Nowości czytelnicze

„Party rozwodowe” to nowa książka autorstwa Laury Dave, której bohaterki starają się poznać prawdziwą naturę miłości. Według pism „Marie Claire” i „USA Today” to obowiązkowa lektura, zaś prawa filmowe do powieści zakupiła firma producencka Jennifer Aniston. Tytuł ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Koszmary przeszłości” to kolejna trzymająca w napięciu książka autorstwa mistrzyni thrillerów Erici Spindler. Powieść ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Główną bohaterką thrillera jest Katherine McCall, której życie zmieniło się bezpowrotnie w ułamku sekundy po tym, gdy jako siedemnastoletnia dziewczyna znalazła pewnego ranka zmasakrowane zwłoki swojej starszej siostry Sary. Kat, uznana za główną podejrzaną, stanęła przed sądem i choć została oczyszczona z zarzutów, nie wszyscy zgodzili się z tym orzeczeniem. Dziewczyna zmuszona była wyjechać z rodzinnego miasta.
Znany hollywoodzki biograf William J. Mann opisał historię życia jednej z najbardziej charyzmatycznych gwiazd lat sześćdziesiątych. Książka „Barbra Streisand. Cudowna dziewczyna” ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Barbra Streisand pojawiła się w show-biznesie jako siedemnastolatka bez znajomości, pieniędzy i oparcia w rodzinie, o urodzie odbiegającej od obowiązujących kanonów i w ciągu pięciu lat udało jej się osiągnąć status gwiazdy.
Anaїs Nin ukazuje w kolejnym tomie swojego „Dziennika”, jak obłaskawiała Amerykę, jak odnajdywała się w „nowym wspaniałym świecie”. Doświadczenie to stawało się jej udziałem kilkakrotnie, za każdym razem na innym etapie jej wewnętrznego rozwoju. Za każdym razem wywoływało oddźwięk, reakcję o dalekosiężnych skutkach dla jej życia i sztuki. Obecny tom jest zapisem jej trzeciej, zasadniczej konfrontacji z Nowym Światem w trudnych wczesnych latach czterdziestych, kiedy to ostatecznie postanowiła poświęcić się pisarstwu.
Wnikliwa biografia autorstwa Charlotte Chandler, oparta na serii wywiadów przeprowadzonych z Bette Davis w ciągu ostatniej dekady jej życia, powstała dzięki sugestii samej gwiazdy. Uznawana za jedną z największych aktorek wszech czasów, jedenastokrotnie nominowana i dwukrotnie nagrodzona Oscarem legenda Hollywood dzieliła się z autorką wspomnieniami wielkich miłości i głębokich rozczarowań, związanych przede wszystkim z nieumiejętnością zatrzymania przy sobie żadnego spośród czterech mężów i wielu kochanków. Samotna i osłabiona chorobą, przeżywała swoje ostatnie lata z godną podziwu odwagą.
Zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikowała na łamach pisma „Twój Styl”. Z przekornym poczuciem humoru opisuje w nich nie tylko przeobrażenia polityczne i ich wpływ na rzeczywistość, życie artystyczne i przyjaciół, ale także własne lęki i frustracje, swoją niezgodę na otaczające nas absurdy, a nade wszystko swój dom (w którym odnajduje poczucie bezpieczeństwa, o ile oczywiście nie trafi się akurat jakiś remont), także ten na Mazurach, oraz swoją najbliższą rodzinę...
Trzeci tom felietonów zebranych Stefana Kisielewskiego zawiera wybór jego tekstów drukowanych w latach 1945–1987, które autor zebrał w książkach „Lata pozłacane, lat szare” oraz w emigracyjnym tomie „Moje dzwony trzydziestolecia”. Felietony te tworzą, wedle słów Kisiela, swego rodzaju duchowy kalejdoskop, który dla autora jest zarazem jego dziennikiem duszy, wielką panoramą naszych czasów utkaną z błyskotliwych, przenikliwych i niekiedy złośliwych obserwacji Stefana Kisielewskiego.
„Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa. Opisuje malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged; poszczególne części opowiadają jego losy – od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii, aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.
„Upadek króla Artura”, jedyną wyprawę J.R.R. Tolkiena do świata legend arturiańskich, można śmiało uznać za jego najlepsze osiągnięcie w posługiwaniu się staroangielskim metrum. Przekształcił on dawne opowieści, nadając im atmosferę powagi i nieuchronności wydarzeń: zamorską wyprawę Artura, króla Brytanii, do dalekich pogańskich krain, ucieczkę Ginewry z Kamelotu, wielką bitwę morską po powrocie Artura do Brytanii, portret zdradzieckiego Mordreda, pełne udręki rozważania Lancelota w jego francuskim zamku.
„Zagadka teorii kwantów” to ekscytująca i niezwykle ważna książka. Większość autorów skrupulatnie pomija temat głębszego znaczenia mechaniki kwantowej, obszaru, gdzie w sposób nieuchronny musi dojść do spotkania fizyki ze świadomością. Autorzy, Bruce Rosenblum i Fred Kuttner, z rozwagą i wnikliwością badają tajemnicę, która od osiemdziesięciu lat stanowi wyzwanie dla fizyków.
Morderca jest nienasycony. Jego żądza domaga się wciąż nowych ofiar, a ból, który im zadaje, jest trudny do wyobrażenia. Jest zimny, precyzyjny, szalony i nieobliczalny. Detektyw Frank Quinn zetknął się już z podobnymi morderstwami. Wiele lat wcześniej podobne obłąkańcze rytuały odprawiał głośny seryjny morderca Daniel Daniele, którego osobowość nie tylko nie znała granic między tym co ludzkie i nieludzkie, ale także… granicy między płciami.
Kiedy ktoś zapuka do twych drzwi, dobrze się zastanów, zanim otworzysz, każda randka może się okazać śmiertelną pułapką… Nikt nie lubi spędzać świąt samotnie. Dla najbardziej ekskluzywnej spośród nowojorskich agencji matrymonialnych to czas wprost idealny, by łączyć ze sobą tych, którzy dotąd nie mieli szczęścia w miłości…
Kiedy mężczyzna z czułego amanta zmienia się nagle w potwora, kobieta najpierw szuka przyczyn, później próbuje ratować siebie i związek, ale na końcu musi podjąć decyzję. Majka – młoda, radosna dziewczyna, na początku studiów poznaje Edwarda – mężczyznę, który na każdym kroku okazuje jej swą miłość i uwielbienie. Wkrótce biorą ślub – i nagle wszystko się zmienia.
Wydarzenie literackie minionego roku! Autorka bestsellerów „New York Timesa”, nagrodzona w 2010 roku Orange Prize i nominowana do Nagrody Pulitzera, powraca z zadziwiającą i niezapomnianą powieścią. Dellarobia jest młodą żoną i matką, mieszka na podupadającej farmie, ledwie wiążąc koniec z końcem. Jej życie to pasmo rozczarowań. Pewnego dnia napotyka szokujący widok: jezioro ognia pośród cichej zalesionej doliny. Okazuje się, że jest to stado motyli monarszych, które z niewiadomych przyczyn zjawiło się w wiosce pośród Appalachów.
Araceli Ramirez pracuje jako służąca w rezydencji państwa Torres-Thompsonów, zamieszkujących bogatą dzielnicę miasteczka na obrzeżach Los Angeles. Pewnego ranka, po ostrej kłótni między małżonkami, Meksykanka budzi się w pustym – jeśli nie liczyć synów właścicieli – domu. Nie może się dodzwonić do ich rodziców, a jedynym znanym jej krewnym chłopców jest señor Torres, uwieczniony na starej rodzinnej fotografii.
Szokująco szczery obraz życia w Kabulu widzianego oczami kobiety, która usiłowała przekonać do idei demokracji i pokoju ludzi znających wyłącznie stan uciemiężenia i wojny. Powieść inspirowana faktami. W mieście wybucha samochód-pułapka. Obcokrajowcy biorący udział w przyjęciu nie zwracają na to uwagi. Alkohol leje się strumieniami, aromat haszyszu maskuje smród benzyny, ścieków i kurzu, spowijający Kabul letnią porą. Między krzewami róż krążą służący ze srebrnymi tacami, nad basenem długonogie blondynki sączą drinki i plotkują.
Po raz pierwszy w Polsce! Nowa saga autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez okrutnego ojca i zmuszana do bezustannej harówki przez macochę, potrafi ocalić marzenia i nadzieję na lepsze życie.
Nowa powieść autorki bestsellerowych „Kobiet z Czerwonych Bagien”. Maksym Bromski, dziś menedżer w koncernie samochodowym, w dzieciństwie wszystkie wakacje spędzał u dziadków na wsi. Właśnie tam piętnaście lat temu, dzień po własnym weselu, zaginął jego jedyny kuzyn, Andrzej. Maksym nieustannie wraca w to miejsce. I fizycznie, i we wspomnieniach. Po dwóch stronach tej samej rzeki wciąż żyją najważniejsi dla niego ludzie i tylko oni już mu pozostali: babka, dziewczyna z sąsiedztwa, z którą kiedyś spędzał każdą wakacyjną chwilę, oraz największa miłość jego życia. Dramatyczne wypadki z przeszłości mają swój finał współcześnie, o czym Bromski, budząc się pewnej nocy w hotelowym pokoju obok ciała nieznanej kobiety, jeszcze nie wie.
Do księgarń nakładem wydawnictwa Olesiejuk zawitała publikacja autorstwa Federico Rocca - Ikony mody. 20 ikon, które zmieniły oblicze mody. Książka prezentuje dwadzieścia ikon mody, które z racji kilku istotnych i niedoścignionych atrybutów stanowią kwintesencję "klasyki domów mody". Zostały one stworzone przez wielkich artystów, legendarnych interpretatorów trendów, którzy odcisnęli swe piętno nie tylko na konkretnej dziedzinie, ale i na ewolucji postrzegania ducha czasu.
Ta książka wywołała na Zachodzie burzę na miarę Zmierzchu i Igrzysk Śmierci, a jej młodą autorkę Samanthę Shannon okrzyknięto następczynią J.K. Rowling. Powieść Czas Żniw (The Bone Season) już 6 listopada ukaże się również w Polsce. To powieść z kilku powodów wyjątkowa. Samantha Shannon napisała ją w wieku zaledwie 19-lat, podczas odbywania stażu u najsłynniejszego literackiego agenta Wielkiej Brytanii, Davida Godwina.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności