Nowości czytelnicze

Autorami dokumentalnej powieści „Pani Kennedy i ja” są Clint Hill – funkcjonariusz Secret Service, który był osobistym ochroniarzem żony prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego oraz Lisa McCubbin – wielokrotnie nagradzana dziennikarka. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 23 października.
Książka „Pokonaj depresję. Program 6 kroków bez leków” autorstwa amerykańskiego psychologa Stephena S. Ilardiego ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Jest to skuteczny poradnik walki z jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych – depresją. Jak pisze doktor Stephen S. Ilardi, ludzie nie zostali stworzeni do zawrotnego tempa współczesnego życia, które w przeważającej mierze spędzają na siedząco, w zamkniętych pomieszczeniach, odizolowani od innych, niedospani i kiepsko odżywieni.
Całkowita przemiana z Trinny i Susannah - Jak zmienić swoje życie w 24 h? Znane stylistki Trinny Woodall i Susannah Constantine przygotowały poradnik, który pozwoli kobietom błyskawicznie zmienić swoje samopoczucie, wizerunek i podejście do świata. Książka „Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny” ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Katarzyna Szelenbaum – utalentowana polska pisarka nagradzana w licznych konkursach literackich – przedstawia kolejny tom swego debiutanckiego cyklu fantasy o przygodach młodego chłopca, Rina. „Wielki Północny Ocean. Księga IV. Bóg” ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Książka „W sukience do sukcesu” to wyjątkowe dzieło Doroty Stasikowskiej-Woźniak i Wioletty Uzarowicz - ekspertek związanych z organizacją Dress for Success, która zajmuje się wzmacnianiem niezależności kobiet na rynku pracy i nie tylko. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 23 października 2013 roku.
„Wkurza was hałas w mojej głowie? Rockowe wspomnienia” to autobiografia amerykańskiego wokalisty Stevena Tylera, napisana wspólnie z Davidem Daltonem. Książka ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Steven Tyler jest ikoną jednego z największych zespołów rockowych Ameryki – Aerosmith. Tego kompozytora, autora tekstów i wokalistę uznaje się za wyjątkowo charakterystycznego i żywiołowego frontmana rocka.
„Party rozwodowe” to nowa książka autorstwa Laury Dave, której bohaterki starają się poznać prawdziwą naturę miłości. Według pism „Marie Claire” i „USA Today” to obowiązkowa lektura, zaś prawa filmowe do powieści zakupiła firma producencka Jennifer Aniston. Tytuł ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Koszmary przeszłości” to kolejna trzymająca w napięciu książka autorstwa mistrzyni thrillerów Erici Spindler. Powieść ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Główną bohaterką thrillera jest Katherine McCall, której życie zmieniło się bezpowrotnie w ułamku sekundy po tym, gdy jako siedemnastoletnia dziewczyna znalazła pewnego ranka zmasakrowane zwłoki swojej starszej siostry Sary. Kat, uznana za główną podejrzaną, stanęła przed sądem i choć została oczyszczona z zarzutów, nie wszyscy zgodzili się z tym orzeczeniem. Dziewczyna zmuszona była wyjechać z rodzinnego miasta.
Znany hollywoodzki biograf William J. Mann opisał historię życia jednej z najbardziej charyzmatycznych gwiazd lat sześćdziesiątych. Książka „Barbra Streisand. Cudowna dziewczyna” ukaże się 23 października nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Barbra Streisand pojawiła się w show-biznesie jako siedemnastolatka bez znajomości, pieniędzy i oparcia w rodzinie, o urodzie odbiegającej od obowiązujących kanonów i w ciągu pięciu lat udało jej się osiągnąć status gwiazdy.
Anaїs Nin ukazuje w kolejnym tomie swojego „Dziennika”, jak obłaskawiała Amerykę, jak odnajdywała się w „nowym wspaniałym świecie”. Doświadczenie to stawało się jej udziałem kilkakrotnie, za każdym razem na innym etapie jej wewnętrznego rozwoju. Za każdym razem wywoływało oddźwięk, reakcję o dalekosiężnych skutkach dla jej życia i sztuki. Obecny tom jest zapisem jej trzeciej, zasadniczej konfrontacji z Nowym Światem w trudnych wczesnych latach czterdziestych, kiedy to ostatecznie postanowiła poświęcić się pisarstwu.
Wnikliwa biografia autorstwa Charlotte Chandler, oparta na serii wywiadów przeprowadzonych z Bette Davis w ciągu ostatniej dekady jej życia, powstała dzięki sugestii samej gwiazdy. Uznawana za jedną z największych aktorek wszech czasów, jedenastokrotnie nominowana i dwukrotnie nagrodzona Oscarem legenda Hollywood dzieliła się z autorką wspomnieniami wielkich miłości i głębokich rozczarowań, związanych przede wszystkim z nieumiejętnością zatrzymania przy sobie żadnego spośród czterech mężów i wielu kochanków. Samotna i osłabiona chorobą, przeżywała swoje ostatnie lata z godną podziwu odwagą.
Zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikowała na łamach pisma „Twój Styl”. Z przekornym poczuciem humoru opisuje w nich nie tylko przeobrażenia polityczne i ich wpływ na rzeczywistość, życie artystyczne i przyjaciół, ale także własne lęki i frustracje, swoją niezgodę na otaczające nas absurdy, a nade wszystko swój dom (w którym odnajduje poczucie bezpieczeństwa, o ile oczywiście nie trafi się akurat jakiś remont), także ten na Mazurach, oraz swoją najbliższą rodzinę...
Trzeci tom felietonów zebranych Stefana Kisielewskiego zawiera wybór jego tekstów drukowanych w latach 1945–1987, które autor zebrał w książkach „Lata pozłacane, lat szare” oraz w emigracyjnym tomie „Moje dzwony trzydziestolecia”. Felietony te tworzą, wedle słów Kisiela, swego rodzaju duchowy kalejdoskop, który dla autora jest zarazem jego dziennikiem duszy, wielką panoramą naszych czasów utkaną z błyskotliwych, przenikliwych i niekiedy złośliwych obserwacji Stefana Kisielewskiego.
„Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa. Opisuje malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged; poszczególne części opowiadają jego losy – od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii, aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.
„Upadek króla Artura”, jedyną wyprawę J.R.R. Tolkiena do świata legend arturiańskich, można śmiało uznać za jego najlepsze osiągnięcie w posługiwaniu się staroangielskim metrum. Przekształcił on dawne opowieści, nadając im atmosferę powagi i nieuchronności wydarzeń: zamorską wyprawę Artura, króla Brytanii, do dalekich pogańskich krain, ucieczkę Ginewry z Kamelotu, wielką bitwę morską po powrocie Artura do Brytanii, portret zdradzieckiego Mordreda, pełne udręki rozważania Lancelota w jego francuskim zamku.
„Zagadka teorii kwantów” to ekscytująca i niezwykle ważna książka. Większość autorów skrupulatnie pomija temat głębszego znaczenia mechaniki kwantowej, obszaru, gdzie w sposób nieuchronny musi dojść do spotkania fizyki ze świadomością. Autorzy, Bruce Rosenblum i Fred Kuttner, z rozwagą i wnikliwością badają tajemnicę, która od osiemdziesięciu lat stanowi wyzwanie dla fizyków.
Morderca jest nienasycony. Jego żądza domaga się wciąż nowych ofiar, a ból, który im zadaje, jest trudny do wyobrażenia. Jest zimny, precyzyjny, szalony i nieobliczalny. Detektyw Frank Quinn zetknął się już z podobnymi morderstwami. Wiele lat wcześniej podobne obłąkańcze rytuały odprawiał głośny seryjny morderca Daniel Daniele, którego osobowość nie tylko nie znała granic między tym co ludzkie i nieludzkie, ale także… granicy między płciami.
Kiedy ktoś zapuka do twych drzwi, dobrze się zastanów, zanim otworzysz, każda randka może się okazać śmiertelną pułapką… Nikt nie lubi spędzać świąt samotnie. Dla najbardziej ekskluzywnej spośród nowojorskich agencji matrymonialnych to czas wprost idealny, by łączyć ze sobą tych, którzy dotąd nie mieli szczęścia w miłości…
Kiedy mężczyzna z czułego amanta zmienia się nagle w potwora, kobieta najpierw szuka przyczyn, później próbuje ratować siebie i związek, ale na końcu musi podjąć decyzję. Majka – młoda, radosna dziewczyna, na początku studiów poznaje Edwarda – mężczyznę, który na każdym kroku okazuje jej swą miłość i uwielbienie. Wkrótce biorą ślub – i nagle wszystko się zmienia.
Wydarzenie literackie minionego roku! Autorka bestsellerów „New York Timesa”, nagrodzona w 2010 roku Orange Prize i nominowana do Nagrody Pulitzera, powraca z zadziwiającą i niezapomnianą powieścią. Dellarobia jest młodą żoną i matką, mieszka na podupadającej farmie, ledwie wiążąc koniec z końcem. Jej życie to pasmo rozczarowań. Pewnego dnia napotyka szokujący widok: jezioro ognia pośród cichej zalesionej doliny. Okazuje się, że jest to stado motyli monarszych, które z niewiadomych przyczyn zjawiło się w wiosce pośród Appalachów.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności