rozumieć żywy język angielski, który możemy usłyszeć na ulicy, wśród młodych ludzi lub w filmach. Wyrażenia pochodzą z różnych odmian angielskiego (brytyjskiego, londyńskiego cockney, amerykańskiego, australijskiego czy irlandzkiego). Zestaw haseł slangowych został uzupełniony 70 słynnymi cytatami z filmów angielskojęzycznych. Kurs podzielono na 16 grup tematycznych. Uwaga! Zestaw zawiera wulgaryzmy.
Po 9/11 świat nie mógł zostać obojętny…
Jeden fanatyczny szaleniec.
Jedna decyzja, która zmieniła losy świata.
Jak doszło do wytropienia najgroźniejszego terrorysty,
który zagroził bezpieczeństwu całego świata?
Mężczyźni są słabsi niż kobiety, bardziej przeżywają swoje porażki i potrzebują opieki – pisze w swojej najnowszej książce, poświęconej kobietom, Ryszard Kalisz. Książka zatytułowana „Ryszard i kobiety” ukaże się 8 maja br. nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Prawdziwe historie i anegdoty opowiadają między innymi o pierwszych bieszczadzkich bazach studenckich i osadzie hipisów w Caryńskiem. Czytelnik znajdzie tu też opis niezwykłych dziejów pomnika generała Świerczewskiego oraz historię znanej Chaty Socjologa. Dowie się o kościele zbudowanym w jedną noc i cerkwi odbudowanej dzięki uporowi jednego człowieka. Kombinat drzewny „Ustianowa”, wojskowe gospodarstwa rolne, plany stworzenia skansenowej wioski w Łopience i bombowa wizja towarzysza Gierka, wreszcie podróż pociągiem pod sowieckim nadzorem – to inne tematy tej bogato ilustrowanej archiwalnymi zdjęciami książki.
W swojej książce cieszący się międzynarodową sławą australijski astronom Brian Gaensler opisuje, jak dalece Wszechświat wykracza pod każdym względem poza wszystko, co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Tematem „Potęgi i piękna” są niewyobrażalne temperatury, masy, wielkości i siły, które potrafimy zmierzyć i opisać, jednak trudno uznać, że jesteśmy w stanie je pojąć. Umiejętność dokonywania pomiarów i zrozumienia, czym są wypełniające Wszechświat obiekty, jest zachwycająca, ale to, co tam napotykamy, jest tak odległe od skali zjawisk, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, jak to tylko możliwe.
Pierwsze miejsca list bestsellerów w Danii! Pewnego wrześniowego poranka na północy Zelandii wędkarz okrywa leżące w wodzie zwłoki kobiety. Lokalna policja postanawia niezwłocznie wezwać posiłki z Kopenhagi. Okazuje się bowiem, że ciało obciążono, a zamordowana to młoda cudzoziemka. Do sprawy zostaje oddelegowana Louise Rick, asystent kryminalna z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej komendy policji, która miała już do czynienia z przestępstwami popełnianymi w środowiskach imigranckich. Czyżby doszło do honorowego zabójstwa?
On wrócił. Nie błagaj, żeby nie odbierał ci życia. Módl się, żeby śmierć przyszła jak najszybciej. Wróciłem – to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim i greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie, agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i starożytnych wierzeń.
Najnowszy, piąty już, album historyczny przygód Tytusa, Romka i A’Tomka. Papcio Chmiel ponownie zaskoczy swoich czytelników. Mistrz polskiego komiksu wysyła tym razem swoich bohaterów do Akademii Szlacheckiego Korpusu Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej. Kultowa postać Tytusa staje ramię w ramię z generałem Tadeuszem Kościuszką i Kazimierzem Pułaskim, by razem walczyć o niepodległość Ameryki. Ale będzie to bitwa bez ofiar, bo autor nakreślił wojnę z właściwym sobie dystansem i humorem. Popularny rysownik nic nie traci ze swojej genialnej formy!
Heath Rayne, uroczy południowiec, wyczekiwał na okazję poznania Lucindy Caldwell, ale nawet mu się nie śniło, że gdy to nastąpi, ta pełna życia piękność znajdzie się w dramatycznym położeniu, uratował ją bowiem z lodowatej rzeki. Kiedy Lucinda otwiera oczy, ze zdumieniem stwierdza, że jest w objęciach przystojnego nieznajomego o bardzo niebezpiecznej reputacji – mężczyzny, z którym nie powinna mieć żadnych kontaktów, gdyż zabraniają jej tego reguły społeczne i jej własne ostrożne serce.
Trzecia część bestsellerowego cyklu o braciach Montgomery. Ze wszystkich braci Montgomery najtrudniej rozgryźć Rydera – twardy jak skała, opryskliwy i nietowarzyski, ale żadna kobieta nie może mu się oprzeć. Najwidoczniej z wyjątkiem Hope Beaumont, która jest menedżerką Hotelu Boonsboro. Dzięki doświadczeniu i niezawodnemu instynktowi Hope hotel funkcjonuje bez zarzutu, jednak jej wielkomiejska przeszłość przypomina o sobie serią zawstydzających wydarzeń…
Kto kocha dzieci mocniej: biologiczna matka, czy ta, która je wychowała? Życie niespełna trzydziestoletniej Elli Beene było pełne rozczarowań, dopóki na jej drodze nie stanął Joe – porzucony przez żonę młody fotograf, właściciel sklepu w małej kalifornijskiej miejscowości i ojciec dwójki dzieci. Wdzięczna losowi Ella buduje z Joem nowe życie, przejmując rolę jego żony oraz matki trzyletniej Annie i kilkumiesięcznego Zacha.
Oparta na prawdziwej rodzinnej historii powieść o Zagładzie, miłości i niegasnącej woli życia.
Na początku się pomyliłam.
Myślałam sobie: To zbyt łatwe, nosisz złote sandałki z miękkiej skóry, ciągle wplątujesz się w jakieś historie miłosne, lubisz kąpiele w Morzu Śródziemnym – czy taka dziewczyna jak ty mogłaby pisać o Shoah? Salomea, kuzynka mojej matki, jej wujowie i ciotki, kuzyni i dziadkowie żyli przed wojną na Ukrainie. Byli częścią społeczności, po której nic nie zostało.
Pobudzająca wyobraźnię opowieść o utraconej miłości i rodzinnych sekretach, sięgająca czasów hiszpańskiej wojny domowej. W przepięknej scenerii wzgórz Walencji stoi zapomniany dom, który przetrwał serię niszczycielskich najazdów wojsk generała Franco i rodzinnych dramatów. Czas odcisnął na nim swoje piętno: bielone ściany posiadłości się sypią, a zadbany ogród zamienił się w dziki gąszcz splątanych winorośli i drzewek pomarańczy.
Tajne stosunki Kościoła Katolickiego z argentyńską dyktaturą wojskową. Od papieża Pawła VI do kardynała Bergoglia. Gdy w 1979 roku Międzyamerykańska Komisja Praw Człowieka odwiedziła siedzibę Szkoły Mechanicznej Marynarki Wojennej (ESMA) w Buenos Aires, nie znalazła ani śladu po przetrzymywanych tam więźniach. Marynarka wojenna, z pomocą Kościoła, ukryła ich na wyspie Silencio, zwyczajowym miejscu wypoczynku kardynała arcybiskupa Buenos Aires.
„Daisy Miller”, „Wychowanek”, „Łgarz” i „Bestia w dżungli” to cztery spośród ponad stu opowiadań w bogatym dorobku autora. Każde z nich to świat w miniaturze i literackie arcydzieło. Daisy Miller, jedna z najsłynniejszych bohaterek Jamesa, to postać figlarna i pełna uroku, pozornie tylko próżna i powierzchowna. Swoją odwagą i buntem wobec snobistycznych postaw Europejczyków przełomu stulecia wyznacza drogę wielu bohaterkom literatury współczesnej i może uchodzić za prekursorkę nurtu feministycznego.
Ingrid Bergman, jedna z największych gwiazd kina, laureatka trzech Oscarów, zdobyła sławę w Hollywood dzięki znanemu producentowi amerykańskiemu Davidowi O. Selznickowi. Wystąpiła w słynnych na całym świecie filmach, takich jak „Casablanca”, „Anastazja”, „Dzwony Najświętszej Marii Panny”, „Urzeczona”, „Morderstwo w Orient Express”, „Stromboli”, „Jesienna sonata”.
Pierwszy tom felietonów zebranych Kisiela zawiera teksty opublikowane w latach 1945-1953 w „Tygodniku Powszechnym” – wybór ten stanowi coś w rodzaju hultajskiego bigosu. Wedle słów samego autora są tu felietony, które kocham, które lubię, które szanuję, których nie chcę, o które nie dbam i z których żartuję. Żadnych jednak bym się nie wyrzekł. Kisiel był mistrzem felietonu, który cechowała błyskotliwa inteligencja, duża przenikliwość, poczucie humoru, przewrotność, a niekiedy wręcz przekorna złośliwość.
To opowieść o uczuciach. O miłości. Tej trudnej, niszczącej, złej. Tej największej – matczynej. I tej na pozór dobrej, zwyczajnej, która jednak może doprowadzić do tragedii. O nienawiści, która pojawiła się zupełnie bez powodu, może jedynie z zazdrości. A także o przyjaźni między kobietą i mężczyzną. Tak bliskiej, że mogłaby stać się miłością, gdyby… on nie kochał innej.
Czasami dopiero na bieszczadzkiej wsi życie nabiera prawdziwego znaczenia. Filip Spalski jest pilotem, kocha latać, robił to całe życie. Pewnego dnia wraca do domu po długim locie przez Atlantyk i dowiaduje się, że jego żona odeszła. Nie chciała dłużej czekać – na niego, dziecko, na wspólne życie. Filip nagle widzi, że nic mu nie zostało. Jest sam, nie ma przyjaciół ani rodziny. Wsiada w samochód i rusza przed siebie.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności