
Marcin Ciszewski, autor bestsellerów www.ru2012.pl i Upał oraz Krzysztof Liedel, policjant, ekspert od spraw zwalczania terroryzmu przedstawiają Gliniarza. Prawdziwą opowieść o polskich policjantach. Krzysztof Liedel zawsze marzył o tym, żeby łapać bandytów. Kiedyś robił to jako policjant, a dziś jako ekspert do spraw zwalczania terroryzmu, który odpowiadał między innymi za bezpieczeństwo Euro 2012.

Rozkoszna książka dla każdego, kto lubi błyskotliwy humor i wyjątkowe, wciągające opowieści. Czytajcie, nawet jeśli nie lubicie opowieści o wampirach.

Znana piosenkarka i kompozytorka Justyna Steczkowska oraz pedagog i autorka wielu bajek Anna Kaszubska stworzyły zabawną i ciepłą opowieść, skierowaną do najmłodszych czytelników. Książka zatytułowana „Muzyka świata czyli jak obudzić Leona” ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

„Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy” to druga książka autorstwa Krzysztofa Hołowczyca. Tym razem znany rajdowiec wspólnie z Ireneuszem Iwańskim przygotował poradnik przeznaczony dla kierowców i miłośników motoryzacji. Książka ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Anna i Krzysztof Kobusowie od lat przemierzają świat razem z dwójką synków. W swojej książce radzą wszystkim odważnym rodzicom, jak zaplanować podróże z dziećmi od A do Z. „Podróżuj z dzieckiem! Poradnik praktyczny” ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Zbiór rozmów o dzieciństwie, które Joanna Rolińska przeprowadziła z wybitnymi polskimi twórcami, to próba stworzenia panoramy dzieciństwa dwudziestego wieku, na którą składa się kilkanaście indywidualnych perspektyw. Książka „Rozmowy o dzieciństwie. Raz Dwa Trzy za siebie” ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Martyna Wojciechowska zmienia kierunek. I choć wciąż pozostaje to znany już dobrze wszystkim „kraniec świata”, tym razem popularna podróżniczka napisała książki dla najmłodszych Czytelników. Dziennikarka i redaktor naczelna National Geographic Polska przybliża Dzieciom i ich Rodzicom niesamowity świat ludzi i zwierząt z najbardziej odległych zakątków naszego globu. Świat, który nie jest wymyślony ani lukrowany.

Jestem jedną z niewielu osób, którym na studiach udało się uniknąć statystyki. Dlatego troszkę z rezerwą podeszłam do tej książki. A jednak udało jej się podbić moje serce.

„Dom Wergiliusza” jest poetycką i filozoficzną opowieścią o tęsknocie do miłości idealnej,
która zdolna będzie pokonać porażającą samotność człowieka. Każdego człowieka. Bohater powoli odsuwa się od materialnego świata, w którym się realizował i dobrze sobie radził, by zgromadzić wiedzę potrzebną do połączenia się z innym bytem – Kobietą, Bogiem, Wszechświatem – i ostatecznie odkryć tajemnicę szczęścia.

Bardzo nam miło przedstawić nową serię Gorzka Czekolada, która skierowana jest do ludzi otwartych, ciekawych zagadnień świata i zagadek własnego wnętrza. „Gorzka Czekolada”, niesztampowa i emocjonująca, pozostawia na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśnia umysł i dodaje ducha. Jest antidotum na codzienność, powierzchowność i pośpiech. Mocna w tematyce, lekka w odbiorze. Ta seria uzależnia. Przez cały maj, na przystankach siedmiu największych miast będzie można zobaczyć citylighty z czekoladową reklamą naszych książek:

W księgarniach dostępna jest już nowa książka z „Zabójczej serii” Prószyńskiego i S-ki. „Palownik” to druga, po „Rzeźbiarzu”, powieść Gregory’ego Funaro. Wróciłem – to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim i greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie, agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i starożytnych wierzeń.

Kiedy pada określenie „literatura kobieca”, na myśl przychodzą powieści lekkie i optymistyczne. Ale powieść kobieca to także literatura sięgająca w głąb, odnosząca się do emocji i intuicji… Właśnie taką lekturę proponuje nam Katarzyna Mlek.

Codzienna dieta polskich dzieci zawiera zbyt dużo cukru, a to negatywnie oddziałuje na ich zdrowie, jest uzależniające oraz wpływa na sposób odżywiania się w dorosłym życiu. Nie zdajemy sobie sprawy, ile cukru jest w produktach, które powszechnie postrzegane są jako zdrowe: w sokach, smakowych wodach, czy płatkach śniadaniowych. Nadmiar słodyczy i słodkich napojów wypiera z diety wartościowe produkty, przez co dzieci i młodzież nie dostają odpowiedniej ilości składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju.

Czytałam i płakałam. Mimo wszystko jednak nie wypuściłam tej książki z ręki, aż do samego końca. A potem płakałam dalej. Polecam jednak wyłącznie kobietom.

Jeszcze więcej wampirów, jeszcze więcej przygód, jeszcze więcej erotyki w nowym tomie o Sookie Stackhouse, który ukazuje się 8 maja br. Do Bon Temps przybył właśnie Felipe de Castro, wampirzy król Luizjany (a także władca Arkansas i Nevady). Na pewno nie jest to najlepsza pora na znalezienie zwłok – zwłaszcza zwłok na frontowym dziedzińcu przed domem Erica, szczególnie, że ciało należy do kobiety, której krew Eric dopiero co ssał. Tajemnicę morderstwa próbują rozwikłać Sookie i Bill, który jest oficjalnym śledczym Piątej Strefy... Książce towarzyszy ebook Pułapka na martwego dostępny na WWW.ksiazki.pl dostępny od 8 maja 2013

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Grażyną Szapołowską, autorką książki "Ścigając pamięć, która ukaże 8 maja się nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Spotkanie odbędzie się 14 maja 2013 r. o godz. 18:00 w salonie empik Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122, I piętro).

Kolejny kryminał norweskiej pisarki Anne Holt (która była również prokuratorem, a także przez krótki czas norweskim ministrem sprawiedliwości). Jak zwykle ciekawy, z zaskakującą akcją, choć mroczniejszy niż inne powieści tej autorki.

Anna Kańtoch pisze ciekawe recenzje filmów, seriali i książek, jeśli wierzyć Wikipedii pracuje w biurze podróży, skończyła orientalistykę, ma koty. Jest osobą, którą chciałoby się poznać, a w każdym razie sprawdzać, co u niej na blogu. Potrafi też pisać. Naprawdę! A to nie takie częste na polskim rynku pisarzy fantasy/science-fiction. A mimo wszystko nie polubiłam Przedksiężycowych.

Pozwoliłam się uwieść, chociaż może nie od razu. Całość zrekompensowała mi jednak dość toporny początek. Która kobieta nie lubi sentymentalnych historii o uczuciach? Jeśli mówi, że nie – pewnie kłamie. Ale niech czyta potajemnie.

Kolejna część niesamowitego cyklu „Świadkowie. Zapomniane głosy”. Nic tak nie opowiada historii jak jej świadkowie. Całość wciąga jak najlepsza powieść.