
To druga odsłona przygód nastoletniej Allie Sheridan. Wartka, ciekawa historia wciąga, nawet jeśli dawno temu skończyliście swoje nastoletnie życie. Całość jest dobrą literacką rozrywką i pozostawia niedosyt. Kiedy kolejna część i dlaczego tak późno?

Chociaż wrażenie może być inne, na naszym rynku jest naprawdę mało prawdziwie porządnych przewodników turystycznych. Jeszcze mniej jest porządnych opowiadających o naszym kraju. Ten zachwyca. Po pierwszych kilku stronach od razu chce się jechać w Sudety.

Marcin budzi się po powrocie z wesela swojej siostry i niczego nie pamięta. Wiadomości na automatycznej sekretarce sugerują, że trochę wczoraj narozrabiał. Między innymi poturbował znajomego, który w ramach rekompensaty prosi, aby ten zastąpił go w pracy. Marcin zgadza się na zostanie pilotem wycieczki do Rimini, choć sam nigdy tam nie był i nic o tym miejscu nie wie. Grupa, jaką ma się zaopiekować, jest niezwykle różnorodna.

Eva Dziewięć spędziła całe swoje dotychczasowe życie w ukryciu, w podziemnym Sanktuarium. Świat, w którym się z najduje zamieszkiwany jest przez niezwykłe stworzenia, jednak Eva jest tam jedynym człowiekiem. Kiedy ktoś plądruje jej Sanktuarium i życie Evy jest zagrożone, dziewczynka po raz pierwszy opuszcza swój dom, postanawiając poznać własną przeszłość oraz odnaleźć innych ludzi. W drodze do realizacji tych celów zmierzy się z wieloma śmiertelnymi niebezpieczeństwami i pozna wśród bajecznych istot prawdziwych przyjaciół.

W tym męskim świecie, kobieta nie osiągnie niczego bez zawiłych intryg. Beatrycze z Sabaudii, hrabina Prowansji, postanowiła, że swoje cztery córki dobrze wyda za mąż, zwiększając dzięki temu rodzinne wpływy jak nikt do tej pory. Wiedziała, że kluczem do władzy jest wiedza. Z tego powodu dziewczęta od najmłodszych lat pobierały nauki – z filozofii, łaciny, astronomii, matematyki, logiki, dyplomacji, debaty, polowania, łucznictwa, a nawet fechtunku.

Przejmująca historia o miłości i nienawiści, o religijnej nietolerancji oraz nadziei, która przywraca życiu sens. Sewilla, koniec XV wieku. W Hiszpanii twardą ręką rządzi Izabela Kastylijska. Katolicka królowa, za namową swoich doradców, postanawia oczyścić kraj z Żydów, oraz potajemnie praktykujących judaizm chrześcijan. Miasto ogarnia lęk i przerażenie, które budzi jedno tylko słowo: inkwizycja. Już wkrótce w Sewilli zapłoną stosy…

„Autobiografia Neila Younga jest jak on sam – pokręcona i pełna poezji, bo też jego kariera i życie splątane są nierozerwalnie. Jak nikt łączy oldskulową tradycję z najnowocześniejszą technologią. Prawdziwy ostatni Mohikanin”.
Piotr Metz

Wszyscy kochamy Hollywood. Filmów o porwaniach dla okupu, odbijaniu zakładników jest tyle, że najczęściej człowiek już po wyjściu z kina nie odróżnia jednego filmu od drugiego. Ale prawda jest inna.

Cudna książka. Można powiedzieć, że to pół na pół książka o Brianie Johnsonie i historii motoryzacji. Brian to bowiem istny petrolhead (fani Top Gear wiedzą o co chodzi, a jak ktoś nie wie to niech nie pyta, bo nie dla niego ta książka). Najwyraźniej wziął sobie do serca, że to ma być AUTO-biografia.

Książka jest bardzo szczegółowym opisem osoby generała Sławomira Petelickiego. Powstała po jego tragicznej śmierci i niejako w kontraście z obrazem jaki pozostawił sam o sobie w książce „GROM. Siła i Honor”. Książka ta przedstawia to, jakim widzieli go rodzina, znajomi, współpracownicy poczynając od lat szkolnych aż do ostatnich dni jego życia.

Już 25 września będzie miała miejsce polska premiera debiutanckiej i obsypanej licznymi wyróżnieniami powieści Kevina Powersa pt. „Żółte ptaki”. Książka Powersa to niezwykle intensywna emocjonalnie i do głębi poruszająca historia młodego amerykańskiego szeregowca, Johna Bartle'a. Jeszcze przed misją wojskową w Iraku, podczas szkolenia w Stanach, nieopatrznie obiecał matce swojego plutonowego kolegi, Murpha, że przywiezie jej syna całego i zdrowego do domu. Teraz, po powrocie z misji, Bartle bezskutecznie próbuje dojść do siebie, mierząc się z niedawną przeszłością i usiłując nadać sens swojemu życiu.

Pierwszy inteligentny gatunek, jaki napotkał ludzkość, zaatakował bez ostrzeżenia. Bezlitosny. Nieubłagany. Niepowstrzymany. Nie mając nadziei na powstrzymanie inwazji, Ziemia chwyciła się ostatniej deski ratunku, wysyłając trzy statki kolonizacyjne – ziarna Ziemi – w różne rejony galaktyki. Rodzaj ludzki miał przetrwać... w takim czy innym miejscu.

Czy wierzysz, że jeśli dwie osoby są sobie przeznaczone, to zawsze i wszędzie się odnajdą? Czy wierzysz, że naprawdę kochamy tylko raz? Jenny od pierwszego spotkania z Billem czuła, że z tym mężczyzną spędzi resztę życia. I kiedy po kilku latach małżeństwa stanęła wobec trudnego wyboru między karierą a rodziną, nie wahała się ani przez chwilę. Jej decyzja jednak nie pozostała bez konsekwencji.

Początkiem tej historii jest fatalny rejs Titanica. Ale ta książka to coś znacznie więcej niż opowieść o śmierci w zimnej wodzie Atlantyku. To przepiękna, wielopokoleniowa opowieść o miłości, rodzinie i wielkiej nadziei. Chwyta za serce i wzrusza do ostatniej strony.

Rafał Kosik to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, autor bestsellerowej serii Felix, Net i Nika oraz docenianych zarówno przez czytelników (jest laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla), jak i krytyków i naukowców (Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego) powieści dla dorosłych. Za nieco ponad tydzeń do sprzedaży trafi zbiór krótszych tekstów, drugi po Obywatelu, który się zawiesił.

Holocaust F Cezarego Zbierzchowskiego to ambitna hard sf w nowoczesnym stylu, kreśląca kształt nieubłaganej przyszłości, opowiadająca o wojnie, w której akcje militarne same w sobie są dziełami sztuki. Jakie tajemnice kryją się w kołysce cradlera? Co w bezmiarze kosmosu odkrył tunelowiec „Heart of Darkness”, który – zapętlony w czasie i przestrzeni – po raz kolejny zbliża się do ziemskiej orbity? Czym jest plazmat, który opuścił Ziemię, a czym freny, które na niej pozostały? Jak walczyć z Szarańczą, zmodyfikowanymi „wampirami” czy zmieniającym rozkład prawdopodobieństwa morożenoje? Czy warto ocalić świat, jeśli przeminęło w nim wszystko, o co warto było walczyć? Holocaust F to dynamiczna mieszanka energii Strossa, rozmachu wizji Stephensona, pesymizmu Wattsa i więcej niż szczypty szaleństwa Dicka. Takie książki zdarzają się niezwykle rzadko, ale kiedy już się ukazują, niezmiennie stają się wielkim czytelniczym świętem.

Wnikliwe studium kariery Adolfa Hitlera, jego osobowości i umiejętności, dzięki którym stał się jednym z najpotężniejszych dyktatorów w historii. Książka Laurence’a Reesa to także głęboka analiza stosowanych przez Hitlera technik, które pozwalały mu z tak niezwykłą siłą oddziaływać na słuchaczy. To odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, że tak wielu ludzi stało się nie tylko zwolennikami, ale wręcz wyznawcami przywódcy, którego równie wielu uważało za żałosną karykaturę człowieka.

Profesorowie Brian Cox i Jeff Forshaw zabierają czytelników w fascynującą podróż na rubieże fizyki XXI wieku, by pokazać, w jaki sposób słynne równanie odzwierciedla strukturę naszej rzeczywistości i jak błędne są powszechne wyobrażenia na jego temat. Dzięki współpracy jednego z najmłodszych profesorów w Wielkiej Brytanii i cenionego fizyka teoretycznego czytelnicy otrzymują jedną z najbardziej klarownych i pełnych pasji książek, dotyczących współczesnej fizyki.

Zabrano ci wszystko. Oprócz strachu. Komu możesz zaufać, jeśli nikt ci nie wierzy? I kim rzeczywiście jesteś? Wyobraź sobie, że świat, który znałaś, przestał istnieć. Wyobraź sobie, że twój mąż twierdzi, że nigdy w życiu cię nie widział, chociaż spędziłaś z nim wiele lat. Wyobraź sobie, że wszyscy uważają, że nigdy nie miałaś dziecka, chociaż tak bardzo kochasz swojego syna.

Najnowszy tom serii kryminalnej retro Pawła Jaszczuka, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. Lwów, wiosna 1939 roku. Dziennikarz śledczy Jakub Stern zamawia garnitur u poleconego krawca. Kiedy przychodzi odebrać zamówienie okazuje się, że krawiec Lille zwany Szczęściarzem powiesił się. U stóp samobójcy Jakub znajduje fotografię zaginionej przed kilkoma dniami siedmioletniej Lei – przybranej córki Szczęściarza.