Nowości czytelnicze

Początek lat siedemdziesiątych XX wieku. Amerykańscy żołnierze walczą w Wietnamie, ale wciąż są jeszcze żywe wspomnienia okrucieństw drugiej wojny światowej i Holokaustu. Atmosferę zagrożenia potęguje nieustający wyścig zbrojeń. Wydaje się jednak, że Gary Harkness jest jak najdalej od tych ponurych spraw. Z pewnością nie może uchodzić za szczególnie wybitnego studenta małej uczelni w północnym Teksasie, za to stanowi jedną z podpór tamtejszej drużyny futbolu amerykańskiego.
Martyna Wojciechowska zmienia kierunek. I choć wciąż pozostaje to znany już dobrze wszystkim „kraniec świata”, tym razem popularna podróżniczka napisała książki dla najmłodszych Czytelników. Dziennikarka i redaktor naczelna National Geographic Polska przybliża Dzieciom i ich Rodzicom niesamowity świat ludzi i zwierząt z najbardziej odległych zakątków naszego globu. Świat, który nie jest wymyślony ani lukrowany. Historie Martyny opowiadają o losach prawdziwych bohaterów, którzy przeżywają swoje radości i smutki, dzięki czemu uwrażliwiają Czytelników (tych młodszych, i starszych) na ważne życiowe problemy.
Ostatni tom bestsellerowej, kochanej przez polskich czytelników serii GONE Michaela Granta - cyklu, który poleca sam Stephen King! Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem. Teraz to marzenie może się ziścić, lecz nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym ocalali mogą czuć się bezpieczni?
Wśród najnowszych propozycji wydawnictwa SQN znajduje się historia kultowego zespołu rockowego Deep Purple. Deep Purple. Smoke on the water. Opowieść o dobrych nieznajomych to burzliwa historia zespołu, która powstawała na przełomie blisko 45 lat. Książka ukaże się 22 maja, a na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w dniach 16-19 maja odbyła się jej przedsprzedaż.
Pod pozornie banalnym tytułem kryje się szalenie ciekawa, wciągająca książka. To niesamowita historia o zderzeniu kultur, uczuciu mimo wszystko i wielkim wyrzeczeniu. Tej powieści nie da się przestać czytać.
Gdańsk, rok 2011. Skupieni przy prawicowej organizacji skinheadzi demonstrują na każdym kroku swoją przewagę fizyczną i jedynie słuszną ideologię „czystej rasy”. Po przeciwnej stronie barykady, w przenośni i dosłownie, stoi lewicujące ugrupowanie zrzeszające punków. Tu inicjację przechodzi Marta, pogubiona nastoletnia punkówa, która dopiero odkrywa, że przyłączenie się do subkultury oznacza wstąpienie do swego rodzaju armii.
Druga wojna światowa zaczęła się na Pomorzu Gdańskim i tu się skończyła, bo obóz koncentracyjny Stutthof Armia Czerwona wyzwoliła dopiero dwa dni po kapitulacji Trzeciej Rzeszy. W „Dymach nad Gdańskiem” Leszek Adamczewski przedstawia kilkadziesiąt sensacyjnych epizodów z dziejów prowincji Danzig-Westpreussen (Gdańsk-Prusy Zachodnie).
Lutki nie można nie lubić. Lutkę się uwielbia. Lutka zasługuje na szacunek i uznanie. Ludmiła Groszek jest początkującą panią doktor, samotnie wychowującą córeczkę, Misię. Choć jest kobietą niezwykle zdolną i zorganizowaną, musi dorabiać wieczorami, przekładając z angielskiego artykuły medyczne. Pewnego dnia jej uporządkowany świat burzy seria dziwnych, przerażających i niezrozumiałych zdarzeń.
„Dom Wergiliusza” jest poetycką i filozoficzną opowieścią o tęsknocie do miłości idealnej,
która zdolna będzie pokonać porażającą samotność człowieka. Każdego człowieka. Bohater powoli odsuwa się od materialnego świata, w którym się realizował i dobrze sobie radził, by zgromadzić wiedzę potrzebną do połączenia się z innym bytem – Kobietą, Bogiem, Wszechświatem – i ostatecznie odkryć tajemnicę szczęścia.
Grecja to kraj magiczny. Może i targany jest aktualnie kryzysem, ale nawet problemy finansowe nie są w stanie przyćmić magii tego miejsca. Jest w tym kraju wszystko. Nie ma powodów, które mogłyby zniechęcić do podróży. Ale weźcie ze sobą dobry poradnik. Na przykład ten.
Wilno. Miasto malowniczych średniowiecznych zaułków, gdzie wysmukłe białe wieżyce i majestatyczne kopuły wyrastają ponad czerwone dachy domów. Miasto niezwykłych budowli „wileńskiego baroku” i „wileńskiego klasycyzmu”. Miejsce, w którym żyli obok siebie przedstawiciele wielu nacji: Polacy, Litwini, Żydzi, Białorusini, Rosjanie, Tatarzy, Karaimi, Niemcy, Włosi, wyznawcy wielu religii: katolicyzmu, prawosławia, protestantyzmu, judaizmu, islamu.
Kiedy wojska niemieckie uderzyły w 1940 roku na Holandię, Luksemburg i Belgię, szybko przełamały obronę sprzymierzonych, a Brytyjski Korpus Ekspedycyjny znalazł się w odwrocie, który stawał się coraz bardziej chaotyczny. Pod koniec maja ponad 400 tysięcy alianckich żołnierzy znalazło się w okrążeniu w okolicach portu w Dunkierce. Nieprzyjaciel znajdował się w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od miasta. Sytuacja wymagała zdecydowanych decyzji i sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej.
Z myślą o wszystkich, którzy chcą spędzić lato aktywnie, wydawnictwo Helion przygotowało kilka propozycji. Wśród nich znalazły się m.in. nowości o tematyce biegowej autorstwa Jeffa Gallowaya - Trening mentalny biegacza i Półmaraton. Zdrowy trening i doskonałe wyniki metodą Gallowaya. To już kolejne publikacje tego autora przetłumaczone na język polski, wcześniejsze m.in Bieganie metodą Gallowaya cieszą się wśród czytelników na całym świecie ogromną popularnością.
Namiętna opowieść prosto z Sycylii. Wieloletni spór i dług, kradzież i zdrada, w którą uwikłane są aż trzy sycylijskie rodziny. Przepiękna Villa Sirena oraz mieszkańcy miasteczka Cetaria ukrywają niejedną tajemnicę. Czy Tess Angels, która zupełnie nieoczekiwanie otrzymuje w spadku stary dom na Sycylii, odkryje prawdę o przeszłości, a jednocześnie sekret matki?
Do księgarń trafiła nowa powieść duńskiej autorki kryminałów Sary Blædel, w której książkach zaczytuje się sama Camilla Läckberg. „Tylko jedno życie” to trzecia część serii o pracy asystent kryminalnej Louise Rick.
Historia miłosna z motywem wojennym. Mocny wyciskacz łez, który zniosą i pokochają przede wszystkim kobiety. Ale to żaden zarzut, wręcz odwrotnie duża zaleta. W końcu dla nas też potrzebne są osobne książki.
Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca! Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam... Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.
Jej historia jest niesamowita i nieprawdopodobna, choć wydarzyła się naprawdę. Mazarine Pingeot, nieślubna córka prezydenta Françoisa Mitterranda i Anne Pingeot - konserwatorki Muzeum d’Orsay w Paryżu, napisała książkę o swoim dzieciństwie – i o czasach, kiedy jej istnienie było jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic państwowych Francji.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Rolińską poświęcone książce "Rozmowy o dzieciństwie. Raz Dwa Trzy za siebie", które odbędzie się 28 maja o godz. 18:00 w salonie empik Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122, I piętro). Książka jest zbiorem rozmów o dzieciństwie, które Joanna Rolińska przeprowadziła z wybitnymi polskimi twórcami - to próba stworzenia panoramy dzieciństwa dwudziestego wieku, na którą składa się kilkanaście indywidualnych perspektyw.
Kolejne tomy z serii „Mały Naukowiec” ukażą się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki. „Co się dzieje w mojej głowie? Jak działa twój mózg i dlaczego robisz to, co robisz?” to książka Roberta Winstona wyjaśniająca tajniki działania ludzkiego mózgu. Z kolei w książce „Czy czujesz tę moc? Fizyka – reaktywacja!” Richard Hammond przybliża najmłodszym czytelnikom prawa fizyki.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności