
W maju 2012 r. zespół kierowany przez Antona Zeilingera dokonał po raz kolejny kwantowej teleportacji, tym razem, na większą odległość niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak celem eksperymentów z teleportacją stanów cząstek nie jest bicie rekordów. Przede wszystkim służą one coraz głębszemu poznaniu zjawiska splątania kwantowego – jednego z najbardziej zaskakujących zjawisk w mechanice kwantowej.

Niezwykle smakowita powieść, lekka jak suflet i aromatyczna jak najlepszy winegret. Czy można napisać powieść, która rozśmiesza do łez, chociaż opowiada o rozpadzie idealnego małżeństwa? „Zgaga” jest najlepszym przykładem na to, że owszem. Tworząc tygiel zdrady, zemsty, terapii grupowej, garnków, talerzy i duszonego mięsa, specjalistka od czarnego humoru przypomina nam, że podstawą każdej komedii, szczególnie romantycznej, są męki duszy i ciała…

Naginanie historii do własnych potrzeb, jej upiększanie, a nawet jej fałszowanie ma w Polsce bardzo długą tradycję. Naszych królów i ich czyny idealizowali nadworni kronikarze, łącznie z Gallem Anonimem, Wincentym Kadłubkiem czy Janem Długoszem, a w czasach, gdy traciliśmy niepodległość, ku pokrzepieniu serc i dusz, nieodmiennie przywoływano dawnych władców z całą długą listą ich wspaniałych zalet i bohaterskich czynów.

Pasjonująca powieść oparta na losach dziennikarki Emily Hahn w okupowanym Hongkongu w czasach drugiej wojny światowej, uznana przez „Spectator” za książkę roku. Lato 1940 roku. Stevie Steiber, młoda amerykańska dziennikarka w Hongkongu, nie przejmuje się trwającą w Europie wojną. Chociaż marzy o poważnym pisarstwie, dni upływają jej głównie na zbieraniu plotek i chodzeniu na przyjęcia.

Demaskatorska opowieść o świecie, który każdy chciałby poznać. Nieliczni mogą to przeżyć, cała reszta musi przeczytać tę książkę.

Już 1 lipca 2013 ukaże się oczekiwana przez miłośników kuchni książka „Z miłości do jedzenia. Najlepsze przepisy polskich blogerów”. Inspiracją do jej powstania były przepisy nadesłane przez blogerów, którzy wzięli udział w wyborach Kulinarnego Bloga Roku 2012 organizowanego pod auspicjami marki Lurpak.

Porywająca historia o miłości i muzyce, o jedzeniu i o pasji. Nie ma drugiego takiego miasta jak Rzym lat 50. Brukowane ulice, fontanny i klimatyczne place pełne życia podczas upalnych dni, kafejki i bary, z których nocą dobiega muzyka… Serafina to młoda kobieta, która dorasta w malutkim mieszkanku na Zatybrzu. Dni upływają jej na opiece nad domem i siostrami, z którymi czasem śpiewa na pobliskim placu, by w ten sposób zarobić parę groszy na kino.

Powieść, wydana w 1979 r., przenosi nas do średniowiecznego Paryża za czasów panowania Ludwika IX Świętego. Jest rok 1246, w domu złotnika Szczepana Brunela i jego żony Matyldy odbyło się właśnie wesele ich piętnastoletniej córki Floriny, które stanie się zalążkiem wielkich wstrząsów dotykających całą rodzinę. Niczym przez filtr średniowiecznych iluminacji obserwujemy zmieniające się pory roku, chodzimy dawnymi paryskimi ulicami, uczestniczymy w codziennym życiu zamożnej rodziny mieszczańskiej, w pracy, zwyczajach, zabawie, wczuwamy się w wielkie namiętności, dramaty, rozterki i cierpienia.

Dziś premiera pierwszej części cyklu Dynastia Tudorów – „Król, królowa i królewska faworyta” autorstwa Anne Gracie. Ta niezwykle wciągająca powieść została oparta na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors. Opowiada o bezwzględnej walce o władzę młodego Henryka VIII i jego miłości, która zmieniła bieg historii… Powieść ukazała się nakładem wydawcy książek Mira.

Już dziś premiera książki Olivera Bowdena Assassin’s Creed: Porzuceni, najnowszego tomu bestsellerowej serii. Wyczekiwana książka Olivera Bowdena Assassin’s Creed: Porzuceni od dziś do kupienia we wszystkich dobrych księgarniach. Piąta książka z serii Assassin’s Creed jest lekturą zaskakującą. Jak podkreśla jeden z recenzentów, otrzymujemy książkę, która po raz pierwszy nie skupia się na historii znanej już fanom gry, lecz na zupełnie nowym wątku fabularnym.

Nakładem Prószyńskiego i S-ki ukazała się kolejna powieść Gregga Olsena. „Zgliszcza” to mroczny thriller o wiejących chłodem zakamarkach ludzkiej duszy i serca. Na farmie w odludnej okolicy na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych zostaje zamordowana rodzina – a nastoletni syn znika. Emily Kenyon – samotna matka i policjantka – staje na czele poszukiwań zabójcy. Ale jej nastoletnia córka Jenna jest o krok przed nią...

Znana nam z Alchemii zbrodni Nellie wyruszyła, mimo sprzeciwu swego pracodawcy, w podróż dookoła świata. Zabiera ze sobą niewiele rzeczy, głównie ubrania na zmianę i notatnik, a przede wszystkim przekonanie, że choć jest kobietą, na pewno jej się uda. Czytelnik wraz z Nellie odwiedza różne egzotyczne miejsca, od Egiptu, przez Cejlon do Hongkongu, by ostatecznie dotrzeć do Chicago. Niemal na początku wyprawy, na targu w egipskim Port Said, Nellie stała się mimowolnym świadkiem morderstwa. Na jej oczach został zabity jeden z pasażerów statku, którym razem podróżowali.

Autor opisuje fenomen największej internetowej wyszukiwarki Google, i jak sam autor twierdzi, nie jest to ani panegiryk, ani historia spiskowa, lecz próba obiektywnego opisania fenomenu Google`a, opierając się na dokumentach i potwierdzonych faktach.

W kwietniowy wieczór w Watykanie papież Benedykt XVI po raz pierwszy przekracza próg papieskich apartamentów. Radość i refleksje związane z przyjęciem najwyższej funkcji w Kościele katolickim zostają zakłócone przybyciem ojca Ambrosiano, jezuickiego spowiednika, który wręcza nowemu papieżowi list od Jana Pawła II. W ten sposób nowo wybrany Ojciec Święty zostaje włączony w rytuał celebrowany od czasów papieża Klemensa VII i poznaje tajemnicę Kościoła znaną tylko najwyższym jego dostojnikom.

Książka „Biuro Myśli Znalezionych” to zapis rozmów dziennikarza Marcina Zaborskiego, jakie przeprowadził w audycji pod tym samym tytułem, emitowanej od kilku lat na antenie radiowej Trójki. Bohaterowie tych spotkań to wybitni artyści, byli politycy, działacze społeczni, dziennikarze. Książka już 18 czerwca trafi do księgarń.

Ta książka jest wspaniała i bezcenna. Wspaniała, bo oferuje prawdziwy obraz macierzyństwa. Bezcenna, bo pokazuje nam, matkom, że nie tylko my mamy wrażenie, że przeżywamy koszmar.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z cyklu Klub NG z Marcinem Kydryńskim z okazji premiery książki "Lizbona. Muzyka moich ulic". Spotkanie odbędzie się 27 czerwca (czwartek) o godz. 18:00 w empiku Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122, I. piętro). Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Historia człowieka, który podjął internetowe wyzwanie i bez pieniędzy dotarł na koniec świata. Bardzo oryginalny pomysł na przygodę 21. wieku. Podróż nie ma planu, kolejne destynacje zależą tylko od ofert, które Autor dostanie na Twitterze, a decyzja o kierunku wyjazdu musi zapaść nie wcześniej niż 3 dni przed wyruszeniem. Jeśli w ciągu 48 h nie wpłynie żadna oferta, przygoda będzie zakończona! Cała eskapada jest relacjonowana na Twitterze, śledzona i omawiana przez tysiące ludzi na całym świecie.

Wydawałoby się, że to historia stara jak świat... On – niepoprawny romantyk – zupełnie niespodziewanie dziedziczy po dziadku uroczą leśniczówkę i piątkę kotów. Ona po bolesnych doświadczeniach ucieka przed przeszłością na wieś. Oboje znają się od dziecka... ale Anna nie jest już piegowatą smarkulą, Anią Shirley z zaplecionymi warkoczami i głową w chmurach.

Elizabeth Westbrook – bardzo nowoczesna, jak na koniec XIX wieku, córka pułkownika Unii w wojnie secesyjnej, a obecnie szanowanego kongresmana – porzuca wygodne życie w Waszyngtonie i przybywa do miasteczka Timber Ridge na Terytorium Kolorado z całym oprzyrządowaniem do robienia zdjęć.