Nowości czytelnicze

Codzienność przynosi nam dziesiątki zmar¬twień i problemów. Trudno wyłuskać z niej drobne radości przydające życiu blask. A może to właśnie one są prawdziwym kluczem do szczęścia? Katarzyna Miller przekonuje, że warto przyjrzeć się chwilom z pozoru prostym i zwyczajnym. Delektować się z nimi i czerpać z nich prawdziwą radość oraz siłę.
My mamy książkę córki prezydenta Jaruzelskiego, Francuzi czytają książkę Mazarine Pingeot, córki Mitterranda. To ciekawa lektura, pokazująca „od kuchni” jednego z najważniejszych polityków Europy.
Czasami, żeby odnaleźć siebie, trzeba uciec daleko od wszystkich. To historia pewnej wielkiej ucieczki od codzienności i ludzi dookoła. Nowa droga, nowe znajomości i książka, dla każdego, kto kiedykolwiek się wahał.
Książka o nastolatce i bardziej dla nastolatek. Ale nie całkowicie; nawet ci starsi wiekiem i doświadczeniem znajdą możliwość do kilku refleksji. Przyjemna lektura, która przypomina, że nie jest łatwo być nastolatkiem. A tym bardziej nastolatką.
Już w najbliższy wtorek, 24 września , do księgarń trafi „Doktor Sen” - kontynuacja kultowego „Lśnienia”. W zwiastunie wystąpił aktor, Marcin Perchuć, który przeczytał fragment nowej powieści Mistrza Grozy. Powieść „Doktor Sen” to kontynuacja jednej z najbardziej znanych powieści Kinga – „Lśnienia” przeniesionej na ekran przez Stanleya Kubricka (z rewelacyjną rolą Jacka Nicholsona). W krótkim zwiastunie prezentującym fragment książki wystąpił aktor, Marcin Perchuć.
Joel Dicker - młody, przystojny i już odniósł sukces jako pisarz. Jak to się stało, ze napisał książkę, która zahipnotyzowała Francuzów i co myśli o miłości, która wymyka się społecznym normom? – opowiada w krótkim wywiadzie dla Virtualo.pl

Jodie Picoult już dawno odkryła idealną receptę na bestseller. Pisze o ludziach, którzy przeżywają trudne chwile. Pisze z perspektywy różnych bohaterów. Nie przesadza, nie lukruje, oszczędza patosu. Nigdy nie wymusza sztucznego happy endu. I zawsze dotyka drażliwych społecznie tematów. Jej książki porywają. Tak samo jak ta najnowsza.
8 października do sprzedaży trafiło długo oczekiwane pierwsze polskie wydanie „Biologii” Neila A. Campbella i Jane B. Reece oraz współautorów, jednego z najlepszych podręczników dla studentów nauk przyrodniczych.
19 lipca do księgarń trafiła najsłynniejsza książka Ernsta H. Gombricha pt. ”O Sztuce”.To najpopularniejsza na świecie i niezwykle ceniona książka poświęcona zagadnieniom sztuki. Od lat stanowi doskonałe wprowadzenie do historii tego tematu, będąc przy tym sztandarową pozycją w kanonie lektur uczniów i studentów wydziałów historii sztuki, nauk plastycznych oraz pokrewnych.
„Wojna totalna” brytyjskiego historyka Michaela Jonesa jest książką, od której trudno się oderwać. Bohaterstwo żołnierzy, cierpienia cywilów i wstrząsające akty szaleństwa wojennej zawieruchy, jakiej nie znała ludzkość. Niewiele tu wojny widzianej z perspektywy Berlina i Kremla, igraszki wodzów i generałów. Niemal całą książkę wypełnia wojna widziana z bliska i będąca, jak zawsze, dramatem szeregowców i cywilów. Porywająca narracja w dużej mierze oparta jest na relacjach weteranów oraz pamiętnikach Rosjan i listach, jakie pisali do bliskich. Jones opisuje okrucieństwa, jakich dopuszczali się krasnoarmiejcy, ale też ich bohaterstwo, zwłaszcza w najtrudniejszych momentach ofensywy niemieckiej.
Alice Munro w doskonałej formie! Kolejna na polskim rynku książka mistrzyni krótkiej formy literackiej, laureatki Bookera. Przyjaciółka z młodości to dziesięć niezwykłych, hipnotyzujących czytelnika opowiadań o tym, co dla każdego z nas najważniejsze, ale i najbardziej tajemnicze: o miłości, tęsknocie, umieraniu, przypadkach rządzących naszym życiem... Prawdziwa literacka
uczta dla wielbicieli magii słowa i niezapomnianych wrażeń.
Wydawnictwo G+J Książki przygotowało szeroką ofertę kalendarzy na nadchodzący rok. Oprócz wydawanego od ponad dekady legendarnego już kalendarza National Geographic nakładem G+J Książki ukażą się – tak jak w ubiegłym roku – kalendarze Martyny Wojciechowskiej i Beaty Pawlikowskiej. Nowością w ofercie jest kalendarz autorski Marka Kamińskiego. Wszystkie dostępne są na rynku od 18 września.
Anna nigdy nie chciała mieć dzieci. Nie lubiła ich, nie interesowały jej. Jeden tragiczny wieczór paradoksalnie odmienił jej życie – kiedy w wypadku zginęli jej siostrzenica z mężem, okazało się, że Anna jest jedyną osobą, która może zaopiekować się ich osieroconą córką. Poznaj historię Anny i jej pełnej determinacji walki o małą Olę, opisaną przez Katarzynę Kołczewską w książce „Kto, jak nie ja?”.
To przepiękna, dziwaczna w najlepszym sensie tego słowa powieść o tym, że każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka. To trochę surrealistyczna opowieść o ludziach, którzy potrzebują odzyskać grunt pod nogami, kiedy ten grunt się zawalił.
Polsko – amerykańska akcja wywiadowcza, czyli trochę sensacji, trochę ckliwych historyjek, sporo zapożyczeń z zachodu. Wciąga w miarę, chociaż zupełnie nie zaskakuje.
„Matki, żony, czarownice” i „Zalotnice i wiedźmy” Joanny Miszczuk z miejsca podbiły serca czytelniczek. Powieść „Córki swoich matek” to kolejna część tej nastrojowej sagi. Berlin 2011. Joanna Górecka, dla przyjaciół Asia, spotkała wreszcie miłość swojego życia. Do ślubu z Kemalem pozostało zaledwie kilka miesięcy. W tym czasie Asia poznaje losy kolejnych niezwykłych kobiet ze swej rodziny. Aurora, przyjaciółka Galileusza, bezwzględna Olimpia, Madelaine, ambitna dama dworu francuskiej królowej Marii Leszczyńskiej – każda z nich wiodła życie pełne emocji, pasji i tajemnic…
Paweł Jaszczuk, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, jest autorem rozgrywających się w przedwojennym Lwowie kryminałów z dziennikarzem Jakubem Sternem w roli głównej. Do księgarń trafiła jego nowa powieść, „Akuszer śmierci”. Lwów, wiosna 1939 roku. Dziennikarz śledczy Jakub Stern zamawia garnitur u poleconego krawca. Kiedy przychodzi odebrać zamówienie okazuje się, że krawiec Lille zwany Szczęściarzem powiesił się. U stóp samobójcy Jakub znajduje fotografię zaginionej przed kilkoma dniami siedmioletniej Lei – przybranej córki Szczęściarza.
Tegoroczna jesień zapowiada się sensacyjnie dla miłośników serialu „Homeland”, który z całą pewnością zasługuje na miano kultowego. Uhonorowany pięcioma statuetkami Złotych Globów oraz sześcioma nagrodami Emmy, ze znakomitymi Claire Danes i Damianem Lewisem w rolach głównych, jest jednym z najczęściej poszukiwanych seriali w sieci. 9 września 2013 emisję pierwszego sezonu rozpoczęła TVP 1, amerykańska premiera trzeciego sezonu zaplanowana jest na 29 września, a 9 października fani poznają historię Carrie Mathison i dowiedzą się, jak to wszystko się zaczęło – tego bowiem dnia na księgarskie półki trafi prequel serialu „Homeland”, powieść „Homeland. Ścieżki Carrie” Andrew Kaplana.
Książka ta powstała na podstawie żołnierskich wspomnień, dzienników i listów, stanowiąc intrygujące studium, szczegółowo przedstawiające codzienne życie typowego niemieckiego żołnierza frontowego z czasów drugiej wojny światowej. Nie brak w niej drastycznych opisów realiów pola walki, zwłaszcza na froncie wschodnim, gdzie walczyła większość frontowców Wehrmachtu.
Na temat sprawy Polańskiego napisano bardzo wiele, ani jedno słowo nie pochodzi ode mnie, a wszak to ja byłam w samym jej centrum. Minęło tak wiele lat – już czas. Miałam dużo czasu, by wkurzać się, śmiać oraz dziwić temu, co ludzie mówią i dlaczego. W pewnym sensie chcę odebrać moją historię tym, którzy od dawna bezkarnie ją komentowali. Bo ona nie składa się z samych okropności. Owszem, jest koszmarna i smutna, ale bywa także zabawna. Są w niej straszne momenty, ale to moje okropieństwa i ja powinnam je opisać.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności