Nowości czytelnicze

Wbrew opiniom niektórych, nie stwierdzę, że jest to najlepsza książka, jaką kiedykolwiek napisał King. Ale bez wątpienia jest to jedna z lepszych. Nawet nie biorąc pod uwagę faktu, że to kontynuacja jednej z najgłośniejszych powieści mistrza.
Truskawki kaszubkie jak wspomnienie lata, gęste powidła krzeszowskie, kremowy bundz z wiosenne wypasu owiec i sycący kindziuk... Magda Gessler zaprasza na niepowtarzalną kulinarną wyprawę. Autorka pokazuje, że w Polsce można znaleźć znaleźc produkty o wyjątkowych smakach i wyczarować z nich fantazyjne dania.
Osierocona przez rodziców szesnastoletnia Sai mieszka w miasteczku w Himalajach, w domu dziadka, emerytowanego sędziego. Pod czujnym okiem jego kucharza przezywa pierwszą miłość. W tym samym czasie syn kucharza, Bidźu, w Nowym Jorku śni swój amerykański sen, który szybko przemienia się w pełen rozgoryczenia koszmar.
Tryskająca humorem i chwytająca za serce, liryczna i satyryczna, pełna emocji i przemyślana do ostatniej kropki – opowieść o życiu, miłości i rodzinie, zarazem uniwersalna i bardzo indyjska. Poczujemy zapach piżma i drzewa sandałowego, przekonamy się, jak złożonym tworem jest hinduskie społeczeństwo i jak bogata jest jego kultura i tradycja.
W tej książce Bear Grylls występuje w roli twojego osobistego trenera charakteru. Nauczy cię, jak pokonać przeciwności. Pomoże ci poznać samego siebie i rozbudzi twój entuzjazm. Zaufaj mu, a odkryjesz, że nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko trudno wykonalne! Bear Grylls opowiada o swoich niezwykłych doświadczeniach i przytacza inspirujące historie. Przekonasz się, że możesz osiągać trudne cele i mieć przy tym dużo zabawy!
Kochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie pokazują, że nie możecie być razem. Co robisz? Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała ujrzeć światła dziennego. Gdy mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem. Miłość Blaire do Rusha jest nadal silna. I odwzajemniona. Jednak sekrety z przeszłości nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił.
„Autobiografia Neila Younga jest jak on sam – pokręcona i pełna poezji, bo też jego kariera i życie splątane są nierozerwalnie. Jak nikt łączy oldskulową tradycję z najnowocześniejszą technologią. Prawdziwy ostatni Mohikanin”.
Piotr Metz
Oto one: cztery siostry, cztery królowe.
Małgorzata - królowa Francji.
Eleonora - królowa Anglii.
Sanchia - królowa Niemiec.
Beatrycze - królowa Sycylii.
Książkowa wersja kultowego, pierwszego w historii telewizji, kulinarnego reality show! Pilotażowy odcinek „Francuskiego Szefa Kuchni” wyemitowano „w Bostonie 11 lutego 1963 roku, jeszcze w czarno-białej telewizji” – jak wspomina we wstępie sama Julia Child. Przez kolejne lata podbił on serca telewidzów tak dalece, że doczekał się wznowień i kontynuacji, a jego prostolinijna, wielka wzrostem oraz kulinarnym kunsztem pomysłodawczyni i prowadząca – Julia Child – do dziś pozostaje ikoną sztuki kucharskiej, nie tylko dla Amerykanów.
Miłość, nienawiść i nadzieja, która przywraca życiu sens. Ojciec, oskarżony o herezję, w obawie o córkę w pośpiechu wydaje ją za mąż za inkwizytora Gabriela, ma to uchronić Marisol od podejrzeń i tortur. Osamotniona dziewczyna, poślubiona znienawidzonemu mężczyźnie nadal tęskni za ukochanym Antoniem, który przed kilku lat porzucił ją bez słowa. Jej nieszczęście pogłębia się, gdy w dniu swojego ślubu spotyka go w kościele. Poznaje prawdę, o której wolałaby się nigdy nie dowiedzieć.
Bestseller New York Timesa i Publisher’s Weekly Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą.
„Gdyby ludzie przybywający do miast chcieli, by nauczano ich Biblii, umożliwilibyśmy im to. Nikt nie prosił jednak nigdy o takie nauki. Wszyscy chcieli alkoholu, kobiet i hazardu.” Tak zaczyna się „Zakazane imperium” Nelsona Johnsona, opowieść o Atlantic City, na podstawie której powstał scenariusz serialu telewizyjnego o tym samym tytule, wyprodukowanego przez HBO.
Danielle Steel wie jak pisać opowieści dla kobiet. Tak, wyłącznie dla kobiet, spragnionych romansu w często bardzo szarej codzienności, chcących chociaż na chwilę oderwać się od problemów i zawierzyć w tę jedyną, wyjątkową miłość. Jeśli jesteście fanami, nie mam was po co zachęcać. Jeśli trzymacie się z daleka, namawiam, dajcie książce szansę. W ciemne, jesienne wieczory może porwać.
Aż trudno uwierzyć, że to debiutancka powieść. Dojrzała, wyjątkowa, oparta na własnych doświadczeniach wojennych autora. To książka wydarzene, książka bomba, książka, która zatrzymuje czytelnika na długo po tym jak zostanie przeczytana.
Tak książka to wywiad rzeka, długa rozmowa, którą prowadzą ze sobą Dorota Masłowska i podpytująca ją o różne sprawy Agnieszka Drotkiewicz. Piękna językowo, często zabawna. A czasem dająca jeszcze więcej.
Bardzo trudno jest tę książkę sklasyfikować. Czy jest to kryminał? Na pewno trochę, bo całość opowiada przecież o nie do końca wyjaśnionym morderstwie. Czy to opowieść społeczna? Troszeczkę, bo pokazuje nie do końca sprawny system karania życiem za życie. Na pewno jednak jest to opowieść o pewnej historii dorastania, tego fizycznego i psychicznego. Nawet jeśli to dorastanie nie prowadzi tam gdzie powinno.
„Dom Tajemnic to niebezpiecznie wciągająca opowieść o potędze czarnej magii, sile przyjaźni i poświęceniu. Niewyjaśnione sekrety sprzed lat, walka trójki rodzeństwa o życie swoich najbliższych i ostateczne starcie dobra ze złem. Tej jesieni magia powraca…” Piotr Fronczewski (polski ambasador marki i głos audiobooka Dom Tajemnic)
„Gra w Kłamstwa” to pierwszy tom nowej serii Sary Shepard (autorki bestsellerowej sagi „Pretty Little Liars”) opowiadający historię Emmy i Sutton – bliźniaczek rozdzielonych tuż po urodzeniu, które po wielu latach mają szansę się spotkać. Jednak w wyniku dziwnych zdarzeń Emma jest zmuszona udawać siostrę, która w tajemniczych okolicznościach zaginęła.
„Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo” autorstwa Melanie Benjamin to historia małżeństwa Anne Morrow i Charlesa Lindbergh'a. Do rąk czytelników trafia opowieść o sławnej, ale zarazem tajemniczej i chwilami mrocznej relacji między dwiema niezwykłymi indywidualnościami XX wieku.
Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia. W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności