
Czyta się ją jednym tchem, gdyż ma formę powieści - powieści, w której każde wydarzenie jest autentyczne! Prawda okazuje się znacznie ciekawsza od literackiej fikcji, a po lekturze czytelnik może samodzielnie wykryć zafałszowania dotyczące Borgiów w licznych książkach i serialach. Poza Borgiami występuje cała galeria barwnych postaci typowych dla przepojonej okrucieństwem epoki renesansu.

19 lipca do księgarń trafiło długo wyczekiwane wznowienie słynnej książki Ernsta H. Gombricha pt. ”O Sztuce”. To najpopularniejsza na świecie i niezwykle ceniona książka poświęcona zagadnieniom sztuki. Od lat stanowi doskonałe wprowadzenie do historii tego tematu, będąc przy tym sztandarową pozycją w kanonie lektur uczniów i studentów wydziałów historii sztuki, nauk plastycznych oraz pokrewnych.

22 lipca miną 2 lata od tragedii, która wydarzyła się na wyspie Utøya. Adrian Pracoń, Norweg polskiego pochodzenia, cudem przeżył atak Breivika. Książka Masakra na wyspie Utøya to jego forma terapii i próba powrotu do normalnego życia. Książka właśnie ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Pascal.

Pod trochę harlequinowskim tytułem kryje się powieść idealna dla kobiet. Lekka, przyjemna, doskonała do czytania, nawet jeśli trochę przewidywalna. To idealna wakacyjna książka dla kobiet. Bierzcie ze sobą na urlop czy wakacje.

Ten cykl wydawnictwa RM należy do najpiękniejszych albumów, jakie zagościły w naszych księgarniach. Doskonale wydane, stanowią idealny prezent. Zasługują na miejsce na półce z książkami na każdą okazję. Tym razem zapraszamy do dworów.

Nie bez powodu mówi się, że obraz wart jest tysiąca słów. Ten przepięknie wydany album opowiada o jednym z najpiękniejszych elementów naszej historii. Oglądajcie, chłońcie, dajcie na prezent.

Świadkowie – zapomniane głosy to jedna z najciekawszych serii historycznych, jakie powstały. Kiedykolwiek. Takie książki powinny być obowiązkowe na lekcjach historii.

Ukazało się nowe wydanie przewodnika turystycznego po czterech wyspach archipelagu Balearów – Majorce, Minorce, Ibizie i Formenterze. Autorka publikacji Wydawnictwa Bezdroża, Dominika Zaręba, opisuje w nim Baleary nie tylko jako region kojarzący się z rozgrzanymi słońcem plażami, kurortami nadmorskimi czy słynnymi dyskotekami, ale jako miejsce, które może być prawdziwą gratką krajoznawczą dla miłośników kultury, sztuki i przyrody.

Biografia Bogusława Meca, wszechstronnego artysty, piosenkarza, kompozytora, plastyka. Nie brakuje w niej drastycznych momentów, ale książkę przeczytać warto. Życie Meca mogłoby posłużyć za materiał na niejeden film.

24 lipca Polska Policja obchodzi swoje święto! To data szczególna dla funkcjonariuszy. Czas awansów, nominacji, odznaczeń – zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień pracują. Tymczasem my zapraszamy do lektury książki Gliniarz, Marcina Ciszewskiego i Krzysztofa Liedela.

To jedna z naszych największych ozdób. Ale w szalonej codzienności, mamy często mało czasu, żeby poświęcić włosom odpowiednią ilość uwagi. Zupełnie niesłusznie.

Gdzie uciekniesz, aby zacząć od nowa? Pewne decyzje wymagają czasu. Wiktoria bez słowa wyjaśnienia zostawiła męża, spakowała walizkę i pojechała w miejsce, które miało jej pomóc poskładać wszystko na nowo. Idealne byłyby pewnie Indie lub Toskania. Ona wybrała Chorwację. Czy podróż do Dubrownika, który zapamiętała dzięki szczęśliwym wakacjom sprzed lat, może być czymś więcej, niż tylko pogonią za wspomnieniami?

Koniec pierwszego półrocza to czas podsumowań. Oficyna Wydawnicza Impuls potwierdziła w nim swoją pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad siedemdziesiąt nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd. Nasze książki zdobyły też liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno branżowe, jak i czytelnicze.

Do księgarń trafił kolejny tom z prozą Johna Steinbecka, od 2011 wznawianą przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Tym razem, w 800-stronicowym tomie, znalazły się trzy powieści – „Pastwiska niebieskie”, „Złota czara” i „Nieznanemu bogu”.

Światłorodni muszą mieć światło, by przetrwać, dlatego chronią się w zaciszu swoich domostw przed zgubną dla nich nocą. Ich światem wstrząsają wydarzenia, które mogą zakłócić delikatną równowagę, a nawet doprowadzić do wojny. Popadną w wyniszczający konflikt z Ciemnorodnymi, dopóki obie rasy nie dostrzegą, że mają wspólnego wroga - tajemniczych i groźnych Cieniorodnych.

Świeża, wciągająca, oryginalna książka o życiu. Izabela Jung stara się przełamywać stereotypy. Zaciekawia, wzrusza, rozśmiesza. A jeśli książka wywołuje takie emocje, na pewno warto jest dać jej szansę. Nie jest doskonale. Ale jest dobrze.

Znana podróżniczka i pisarka zabiera swoich czytelników na kolejną wyprawę – tym razem jest to również podróż sentymentalna, podczas której Beata Pawlikowska wraca do stolicy Anglii i wspomina zarówno piękne chwile swojego życia, jak i te trudniejsze. „Blondynka w Londynie” ukaże się 3 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Ta książka zabierze Was w podróż w miejsce, o którym się nie zapomina, w miejsce, z którego trudno jest wrócić żywym, w miejsce, gdzie niebezpieczne jest niemal wszystko. Oprowadzi po nim Naval, były operator GROM, człowiek, który poznał sekrety sztuki przetrwania w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Polska fantastyka jest ostatnio rzadkim wydarzeniem. Jeszcze rzadszym wydarzeniem jest dobra, polska fantastyka. Książki Katarzyny Szelenbaum mają swoje rzesze wielbicieli. Chcecie dostać wszystkie trzy części? Zapraszamy do konkursu.

Nicky Pellegrino tym razem zabiera swoich czytelników w podróż w czasie do Rzymu Sophii Loren i Giny Lollobrigidy. „Rzymska przygoda” już w księgarniach! Nicky Pellegrino jest autorką takich powieści jak „Przepis na życie” czy „Wakacje w Italii”. Akcja jej najnowszej książki - „Rzymskiej przygody” (wyd. Prószyński i S-ka) - toczy się w Rzymie w latach 50. ubiegłego wieku. Bohaterka książki, Serafina, to młoda kobieta, która dorasta w malutkim mieszkanku na Zatybrzu. Dni upływają jej na opiece nad domem i siostrami, z którymi czasem śpiewa na pobliskim placu, by w ten sposób zarobić parę groszy na kino. Dziewczęta rozkochują się w bohaterach filmów wyświetlanych podczas popołudniowych seansów.