Nowości czytelnicze

Porywająca historia o miłości i muzyce, o jedzeniu i o pasji. Nie ma drugiego takiego miasta jak Rzym lat 50. Brukowane ulice, fontanny i klimatyczne place pełne życia podczas upalnych dni, kafejki i bary, z których nocą dobiega muzyka… Serafina to młoda kobieta, która dorasta w malutkim mieszkanku na Zatybrzu. Dni upływają jej na opiece nad domem i siostrami, z którymi czasem śpiewa na pobliskim placu, by w ten sposób zarobić parę groszy na kino.
Powieść, wydana w 1979 r., przenosi nas do średniowiecznego Paryża za czasów panowania Ludwika IX Świętego. Jest rok 1246, w domu złotnika Szczepana Brunela i jego żony Matyldy odbyło się właśnie wesele ich piętnastoletniej córki Floriny, które stanie się zalążkiem wielkich wstrząsów dotykających całą rodzinę. Niczym przez filtr średniowiecznych iluminacji obserwujemy zmieniające się pory roku, chodzimy dawnymi paryskimi ulicami, uczestniczymy w codziennym życiu zamożnej rodziny mieszczańskiej, w pracy, zwyczajach, zabawie, wczuwamy się w wielkie namiętności, dramaty, rozterki i cierpienia.
Dziś premiera pierwszej części cyklu Dynastia Tudorów – „Król, królowa i królewska faworyta” autorstwa Anne Gracie. Ta niezwykle wciągająca powieść została oparta na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors. Opowiada o bezwzględnej walce o władzę młodego Henryka VIII i jego miłości, która zmieniła bieg historii… Powieść ukazała się nakładem wydawcy książek Mira.
Już dziś premiera książki Olivera Bowdena Assassin’s Creed: Porzuceni, najnowszego tomu bestsellerowej serii. Wyczekiwana książka Olivera Bowdena Assassin’s Creed: Porzuceni od dziś do kupienia we wszystkich dobrych księgarniach. Piąta książka z serii Assassin’s Creed jest lekturą zaskakującą. Jak podkreśla jeden z recenzentów, otrzymujemy książkę, która po raz pierwszy nie skupia się na historii znanej już fanom gry, lecz na zupełnie nowym wątku fabularnym.
Nakładem Prószyńskiego i S-ki ukazała się kolejna powieść Gregga Olsena. „Zgliszcza” to mroczny thriller o wiejących chłodem zakamarkach ludzkiej duszy i serca. Na farmie w odludnej okolicy na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych zostaje zamordowana rodzina – a nastoletni syn znika. Emily Kenyon – samotna matka i policjantka – staje na czele poszukiwań zabójcy. Ale jej nastoletnia córka Jenna jest o krok przed nią...
Znana nam z Alchemii zbrodni Nellie wyruszyła, mimo sprzeciwu swego pracodawcy, w podróż dookoła świata. Zabiera ze sobą niewiele rzeczy, głównie ubrania na zmianę i notatnik, a przede wszystkim przekonanie, że choć jest kobietą, na pewno jej się uda. Czytelnik wraz z Nellie odwiedza różne egzotyczne miejsca, od Egiptu, przez Cejlon do Hongkongu, by ostatecznie dotrzeć do Chicago. Niemal na początku wyprawy, na targu w egipskim Port Said, Nellie stała się mimowolnym świadkiem morderstwa. Na jej oczach został zabity jeden z pasażerów statku, którym razem podróżowali.
Autor opisuje fenomen największej internetowej wyszukiwarki Google, i jak sam autor twierdzi, nie jest to ani panegiryk, ani historia spiskowa, lecz próba obiektywnego opisania fenomenu Google`a, opierając się na dokumentach i potwierdzonych faktach.
W kwietniowy wieczór w Watykanie papież Benedykt XVI po raz pierwszy przekracza próg papieskich apartamentów. Radość i refleksje związane z przyjęciem najwyższej funkcji w Kościele katolickim zostają zakłócone przybyciem ojca Ambrosiano, jezuickiego spowiednika, który wręcza nowemu papieżowi list od Jana Pawła II. W ten sposób nowo wybrany Ojciec Święty zostaje włączony w rytuał celebrowany od czasów papieża Klemensa VII i poznaje tajemnicę Kościoła znaną tylko najwyższym jego dostojnikom.
Książka „Biuro Myśli Znalezionych” to zapis rozmów dziennikarza Marcina Zaborskiego, jakie przeprowadził w audycji pod tym samym tytułem, emitowanej od kilku lat na antenie radiowej Trójki. Bohaterowie tych spotkań to wybitni artyści, byli politycy, działacze społeczni, dziennikarze. Książka już 18 czerwca trafi do księgarń.
Ta książka jest wspaniała i bezcenna. Wspaniała, bo oferuje prawdziwy obraz macierzyństwa. Bezcenna, bo pokazuje nam, matkom, że nie tylko my mamy wrażenie, że przeżywamy koszmar.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z cyklu Klub NG z Marcinem Kydryńskim z okazji premiery książki "Lizbona. Muzyka moich ulic". Spotkanie odbędzie się 27 czerwca (czwartek) o godz. 18:00 w empiku Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122, I. piętro). Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
Historia człowieka, który podjął internetowe wyzwanie i bez pieniędzy dotarł na koniec świata. Bardzo oryginalny pomysł na przygodę 21. wieku. Podróż nie ma planu, kolejne destynacje zależą tylko od ofert, które Autor dostanie na Twitterze, a decyzja o kierunku wyjazdu musi zapaść nie wcześniej niż 3 dni przed wyruszeniem. Jeśli w ciągu 48 h nie wpłynie żadna oferta, przygoda będzie zakończona! Cała eskapada jest relacjonowana na Twitterze, śledzona i omawiana przez tysiące ludzi na całym świecie.
Wydawałoby się, że to historia stara jak świat... On – niepoprawny romantyk – zupełnie niespodziewanie dziedziczy po dziadku uroczą leśniczówkę i piątkę kotów. Ona po bolesnych doświadczeniach ucieka przed przeszłością na wieś. Oboje znają się od dziecka... ale Anna nie jest już piegowatą smarkulą, Anią Shirley z zaplecionymi warkoczami i głową w chmurach.
Elizabeth Westbrook – bardzo nowoczesna, jak na koniec XIX wieku, córka pułkownika Unii w wojnie secesyjnej, a obecnie szanowanego kongresmana – porzuca wygodne życie w Waszyngtonie i przybywa do miasteczka Timber Ridge na Terytorium Kolorado z całym oprzyrządowaniem do robienia zdjęć.
Czy stolarz Georg Elser, który zdetonował bombę mającą zabić Hitlera, działał w pojedynkę? A może był tylko marionetką w rękach Heinricha Himmlera? Jakimi motywami kierował się szwajcarski student Marcel Bavaud, który w 1938 roku jeździł za Hitlerem po całych Niemczech z pistoletem automatycznym? Dlaczego Rudolph-Christoph Freiherr von Gersdorf zdecydował się na atak samobójczy w berlińskim Starym Arsenale i co stanęło mu na przeszkodzie? Czy zamach Clausa Schenka Grafa von Stauffenberga 20 lipca 1944 r. w Wilczym Szańcu mógł zakończyć się sukcesem?
Przygotuj się na krwawą, mityczną podróż w głąb wikińskiej duszy, gdzie walka jest jak poezja, miłość jak klątwa, pieśń jak złoto, magia jak religia, a śmierć to zbawienie… X wiek, Skandynawia. Nastały ponure czasy. Lokalni władcy walczą o władzę i bogactwa, chrześcijańscy misjonarze z miernym skutkiem próbują wprowadzać nową wiarę. Wojownicy wolą wyruszać za morza na łupieżcze wyprawy niż bronić ludności przed demonami i czarownicami.
Pokochałyście zabawną i niesforną Bridget Jones?
Poznajcie rezolutną Issy Randall

1. Nie zakochuj się w swoim szefie
2. Babeczki, a nie dieta 
3. Rób to, co lubisz… ♥
4. I już nie becz, głupia !!!
5. …

No, właśnie. Babeczki, a nie dieta…
Szacuje się, że w 1939 roku na ziemiach Rzeczypospolitej istniało ponad dwadzieścia tysięcy dworów i pałaców. Pięćdziesiąt lat później było ich zaledwie dwieście, a i one z reguły przedstawiały widok godny pożałowania. Ogromna ilość siedzib rodowych znalazła się na ziemiach „skąd zabrano Polskę”, gdzie ich los dopełniał się szybciej i tragiczniej.
Kawaleria odrodzonej Polski powstała z wielu różnych formacji. Biedne i zniszczone wojną młode państwo polskie musiało wystawić w szybkim czasie siły zbrojne zdolne do podjęcia walki o kształt granic i ocalenie świeżo zdobytej wolności. Jednak ułani szybko stali się jednym z symboli przedwojennej Polski, a nazwiska wielu z nich na trwałe zapisały się w historii.
Już wkrótce do księgarń trafi nowa powieść islandzkiej pisarki Yrsy Sigurðardóttir, autorki nazywanej nową królową skandynawskiego kryminału. „Statek śmierci” to jej kolejny thriller z prawniczką Thorą w roli głównej. Tym razem bohaterka musi rozwikłać tajemnicę statku widma. Środek nocy w Reykjaviku. Rodzina i przyjaciele załogi czekają na przybycie luksusowego jachtu. Gdy statek z hukiem przybija do portu po kilkudniowej podróży z Lizbony, okazuje się, że na pokładzie nie ma nikogo. Do kancelarii Thory zgłaszają się rodzice jednego z członków załogi, Egira, który zaginął wraz żoną i bliźniaczkami.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności