Nowości czytelnicze

Lekki i zdrowy sposób na włoską kuchnię. Gino D’Acampo – specjalista od włoskiej kuchni – przedstawia nietypową książkę kucharską przeznaczoną dla wszystkich, którzy dbają o swoją sylwetkę, ale także o swoje podniebienie. Najnowsza książka mistrza z Włoch zatytułowana „Smaczna i zdrowa kuchnia włoska” ukaże się 14 sierpnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Książka Andrzeja Krajewskiego „Jak wykuwały się fortuny” to zbiór opowieści prezentujących, do jakich czynów zdolni są ludzie, by zdobyć naprawdę wielkie pieniądze. Tytuł ukaże się 14 sierpnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Autor książki „Jak wykuwały się fortuny” udowadnia, że zarabianie pieniędzy jest jedną z największych namiętności, jakich może doświadczyć człowiek. Aby je zdobyć, ludzie są gotowi na niezwykłe poświęcenia, pracę do utraty sił i każdą podłość.
Weronika kończy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uniżenie kłaniają się sąsiedzi. A jednak życie Weroniki nie jest usłane różami. To codzienna walka o akceptację i niezależność, o siebie. Dziewczyna musi znosić uszczypliwe docinki ojca i brata oraz obojętność matki, która woli zdystansować się i odciąć od rodzinnych problemów. W szkole wcale nie jest łatwiej. Koleżanki bywają okrutne.
Nie minęły jeszcze dwa miesiące od premiery „Joylandu”, a już szykuje się kolejna gratka dla miłośników prozy Stephena Kinga. 24 września, w dniu światowej premiery najnowszej powieści mistrza horroru zatytułowanej „Doktor Sen”, książka pojawi się również w polskich księgarniach!
GENIALNA. Tylko takim słowem można opisać „Piątą falę”. To jedna z najciekawszych książek science – fiction, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich 10 lat. Kto wie, czy nie najciekawsza. I chociaż motyw inwazji z kosmosu wcale nie jest nowy – czytając tę powieść mam wrażenie, że stawiam wśród kosmitów pierwsze literackie kroki.
Ach, te ziemniaki, napisano o nich całe tomy! Pyry, grule, karduple, kartofle. My, Polacy, zjadamy ich rocznie ponad 100 kg na osobę! Co nikogo nie martwi, bo są zdrowe. Same kartofle nie tylko nie tuczą, ale nawet pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. To produkt spożywczy, który przez dłuższy czas może stanowić jedyne źródło pożywienia człowieka.
Epicka powieść o miłości, stracie, niespełnionych ambicjach i mrocznych cieniach rzucanych przez wojnę. Latem 1942 roku Kitty poznaje dwóch żołnierzy: Eda Avenella oraz Larry’ego Cornforda. Obaj się w niej zakochują, lecz tylko jeden z wzajemnością. Mężczyźni idą na wojnę, wkrótce Ed otrzymuje najwyższe odznaczenie za odwagę i wraca do domu jako bohater. Niestety, nawet najlepsi żołnierze nie muszą być dobrymi mężami.
W 1987 roku dzięki pracy amerykańskiej genetyk Rebekki Cann dowiedzieliśmy się, że za pomocą mitochondrialnego DNA można zidentyfikować wspólnych przodków wszystkich ludzi. Badania Cann dowodziły, że cała „rodzina współczesnych ludzi” powstała jako pojedyncza linia genetyczna w Afryce w ciągu ostatnich 200 000 lat.
„Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to - jak każda książka Tanyi Valko - powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i perypetiach jej znajomych. Jej fabuła odkrywa blaski i cienie operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej.
W życiu młodej malarki Niny Sadowicz zbiegają się dwa szczęśliwe wydarzenia. Zaręcza się z ukochanym Michałem, a jej obrazy zaczynają odnosić sukcesy na rynku aukcyjnym. To pierwsze zwiastuje szczęście w życiu prywatnym; drugie – pomaga jej uwierzyć, że w przyszłości będzie mogła utrzymywać się ze swojej pasji – malarstwa, a nie jak dotąd z pracy w biurze nieruchomości. Wszystko zaczyna się doskonale układać. Nina ma nadzieję, że wreszcie dostrzeże dumę również w oczach swego wymagającego ojca. Sielanka zostaje jednak przerwana…
Jak stworzyć potwora, czyli największy skandal sądowy w historii szwedzkiej kryminalistyki. Zastanawiam się, co byście o mnie pomyśleli, gdybym powiedział, że zrobiłem coś naprawdę strasznego… Tak zaczynają się wyznania Thomasa Quicka – najokrutniejszego seryjnego mordercy w szwedzkiej historii.
Śmierć kolejnych ofiar nie zbliża detektywa Jacka Murphy’ego do rozwiązania zagadki. Jaki jest cel mordercy? Czemu ma służyć śmierć kolejnych osób, zabijanych z okrucieństwem i zimną krwią? Czy wybór ofiar jest przypadkowy, czy rządzi nim jakaś nieznana Murphy’emu reguła? Żeby powstrzymać mordercę, detektyw musi odpowiedzieć na to pytanie. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że odpowiedź jest bliżej, niż przypuszcza… niebezpiecznie blisko.
Historia pięciu pokoleń japońskich kobiet rozpaczliwie zmagających się z przeznaczeniem. Pewnej wietrznej zimowej nocy Miho przyprowadza sześcioletnią córkę do domu swojej matki, Asako, i obiecuje wrócić po nią wraz z nastaniem wiosny. Gdy płatki kwiatów wiśni zaczynają opadać, Asako wie, że wnuczka zostanie z nią dłużej, niż się spodziewała, być może już na zawsze. Wiele lat wcześniej Miho opuściła rodzinny dom zraniona i pełna żalu do matki. Przyczyny, dla których tak się stało, wyjaśnia opis burzliwej historii pięciu pokoleń kobiet z rodu Tanaka, pełnej cierpienia, ale też nadziei na lepszy los.
Wszystkie dzieci popełniają błędy – czasami tragiczne w skutkach… Należący do rodziny letni dom na wybrzeżu New Jersey był dla Julie Bauer miejscem wakacyjnej sielanki… dopóki nie została zamordowana jej siedemnastoletnia siostra. Przez ponad czterdzieści lat, jakie minęły od śmierci Izzy, Julie nie zdołała uporać się z poczuciem winy, które rzuciło cień na całe jej życie, poważnie komplikując stosunki z matką i nastoletnią córką.
Kontynuacja losów bohaterów „Czarownicy”. Małgosia, już jako 22-letnia studentka, przyjeżdża na wakacje do swoich przybranych rodziców: Michała i Ady. Po kilku dniach pobytu na wsi zachowanie dziewczyny wywołuje ich niepokój. Małgosia jest blada, śnią się jej koszmary, budzi się z krzykiem, traci apetyt i dobry humor. Znika na wiele godzin, nikomu nie mówi, dokąd chodzi. Nawet Damian, przyjaciel z dzieciństwa, teraz w niej zakochany, nie wie, co dręczy dziewczynę.
Drugi tom felietonów zebranych Stefana Kisielewskiego zbiera jego teksty drukowane w latach 1945–1971 w „Tygodniku Powszechnym” wraz z tymi zatrzymanymi przez cenzurę. Wybór ten, którego dokonał sam Kisiel, ukazał się w Paryżu w roku 1972 pod tytułem „100 razy głową w ściany” i zawiera felietony według samego autora – najważniejsze i najlepsze.
Znakomita biografia Mae West autorstwa Charlotte Chandler została oparta na serii wywiadów przeprowadzonych z gwiazdą zaledwie kilka miesięcy przed jej śmiercią w 1980 roku. Jako dramatopisarka West słynęła ze skandalizujących sztuk, jako aktorka – z ról, które uczyniły z niej uosobienie seksu, i z powiedzonek, które przeszły do historii Hollywood („Nadmiar czegoś dobrego może być cudowny”, „Kiedy jestem dobra, jestem bardzo dobra, ale kiedy jestem zła, jestem jeszcze lepsza” i wiele innych).
Siódma część cyklu z Tonym Hillem i Carol Jordan. Tony Hill miał dobrą passę. Razem z detektyw Carol Jordan doprowadził do ujęcia mnóstwa groźnych przestępców – i to w tempie, które budzi zazdrość kolegów po fachu. Jest jednak pewien seryjny morderca, który ukształtował kariery ich dwojga, wcielenie zła: Jacko Vance, socjopata, którego inteligencja oraz brak jakichkolwiek skrupułów niegdyś tak uderzyły Tony’ego.
Jesteś sama. Bezbronna. Masz coś, na czym komuś bardzo zależy. I gotów jest odebrać ci to za wszelką cenę… Życie Claudii wydaje się idealne. Spodziewa się upragnionego pierwszego dziecka, ma dwóch przybranych synów, kochającego męża i piękny dom. Ale ma też zajęcie, które bardzo ją absorbuje: pracuje w opiece społecznej.
Mieli nad nami przewagę. Strzały padły z naszej lewej, gdzieś z wyższych pięter pogrążonych w mroku budynków. Zmuszeni do ukrycia nie mogliśmy odpowiedzieć ogniem. Nagle ktoś zawołał: - Kontakt z tyłu! - I wtedy uświadomiłem sobie powagę sytuacji. Kula odbiła się za nami rykoszetem. Kolejna świsnęła tuż nad głową i zrobiła dziurę w ścianie. Nim do mnie dotarło co się dzieje, obraz utonął w mroku...
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności