
Kolejna książka autorstwa Joanne Fluke z Hanną Swensen w roli detektywa-amatora, wspomaganej tradycyjnie przez rudego kota o jednym oku, matkę, siostrę oraz resztę lokalnej społeczności. Tym razem w Lake Eden, małym miasteczku w Minnesocie, dużo się dzieje i wszyscy są szalenie zajęci. Hanna nie jest wyjątkiem. Jednak niezależnie od tego, ile ma akurat na głowie, zawsze znajdzie czas, kiedy trzeba pomóc komuś z przyjaciół, szczególnie kiedy przyjaciel dopiero co został zamordowany. W tej sytuacji pomóc można tylko tropiąc mordercę.

Dla Jackie, dla Marilyn, dla Ciebie styl jest najważniejszy! Dwie kobiety, które stały się ikonami. Gdy myślisz Jackie Kennedy, mówisz: styl, elegancja, klasa. Gdy myślisz Marilyn Monroe, mówisz: seksapil, kobiecość, nieodparty urok. 11 września nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się książka „Jackie czy Marilyn? Ponadczasowe lekcje stylu” Pameli Keogh. To praktyczny i zabawny przewodnik dla kobiet – pokazuje, że można być jak Jackie lub jak Marilyn niezależnie od sytuacji, ale przede wszystkim inspiruje do poszukiwania swojego stylu.

Martyna Wojciechowska podczas swych podróży na krańce świata spotyka niezwykłe kobiety, których historie życiowe wiele mówią o kraju, w jakim żyją. W swych najnowszych dwóch książkach znana podróżniczka zabiera czytelników do Meksyku i na wyspę Samoa.

Trzy generacje, rodzinne sekrety, tragiczne omyłki. W rodzinie Topraków nie wystarczy umrzeć dwa razy, aby uniknąć przeznaczenia… Rozdzierająca serce historia o tym, że niektórych różnic nie przezwycięży nawet największa miłość, a pewnych czynów nie sposób wybaczyć.

Historia Thomasa Quicka kilka lat temu wstrząsnęła opinią publiczną. Mówi się, że to największy skandal w historii szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości. Książka Hannes Råstama – „Seryjny morderca Thomas Quick” - jest zapisem jednego z najdokładniej przygotowanych i udokumentowanych śledztw dziennikarskich, które ujawniło prawdę o "szwedzkim Hannibalu Lecterze".

„Arabska saga” Tanyi Valko okazała się prawdziwym bestsellerem, a czytelniczki z wypiekami na twarzy śledziły losy bohaterek powieści „Arabska żona”, „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”. „Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to powieść zupełnie inna od poprzednich książek pisarki, ale nie mniej wstrząsająca.

Już 28 sierpnia premiera pierwszego książkowego wydania przygód kultowej Panny Kreseczki autorstwa Wandy Chotomskiej. „Panna Kreseczka” to dziecko artystycznego duetu – wygląd nadał jej mistrz ilustracji dziecięcej – Bohdan Butenko, a o jej przygodach opowiedziała najsłynniejsza polska autorka książek dla dzieci – Wanda Chotomska. W latach 1958–1959 na ostatniej stronie cotygodniowego wydania „Świerszczyka” publikowano kolejne odcinki przygód tytułowej bohaterki. Do rąk rodziców i dzieci trafi zbiór ponad sześćdziesięciu odcinków „Panny Kreseczki” wraz z oryginalnymi ilustracjami z lat pięćdziesiątych.

Pozwolę Ci żyć.
Zanim zginiesz, musisz wszystko stracić.
Życie będzie ostatnią rzeczą, którą ci odbiorę.

Ta książka zaczarowała mnie bez reszty. To trochę kryminał, trochę powieść społeczna, trochę opowieść o rodzinie. Całość przepełniona jest melancholią, nostalgią i miłością rodzinną. Zachwyca i łapie aż do ostatniej strony.

Zbrodnia to zawsze dobry temat na książkę. Z okazji premiery nowej serii wydawnictwa G+J, zapraszamy was do konkursu. Chcecie poczytać o najbardziej przebiegłych i najmniej rozgarniętych przestępcach?

Mała rozmiarem, ale wielka duchem książeczka o zbrodni. To historie jednych z najciekawszych przestępstw, zbrodni i przekrętów, jakie dokonały się w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Jeśli lubicie takie klimaty, na pewno przepadniecie.

Tajemniczy i niebezpieczny świat handlu antykami, skarby ze scytyjskich kurhanów i zielone morze syberyjskiej tajgi, kryjące zbiorową mogiłę konwojentów transportu 60 kilogramów złota, które nigdy nie wsparło frontu wojny z Niemcami. Mroczne tajemnice starowierców i nabierający rumieńców romans antykwariusza z piękną dziennikarką...

Dziennikarz Leo Vidal zostaje wezwany przez antykwariusza z dzielnicy żydowskiej w Gironie, który odnalazł we wnętrzu starej komody plik listów Carla Gustava Junga. Ezoteryczny uczeń Freuda korespondował z lokalnym badaczem Kabały na temat daty końca świata, odkrytej w Biblii na podstawie numerycznych kalkulacji. Jednak korespondencję pomiędzy żydowskim badaczem a Jungiem kradnie groźna sekta, która również poszukuje w nich tajemniczego klucza.

Dlaczego podjęto tak tragiczną w skutkach decyzję, kiedy sytuacja na froncie warszawskim stawała się coraz bardziej skomplikowana?. Dlaczego po podjęciu decyzji nie poczyniono niezbędnych starań, by wzmocnić Okręg Warszawski i lepiej przygotować go do walki? Dlaczego władze emigracyjne do ostatniej chwili nie podjęły jednoznacznej decyzji, starając się w wyniku różnych wybiegów pozostawić ją krajowi, gdzie nie znano realiów polityki międzynarodowej?

Do księgarń trafiła właśnie książka “Sudety dla aktywnych” napisana z myślą o wszystkich, którzy nie chcą spędzać wolnego czasu przed telewizorem. To opowieść o tym czym były i są Sudety, a jednocześnie przewodnik po bogactwie kultury i natury południowo-zachodniej Polski. Czytelnik znajdzie w nim również praktyczne porady i informacje osobiście sprawdzone przez autora Roberta Szewczyka.

Cienioryt Krzysztofa Piskorskiego to literacki dwupak: porywająca przygoda w konwencji
płaszcza i szpady, a zarazem światotwórstwo najwyższej klasy, dobrze przemyślane i - co
rzadkie - odbijające się w samym sposobie poprowadzenia fabuły. Ten świat tak łatwo wciąga czytelnika, a światłocieniowy koncept Piskorskiego prędko wydaje się naturalny i oczywisty, być może dlatego, że został oparty na najdawniejszych intuicjach ludzkości: w cieniu kryć może się wszystko, a każdy człowiek ma swojego czarnego bliźniaka, cień jego myśli, uczynków i snów.

Karpaty Wschodnie, dziś leżące głównie na terytorium Ukrainy i Rumunii, w niewielkim tylko stopniu przynależą do Polski. Jednak przez lata ich związek z polską kulturą nie budził wątpliwości. Rozsławił je Oskar Kolberg, stworzył wokół nich literacką legendę Stanisław Vincenz. Przez lata praktycznie niedostępne dla turystów z Polski, od dwóch dekad zyskują ponownie na popularności. Choć dziś sława takich miejscowości letniskowych jak Kosów Huculski czy Jaremcze jest tylko wspomnieniem, to w dwudziestoleciu międzywojennym konkurowały one śmiało z Zakopanem lub Krynicą. Pierwszy był ulubionym miejscem lwowskiej bohemy, drugi zachwycał komfortem hoteli i pensjonatów.

Zapewne większość z Państwa nie ma pojęcia, kim jest Cezary Zbierzchowski. Zaręczam jednak, że wkrótce się to zmieni, bo jego debiutancka powieść, Holocaust F, z pewnością przejdzie do historii polskiej fantastyki. Jeżeli miałbym iść w porównania, powiedziałbym, że Holocaust F to powieść, jaką napisał by Jacek Dukaj, gdyby równie mocno co na warstwie naukowej skupiał się na akcji i efektownośći.

10 października polskich czytelników czeka nie lada gratka - Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi. Najbardziej rozpoznawalny duet szklanego ekranu, Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk w wyjątkowej rozmowie przedstawia barwną i nostalgiczną opowieść o czasach minionych - o szalonych prywatkach i wielkich gwiazdach, a także o modzie ulicy i pustych sklepowych półkach.

Po przeczytaniu tej książki, wiem doskonale, że zupełnie nie nadaję się na pracownika korporacji Google czy Apple. Nie zmienia to faktu, że to pasjonująca lektura, śmieszna, miejscami naprawdę stawiająca przed nami niemałe wyzwanie intelektualne. Lektura dla każdego!