
To jedna z naszych największych ozdób. Ale w szalonej codzienności, mamy często mało czasu, żeby poświęcić włosom odpowiednią ilość uwagi. Zupełnie niesłusznie.

Gdzie uciekniesz, aby zacząć od nowa? Pewne decyzje wymagają czasu. Wiktoria bez słowa wyjaśnienia zostawiła męża, spakowała walizkę i pojechała w miejsce, które miało jej pomóc poskładać wszystko na nowo. Idealne byłyby pewnie Indie lub Toskania. Ona wybrała Chorwację. Czy podróż do Dubrownika, który zapamiętała dzięki szczęśliwym wakacjom sprzed lat, może być czymś więcej, niż tylko pogonią za wspomnieniami?

Koniec pierwszego półrocza to czas podsumowań. Oficyna Wydawnicza Impuls potwierdziła w nim swoją pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad siedemdziesiąt nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd. Nasze książki zdobyły też liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno branżowe, jak i czytelnicze.

Do księgarń trafił kolejny tom z prozą Johna Steinbecka, od 2011 wznawianą przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Tym razem, w 800-stronicowym tomie, znalazły się trzy powieści – „Pastwiska niebieskie”, „Złota czara” i „Nieznanemu bogu”.

Światłorodni muszą mieć światło, by przetrwać, dlatego chronią się w zaciszu swoich domostw przed zgubną dla nich nocą. Ich światem wstrząsają wydarzenia, które mogą zakłócić delikatną równowagę, a nawet doprowadzić do wojny. Popadną w wyniszczający konflikt z Ciemnorodnymi, dopóki obie rasy nie dostrzegą, że mają wspólnego wroga - tajemniczych i groźnych Cieniorodnych.

Świeża, wciągająca, oryginalna książka o życiu. Izabela Jung stara się przełamywać stereotypy. Zaciekawia, wzrusza, rozśmiesza. A jeśli książka wywołuje takie emocje, na pewno warto jest dać jej szansę. Nie jest doskonale. Ale jest dobrze.

Znana podróżniczka i pisarka zabiera swoich czytelników na kolejną wyprawę – tym razem jest to również podróż sentymentalna, podczas której Beata Pawlikowska wraca do stolicy Anglii i wspomina zarówno piękne chwile swojego życia, jak i te trudniejsze. „Blondynka w Londynie” ukaże się 3 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Ta książka zabierze Was w podróż w miejsce, o którym się nie zapomina, w miejsce, z którego trudno jest wrócić żywym, w miejsce, gdzie niebezpieczne jest niemal wszystko. Oprowadzi po nim Naval, były operator GROM, człowiek, który poznał sekrety sztuki przetrwania w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Polska fantastyka jest ostatnio rzadkim wydarzeniem. Jeszcze rzadszym wydarzeniem jest dobra, polska fantastyka. Książki Katarzyny Szelenbaum mają swoje rzesze wielbicieli. Chcecie dostać wszystkie trzy części? Zapraszamy do konkursu.

Nicky Pellegrino tym razem zabiera swoich czytelników w podróż w czasie do Rzymu Sophii Loren i Giny Lollobrigidy. „Rzymska przygoda” już w księgarniach! Nicky Pellegrino jest autorką takich powieści jak „Przepis na życie” czy „Wakacje w Italii”. Akcja jej najnowszej książki - „Rzymskiej przygody” (wyd. Prószyński i S-ka) - toczy się w Rzymie w latach 50. ubiegłego wieku. Bohaterka książki, Serafina, to młoda kobieta, która dorasta w malutkim mieszkanku na Zatybrzu. Dni upływają jej na opiece nad domem i siostrami, z którymi czasem śpiewa na pobliskim placu, by w ten sposób zarobić parę groszy na kino. Dziewczęta rozkochują się w bohaterach filmów wyświetlanych podczas popołudniowych seansów.

Słone ciasteczka to zbiór dziesięciu pikantnych opowiadań ero¬tycznych. Znakomity portret ludzkich uczuć, pragnień i fantazji realizowanych w stałych związkach, romansach lub pozostają¬cych jedynie w sferze pragnień… A to wszystko to przyprawione erotyczną poezją.

Z nieskrywaną radością informujemy, że wydana przez Znak Literanova książka Katherine Boo "Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju" została nominowana do prestiżowej nagrody PEN /John Kenneth Galbraith Award for Nonfiction. Nagroda ta, przyznawana jest raz na dwa lata najważniejszym tytułom z gatunku literatury faktu, które wyróżnia świeże, krytyczne spojrzenie na problemy współczesnego świata.

W nowojorskim ciasnym mieszkanku spotykają się Czarny i Biały – uniwersytecki profesor, który utracił sens życia i żyje w świecie bez Boga i były więzień, który wierzy w wielki plan, według którego toczy się życie na Ziemi. W ich dyskusji ścierają się dwa odmienne światopoglądy. Który zwycięży?

Codziennie od sześciu miesięcy, z własnej woli, spędzam kilka godzin przed komputerem i piszę o tym, co budzi mój największy z możliwych strach: o tym, czym jest śmierć dziecka dla rodziców, śmierć młodej kobiety dla jej dzieci i męża.

Miłość, ból i utrata, wierność i zdrada w poruszającej sadze o dziejach turecko-kurdyjskiej rodziny emigrantów. Powieść nominowana do Asian Man Booker Prize i Women’s Proze for Fiction. W Londynie rodzina Toprak miała zacząć nowe życie. Pembe i Adem oraz ich dzieci mieli tu być szczęśliwi. Jednakże nawet tutaj, tysiące kilometrów od Turcji, tradycja i dawne rytuały mają nad nimi ogromną władzę.

Szanowany funkcjonariusz policji w amerykańskim miasteczku Grey, Andrzej Zapolski, zostaje porwany i uwięziony. Nieznani napastnicy żądają od niego dokumentów, których nie ma, grożąc zabiciem jego żony i synka. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Co więcej, Zapolski stopniowo odkrywa, że został wplątany w międzynarodową grę wywiadów i splot prywatnych interesów, a stawką jest nie tylko życie jego najbliższych.

Czy w pracy policji jest miejsce dla jasnowidza? W książce „Dowody z innego wymiaru” przytoczone zostały historie zbrodni, przy badaniu których tradycyjne metody kryminalistyczne zawiodły. Okazuje się, że w takich sytuacjach przydać się może pomoc jasnowidza. Tytuł ukaże się 17 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Ta książka jest dowodem na to, że wymiar sprawiedliwości nie zawsze jest w stanie dotrzeć do prawdy, a rozwiązania kryminalnych zagadek rzadko są proste i logiczne. Książka „Anatomia zbrodni” ukaże się 17 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Książka psychologiczna, społeczna, kryminalna. Przede wszystkim szalenie interesująca. W zasadzie dla każdego.

Niefortunny jest polski tytuł książki. „Zgaga” ma po polsku jednoznaczne znaczenie. Angielski oryginał może mieć, co najmniej dwa. Jedno to uczucie po jedzeniu. Drugie to ból serca. Dokładnie taki, jaki przeżywa główna bohaterka.