
Przyjemna lektura, nie tylko dla wielbicieli polityki. To książka o marzeniach i bardzo wyjątkowej rodzinie. Lektura z kategorii pasjonująca.

Mistrz wakacyjnej lektury po raz pierwszy zaprasza czytelników w klimatyczny świat Stanów Zjednoczonych XX w - czasy wielkich fortun, ale i wielkiej niesprawiedliwości. Ciepła i wciągająca historia rodzinna, w której tytułowy zegarek z różowego złota łączy pokolenia, ale jest też katalizatorem dramatycznych wydarzeń.

Jej życie ofiarowano sekcie. Jenna jest bratanicą przywódcy Kościoła scjentologicznego. W szokującej wspomnieniowej książce opowiada o swoim życiu w samym sercu sekty i o odejściu z Kościoła. Ujawnia wstydliwe tajemnice i kontrowersyjne fakty dotyczące organizacji, do której należy wielu celebrytów. m.in.: Tom Criuse, John Travolta czy Will Smith.

Generał Mirosław Hermaszewski dołączył do grona osób, z którymi miesięcznik National Geographic Polska obchodzi w tym roku 125-lecie National Geographic Society. Jedyny jak dotąd Polak w kosmosie zagościł w czerwcowym wydaniu magazynu w jubileuszowej rubryce "Pod flagą NG”.

Mam pewien niedosyt. Niby ta część jest znacznie lepsza, bardziej wartka od swojej poprzedniczki. Ale z drugiej strony, doskonale wiem, na co stać Prestona i Childa. Na znacznie, znacznie więcej.

Któż z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet? Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie BIRKIN.

Nowa książka z bestsellerowej serii Olivera Bowdena Assassin’s Creed przenosi czytelników do świata XVIII-wiecznych intryg, międzynarodowych konfliktów i zadawnionych waśni… Śledzimy losy Haythama Kenwaya, którego sielankowe dzieciństwo przerywa nocny atak na rodzinną posiadłość. Londyński dom Kenwayów zamienia się w ruinę, ukochany ojciec ginie, a siostra zostaje uprowadzona.

Już 19 czerwca na rynku polskim ukaże się bestsellerowa książka dr Marka Hymana „Koniec z cukrzycą i otyłością”. Ostatnie badania naukowe wykazały, że zaburzenia poziomu insuliny we krwi są główną przyczyną otyłości, cukrzycy, a zarazem chorób serca ….. Czy masz nadwagę? Czy lekarz powiedział Ci, że Twoje stężenie cukru na czczo jest trochę za wysokie? Czy masz niepohamowany apetyt na słodycze i węglowodany wysokoprzetworzone?

Dlaczego postanowiła otwarcie mówić o swoim uzależnieniu? Co czuła, gdy jej bajkowe życie przerodziło się w koszmar? Kim jest jej nowy partner? Dlaczego wydała powieść erotyczną? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce Ilona Felicjańska. Cała prawda o…, która ukazała się nakładem wydawcy książek Mira 5 czerwca.

Oto nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon, nazywanej „najsilniejszą monarchinią od czasów Kleopatry”. Fascynująca, ambitna, adorowana przez mężczyzn, skłonna do intryg. Elżbieta, praprababka dziecka księżnej Kate i księcia Williama była niezwykłą postacią. Plotki o tym, że urodziła ją kucharka, nie przeszkodziły Elżbiecie zostać wybranką króla Anglii, Jerzego VI. Po śmierci męża, wbrew tradycji nakazującej wdowie po monarsze usunięcie się w cień, wywalczyła sobie nienaruszalną pozycję na scenie politycznej.

Właśnie ukazała się książka Królowa bez Nobla. Rozmowy o matematyce w serii Nauka po prostu. Jej autorzy Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda, krakowscy matematycy, a zarazem znani popularyzatorzy nauki podjęli się niełatwego zadania – przełożenia skomplikowanych zagadnień matematycznych na język zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Książka, ujęta w formę rozmów eksperta z laikiem, pełna ciekawych przykładów, anegdot, dowcipnych porównań, a przy tym bogato ilustrowana, przekonuje, że matematyka może być naprawdę fascynująca. Została pomyślana tak, żeby zadowolić zdeklarowanych humanistów, miłośników nauk ścisłych i przyrodniczych, ciekawych świata, otwartych, słowem wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć. Każdy rozdział to osobna frapująca rozmowa: o dokonaniach starożytnych filozofów, gdyż to oni zajmowali się matematyką, o liczbach, o kanonach piękna, o malarstwie, o muzyce, o wielkich uczonych, o tym co matematycy mają jeszcze do zrobienia i dlaczego nie dostają nagrody Nobla…

Książka „Mama w czterech ścianach” (wyd. Prószyński i S-ka) to szaleńczo zabawna, boleśnie szczerza, podnosząca na duchu książka o kobiecie odkrywającej blaski i cienie macierzyństwa. Odkąd na świat przyszedł jej syn Zach, świeżo upieczona mama Joy McGuire chodzi w tych samych dresach. Kocha swoje dziecko, lecz nie może znieść nieobecnego ciałem i duchem, obsesyjnie poświęconego pracy męża oraz jego wiecznie wtrącającej się matki.

764 kilometry. Pieszo i na rowerze. Przypadkiem i wbrew sobie – bo do kościoła chodzi tylko na śluby i pogrzeby – rusza na pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Walcząc ze zmęczeniem, zirytowana i zachwycona na przemian, Maria Wiernikowska, matka, żona, kochanka, korespondent wojenny i reporter klęsk żywiołowych, na drodze średniowiecznych pątników zderza się sama ze sobą.

Martyna Wojciechowska podróżuje po całym świecie od lat, dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami. Jej relacje wciągają, bo jako jedna z wybranych – ma dar zaczarowania nas swoimi słowami.

Gaia roznieciła ognisko z gałązek, które zebrała Diana. Było niewielkie, Diana wiedziała, że za chwilę się dopali, a ona zaśnie na zimnej ziemi. Dwa dni wcześniej przez chwilę miała szansę uciec do Caine’a. Caine był z Samem. Mogła uciec od Gai, pobiec do niego. Istniało jednak ryzyko, że Drake Biczoręki ją powstrzyma. Być może Gaia również. Choć z jakiegoś powodu Gaia nie pozwoliła Drake’owi zabić Caine’a. A potem Sam strzelił do niej swoim morderczym światłem i…

Bestsellerowa i najbardziej znana biografia The Beatles ukaże się na polskim rynku wydawniczym już 19 czerwca – na kilka dni przed koncertem Paula McCartney’a w Polsce.
Niekwestionowana biografia Beatlesów.
„The Sunday Times”
Po prostu porywająca biografia.
„New York Times”
Fascynująca.
„Financial Times”
Historia, która wciąż, bez względu na to, jak precyzyjnie udokumentowana, brzmi niewiarygodnie.
„Time”

Marcin Świetlicki (ur. 1961), poeta, prozaik, wokalista zespołu Świetliki. Autor dziewięciu książek poetyckich, trzech powieści i opowiadania, które w 2011 ukazały się nakładem EMG w formie Wierszy i Powieści zebranych. Jeden to jego najnowsza oryginalna książka poetycka. Mieszka w Krakowie.

Republika poetów jest po części kompendium, dążącym do zsumowania wiedzy o podstawowych problemach literatury ostatnich dziesięcioleci. Rozdziały na temat wierszy Sommera, Świetlickiego, Zadury i Sosnowskiego potwierdzają hierarchię, kształtowaną od połowy lat dziewięćdziesiątych, choć szczęśliwie jej nie wyczerpują, samych zaś poetów w hierarchiczności czy kanoniczności nie więżą.
Jest przykładem lektury, w której łączą się i kooperują ze sobą historycznoliterackie, poetologiczne i filozoficzne komponenty interpretacji.

Miałem samochód, ale wtedy, jesienią 1973 roku, przeważnie chodziłem do Joylandu piechotą z Plażowego Pensjonatu pani Sho-plaw w miasteczku Heaven’s Bay. Jakoś czułem, że tak trzeba. A nawet że tylko tak można. Z początkiem września plaża Heaven’s Beach prawie zupełnie opustoszała, co pasowało do mojego nastroju. To była najpiękniejsza jesień w moim życiu. Nawet po upływie czterdziestu lat mogę tak powiedzieć.

Powieść, wydana w 1979 r., przenosi nas do średniowiecznego Paryża za czasów panowania Ludwika IX Świętego. Jest rok 1246, w domu złotnika Szczepana Brunela i jego żony Matyldy odbyło się właśnie wesele ich piętnastoletniej córki Floriny, które stanie się zalążkiem wielkich wstrząsów dotykających całą rodzinę. Niczym przez przez filtr średniowiecznych iluminacji obserwujemy zmieniające się pory roku, chodzimy dawnymi paryskimi ulicami, uczestniczymy w codziennym życiu zamożnej rodziny mieszczańskiej, w pracy, zwyczajach, zabawie, wczuwamy się w wielkie namiętności, dramaty, rozterki i cierpienia.