Nowości czytelnicze

Ta książka jest wynikiem moich przeżyć związanych z wchodzeniem w najtrudniejszą życiową rolę, jaką przyszło mi w życiu pełnić – w rolę mamy. To zapis porażek, frustracji, potknięć i rozczarowań. To także zapis radości, rodzącej się miłości do dziecka, wychodzenia z matni i drobnych codziennych sukcesów. To także wyraz sprzeciwu wobec powszechnie panujących stereotypów dotyczących macierzyństwa i mitu Matki Polki.
Początkująca lekarka i jej pacjent. Dziennikarz, który wszystkim gardzi. Kurtyzana i profesor socjologii. Ludzie żyjący i martwi, o których nie sposób zapomnieć. A w tle miasto pochłonięte konfliktem między arystokracją a najniższymi warstwami społeczeństwa.
Główny bohater, mol książkowy będący u progu dorosłości, przypadkiem natyka się w gazecie na ogłoszenie pracy, przez które to Wydawnictwo Paraliterackie poszukuje młodych i bystrych ludzi na sprzedawców literatury. Zaintrygowany maturzysta, niemogący się zdecydować, czy wybrać drogę kształcenia naukowego czy od razu zacząć pracę zawodową, odpowiada na ogłoszenie i zostaje, ku swojemu zaskoczeniu, zaproszony na rozmowę. Przeprowadza ją bardzo „zaangażowany” szew wydawnictwa, który tłumaczy intrygującą nazwę spółki, opowiada szybko, jak wygląda ta „misja”, o którą bohater się stara, a następnie z marszu posyła go na dzień próbny, czyli towarzyszenie Najlepszemu Sprzedawcy przy pracy.
Sara to szesnastoletnia dziewczyna, pozornie zwykła nastolatka. Jednak od zawsze czuła w pobliżu obecność kogoś jeszcze… Podczas podróży do babci na wieś ginie jej torebka, w której były dokumenty, pieniądze i telefon. Pomoc oferuje jej starszy pan, który zaprasza ją do siebie. W jego domu Sara spotyka grono młodzieży, którą opiekuje się starszy człowiek wraz z żoną.
Zuchwała kradzież konia, kłótnia sąsiadów, bunt kilku parafian – małe miasteczko i okoliczne wsie to nieskończone źródło inspiracji dla dziennikarki Alicji Rokickiej. Tok być może przewidywalnych, ale jakże istotnych dla poczciwych mieszkańców Szarpanic zdarzeń zostanie przerwany. I to całkiem niepozornie, bo zasłabnięcie Tośka Figla, staromodnego właściciela sex-shopu, to w końcu żadna sensacja, nawet na miarę małej miejscowości.
3 morderców kontra 3 kobiety. „Żywioły” to druga powieść autorstwa mistrzowskiego trio pisarskiego: Alex Kavy, Eriki Spindler i J. T. Ellison. Thriller ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Główne bohaterki powieści „Żywioły” – detektyw Mary Catherine Riggio, agentka FBI Maggie O’Dell i porucznik Taylor Jackson muszą stawić czoła trzem groźnym zbrodniarzom, ale także niszczycielskim siłom natury.
„Skuteczny wpływ. Przekonuj bez nacisku, zyskuj bez strat” to kolejny poradnik w ofercie Wydawnictwa G+J Książki dedykowany wszystkim tym osobom, które są zainteresowane samorozwojem. Książka autorstwa Marka Goulstona i Johna Ullmena ukaże się na rynku 25 września.
Książka Giliana G. Gaara to kompletna historia jednego z najważniejszych zespołów w historii rocka. Na kartach książki opisany został nie tylko dorobek muzyczny Nirvany, ale także życie poszczególnych członków zespołu oraz specyficzny klimat epoki lat 80. i 90. „Nirvana bez tajemnic” ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Ksiażki.
Znana podróżniczka na kartach cyklu „W dżungli podświadomości” wyjaśnia czytelnikom krok po kroku, w jaki sposób mogą pracować nad sobą, by uczynić swoje życie lepszym. Trzecia książka z tej serii zatytułowana „Kurs szczęścia” ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Słówka do nauki języka niemieckiego „Inspirierendes Deutsch” to wyjątkowy projekt autorski Beaty Pawlikowskiej, mający na celu pomoc w nauce języka obcego, oparty na bezpośrednich doświadczeniach znanej podróżniczki. Zestaw do nauki przygotowany przez Beatę Pawlikowską będzie dostępny od 25 września w salonach Empik.
„Zaginiona kartoteka. Utracone Dziedzictwa to szósty tom serii „Dziedzictwa Loryjskie” autorstwa tajemniczego pisarza ukrywającego się pod pseudonimem Pittacus Lore. Książka ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki. „Dziedzictwa Loryjskie” to bestsellerowy cykl science-fiction dla młodzieży autorstwa Pittacusa Lore. Autor słynie z tego, że roztacza wokół siebie aurę tajemnicy – utrzymuje, że posiada niezwykłe moce i przybył na naszą planetę dwanaście lat temu. Dotychczas w serii wydanej przez G+J Książki ukazały się następujące tytuły: „Jestem Numerem Cztery”, „Moc sześciorga”,
„Presja” to kolejna powieść Marka Billinghama – autora poczytnych i trzymających w napięciu thrillerów. Tym razem główny bohater, detektyw Thorne, ściga się z czasem, by nie dopuścić do śmierci niewinnych zakładników. Powieść ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Powieść „Niewidzialne” to historia tajemniczych morderstw, których ofiary łączyły niezwykłe zdolności ponadnaturalne. Kryminał ukazał się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki. San Antonio to miasto, które było świadkiem dramatycznej historii Teksasu, i które licznie odwiedzają turyści, a także uczestnicy rodeo. W jednym z tamtejszych zajazdów w tajemniczych okolicznościach znikają młode kobiety. Wynajęty przez jedną z przyjezdnych kobiet pokój – cały we krwi – nasuwa myśl o morderstwie, ale ciała ofiary nie ma…
„Intrygi wampirów” to szósty tom serii „Wampir do wynajęcia” autorstwa J.R. Rain. Główna bohaterka cyklu, Samantha Moon, jest przykładną żoną i matką, prywatnym detektywem, a także… wampirem. Książka ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki. W książce „Intrygi wampirów” czytelnicy po raz kolejny spotykają Samanthę Moon vel Lunę – kobietę, której życie zmieniło się z dnia na dzień na skutek pewnego nieprawdopodobnego wydarzenia – ataku wampira.
Marek Kamiński, znany podróżnik i polarnik, w książce „Alfabet” przybliża swoim czytelnikom hasła, myśli i cytaty, które są dla niego drogowskazami w życiu pełnym wyzwań i przygód. Publikacja ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki. W trakcie swoich podróży Marek Kamiński od wielu lat udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe dzięki ludzkiej sile i determinacji. Na długiej liście jego wyczynów znajdują się jednak nie tylko sportowe osiągnięcia, takie jak zdobycie dwóch biegunów Ziemi w jednym roku bez pomocy z zewnątrz.
Do sprzedaży trafiła powieść "Podróż na sto stóp" autorstwa Richarda Moraisa. Wibrująca kolorami, zapachami i smakami kuchni powieść, kipiąca nimi aż po brzegi kart, serwuje rubaszną biesiadę ze słów o rodzinie, narodowościach i tajnikach dobrego smaku. Hassana Haji to zdumiewający smakosz, który w tej uroczej książce opowiada dzieje swojego życia. Bohater prowadził w Bombaju skromną restaurację. Zmuszony do emigracji, osiedla się we francuskiej wsi Lumiere, naprzeciwko znanego francuskiego kucharza i zakłada tam maleńką restaurację. Jej wielki sukces wywołuje międzykulturową wojnę.
Już tylko dwa tygodnie do premiery ostatniego tomu trylogii Andrieja Diakowa – „Za horyzont”. Maszyny drukarni w Inowrocławiu pracują pełną parą, by zapełnić kilka ton papieru soczystą rosyjską postapokalipsą. Co spotka Tarana i Gleba podczas nowej wyprawy na koniec świata? Czy z dala od rodzinnego Petersburga odkryją w końcu cień nadziei na normalne życie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już 9 października na 480 stronach powieści Andrieja Diakowa.
SZCZĘŚLIWA ZIEMIA, która ukaże się nakładem wydawnictwa SQN, do księgarń trafi 23 października. W miniony wtorek Łukasz Orbitowski otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego za swoją poprzednią powieść, "Widma".
Maria B. ma 32 lata, niepospolitą urodę, oddanego męża Miśka, którego wytrwale wpędza w poczucie winy i trzyletnią córeczkę Julkę. Ma też pięć wcieleń na portalach randkowych, które czasem prowadzą do szybkiego i brutalnego seksu w realnym świecie. W swoim życiu kieruje się impulsami, którym nie potrafi się oprzeć. Jej wyniosłość jest maską, pod którą kryje się kobieta szukająca miłości, pozbawiona poczucia własnej wartości, którą próbuje potwierdzić w ramionach obcych mężczyzn.
Dziś na półki polskich księgarń trafia opublikowana nakładem wydawnictwa Insignis powieść „Żółte ptaki” – debiut literacki Kevina Powersa, poety, pisarza, a także byłego strzelca karabinu maszynowego podczas amerykańskich misji wojskowych w Mosulu i Tal Afarze; książka, która przez wielu uważana jest za arcydzieło literatury wojennej.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności