Nowości czytelnicze

Nie jestem wielbicielką takich książek, ale doceniam jej styl i łatwość, z jaką się ją czyta. Dalej jednak twierdzę, że efektywność jej przesłania zależy też od naszej wiary w jej słowa.
Steve Jobs być może przeniósł się do innego świata, na pewno jednak nie odszedł w zapomnienie. Jego wizja trwa. Być może nie znaliście go nigdy osobiście, ale dzięki tej książce może być wam bliski jak nigdy. Czytajcie. Nawet jeśli nie jesteście wielbicielami technologii czy gadżetów.
Książka jest nieco bogatsza w treści niż sugeruje tytuł. Nie jest to dosłownie poradnik jak stać się lepszym kierowcą, ale swoista pogadanka o samochodach. Pogadanka, bo wszystko przedstawione jest w formie wywiadu z jednym z najlepszych polskich kierowców rajdowych. W opisie książki o formie uprzedza niejako sam autor, gdyż najpierw powstał cykl audycji radiowych a potem na ich podstawie powstała forma pisana… Można to zaliczyć jedynie in plus, gdyż czyta się dobrze, szybko… ot można połączyć przyjemne z pożytecznym (czyt. naukę z miłą lekturą).
Historia rodu Kennedych wydaje się być obciążona wyjątkową klątwą. Od jednego z najsłynniejszych zamachów prezydenckich na świecie, klątwa wcześniejszej śmierci wydaje się przechodzić na kolejnych członków klanu. Ale wszyscy byli wyjątkowi. Przeczytajcie o jednym z najmłodszych.
Znacie to powiedzenie, że cudze chwalimy a swojego nie znamy? Ta książka ostatecznie udowadnia nam, że to bardzo mądre słowa. Witamy w parkach narodowych. Kupujcie, jedźcie, doceniajcie!
Jestem gorącą orędowniczką tezy, że jeśli ktoś robi dobrze jedną rzecz, nie powinien zabierać się za drugą. Dlatego z dużym sceptycyzmem przyjęłam książkę, której współautorką jest Justyna Steczkowska. Ale na szczęście się myliłam. Do czego z przyjemnością się przyznaję.
„Ostre przedmioty” to pierwsza powieść Gillian Flynn, która nigdy wcześniej nie była wydawana w Polsce. Bestseller nagrodzony w najważniejszych konkursach literackich na świecie ukaże się na rynku 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Trzeci tom przygód agenta FBI Aloysiusa Pendergasta ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 19 czerwca. Powieść jest kontynuacją opublikowanych już tytułów „Granice szaleństwa” i „Bez litości” autorstwa słynnego duetu pisarskiego w składzie Douglas Preston i Lincoln Child. Aloysius Pendergast, próbując rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci swojej żony Helen sprzed dwunastu lat, odkrywa kolejne wątki związane z tą sprawą i natrafia na trop Przymierza – tajnej organizacji, która prawdopodobnie uprowadziła Helen.
Bohaterka powieści Samanthy Young stara się zapomnieć o przeszłości i pogrzebać dawne sekrety – okazuje się to jednak dużo trudniejsze, niż się spodziewała. Książka „Wbrew zasadom” ukaże się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
W serii zatytułowanej „W dżungli podświadomości” Beata Pawlikowska wyjaśnia swoim czytelnikom, w jaki sposób poznanie mechanizmów działania ludzkiego umysłu może pomóc osiągnąć szczęście w życiu. Drugi tom z tej serii zatytułowany „Księga kodów podświadomości” ukaże się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Dom na skarpie” to kolejna powieść Nory Roberts, jednej z najpoczytniejszych autorek na świecie. Pełen napięcia romans z sensacyjnym wątkiem w tle ukaże się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Phil Macdonald i Carl Parkes, autorzy nowego przewodnika z serii „Wakacje na walizkach” wydawanego pod marką National Geographic, zapraszają czytelników do barwnej Tajlandii. Książka ukazała się 5 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Instynkt mordercy” to nowa powieść Heather Graham, będąca umiejętnym połączeniem thrillera i romansu. Książka ukaże się na rynku 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Dariusz Jędrzejewski – autor cyklu przewodników pod tytułem „Polska Lista Przebojów” – prezentuje najnowszą część „15 rowerowych krain na aktywny urlop w Polsce”. Książka Jędrzejewskiego skierowana do miłośników rowerowych wypraw i wszystkich lubiących aktywny wypoczynek ukazała się 5 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Odliczając dni do premiery książki Assassin’s Creed: Porzuceni – najnowszego tomu bestsellerowej serii Olivera Bowdena – prezentujemy drugi jej fragment. Jego akcja rozgrywa się w posiadłości Kenwayów owej feralnej nocy, kiedy ich rodzinne szczęście legło w gruzach. To co się wtedy wydarzyło zaważy na całym dalszym życiu Haythama i jego najbliższych. To wydarzenia tej nocy zaprowadzą bohatera do Niderlandów, Ameryki, Damaszku czy Egiptu. To one sprawią, że nie spocznie, póki nie pomści śmierci ojca i nie odnajdzie uprowadzonej siostry.
Przyjemna lektura, nie tylko dla wielbicieli polityki. To książka o marzeniach i bardzo wyjątkowej rodzinie. Lektura z kategorii pasjonująca.
Mistrz wakacyjnej lektury po raz pierwszy zaprasza czytelników w klimatyczny świat Stanów Zjednoczonych XX w - czasy wielkich fortun, ale i wielkiej niesprawiedliwości. Ciepła i wciągająca historia rodzinna, w której tytułowy zegarek z różowego złota łączy pokolenia, ale jest też katalizatorem dramatycznych wydarzeń.
Jej życie ofiarowano sekcie. Jenna jest bratanicą przywódcy Kościoła scjentologicznego. W szokującej wspomnieniowej książce opowiada o swoim życiu w samym sercu sekty i o odejściu z Kościoła. Ujawnia wstydliwe tajemnice i kontrowersyjne fakty dotyczące organizacji, do której należy wielu celebrytów. m.in.: Tom Criuse, John Travolta czy Will Smith.
Generał Mirosław Hermaszewski dołączył do grona osób, z którymi miesięcznik National Geographic Polska obchodzi w tym roku 125-lecie National Geographic Society. Jedyny jak dotąd Polak w kosmosie zagościł w czerwcowym wydaniu magazynu w jubileuszowej rubryce "Pod flagą NG”.
Mam pewien niedosyt. Niby ta część jest znacznie lepsza, bardziej wartka od swojej poprzedniczki. Ale z drugiej strony, doskonale wiem, na co stać Prestona i Childa. Na znacznie, znacznie więcej.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności